372
  • Hugo Chavez
    #372
    Nem az összeesküvésen volt a hangsúly az előző hozzászólásomban.
  • Cef
    #371
    Nem hiszek az ilyesfajta összeesküvéselméletekben. Tudom, hogy vannak összeesküvések, de azok közel sem olyan mélységűek és kiterjedésűek mint ahogy azt sokan hiszik. Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy tényleg csak egy önjelölt szenzációhajhász írta a cikket. Túl sok ilyet láttunk már.
  • Hugo Chavez
    #370
    OK, csak a "column four" -ig olvastam újra.

    Az biztos, hogy én innen nem tudom eldönteni, hogy ezek a dolgok igazak e vagy hamisak, mivel még a vázákat is csak rajzon láttam. Képnek az nem nevezhető.
    Ha maradunk az összeesküvés elméleteknél, akkor nem túl nehéz néhány bizonyítékot eltüntetni, majd azt mondani, hogy csak átverés volt az egész.

    Vannak viszont olyan dolgok amiket nem lehet eltüntetni.
    (Lentebb már emlegettem egy könyvet ezzel kapcsolatban.)
    Angliában a hange-ek építési helyeit megvizsgálva érdekes dologra jött rá F. David. A kereszténység terjesztésekor ezeket a szent helyeket úgy rombolták le, hogy a helyeikre kerültek a templomok, kolostorok. Kiderült, hogy ezek a helyek pontos mértani alakzatokon fekszenek. (Egy kört kb 8-10 pont határoz meg)
    Van pl két kb 10 km átmérőjű kör, melyek egymással átfednek. A metszéspontokba berajzolva egy piramist pontosan a Kheops piramis oldalainak dőlésszögét kapjuk meg. Stb.

    Sajnos egy 300 oldalas könyvet nem tudok pár mondatban leírni.
  • Cef
    #369
    Igazad van, újra átolvastam, tényleg nem a levelek miatt kellett összetörni.

    "Besides this I found in the collection the other material objects which my grandfather had said came from Atlantis. One was a ring of the same peculiar metal as the coins or the medals. There was a strange looking elephant of fossilized bone, an extremely archaic vase and some other objects which I will not discuss now. The map by which the Egyptian captain had sought for Atlantis was there too."
    Nekem úgy tűnik ott volt a térkép.

    Egyébként ezt találtam Paulról:
    Paul Schliemann was the self-declared grandson of Heinrich Schliemann the discoverer of Troy. He was at the centre of an early Atlantis hoax in 1912 when he declared in a New York newspaper article that he had inherited, from his grandfather, artefacts made in Atlantis. He claimed to have ancient documents describing the destruction of Mu and insisted that the Azores were a remnant of Atlantis. Neither the artefacts nor Paul Schliemann ever materialised, in fact, an investigation revealed that Heinrich did not have a grandson named Paul.

    Additionally, he claimed to have arrived at the solution of the Atlantis mystery after studying the Mayan Troano Codex in the British Museum. Unfortunately, the Troano Codex was housed in a museum in Madrid where it still resides. This error was compounded by his reference to Atlantean coins which is completely anachronistic as coinage only came into use in Lydia around the time of Solon.

    In spite of all of this, the story was widely quoted and is still accepted as reliable by some writers. The full story is now available on the Internet.
  • Hugo Chavez
    #368
    Már régen olvastam ezt a cikket és mivel elég furcsákat kérdeztél, elolvastam újra.
    Az atlantiszi vázákba nem voltak levelek rejtve, legfeljebb mellékelve.
    Azért kellett széttörni a vázát, hogy megtalálják benne a négyzet alakú fémlapkát, ami titán-réz-alumínium ötvözet volt. Ez az agyagba volt ágyazva. Nem pénz érme volt, az írja a cikk is, hogy érme vagy medál.
    Az egyiptomiak valóban elmentek megkeresni Atlantisz maradványait, de nem jártak sikerrel. Schliemann nem a térképet találta meg, hanem olyan papiruszt amiben beszámoltak erről az utazásról.
    A cikkből az derül ki, hogy már a nagyfater is eléggé titkosan kezelte a kutatásait, hogy Paul aztán mire jutott én sem tudom. Utána kellene nézni. De, ha semmire, az sem jelent semmit. Meg is vehették a hallgatását.

