194
  • Lucy in the Sky
    #154
    Az milyen konteó már hogy: a dohányzás nem, vagy legalábbis nagyságrenddel kevésbé rákkeltő önmagában, de ez a buta növény megköt a levelein mindenféle szirszart amit arra fúj a szél, a városokból, autóutakról kigőzölgő PMx cuccoktól kezdve azbeszten át az összes atomkísérlet és -baleset végtermékéig - köznapi szóhasználattal _port_, ami az utóbbi 100 évben került a légkörbe, a földkéregből, ahol ezeknek a szaroknak amúgy lennie kéne.

    Mindenki szívja, a dohányosok duplán, a városlakók meg... Szerintem tiltsuk be a belsőégésű motorokat, bányászatot, atomerőműveket, meg a városokat is, akkor megelőzhetjük a helyzet _további_ súlyosbodását, már ha nem késő amúgy is.

    Csak szólok hogy túl késő, de higgyetek amit akartok.

    Én rágyújtok, mert jól esik. Függő vagyok. Addiktológiai elváltozás van az elmémben. Mentálhigiénés kihívásokkal küzdök. Rossz, ROSSZ ember vagyok! Lehetőleg engem is tilcsanak már be, és sokkal jobb hely lesz ez a világ
  • Marko001
    #153
    Nem szeretem jobban és érdekes módon nagyon ritkán volt ilyenben részem a BKV-n, pedig sokat utaztam rajta. Otthon meg rend van és tisztaság...

    "márkó ronáldó nintendó" ???

    Te meg mit szívtál? Á, nem. Tudat módosító nélkül is gyökér vagy? ;)
  • Dredd
    #152
    nyilván, te jobban szereted a szar-, húgy- és többhónapos mosdatlanságszagot a BKV-n lakó hajléktalanoktól... biztos ezt szoktad meg otthon. nem baj, ettől én még lehetek nagyképű barom, az nem büntetendő, még mindig jobb, mint márkó ronáldó nintendónak lenni :P
  • Szefmester
    #151
    Ha már felmerültek a kocsmák, azért az is elgondolkodtató ha egy vidéki városban (kb 40ezres lakosú panelokkal tarkított) nem tudsz 500m-nél hosszabb A-B útvonalat úgy megtenni hogy ne mennél el egy kocsma előtt.. Maximum a nagyon városszélén. Néha szórakozok is ezzel amikor unatkozom, és csak bicajozni akarok, hogy el tudok e jutni valamelyik haveromhoz anélkül hogy kocsma előtt haladnék el. Eddig nem sikerült. XP

    Faterom meg masszív bagós, régebben még csak a konyhaablakban füstölt de mostanra már a konyhában zárt ablaknál, vagy a saját szobájában zárt ablaknál is... Mondanom sem kell amikor nemdohányosként az illatos füstölős "szagú" szobámból átmegyek hozzá akkor van hogy a gyomrom felfordul a bagószagtól. Persze őt nem zavarja mert hát már megszokta.

    Ez az egész ausztrál tervezet pedig nem a dohányosok ellen van... inkább a dohányzás megkezdése ellen! Ha nem szoknak rá az emberek nincs is gond. Akik már nem bírják ki nélküle azoknak már úgyis mindegy.

    Akik meg a dohányiparban dolgoznak és elvesztik az állásuk még mindig felhasználhatják a tudásukat, a raktáraikat, az iparukat, a földjeiket az élelmiszer termelésben, vagy az újraerdősítésben. Szerintem nem két hektár területről van szó. ;)
  • A1274815
    #150
    Sajnos, pedoig nem ártana nekik, valami hípnózis, agyműtét esetleg :), vagy dohány evő baktérium, mint bio fegyver.
  • wednes
    #149
    Fogjátok már fel, ez a törvény nem a bagósokról szól. Azok már le vannak írva veszteség a listán. Senki nem foglalkozik velük.
    Az összes szigorítás és tiltás nem a bagósokról szól, hanem azokról akik nem dohányoznak.
  • Marko001
    #148
    "a buszmegállóban amikor betiltották a dohányzást, az sem volt baj, azóta sokkal többet járunk autóval"

