38447
  • Glo
    #10673
    Mindig is sejtettem, hogy az ai-knak csak a kinézete P26 meg Buffaló, a repmodelljük meg a csata tierjéhez közeli gépé. És Ace pilótáik vannak :D
  • gstup
    #10672
    Lehet akkor elégedett lenne "Mindenki"!

    Tegnap mókás volt.bf109-el 5800-6600 méteren kőrözgettem 3db p26-al.Azok hogyan kerültek oda azt nem tudom.Biztos valami titkos fejlesztésű motort kaptak,mert ügye a többi amcsi gép nem tud felmenni olyan magasra....Mindenesetre rohadt nehéz volt elkapni őket.Amikor készűltél ráesni egyből kifordult,szóval megint mászhattál fel 7000 méterre.De biztos én voltam a núúúúb,mert nem tudtam leszedni Őket az OP német géppel.
  • Glo
    #10671
    De hova nerfeljék őket? Oda, hogy ne tudjanak 1500m-nél magasabbra menni, ahol az amcsi pilóták körözgetnek? :)
  • kocsilajos
    #10670
    hát eléggé op, mivel mig 15 47-ben szállt fel a 262-es 41-ben, miget me 163-al lehetne legkönnyebben lelőni
  • Conqvistador
    #10669
    Annyival jobbak a MIG15 ösök? Vagy csak jól használták a gépüket a pilóták?
  • vass17
    #10668
    Csak attól félek nerf lesz a vége, ha jogos, ha nem. Nekem is megvan a véleményem róla, profi corsair pilótákat szinte soha nem ráztam le, egyszer a légvédelem lőtte ki mögülem, ugyanolyan sebességgel tudnak jönni és lefordulással felesleges is próbálkozni, a befékezésről nem is beszélve, ők még 130-al is elvitorláznak :) Csak mostanság feltűnően kevés ilyen pilótával találkozni..Felőlem dobják ki a 2 bombájukat, de ott már kb vesztett helyzetben vannak.
    Az más kérdés, hogy most toltuk szakaszban, én A-5-el és még egy D-13. Ezek a meccsek folyamatosan tele vannak Dorakkal, mellettük igazából szóhoz se jutok az A-val, mindig hamarabb ott vannak, ahol kell. Nem csodálom, hogy propellereseknek nincs esélye ellenük. Igaz, bedobott egy jetes meccsre is miatta, ahol a MIG-15-ösök agyonverték a német jeteket...
  • Glo
    #10667
    Jah, nem véletlen volt annak idején sem, hogy az elfogó messzerek (amikben pár tucat mk108 lőszer volt az orrgépágyúban) rázuhantak egyetlenegyszer a bombázó rajra, kinyomták az összes lőszert feléjük, és ugyanúgy zuhanásban el is mentek haza. Mást nem nagyon tehettek, mert még így is meglyuggatták őket sokszor.
  • Glo
    #10666
    Csak mert megszólítva érzem magam a fotelpilótázás miatt, elmesélem, hogy kb 5000+ (sosem számoltam össze) óra repült időm és 10 év il2 és egyéb 2vh repgép szimulátor tapasztalatom van, szal többnyire értem miről mesélnek, mikor azt mondják BnZ.

    Nem véletlen mondtam, hogy balfékül nyomják az USA pilóták. Ha feljönnének magasra akkor meg tudnák izzasztani a németeket, mert fent is jó sebességű (gyak. ugyanolyan mint az FW) viszont jobban forduló gépeik vannak. Általában 2 Fóka is kell mire le lehet nagy nehezen küzdeni egyetlen P47-t. És ugyanúgy felemelkednek magasra, mert mikor berepültem a B város fölé Ruhr-on akkor szintben jött be a P47, és emelkedett. De egyedül volt, mi meg 4-en, mert a többi nagytudású csapattársa lent ritkította a légvédelmet. PEdig fent 1v1-ben 90%-ban a Corsair nyerne. Ha feljönne. De nem jön fel egy se..

    Az, hogy ezt a magassági fölényt rettenetesen kihasználjuk.. hát istenem..