    Visszatérve az agyagedénybe ágyazott fémlapkára. Könnyen el tudom képzelni, hogy valamilyen vezeték nélküli fűtési célt szolgált. Hasonlíthatnám pl az indukciós főzőlap működési elvéhez. (Vagy akár hűtést is.)
  • Cef
    #367
    Ja, és még valami. Miért van az, hogy csak a Schliemann család talál atlantiszi pénzérméket különböző ásatásukon.
  • Cef
    #366
    Nem bagatellizálják el a régi írásokat. Voltak gazdasági feljegyzések, voltak történelmi feljegyzések, ezekről senki nem állítja, hogy nem igaziak. Viszont az irodalmi művek valóságtartalma már kétséges. Persze lehet valóságalapjuk(van amelyiknek volt, itt csak általánosságban mondom), csak nehéz szétválasztani a valóságot a fikciótól. Szerintem meg ők sem fantáziáltak kevesebbet mint mi. Az ilyesmi nem kultúrafüggő, inkább az emberi természet része. Én is inkább a Krétai verzióra tippelek. Valószínűbbnek tartom, hogy Platón egy általa jól ismert katasztrofális eseményből faragott egy kitalált történetet, ami nem is történt a hazájától olyan messze, minthogy tényleg hallott volna egy hiteles történetet egy messzi civilizációról, ami időben és térben is távol esett tőle.

    Elolvastam, amit linkeltél, vannak benne érdekes dolgok, habár voltak benne furcsaságok is bőven. Például, hogy az atlantisz létét bizonyító vázákba voltak rejtve a nagyapja levelei, amikhez ha hozzá akart férni szét kellett törni? Az egyiptomiak elmentek megkeresni atlaniszt és a nagyapjának sikerült megszerezni a térképet amit követtek? Volt nála egy rakat szerinte megdönthetetlen bizonyíték de magánál tartotta? Nekem kicsit hihetetlen. Főleg, hogy rajta kívül ezeket senki nem vette észre? Ráadásul sehol nem találtam, hogy Heinrich Schliemann kereste volna atlantiszt, pedig azt állítja, hogy a nagyapja munkásságát folytatta. De lehet csak én nem voltam elég alapos.
  • Hugo Chavez
    #365
    1912-ben írta ezt a cikket Trója felfedezőjének unokája.
    Olvassátok el.

    Mivel a legtöbb ember a mai világból indul ki, általában azzal bagatellizálják el a régi írásokat, hogy biztos kitalált történet. Ki van színezve a valóság.
    Én úgy látom régen kevesebbet hazudtak, csak ez számunkra olyan hihetetlen.
  • Deer
    #364
    Szerintem Atlantisz létezett: ma mínoszi (krétai) kultúra néven ismerjük. Kb. Platón előtt 1000 évvel kitört Théra (ma Szantorini) vulkánja és a kitörés következményeként létrejövő szökőár elpusztította a krétai civilizáció nagy részét. Volt erről műsor, a legtöbb dolog, amiket Platón Atlantiszról írt nagyrészt megegyezik a mínoszival. (Pl.: bikakultusz). Szóval szerintem Platón ismerte a történelmét és nem kizárt, hogy kiszínezve, más helyre téve azt írta meg történetét.
    ---
    A régészekről meg eszembe jutott egy vicc:

    A görögök ásnak az ókori romok alatt és vezetéket találnak.
    Mit bizonyít ez? - Hát, hogy az ókori görögök telefont használtak.
    Na az olaszok is kutatnak a római kori romok alatt, de nem találnak semmit. Erre büszkén: ez annak a bizonyítéka, hogy a rómaiak már mobiltelefont használtak.
  • Cef
    #363
    Nem tudom elképzelni, hogy Atlantisz megtalálása bármiféle komoly gazdasági, társadalmi vagy politikai kihatással lenne. Az átlagemberek hűznének egyet, majd mennének vissza nézni az x-faktort, az atlantiszhívők büszkén vernék a mellüket, a tudóstársadalomban viszont ez lenne az évezred felfedezése és gyökeresen átformálná az eddigi ókorról alkotott képet. De mivel ez már több ezer évvel előtt volt kétlem, hogy komoly kihatása lenne a mindennapi életünkre.

