65
  • Hugo Chavez
    #25
    "Amúgy az elektron _kering_ az atommag körül."

    Akkor miért csak kvantumokban tud energiát felvenni vagy leadni?
  • Caro
    #24
    Tipikus középiskolás szöveg :D
  • Caro
    #23
    (de azért az utolsó mondatoddal egyetértek)
  • Caro
    #22
    Ez nem népbutítás, hanem a Rutherford-modell, amiért Nobel-díjat adtak, és a fizika csúcsa 1911-ben :)
    Amúgy az elektron _kering_ az atommag körül. Tessék kiszámolni a valószínűségi áramot egy s pályán. Nagyon szépen körbemegy az.
  • Hugo Chavez
    #21
    A korral nem egyenesen arányos a tudás.
    Erre kár volt hivatkozni.

    Az mitől lenne irónia, hogy előrángatsz itt szakállas bácsikat a szakálluknál fogva és olyan szerepet tulajdonítasz nekik a nevemben, amit én soha nem mondanék?

    Ha meg viccnek szántad, akkor elárulom, hogy ez egy nagyon ócska és unalomig lerágott sablonpoén, a tudomány tévedhetetlenségében vakon hívők részéről.
  • philcsy
    #20
    Remélem rendesen bemelegítettetek szájkarate előtt! Nehogy a végén még lesérüljetek nekem.
  • Hugo Chavez
    #19
    OK, semmi gáz.
  • kicsibicska
    #18
    Vitamin voltál a sárgarépában amikor én középiskolás voltam...

    Amúgy meg az irónia az i betűnél van a lexikonban. :)
  • Cef
    #17
    Áh, bocs igaz. Reggel volt még.
  • Hugo Chavez
    #16
    Ha észrevetted volna kérdéseket tettem fel.
    Onnan lehet megismerni a kérdést, ha már máshogy nem megy, hogy ? - jel van a mondat végén.

    Tehát, amit én a 6.-ban idéztem, az a tüköruniverzumról szólt, tudom nagyon jól, de feltettem egy kérdést, hogy ez vajon a mi univerzumunkban hogyan fog működni.
    Mert ugye, az anti hidrogén atom az már létezik a MI univerzumunkban is, viszont az idő tudomásunk szerint csak egy irányba telik.
    Ha ezt az antianyag is így érzi, akkor ő visszafelé utazik az időben nálunk, mert neki alapesetben pont a másik irányba telne az ideje. Világos?

    Szóval nem kell úgy tenni, mintha valami hülyeséget írtam volna, te meg helyesbítettél.

    Szerintem egyébkét arra fognak rájönni, hogy az antianyag ideje visszafelé telik a mienk meg előrefelé, de nincs ezzel semmi gond, mert már régóta tudjuk, hogy mindenkinek saját ideje vagyon.

  • Hugo Chavez
    #15
    Megjött az egyik középiskolás....
  • kicsibicska
    #14
    Igazad van.

    Mindenki tudja hogy van egy szakállas csákó, aki a felhő szélén üldögél és arra figyel nehogy a pozitron belezuhanjon a nukleuszba.
  • Cef
    #13
    "A csapat szerint ez jelenleg fontosabb, mint az antiatomok élettartamának meghosszabbítása, ami már megfelelő a tervezett kísérletek elvégzéséhez, melyben a színképelemzés mellett szeretnék szemügyre venni az antiatomok CPT (töltés-paritás-idő) szimmetriáját is. Ez a szimmetria azt jelenti, hogy az adott részecske ugyanúgy viselkedik egy tüköruniverzumban, ha ellentétes töltéssel rendelkezik és visszafelé mozog az időben."
    Tehát amit te #6-ban idéztél, az a CPT szimmetria fogalma. Egy képzeletbeli tüköruniverzumról van szó, amiben a részecske akkor viselkedik ugyan úgy mint a miénkben, ha ellentétes a töltése és az időben visszafelé mozog. De te úgy írtad, hogy a mi univerzumunkban mozog visszafelé. Erre írtam, hogy egy tüköruniverzumról van szó.
  • EnxTheOne
    #12
    Pár év múlva ilyenböl csinálják majd az elemet. :D:D:DD:D



    Warp 9.9 :D
  • Hugo Chavez
    #11
    "Egy tüköruniverzumban. Nem a miénkben."