    Ez a szöveg már vicc kategória. :)
    Amúgy látszik, hogy nagyon messze állsz még attól gondolkodásban, hogy megértsd az ilyen jellegű intézkedéseknek a lényegét.
    A "suzukis proli"-zás meg egy nagyképű barom jellemet idéz számomra, valószínüleg nem alaptalanul... :)
  • Dredd
    #147
    jók ezek a horrorképek a cigisdobozon, így legalább a dohányosok visszatalálnak az ízléses, szép fém cigarettatárcákhoz. a buszmegállóban amikor betiltották a dohányzást, az sem volt baj, azóta sokkal többet járunk autóval. hála Istennek a benzin drága, nem engedheti meg magának minden suzukis proli már, nincsenek akkora dugók, sokkal gyorsabban el lehet érni bárhová kocsival, mint a hajléktalanszállónak használt buszokkal meg villamosokkal. végülis a tömegbe köhögött TBC és egyéb bacilusok nyilván sokkal kevésbé ártalmasak, mint a cigifüst :)
  • Mat666
    #146
    "A fiatalokra még bagóra sincs nagyon pénzük, még piára sem, ezért fordulnak a viszonylag olcsó és ellenőrizetlen összetételű drogokhoz"

    Egyet mondj bármilyen drogot használsz ha azt rendszeresen teszed akkor az minden de nem olcsó ebben biztos lehetsz.

    Véleményem meg az hogy nem kell itt szarozni itt képek el meg mindenféle szövegel a dobozon bekel tiltani a cigi gyártását forgalmazását és kész ennyi mondom ezt úgy hogy 13 éve cigizek.
  • NEXUS6
    #145
    Welcome to the world of Big Brother!

    Azért gáz volt amit Angliában is tapasztaltam, hogy az utcán, vagy bizonyos szórakozóhelyeken iszonyat módon viselkedett a tisztelt szórakozó közönség. Néhány bár/pub/diszkó elött ott álltak a roppant kulturált kidobóemberek öltönyben, akik bent ha valaki már kezdett kicsit bepörögni, magát jobban érezni (nem verekedni!!!!) már jöttek és leszerelték. Pl egy kiscsaj már kezdte jobban érezni magát, mindenkihez oda ment táncolni, és egyéb "bunkóságokat" művelt, győztük megvédeni, hogy ne dobják már ki az utcára emiatt.

    Amúgy meg most nézem a HyrTV-n valami bulizásról szóló adását. A fiatalokra még bagóra sincs nagyon pénzük, még piára sem, ezért fordulnak a viszonylag olcsó és ellenőrizetlen összetételű drogokhoz (nálunk legalább is). Minél inkább szigorítják a legális drogokhoz való hozzájutást, drágítják, szigorítják, annál inkább a féllegális, igazán gyilkos anyagok karmaiba lökik a fiatalokat.
    Mindennek van egy árnyoldala.

    Nem a törvények önmagukban tesznek egy országot élhetővé, hanem a jövedelem az egzisztencia. Na az ami nálunk nincs, és valszeg sokaknak egyre kevésbé lesz.
    Nem kéne Mo-t, Ausztráliához hasonlítani.
  • NEXUS6
    #144
    Ok, tiltsák be, ezt is, meg az alkoholt is, ugyan úgy ahogy tilos mariskát, vagy keményebb drogokat szedni.
    Én jogtisztelő állampolgárként nem is élek velük.

    De ez a maszatolás röhejes.

    Amúgy meg az emberek mindig is használtak és fognak is használni tudatmódosító szereket, eljárásokat.
    Felhívom a figyelmedet, hogy a sport, vagy az elektronikus kábszerek is ilyenek hatásukat tekintve. Számítógépezésbe, a sportba is bele lehet halni. Számítógépezésbe a mozgás totális hiánya miatt ugye, a sportnál, ami erős endorfin felszabadulást eredményez, meg a túlhajszoltság miatt.