    Az egyszerre robbantak ki civilizációk előzmény nélkül az azért erős. Megfigyelhető, hogy hogyan fejlődött a civilizáció a primitív kis városoktól, egészen a nagy, fejlett városállamokig és így tovább. Nem az történt, hogy egyik nap az emberek kijöttek a sárkunyhójukból és felhúzták Babilont. Hiányos a tudásunk a történelem előtti időkből, de ez nem indokolja, hogy kellett lennie egy szuper civilizációnak. De ha volt, őnekik is el kellett érniük azt a fejlettségi szintet valahogyan. Biztos vagyok benne, hogy voltak olyan civilizációk, amikről nem tudunk, de Atlantisz szerintem nem létezett. Platónon kívül senki nem írt róla. Ha jól emlékszem ő is azt írta, hogy 10 000 évvel azelőtt létezett. Akkor ő honnan tudott róla? Számomra ez olyan mintha 1000 év múlva valaki megtalálná a Mars mentőakció egy példányát, megnézné, és elindulna keresni az idegeneket a Marson, mert ha ez van benne, akkor biztos igaz, plusz olvasta a feljegyzésekből, hogy akkoriban sokan láttak ufót. Elismerem, Trójánál így volt, de egy esetből még nem lesz törvényszerűség. Az ókoriaknak is volt fantáziájuk, ahogy mi is megfilmesítünk történelmi eseményeket fiktív főszereplőkkel, ők is megtették(pl.: Illiász). De mi is írunk kitalált dolgokról, ahogy ők is írtak.
  • Pharaoh
    #362
    Nem is a meglévő vagy ismert civilizáció, de lehetett egy amerikai.
  • Hugo Chavez
    #361
    Szerinted mit ér egy domborzati térkép a tenger aljáról, amikor a városok romjait már rég belepte az üledék?

    Az amerikai földrészen fellelt civilizációk egyike sem Atlantisz. Gondolom ebben egyetértünk.
  • Hugo Chavez
    #360
    Én például nem AKARTAM elhinni. De több szempontból is logikus.

    Az Atlanti óceán mindkét partján egyszerre robbantak a civilizációk, látszólag minden előzmény nélkül. Most inkább nem sorolnám fel az összes bizonyítékot.

    Lehet, hogy nem özönlenének utcára az emberek hirtelen. Ez egy olyan dolog, aminek nem lehet kiszámítani a következményeit. Lehet nem lenne semmi, de az is lehet, hogy komoly következményei lennének. Semmi többet. Amiben meg bizonytalanság van az a hatalomnak sose jó, mert könnyen elbukhatják az előnyeiket.
  • Pharaoh
    #359
    "Ma már meg van a technika, hogy szétnézzenek az Atlanti óceán fenekén, valamiért mégsem teszik."
    Azért elég jól fel van már térképezve az óceán feneke. Azt meg nem várhatod ,hogy búvárhajóval az utolsó m2-t is átnézzék.

    "Könnyen lehet, hogy az akkori lakosságon nem lehetett volna átverni egy ekkora építkezést ilyen hülye indokkal, hogy a fáraó nagysága ennyit megér. "
    Az Istened ezt kívánja abban az időben elég jó indok volt, plusz fizetés is járt érte.

    Véleményem szerint, ha Atlantis létezett azt nem az Atlanti óceán fenekén kell keresni. Platón azt írta az atlanti óceánon, vagyis Európa és Ázsia között, mivel akkor még a csendes óceánról nem igen tudtak. Így egy Amerikai civilizáció lehetett, ha volt, hisz ha úgy vesszük amerika az atlanti óceán közepén van, ha azt hisszük, hogy csak egy sziget.
  • Cef
    #358
    "Ha elég sokat foglalkozol ezzel a témával szerintem eljutsz oda, hogy az atlantiszi civilizáció létezett."
    Ezt inkább úgy fogalmaznám, hogy ha elég sokat foglalkozol a témával és el szeretnéd hinni, hogy Atlantisz létezett, a végén tényleg el fogod hinni, hogy létezett.

