372
  • adler30
    #332
    adok hozzá tusfürdőt:)
  • wednes
    #331
    Jó, akkor lehet fürdőkád volt. :)
    Nincs róla valahol fénykép?
  • Pharaoh
    #330
    Ez a királyok völgyében volt, de lehetett lejátszódhatott régebben is a piramisoknál:

    "A völgyet komoly fosztogatások érték a XXI. dinasztia idején, ezért Ámon papjai a legtöbb sírt megnyitották és a múmiákat három sírban gyűjtötték össze, hogy könnyebben védhessék őket. A kincs nagy részét is eltávolították, hogy a múmiák nagyobb biztonságban legyenek a sírrablók elől. Később ezek nagy részét egyetlen rejtekhelyre vitték, Deir el-Bahari közelébe (DB320 vagy TT320 néven ismert sír), amelyet a Hatsepszut híres templomával szemben álló sziklafalba vájtak. Ez a tömeges újratemetési hely hatalmas mennyiségű királyi múmiát tartalmazott"

    Vagyis maguk a papok vittek el mindent és utána szépen befalazták/helyreállították
  • adler30
    #329
    Vagy mint agy mikrohullámú sütő.
  • Hugo Chavez
    #328
    Az a szarkofág pontosan annyira szarkofág, mint egy szerelőakna.
  • wednes
    #327
    Az a baj, hogy már felrobbantották. Egyébként ha volt is bent valami azok apróbb dolgok lehettek, amiket könnyen ki lehetett vinni. Elég szűkek voltak a járatok. Pont ezért rejtély a szarkofág hiányzó teteje (ami nem kicsi és 2 kiló). Tehát, hogy eleve tető nélkül került beépítésre, mert azt még a legjobb színesfémtolvajok se vinnék ki onnan.
  • Hugo Chavez
    #326
    Ismeritek? : David Furlong - A templom titkai

    Nagyon jó könyv, csak egy gond van vele.
    A borítója és a címe alapján túlságosan ezoterikus marhaságnak tűnik. Mikor az ilyen beállítottságú emberek elkezdik olvasni, rájönnek, hogy ez nekik túlságosan tudományos.

    Röviden: A szerző nem egyiptológus vagy történész, hanem egy angliai földmérő. Érdekes dolgokra jött rá az angliai térképek bogarászása közben.
    Többet nem írok, mert egy két mondatba úgyis csak belekötne pár okostóni.
  • Shakata
    #325
    Több lehetőség is fennáll.
    1) A piramis teljesen üres és az is volt.
    2) A ~ teljesen üres, de régen nem volt az, csak kirabolták.
    3) A ~ látszólag üres, de a lényeg még zárt ajtók mögött van.
    4) A ~ nem volt üres, de a felfedezések nem szivároghattak ki.
    5) A ~ legnagyobb részét már kirabolták, de még mindig maradt valami, a titkos kamrákban.
    6) A piramist kirabolták ugyan, de ami maradt, és később, vagy mostanában fedezték fel, az nem szivároghat ki.

    Remélem minden eshetőséget számba vettem.
  • Cef
    #324
    "Egyébként, nem azt állítottuk, hogy nem volt benn semmi."
    Erre:
    "Érdekesen foszthatták ki a Kheopsz piramist is, ahova csak robbantással tudtak bejutni 1872-ben a "sírkamráknak" nevezett üres helyiségekbe."

    Nekem az jött le, hogy ha mi robbantással tudtunk csak bejutni, akkor más is és erre reagáltam.
    Előfordulhat, hogy maguk az egyiptomiak pakolták ki valamiért, de akkor a kincsrablóknak sem volt lehetetlen bejutni.
  • adler30
    #323
    Az összes egyiptológusnak korabeli szerszámokat nyomnák a kezükbe,és csak akkor tarthatnák meg az állásukat és a diplomájukat,ha kifaragják azokat a köveket,amik a nagy piramisban vannak.
  • Hugo Chavez
    #322
    Persze egy feltételezett kincsrablás indokolhatja a visszazárást, mert akkor nem keresi senki a tetteseket, mivel nem látszik a lopás. Ez egyébként utólag megvizsgálható, hogy történt e bontás vagy eredeti e a lezárás.
  • Shakata
    #321
    ottmaradt. Ó borzalom. Reggel van.
  • Shakata
    #320
    Az utolsó sor ott maradt... bocs.
  • Hugo Chavez
    #319
  • adler30
    #318
  • Shakata
    #317
    Tekintve, hogy legalább egy megtévesztő álkamra volt, és tekintve, hogy egyikünk sem volt, ott amikor először behatoltak, valamint figyelembe véve, hogy elméletileg van még ott egy zárt ajtó... elég sok lehetőség marad nyitva.
    Egyébként, nem azt állítottuk, hogy nem volt benn semmi.

    Viszont én is látom:

    A rejtett királynő kamra felfedezése 1872-ben.
    -Te Pistikém, ez üres. Hát hogy van ez?
    -Kirabolták, édes Ferim, kirabolták. Gonosz kincsrablók.
    -Még jó, hogy visszazárták maguk után az ajtók...
    -Igen, ezek műemlékvédő kincsvadászok voltak.
    -Te Gabi, ez
  • adler30
    #316
    Tök mindegy hogy ki állt ott,azt őriztek amit csak akartak,nem ez a lényeg.Ha a biciklimet odatámasztom az országház oldalának és őrzöm,az nem azt jelenti hogy az enyém a piramis,sem azt hogy én csináltam.
  • wednes
    #315