    Szal, hol a határ?
  • willard
    #143
    Én dohányzom, de egyrészt le akarok szokni, másrészt sajnálom a nemdohányzó barátaimat, akikkel szívesen vagyok együtt, de ők nem cigiznek. Szóval felőlem betilthatják, ugyanúgy fogok járni sörözőbe, legfeljebb kimegyek ha nagyon nem bírom megállni. Mindenkinek jobb lesz, ha nem kell a bűzt szívnia. Másrészt a magyar vendéglátósok eddig basztak beszerelni bármilyen normális elszívót, szóval nem hatnak meg az érveik, hogy kevesebb vendég lesz. Be kell látni, a dohányzás mellett nem lehet érveket felhozni, nyilvános helyekről irtani kell, és kész.
  • YakooZa
    #142
    És hogy elejét vegyem a meggondolatlan beszólásoknak: nem, nemkell betiltani az alkoholt, alkoholból sokféle van, a természetes boroktól a hígitott műpálinkáig, szóval talán nem kéne minden szart gyártani, de ez egy teljesen más téma, ami viszont tény és idevág, hogy a cigarettának, dohánynak semmilyen fajta pozitív hatása nincs, káros minden tekintetben és addiktív, még csak jobban sem érzed magad tőle csak egyfajta függőséget elégitesz ki vele, stresszoldó hatása van, igen, mikor már a szervezetednek hiányzik, elkezdesz stresszelni pluszban, na olyankor mikor rágyújtasz akkor a stressz mérséklődik, na gratulálok.. Aki meg nem dohányó és stresszoldásra használja az csak a bódító hatását veszi igénybe, na akkor inkább egy doboz sör:)
  • YakooZa
    #141
    Aki itt eme új intézkedés bevezetése ellen prédikál, vagy fejvesztve értelmetlen párhuzamokat húz az alkohollal vagy akármi mással, az tipikus dohányos, akinek a cigarettafüst a mindennappok része és személyes szükséglete. Nagyon örülnék, ha ezt minél több helyen bevezetnék, mivel én trafikban dolgozom, sok emberrel találkozom, és szinte mindegyik vesz cigarettát, sokak már remegő kézzel nyúlnak érte, csak kapják el, jönnek középkorú férfiak és nők, akik alig tudnak beszélni, hörögve kérik a light cigarettájukat, mert az erősebb cigi már tönkretette teljesen a hangszálaikat, ilyenkor érzem magam legrosszabbul, mert úgy érzem mintha heroint adnék el terhes anyáknak és sovány félhalott függőknek. Jó, hogy van állam, és vannak emberek akik tisztán látnak és igyekeznek visszaszorítani ezt a káros, legális kábítószert. Nem mondom, hogy ez a társadalmunk legnagyobb hibája és más káros dolog nincs az utcákon, az emberek zsebeiben, de a cigaretta visszaszorítása egy nagyon jó kezdet, hogy felnyissuk az emberek szemét.

    Az emberek egyre jobban eltompulnak, alkohol, cigaretta, ezek mind legális tompítószerek, amiket nap mint nap vásárolnak és adagolnak maguknak, hogy meglegyen a napi rutin, mert "gondolkodni rossz és nem kifizetődő", nem hibáztatom az ilyen embereket, ez egy rossz rendszer és rengeteg ember életében ez az ami megadja az állandóságot és a szellemi kábulást ezesetben kielégülést.

  • kanduhr
    #140
    Azért 2-3 sör miatt még nyugodtan beengedhetnek. A végén még az lesz, hogy betiltják az alkoholt a szórakozóhelyeken?
  • wOlFbYTe
    #139
    Azt tessek eszrevenni, hogy az ausztralok nem hulyek. Mar jo ideje itt elek szivesen beszelek a tapasztalataimrol.