    A taktikai ismeretekből származó előny miért a németek OP-sága, ezt magyarázd már el légyszives :)
  • Conqvistador
    #10665
    Pontosítanom kell. A film szerinti statisztika alapján csak a Nyugat európai fronton 200K halt meg. Ha ehhez hozzávesszük a többit Európa, Észak Afrika Ázsia brutális szám jöhet ki.
  • Conqvistador
    #10664
    35:00 nál az a Yates vers (amit úgy tüntet fel hogy Ő írta) nagyon találó és illik a pilótákra.
  • Susarc
    #10663
    meg is nézem a Memphis Belle-t:P
  • Conqvistador
    #10662
    Hát a Memphis Belle elérte a 25öt a B17es és ha filmet csináltak róla akkor gyaníthatóan rekorder volt. Ergo nem sokan.
    Főleg, hogy kb 200000 ember (pilóta+ személyzet) halt meg légicsaták következtében és ugye a bombázókon 4-10 ember is volt átlagosan.
  • flashpointer
    #10661
    Jó kis propagandafilm, de azért egy statisztikát odatűzhettek volna a végére hogy az emberek hány %-a tért vissza az utazó koporsókból, mert ahogy olvastam nem sokan élték meg a huszonvalahány bevetést.
  • twi452
    #10660
    Ezért szoktak szinte derékszögben felülről megérkezni a rosszcsontok rá.. peches esetben egy ilyen rácsapás és már oda is a szárny :) ez ellen nem sokat lehet tenni max ha megpróbálod kimanőverezni.
    az meg csak akkor megy ugye ha tudod, hogy jön felülről ezerrel :)
  • Amaymon
    #10659
    Oldalra nem lőnek? Engem úgy sebzett majdnem halálra, de lehet elfordult. A G miatt nem nagyon láttam.
  • vass17
    #10658
    Pont tegnap találkoztunk hb-ben a két jómadárral (B-17 és B-24 kötelékben). én már halott voltam, nem próbálkozhattam, de a szakasztárs megpróbált egy G-6-al rámenni az egyikre, a B-24-re, egy rövid sorozatra futotta neki, azonnal felgyújtották a tailgunnerek. Még próbálkozott velük egy TA-152 és egy A-5 is, amíg végül mindkét bombázó leesett... Életveszélyes mögöttük lenni.
  • Susarc
    #10657
    ez komoly volt! aki lényeget akarja 48. perctől nézze


  • Conqvistador
    #10656
    Ez aztán a 3 éltű járgány :D
  • Coral Springs
    #10655
    Nagy az optimizmus a játékkal kapcsolatban, ezért nagyobb távra terveznek. Nézz meg majd néhány achievement, kihívás teljesítéséhez szükséges számot. Van amit években mérve lehetne kimaxolni. De talán van elég ötlet a Gaijin tarsolyában ahhoz, hogy fennmaradjon az érdeklődés.
  • kocsilajos
    #10654
    ruszkik mindent megcsinálnak
  • Conqvistador
    #10653
    Nem lehetne hatni a fejlesztőkre, hogy felezzék meg a gépek árait?
    Egyszerűen vicc kategória az egész. jelenleg is 233 gép van játékban ha tényleg be akarják hozni a beígért fennmaradó 770+ gépet nem gondolják majd, hogy átlagosan 3-5 nap per gép vásárlási átlaggal 2025ben is szarakodni fogunk? :d
  • Coral Springs
    #10652
    Egyáltalán nem vagyok megszállott US fan, a reakcióm forrása jelenleg, hogy letoltam tegnap egy rahedli vesztes csatát a Ruhr -on. Erre fel az egyik repülőgépzseni fotelpilóta diszkréten meg szakértette hogy bénák voltatok, azt valószínűleg egy métert nem repült még amerikai gépekkel, lol.
  • kocsilajos
    #10651
    bf f4-em mért billeg néha ha fordulok? általában kisebb sebességnél szokott...
  • Amaymon
    #10650
    Nem szólok az OP témához többet. Ez az utolsó.
    Megszállott US fan vagy aki személyes sértésnek vesz bármilyen ezzel kapcsolatos hozzászólást. Rengeteg ilyennel találkoztam más játékoknál. Speciális eset az ilyen. :)

    "Mikor azt írtam hogy demonstráld mire fel megy az okoskodás az amerikai gépekkel kapcsolatban"

    Nem én írtam, hogy kell a US gépekkel repülni, más példálózott. Csak azt jegyeztem meg, hogy nem jönnek fel oda, ahova a RU nemzet és helyzeti hátrányba kerülnek miatta.

    "Vagy csak arra szeretnél szép csendben kitérni, hogy ti már a béta óta jelen vagyok a játékban ?"

    Nem. Rohadtul nem érdekel ki mióta játszik.

    "Felesleges félremagyaráznod."

    Nem magyarázok félre semmit korábban leírtam, hogy a GER nagyon erős jelenleg, a saját sorrendemet egy kommentben felállítottam. Ki vezet meg akkor kit? :)
  • Coral Springs
    #10649
    Megvezetni próbálsz, rendezetlenek a gondolataid a fejedben, vagy mi a helyzet ? Mikor azt írtam hogy demonstráld mire fel megy az okoskodás az amerikai gépekkel kapcsolatban, te azt válaszoltad hogy ez nehéz kérés, mert hiányoznak a tapasztalatok. Most meg azt írod hogy a tapasztalatokból nektek bőven akad ? Vagy csak arra szeretnél szép csendben kitérni, hogy ti már a béta óta jelen vagyok a játékban ?