    És végre elkészültek az üres szarkofág tiszteletére emelt piramissal.
  • Cef
    #314
    Már látom is magam előtt.
    i.e. sokezer, a piramis lezárása előtt 5 perccel:
    -Na Józsi akkor beraktátok azt az üres tető nélküli szarkofágot és jól körülnéztetek, hogy ezen kívül semmi se legyen odabent?
    -Persze Lajos, zárhatjátok!
  • Pharaoh
    #313
    Pedig elhiheted akkor is volt fosztogatás, főleg az átmeneti korszakokban, mikor az őrzésre nem jutott annyi.
  • adler30
    #312
    Pontosan,igazad van.Ráadásul egy ilyen gyönyörű épületbe mennyi hieroglifát rajzoltak volna már csak büszkeségből hogy végre elkészült,de semmi.
  • Hugo Chavez
    #311
    Nem gondolom, hogy a fáraók korában bárki mert volna piramist fosztogatni.
  • wednes
    #310
    Érdekesen foszthatták ki a Kheopsz piramist is, ahova csak robbantással tudtak bejutni 1872-ben a "sírkamráknak" nevezett üres helyiségekbe.
  • Cef
    #309
    Oda is. De nem csak fáraókat temettek oda, hanem nemeseket is. Eddig 63 sírt találtak, ebből csak 20 volt fáraóé. A piramisépítés elég költséges biznisz, főleg, hogy elég gyorsan kifosztották őket. A kőbe vájt sírokat biztonságosabbnak hitték, mivel könnyebben őrizhető volt, meg a fosztogatók is nehezebben találhattak rájuk. Igaz ezeknek a síroknak a többségét is kifosztották.
  • Shakata
    #308
    No igen. És ha ezek megalomán uralkodók emlékművei, ugyan miért nincsenek feljegyezve és kőbe vésve a nagy és dicső tetteik, melyek az örökkévalóságig zenghetik nagyságukat?
  • adler30
    #307
    Gondolj bele,ez egyiptomiaknak kinyílt a csipájuk,hopp mit látnak egy fura épület és milyen nagy.Jó lesz az uralkodónak,mégis jobb mint a sárkunyhó meg a szalmakunyhó.Akkor költöztessük be:)Kb ennyi.
  • Hugo Chavez
    #306
    Múmiát nem találtak egyet se, mert azt mondták, hogy régen kifosztották őket a kincsrablók.
    Ez a magyarázat is úgy született, hogy először kitalálták a régészek, hogy ezek kripták, majd hozzáigazították a tényeket a már meglévő elmélethez.
  • wednes
    #305
    Mármint a Kheopsz piramisba nincs hieroglifa.
  • wednes
    #304
    Igen. Erről még ma sincs egyetértés, hogy a piramisok sírhelyek lettek volna. Egy fáraót se találtak piramisba eltemetve. Masztabákba temetkeztek a királyok völgyébe. A Kheopsz piramisba találtak egy szarkofágot tető nélkül, üresen. Egy darab hieroglifát nem találtak eddig bennük (leszámítva most ezt a maszatot, amit a robot felfedezett). Ami, eddig volt az kiderül hamisítvány.
  • adler30
    #303
    Az biztos.De én el tudom képzelni egy korábbi emberi civilizációt itt a Földön simán.Persze nem becsülöm le a fáraókat sem,biztos jól éltek.De ehhez több kellett.De ismétlem,nem ufókra gondolok mer az hülyeség szerintem is.
  • Hugo Chavez
    #302
    Egyel feletted.

    Akár az is lehet ezekkel az alagutakkal kapcsolatban, hogy csillagvizsgálásra, vagy egyenesen távcső vázának építették, amibe aztán lencséket raktak.
  • Shakata
    #301
    A nagy piramisban nincsenek hieroglifák. Abban sem vagyok biztos, hogy találtak ott múmiát.

    Atlantiszhoz csak annyit, hogy ez Platón-gyerek, aki filozófus volt, ráadásul éppen a véletlenség kedvéért görög, vajon nem tudta, hogy Santorini nem a Gibraltári szoroson túl van? :D
    Az a baj ezekkel az elméletekkel, amik valahová a Földközi-tengerbe akarják helyezni Atlantiszt, hogy miközben Platónra alapoznak, kihagyják Platón helymeghatározását. Nem volt hülye ez az ember... így a tudósok magukat a feltételezéseiket már a várt eredményre alapozzák, hogy ti. Atlantisz itt és itt volt, ezek a bizonyítékok, amik részben alátámasztják, tehát Atlantisz itt és itt volt. Látjátok az ördögi kört? :D
  • Cef
    #300
    Az biztos, de hát pénzért dolgozik az ember.
    De az ufó/atlantisz elméletgyártókat se kell félteni. Az ő könyveiket is viszik mint a cukrot.
  • adler30
    #299
    A halottaikat a Királyok völgyébe temették el,úgy tudom.
  • Cef
    #298
    Ki bizonyította, hogy nem?
  • adler30
    #297
    Nagyon jól megélnek ebből az az egyiptológusok és az Egyiptomi Múzeum tagjai(Hawass)
  • Cef
    #296
    Tudjuk, hogy sír volt. Ha csak nem mondjuk rá azt, hogy a szarkofágot, meg a hieroglifákat jóval az építése után pakolták bele.
  • Hugo Chavez
    #295
    A kik az a következő kérdés, vagy a miért.
    Az szerintem már bizonyított, hogy nem temetkezési célból, kriptának akarták megépíteni.
  • adler30
    #294
    Az oké de nincs konkrétum.Csak találgatás,még a rendeltetéséről sem.Valaki megtervezte,de kik és hogyan és mikor?
  • Hugo Chavez
    #293
    A 3 nagy piramis építése egy terv alapján történt.
    Nem az volt, hogy az egyik fáraót a másik felül akarta múlni, ez egy marhaság.
    A 3 piramis egy mértani sorozat tagjai.