    Kezdjuk a mar korabban sokszor felhozott alkohol vs. cigaretta ervvel, miszerint az alkoholt fogyasztok ugyanolyan kozveszelyesek mint a dohanyzok.

    valoban problemat jelentett a "bully"-k tomeges elterjedese, akik a szorakozohelyeken es utcakon kotekedtek a pialas miatt. Mit tett az ausztral kormany? Kotelezte a szorakozohelyeket a face controllra, ha mar ranezesre latszik hogy ittal (2-3 sor igencsak latszik barkin), nincs az az Isten, hogy beengedjenek.

    A masik igen szimpatikus intezkedes az age card/jogsi scannelese szorakozohelyre belepeskor. Ha barki nekiall randalirozni alkoholos befolyasoltsag vagy tetszoleges tudatmodosito szer miatt, mar kuldik is az adatbazist a rendorsegre aztan magyarazkodhat. Ennek alapjan kotelezoen be is tartatjak a belepeshez szukseges eletkort, nem hianyzik a szorakozoegysegnek, hogy bezarjak mert valakit beenged 18, vagy epp 21 ev alatt.

    Az utcak tele vannak plakatokkal, a media tele van reklamokkal ami ellenkampanyt jelent a drogoknak es a dohanyzasnak. Egyik kedvencem ami egy WC-t mutat be tisztitoszerekkel, feltuntetve hogy milyen dohanytermekekben es drogokban talalhatok meg az ott latott kemikaliak :)

    Vegeredmeny: minimalis azon fiatalok szama Ausztraliaban, akik isznak es/vagy dohanyoznak.

    Hatalmas a kulturalis szakadek a magyarok es az ausztralok kozott!
  • nlght
    #138
    Ismert tény hogy a cigi azért lett rohadt népszerű mert a 20. században amikor megjelent a mozgókép, akkor gyorsan lecsapott a lehetőségre a dohányipar és szinte minden filmet szponzoráltak, cserébe a főhős(ök)nek rá kellett gyújtania a filmekben. A nép meg olyan akar lenni mint az sztárideál, a gyerekek meg olyanok akarnak lenni, mint az idősebbek, a nikotin meg csak végzi a dolgát.
  • duke
    #137
    "minden jelzéstől vagy díszítőelemtől mentesek lennének, a dohányosok búcsút mondhatnának a színes vagy ízesített papíroknak, az arany csíkkal díszített füstszűrőknek, és a különböző méreteknek"

    Ennel tovabb mennek, minden dobozba mini projectort tennek, ami dohanyzas ellenes kampany filmet vetitene, ha kinyitjak. :)
    Ezenkivul megszabnam a gyartoknak, hogy kizarolag, szar, fos, hanyas izu cigaretat gyarthatnak. A kesobbiekben bovithetik a kinalatot, doghus, es gorenyszagu valtozatokkal. Milyen jokat lehetne rohogni, a kis hulyeken, ahogy fuldokolva probalnanak menozni, a FOS izu, es szagu cigaretajukkal.
  • Benedicht
    #136
    Nyilvan az, hogy o mond valamit nem jelenti azt hogy az igaz is lesz. Lesz egy valtozas amitol termeszetesen fel/tart, de szerintem eltulozza a dolgot.
  • Ferrer
    #135
    Egyetértek mindenféle szigorítással. Nem rég úgy gondoltam, hogy szemétség a kocsmákban is betiltani a dohányzást, de való igaz, hogy ha az ember bemegy, miután cigizett ott valaki, kb. mindene olyan lesz, a zárt térben a füstöt is beszívja. Régen én próbálkoztam aromásított dohányokkal, de ami tény az tény: az elégett dohány akármivel fújják is, g*cire büdös!