    "Ma már meg van a technika, hogy szétnézzenek az Atlanti óceán fenekén, valamiért mégsem teszik."
    Ez azért van mert Platón írásán kívül még csak meg sem említi semmi Atlantiszt, ráadásul még az is eléggé meseszerű és valószínűbb, hogy átvitt értelemben foglalkozik a dolgokkal. Plusz az Atlanti óceán baszott nagy ám, irdatlan mennyiségű összeget kéne rááldozni. De ha valaki akarná meg tudná tenni, persze ha van elég pénze. Csak ez a két halmaz eddig még nem találkozott.

    "(Pl, az összes 6 ezer éves vallást ki lehetne dobni a kukába.) Miért kockáztassák a stabil hatalmukat? Kényelmesebb a tudatlanság."
    A vallásokat miért kéne kidobni? A keresztény világképről(pl.:a Föld csak pár ezer éves, a Nap kering a Föld körül stb.)is kiderült, hogy nem igaz, mégis a világ egyik legelterjedtebb vallása a mai napig. Tudtommal pedig egy vallás sem tagadta Atlantisz létezését. Ráadásul nem hinném, hogy Atlantisz létének hallatára az emberek sorra özönlenének az utcára, hogy megdöntsék a vezetőket.
  • Hugo Chavez
    #357
    Ha elég sokat foglalkozol ezzel a témával szerintem eljutsz oda, hogy az atlantiszi civilizáció létezett.
    Ma már meg van a technika, hogy szétnézzenek az Atlanti óceán fenekén, valamiért mégsem teszik.
    Szerintem a világ vezetőinek nem áll érdekében, hogy egy ilyen dolog kiderüljön. Kiszámíthatatlan következményei lennének. (Pl, az összes 6 ezer éves vallást ki lehetne dobni a kukába.) Miért kockáztassák a stabil hatalmukat? Kényelmesebb a tudatlanság.
  • Hugo Chavez
    #356
    A temetkezési hely szerintem kizárható, de úgy tudom már a régészek szerint is.
    Könnyen lehet, hogy az akkori lakosságon nem lehetett volna átverni egy ekkora építkezést ilyen hülye indokkal, hogy a fáraó nagysága ennyit megér.
    Valószínűleg komoly okuk volt, hogy pénzt fáradságot nem kímélve közös akarattal felépítették ezeket a monstrumokat.
    Úgy gondolom nagy hasznot húztak az építményből. Nagyobbat, mint ami energiát belefektettek. Így logikus.
    Lentebb írtam az Alternatív Odüsszeiáról. Abban van egy elképzelés mire volt jó a piramis.
  • wednes
    #355
    Szerintem is elég gyenge lábakon áll a temetkezési hely funkció. Igazából nem tudom mi a bizonyíték mellette.

    A másik érdekes dolog, azért rejtély a mai napig a piramisok építésének módja, mert ezt egyszerűen az egyiptomiak nem jegyezték vagy ábrázolták sehol, nem örökítették meg. Minden mást igen, templomok, csatornák építése, földművelés, az életmódjukat, történelmi eseményeket stb. De ezt meg nem. És valamelyik templom építése tartott nekik 15 évig, ami azért kisebb beruházás volt, mint egy piramis.

    De ha jól tudom sehol a világon nincs erről semmiféle feljegyzés, mert ugye nem csak Egyiptomban épültek piramisok, hanem a világ szinte minden táján. Volt egy "piramisépítő láz" gyakorlatilag az egész Földön.
  • wednes
    #354
    Jó, de azzal meg nem építesz fel piramist.
  • Hugo Chavez
    #353
    Daruzni csiga nélkül is lehet, kb, mint a gémes kút.
  • wednes
    #352
    "Két tonna nem a világ, pár csigával és kellő hosszúságú kötelekkel akár egyedül is felhúzható."

    Csak az a probléma, hogy az egyiptomiak nem ismerték a csigát. I. E. 700-ra teszik a feltalálását.
  • Hugo Chavez
    #351
    Végül is csak egy jó távcső kellett ahhoz, hogy láthassák a Marson van 3 piramis, majd megpróbálták lemásolni.