    Felesleges félremagyaráznod. A ti okoskodásotokra az nem érv, hogy én bizonyítsam be a német gépek átlagon felüli hatékonyságát. Utóbbit meg amúgy is látja mindenki, aki ellenük próbál csatát nyerni. Ott van számos információ a fórumokon, videók, statisztikák, de az is lehet hogy meg kéne törölnöd néha a Bf 109 szélvédőjét, vagy a monitorodat. A másik, hogy ugyan én felvetettem hogy a német gépek op -ok, de a valós problémám az ezen gépeket használó emberek mentalitásával volt, lásd #10629 -es hsz. Tehát akkor végül is ki generálta az értelmetlen vitát ?
  • Conqvistador
    #10648
    Tök mindegy mennyire über ha zuhanás közben képtelen vagyok keresztül lőni a gépeken :D
    Ha meg üldözni kezdem oda a sebesség és annyi.
  • CptYossarian
    #10647
    van itt egy hozzászólásom hogy miért über a BnZ: http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/30126-uno-bullet-kia/
  • Knabb
    #10646
    Igazából lehet jólenne valaki, akivel néha repülhetnék. Talán adna valami célt a káoszban. Általában a társaim mellett ellenségekre se lenne szükségem :D
  • Conqvistador
    #10645
    Hát én arcade ba még a németekkel is bénának érzem magam.
    Olyan könynen szétesnek a gépeim bezzeg én több tárat is rá kell áldozzak néha 1-1 gépre.
  • Knabb
    #10644
    Haha én egyre bénább vagyok :D. Angolokkal tök jól aprítottam még t3-4 környékén, de mostmár esélytelen vagyok. Dornierek meg a bfek szétkapnak könnyedén :P Lehet pihentetni kéne ezt a nemzetet.
  • Amaymon
    #10643
    Értelmetlen vita, ennyi erővel te mutasd meg, hogy tényleg OP a német azt könnyebb kivitelezni ezek szerint. Aki állít valamit az bizonyít. :) Nem elméleti tudásról beszélgetünk, hanem tapasztalatról, az pedig azért itt a fórumosoknak bőven akad, még ha amatőrök vagyunk is. Tisztelet a kivételnek.

    A WT fórumon panaszold a balance tapasztalataid én is ott szoktam ilyen esetben, annak lehet kihatása valamire.

    Mi se oltogattunk mást mikor alul teljesített a nemzet, én pont ezért vittem párhuzamosan 2-t. HB-n ténylegesen 3-at, de főleg 2-t. Alkalmazkodj a metagamehez.
  • Coral Springs
    #10642
    Ezek szerint nem maradt más, mint hinni egy olyannak aki már régebb óta játszik a kérdéses nemzettel, és befejezni a háttér információk hiányában való okoskodást. Az elméleti tudás nem jelent semmit, én ebben a játékban meglévő gyakorlatról beszélek, arról amit tapasztaltam.
  • Amaymon
    #10641
    "mutasd meg hogy kell használni az amerikai gépeket..Várom a képeket, videókat arról hogy ti mit alkottok."

    Erre gondolok, olyan feltétel, ami teljesíthetetlen vagy elévül mire eredményt adna.
  • Coral Springs
    #10640
    Te most miről beszélsz ?
  • Amaymon
    #10639
    Olyan nincs, hogy HB-n beül valaki egy nemzetbe és megtanulja azonnal (max az ilyen fufufu noliferek), ha egyáltalán ki van szintezve. Jó ideig egy gépet nem tudtam kilőni abban a játékmódban.
  • Coral Springs
    #10638


    Ha te is ilyen okos vagy mutasd meg hogy kell használni az amerikai gépeket. Én már a kezdetektől fogva amerikaival tolom, nagyjából ismerem az amerikai gépek erősségeit és gyengéit, de ezek szerint van még mit tanulnom ! Várom a képeket, videókat arról hogy ti mit alkottok.
  • Amaymon
    #10637
    Majdnem egy gondolat járt a fejünkbe :)
  • Amaymon
    #10636
    Amíg nem volt ez az új damage model elég szopó ágon volt a GER HB-n. Talán ezért az örömködés. Megj. a következő patchben nerfet fog kapni az FW190.

    Tegnap bele néztem a fufufu streambe. Nem mindet, de elég sok meccset nyertek angollal. Határozottan skill függő a historycal.
  • Coral Springs
    #10635
    Lehet hogy ide járok panaszkodni, vagy épp a hivatalos fórumra, mikor hova. Hogy milyen a játék az egy dolog, általában nem a játék miatt szoktam kiakadni. Jelenleg ami nem tetszik az a német fan -ok magatartása, a felesleges észjátszás, pedig pontosan tudják hogy op gépekkel repülnek.
  • Kollati
    #10634
    Azért az emberek jó hamar elfelejtették, hogy eddiga német volt a szopóág a használhatatlan 20mm-miatt. Most megkapták a normális sebzést erre hűűű opok...

    Amúgy meg az F4U-1a teljesen egyidőben volt történelmileg a fw-190A-4-el, és a 109G-2-vel. A P-39N/Q pedig még későbbi modell, egyidőben a 109G-6-al.

    Amúgy meg a német pilóták többsége tudja használni a gépét, míg az amerikaiak nem.