    Én is dohányoztam egy ideig, akkor valóságos "füstburokban" éltem az életem, nem nagyon izgatott a dolog, egy idő után természetessé is vált a szag, szerintem a legtöbb dohányos szintén így van ezzel.
    Nem baj, ha betiltják zárt terekben a dohányzást jövő évtől, feltalálták már az e-cigit, akinek annyira hiányzik valóban a nikotin, szórakozhat majd azzal - viszont nem fogja szennyezni magát és környezetét kátránnyal, szén-dioxiddal és szén-monoxiddal + a megkerülhetetlen bűzzel. Én ezt csak előrelépésnek tudom tartani..
  • NEXUS6
    #134
    Faterom nekem is folyamatosan nyomatta a cigit. 26 éves koromig meg tudtam volna ölni valakit, ha csak rám fújta a füstöt.

    Szal nekem kb eddig tartott feldolgozni a dolgot. Szal iszonyatosan megértem azt is, aki utálja a füstöt.
    De azért én sem mentem kocsmázni, mert ugye ott azért már akkor is fújták, mint gyárkémény, azonban mindig is voltak pizzériák, presszók akármik. Én oda jártam és átmentem az utca másik oldalára is talán, hogy még a kocsma szagot se kelljen érezni.
    Ha nemteccik nem kell odamenni. Másrészt mégegyszer, egy krimó, az nem a mézes maci nevű cuki, amilyen szabályozás az egyiknél jogos, az a másiknál nem biztos, hogy bárkinek is jó.
  • Zoli007
    #133
    Nézd, én egy olyan családban nőttem fel, ahol 24/7 cigiztek/nek, mikor kicsi voltam akkor is. Nem beszélve az anyagi vonzatáról, mikor a füstbe ment pénznek lett volna helye. Szóval...
  • NEXUS6
    #132
    torreadorz, Benedicht!

    Nem én mondom, hanem a kocsmáros ismerős, én csak az ideológiát találom most ki hozzá. Szerintem ezt beszéljétek meg inkább vele, biztos örülni fog az új vendégeknek.

    Bástya söröző, Székely utca I. ker. Kellemes fogyasztást!:)
  • sanyicks
    #131
    Mi van nem fizetnek elég kenőpénzt a politikusoknak? Úgy látszik a kábszerben több pénz van már, ott a nagyhalak tudnak annyit fizetni hogy a szervek békén hagyják őket, vagy csak úgy látszatcirógassanak.
  • Robcuskilla
    #130
    oh azért rühellni nem kell őket :)
    a füstmentes élet önmagában még nem dicsőít meg, okosabb sem lesz tőle az ember, egyéb többletet sem nyújt feltétlenül intellektuálisan, szóval ne mkell oylan drasztikusan fogalmazni.
    Ami a dhányzás egészégügyi kockázatát illeti, a többiek egészségének védelm ét stb. stb. az meg természetesen világos, tiltsák ahol kell, amint a sok mellékelt tanulmány is bizonytotta, sehol sem állt meg az élet emiatt. mondom én ,aki néha rágyújtok, de semmivel sem érzem magam kevesebbenk ettől mint más.
  • Dredd
    #129
    gondolom te adsz majd munkát mindenkinek, aki dohánytermelésből, feldolgozásból él, illetve a dohánygyárakban dolgozik...

    nagyon könnyű dolog ám más faszával verni a csalánt.
  • Zoli007
    #128
    Rühellem a cigiseket, de el kell ismernem két csoportra oszthatók:
    - faterom, nővérem féle: leszarja a másikat, a házban, szobában cigizik, összehamuzik mindent.
    - nagybátyám féle: megkérdi nem zavar-e, bent a házban sose.
    Na, ha mindegyik a 2. típusú lenne, leszarnám, de így, hogy az 1. típusúak vannak többen a halál f***ra kívánom mind.
  • torreadorz
    #127
    "Nem azt mondom, hogy nem fognak visszaszokni az emberek, csak az a pár hónap ami esetleg kiesik fogyasztásban, az agyonvághatja a kocsmákat."

    Miért vágná tönkre? Illetve miért esne ki a fogyasztás?

    Amennyire én látom, kocsmában az emberek vagy a társaság miatt, vagy inni járni.
    Ezek ez után sem változnak. Aki meg cigizni akar, kimegy az utcára.
  • Benedicht
    #126
    "Nem azt mondom, hogy nem fognak visszaszokni az emberek, csak az a pár hónap ami esetleg kiesik fogyasztásban, az agyonvághatja a kocsmákat."