    Mindegy. Olvastam egy könyvet abban kifejtik, hogy a 3 piramis egy mértani sorozat 3 tagja. Benne van hogy kell kiszerkeszteni. (David Furlong: A templom titkai)
  • karit
    #350
    Megnéztem a marsi Tharsis-régió képét, tényleg izgalmas, bár az leginkább a geológia vak alkotása (illetve az egyenes törésvonal következménye), emez viszont az Orion csillagkép imádatáé - ahová egész véletlenül a déli irányú kürtő is néz. Pontosabban nézett, a csillagászok szerint 12 ezer évvel ezelőtt... Aztán ott a Szfinx (eredetileg okos emberek szerint oroszlánfejű lehetett) ami "véletlenül" épp az Oroszlán csillagkép közepe felé nézett napéjegyenlőség idején - szintén 12 ezer éve...

    Szóval, Atlantisz ide vagy oda, Hufu ide vagy oda, az ókori időpontokkal talán tényleg van valami izé.
  • Hugo Chavez
    #349
    Az emelős darus módszer első ránézésre egyszerűnek és kivitelezhetőnek tűnik.
    Egy átlagos kő kb 3 tonnás.
    Kb 3 percenként került a helyére egy kő, ha jól számoltam (napi 14 órában).
    20 éven keresztül minden áldott nap.

    Nem azt mondom, hogy az ember képtelen piramist építeni, hanem, hogy nem temetkezési célból építették.

    "Egyébként a három gizai piramis elhelyezkedéset felülről nézve lekoppintja az Orion övét alkotó három csillagét, ami a három fáraó asztrális értelmű kooperációját jelenti. :)"

    Akkor nézd meg a Mars 3 nagy vulkánjának az elhelyezkedését is.

  • karit
    #348
    "Még számold ki mellé, hogy az x km-es lejtőt hány köbméter földből lehet megépíteni. Érdekes lesz az eredmény."

    Szerintem túlbonyolítjuk a piramisépítést. Nem kell hozzá több kilométernyi föld-rámpa. A piramis majdani helyéig kell csupán a Nílustól elvontatni az átlag 2 tonnás mészkőtömböket egy nagyjából vízszintes úton. Egy-egy ilyen kőtégla magassága 1 méter körüli volt. A "földszint" kirakása egyszerű egymás mellé tologatás. Az első emelet elkészítéséhez mindössze 1 méter magas fa rámpát kell a földszint egyik oldala mentén készíteni, majd a rámpa végére telepített hevederes csörlőkkel felvontatni a görgőkön mozgó kőtömböket, aztán ott egymás mellé tolni, kihagyva / levésve a kamrák számára a terv adott szintre vonatkozó helyeit. A következő rámpa az elkészült új szint mellé épül, úgy, hogy - mivel 60-70 cm csak a párkány - az egy szinttel lejjebb lévő párkányt is felhasználva, így már 120-140 cm szélességben építik meg a fagerendákból ácsolt emelkedőt, amin már van elég hely az újabb csörlővel felhúzni a köveket.

    És így tovább szintenként, körbe-körbe, "spirál" alakban folyamatosan felrámpázni; a piramis kb. 2/3 magasságáig van elég hossz soronként a nem túl meredek rámpáknak.

    Innen feljebbre itt egy másik módszer (de akár az egész építéshez is): feltételezve, hogy a két tonnás kövek 1-2 méteres függőleges emelése néhány pár vastag kötéllel és csigákkal nem lehetetlen feladat, a felső szint platójára telepített fa daruval elég a alatta lévő szint párkányáról felemelni (vagy egy emelő-szerű kialakítással egy szinttel feljebb billenteni) a köveket.

    Akár még a félkész piramis oldalfalára támaszkodó függőleges gerendákon (síneken) felfelé csúszó, ferde pályájú liftszerű daru is megépíthető szerintem. Két tonna nem a világ, pár csigával és kellő hosszúságú kötelekkel akár egyedül is felhúzható. : ))

    Ezzel nyilván nem szeretném lefitymálni az ókoriak zsenialitását, és lehet, hogy tök hülyeség amit írtam, csupán ötletelek. Ugyanez lehetett régen is: az első faéktől nincs túl messze a csőrlős-csigás daru, kis túlzással pár órás brain stormingon előjöhet a piramisépítés működő know-howja, csak a kellő motiváció szükséges, pl. kudarc esetére kilátásba helyezett karóbahúzás.