    Érdekes.
    Te már tudod a kísérlet végeredményét?
  • Cef
    #10
    Ez nem népbutítás. Csak valahogy el kell magyarázni az egyszerű embernek is, olyan alapvető szinten, hogy valamennyire legyen fogalma miről van szó. Megérteni úgy se fogja(én sem), de legalább legyen elképzelése.
  • Cef
    #9
    Egy tüköruniverzumban. Nem a miénkben. Pont az lenne a nagy szám, ha a miénkben mozogna visszafelé, ezt akarják megvizsgálni.
  • Hugo Chavez
    #8
    "Ha egy atomra egy kis bolygórendszerként tekintünk, melyben az elektron, vagy esetünkben egy pozitron a nukleusz körül kering,..." - mondja egy részecskefizikus.

    Noooooormális?
    Hát, hogy keringene mán? Hát bele zuhanna magába a nukleuszba. Egy szempillantás alatt, Öreg.
    Ilyen nincs, ez csak középiskolásoknak való szemléletes példa.


    Na, mindegy. A lényeg, hogy itt kezdődik a népbutítás, amikor nem azt mondják el az embereknek, hogy figyelj, te hülye vagy, ez nem ilyen egyszerű, hanem erősítik benne azt a tudatot, hogy okos vagy, jól tudod, a világ tök egyszerű, magától jött létre minden.
  • bvalek2
    #7
    Már dolgozom rajta, kis türelmet :)
  • Hugo Chavez
    #6
    "Ez a szimmetria azt jelenti, hogy az adott részecske ugyanúgy viselkedik egy tüköruniverzumban, ha ellentétes töltéssel rendelkezik és visszafelé mozog az időben."

    Akkor most a mi kis antihidrogénünk 16 percet utazott vissza az időben?

    Esetleg megtudjuk hogyan viselkedne a normál hidrogén egy időben visszafelé utazás során?
    Esetleg ez jó lenne arra, hogy rájöjjünk mi lenne velünk egy időutazás során, meg arra is, hogy lehetséges e az időutazás?

  • Locutos
    #5
    Megint egyetértek bvalek2-vel normális gravitációs viselkedés a legvalószínűbb.
    De bvalek2 írtam neked a másik témában még, légyszi válaszolj.
  • Caro
    #4
    Az fel sem merül benned, hogy a gravitációban használt m (akár Newton, akár Einstein) és az E=mc^2-ben használt m nem ugyanaz? Vagy csak abszolút értékben? ;)
    Ha már semleges antiatomokat tudnak előállítani, előbb-utóbb meg fogják mérni a gravitációját.
    Pl. az annihiláció során keletkező fotonok vörös/kékeltolódás mérésével, de ez inkább csak pozitronokra kivitelezhető.
  • bvalek2
    #3
    Az antianyag nem negatív energiájú anyag, minden elmélet amit ismerek normális gravitációt jósol neki. Mondjuk ahhoz, hogy megmérhessük a gravitációját egy antianyag-darabnak, rengeteg anti-atomot kell előállítani, ki kell dolgozni egy tömeges előállítási eljárást, mert így egyenként a gyorsítóban sosem jön össze annyi.
  • Caro
    #2
    Eszméletlen miket tudnak. 16 percig semleges atomokat csapdázni az nagyon szép munka.
    Kíváncsian várom, hogy végül is milyen gravitációs viselkedést mutatnak ki. Sok elméletet megdöntene, ha az antianyag ellentétesen gravitálna, de vannak problémák, amiket viszont meg is oldana.
  • alfa00red
    #1
    Na majd jönnek a szubtér-hajtóművek...