    1. Szerinted tehat a dohanyzok nem fognak ezutan kocsmaba jarni?
    2. Szerinted tehat csak dohanyzok jartak kocsmaba?
  • M2 #125
    Fordulópont!? Az nem akkor lenne ha mindenkinek ingyen osztogatnák a doboz cigiket?
  • A1274815
    #124
    szociolűgiaiu = szociológiai
  • A1274815
    #123
    A sok bagós kommentelő tíltakozásának a szociolűgiaiu vizsgálata. :)
  • nagylzs
    #122
    Már bocsi de hogy a francba került ez a tudomány rovatba? Mi ebben a tudományos? Mondjuk nem is IT, nem is Film stb.

  • wednes
    #121
    Tehát mi vagyunk az egyetlen ország, ahol ezek az intézkedések nem működnének és negatív hatást váltanának ki. Értem, akkor ez elég szomorú helyzet.
  • NEXUS6
    #120
    Nem azt mondom, hogy nem fognak visszaszokni az emberek, csak az a pár hónap ami esetleg kiesik fogyasztásban, az agyonvághatja a kocsmákat.

    "A sör árakat meg ne hasonlítsd a nyugati országokéhoz, mert akkor a fizetést is kellene."
    Hát kb ez a lényeg, a sokkal magasabb cigi/alkohol árak az ottani fizukba bőven beférnek. Nálunk az árak, ezeket a terméket leszámítva viszont ugyan ott vannak, a fizuk meg a görögök felét sem érik el. Alacsonyabb termékár + alacsonyabb vásárlóerő + kb ugyan akkora költségek az üzlet fenntartásakor. Szerinted?
  • Marko001
    #119
    "Ezzel a döntéssel most a Kormány simán kinyírhatja a vendéglátó ipart."

    Az elég zord lenne, ha a cigi tartaná fenn a vendéglátó ipart (vagyis a kocsmai részét). :) Akkor nem is ártana, ha kinyíródna és megújulna.

    A sör árakat meg ne hasonlítsd a nyugati országokéhoz, mert akkor a fizetést is kellene.
  • wednes
    #118
    Nemcsak a Nyugat-Európában vannak korlátozások. Rajtunk kívül szinte mindenhol!

    Romániában, Lengyelországban, Horvátországban, Bulgáriában, Észtországban a Cseh Köztársaságban, Görögországban nemcsak a puboknál és bároknál van tiltás, hanem minden más nyilvános beltéri helyiségnél is tiltás van érvényben.

    Mi vagyunk a szlovákokkal az utolsók között, ahol még nem szigorítottak ennyire.
  • csimmasz
    #117
    Én nem hiszem hogy a kocsmákkal lesz gond,ott az alkesz majd kimegy füstölni adig.
    Az olyan helyek amik kultúráltabbak azok pedig ki fogják tudni fizetni az átalakitás költségét!
    Itt sincs minden bárban dohányzó rész,a kis jövedelmezőségü helyek előtt kiraktak egy álló hamutartót.
  • DjDano
    #116
    A legjobb megoldás az lenne ha megszűnne az összes dohánygyár :)
  • Chocho
    #115
    Sosem voltam dohányos de sok dohányos ismerősöm / haverom volt/ van, akikkel nagyon sok időt töltöttem el füstös kis helyeken vagy az egyetemi dohányzó zugban. Bár a megállókban és az utcán nem csípem a füstöt (inkább az csípi a szemem), ezekkor az alkalmakkor nem zavart, főleg, hogy egykori kávéfüggésemet tökéletesen kiegészítette a cigaretta savas illata. Így aztán ambivalensen állok az efféle lépésekhez. Egyrészt örülök nekik, mert - elvileg- nem lesz annyi büdös hely, másrészt viszont hiányozna a hangulati többlet, amit a dohányzás adni tud.