    A fokozatosságról: 100 éve még nem tudott repülőgépet építeni az ember, sőt, kiröhögték, aki léghajó nélkül akart repülni. Ha sokezer év múlva a kihalt Földre jönnek a szíriusziak régészkedni, a fejüket vakarják majd a XX. század tudományos-technikai robbanásán. Vajon miért nem kellett több ezer év az első automobiltól a Nemzetközi Űrállomásig - vagy a Curie házaspár szurokfőzöcskéjétől Hiroshimáig?


    Egyébként a három gizai piramis elhelyezkedéset felülről nézve lekoppintja az Orion övét alkotó három csillagét, ami a három fáraó asztrális értelmű kooperációját jelenti. :)
  • Hugo Chavez
    #347
    Örülök, hogy tetszik.
  • nyaSGem
    #346
    Azok jöhetnek, azoktól nem félek. Csak a múmiák ne vegyenek üldözőbe, mert attól hideglelést kapok...
  • nyaSGem
    #345
    Heregolyó nagyságú kamerák is tudnak mán HD-t. Az azé már befér azon a kis lyukon nemde???
    És mondom, a Hi8-as kamera 15 éve volt. Kicsit fejlődtek azóta a dolgok és alaposan össze is mentek. Te ezt nem vetted észre???
  • adler30
    #344
    Wigyázzá má!!Mer tjönnek a zegyiptológusok.
  • Cef
    #343
    A Hi8-as kamerádat nem arra tervezték, hogy átférjen egy kis lyukon. Itt egy miniatűr kameráról van szó, még jó hogy nem fog egyből fullhd-s imaxfelvételt csinálni.
  • nyaSGem
    #342
    Mik ezek a szar minőségű szutyok szar felvételek???? 2011-ben ilyen kamerát szerelnek a robotra!!!???
    Alig lehet látni valamit. Ne etessenek már engem, hogy ilyen felvételeket mutatnak be a 21. században. Ezek az egyiptomiak tényleg fejlettebbek voltak. :)

    De tényleg. Itt nekem valami bűzlik. A Hi8-as kamerámmal különb felvételek készültek 15 évvel ezelőtt.
  • wednes
    #341
    Egy istennek kijáró nyughely. :)
    Egyébként a piramis fedőrétegén (ami festett is volt) elvileg voltak feliratok. Csak azt idővel leomlott (volt egy földrengés) illetve széthordták az ottaniak a középkorba építkezésekre, paloták és mecsetek épültek. Abból már semmi nem maradt ránk, bár valószínű, ha marad a helyén a erózió akkor is eltünteti, kivéve ha nincs rendszeres restaurálás.

    Már maguk az egyiptomiak is restaurálták párszor (ennek az a hátránya, hogy azt írsz fel rá amit akarsz), a görögök meg a rómaiak is. Csak az ókor bukásával ez megszűnt.
  • adler30
    #340
    Jó kis elmélet,elgondolkodtató.
  • adler30
    #339
    Visszajött Hufu és beállította a sírját,mer zavarta az rtk klubot(nézte az alekoszt)
  • Hugo Chavez
    #338
    Itt egy másik kép a "szarkofágról". Olyan, mintha valaki betolta volna a sarokba, mert már nincs rá szükség.
  • NEXUS6
    #337
    Állami kincsrablás, kúl!
    Ma ezt úgy hívjuk "privatizáció", esetleg "a nyugdíjrendszer átalakítása".
  • Hugo Chavez
    #336
    Van egy szórakoztató írás a neten, Alternatív Odüsszeia , melyben azt feltételezik, hogy az alábbi képen a Frigyláda "tokja" látható és maga Odüsszeusz is a frigyládát próbálta megszerezni.

    Kicsit hosszú, de megéri elolvasni.
  • adler30
    #335
    És kifaragták ríz vésővel és sok sok türelemmelhogyne.
  • Hugo Chavez
    #334
    Kép
  • Cef
    #333
    Végre megfejtettem! A történelem első jakuzzija volt, és azért tették bele piramisba, hogy csak a fáraó használhassa. A fáraó halála után a piramist lezárták, hogy még a halála után se használhassa senki, csak a fáraó mennyből visszalátogató lelke. :D