64
  • Tetsuo
    #24
    LoooL
  • dronkZero
    #23
    Aha, hát akkor nem sikerült megértened a "kibernetika" szót. Abban azért benne van az, hogy legalább elektronikai eszköz legyen a másik, az organikus rész mellett. Kőbalta meg nem igazán elektronikus, bármennyire szilícium ez is-az is...
  • dronkZero
    #22
    Eheh, pont a napokban olvastam egy hasonló véleményt.
    http://www.cracked.com/blog/5-plausible-ways-humans-could-become-obsolete/
    #3, Mathematically speaking, You + Your Computer = An Android.

    És bizonyos szempontból igaza van. Számítógéppel együtt az ember plusz képességekre tesz szert. Külön-külön képtelen az ember is, a számítógép is arra, amire a kettő együtt könnyedén. És ezek miatt a teljesen új, csak a két dolog együttműködésével szerzett képességek miatt tényleg tekinthető az összegük kiborgnak.
  • Laza
    #21
    Pont azért nem vagyunk kiborgok ... egy cseppet ellentmondásba keveredtél.
  • daeemoon
    #20
    "és a közösségi hálózatok miatt szociálisabban érzékenyek leszünk"

    Na ezt vajon honnan szalajtotta? :D
  • e57
    #19
    Szerintem is akkor lehet valaki kiborg, ha valamilyen testrészét azért cserél le egy gépire, hogy az eredeti, egészségesen működőtől jobb legyen.

    Pl. egy művégtaggal rendelkező ember nem kiborg, hanem egy szerencsétlenül járt illető, aki valahogy pótolni próbálja az eredeti testrészét (több kevesebb sikerrel).
    Grga Pitic lehet kiborg volt, mert veszettül tudott repeszteni a motoros rokkant 3 kerekűvel :)
  • hdo
    #18
    Az akkor sem kiborg. Ha te is tisztában lennél a fogalommal, tudhatnád, hogy a kiborg gép elemei "protézisek", a hús-vér lény egy _meglévő_ képességét turbózzák fel a beépített kütyük.

    Wikipedia:

    "Generally, the term "cyborg" is used to refer to a human with bionic, or robotic, implants."

    Az már egy más dolog, hogy a protézis felruházható egy olyan képességgel, amivel a test alapból nem rendelkezik, de akkoris _protézis_ marad!
  • e57
    #17
    Én meg azt nem értem, hogy a facebook meg a twitter hogyan kapcsolódik a kiborgos témához. Egy bekezdés szól a kiborgokról, az összes többi meg az internetről, meg a közösségi hálózatról. Miért nem az a cikk címe, hogy "Amber Case véleménye a facebookról"?
  • Cat #16
    Szerintem nem mondd hülyeséget. Pusztán azért nem tekintjük magunkat kiborgnak, mert nem a testünkön belül van a technika. (Bár egy pacemakeres embernél ez is teljesül.)
  • WinG
    #15
    Hát... ha már organikus nem jut neki
  • hdo
    #14
    Szerintem azért mert kiborgbuzi, és hogy ő is kiborgnak mondhassa magát, ő is használ erre a célra egy bizonyos technológiát, amitől függ ... segítek: rezeg és nem telefon!
  • WinG
    #13
    Amber Casenek még nem volt szexuális tapasztalata.
  • Laza
    #12
    "napjainkban azonban a közösségi hálózatok jelentik az igazi életet."

    Na, ez is csak egy idióta Facebook kocka ... kva nagy élet az a fészbúkon, hogy mindenki mindenhez odaröffenti egy egymondatos hülyeségét. Nagy katyvasz az egész. Még szerencse, hogy kimaradok belőle, miközben egész nap a gép előtt ülök. Vajon hogy bírom ki nélküle? :)
  • MacropusRufus
    #11
    ránézésre ez a csaj hány éves lehet? 30-35?
    Valószínűleg a kiscsajnak fingja sincs arról, hogy a cyborg kifejezés mi a gyíkot is jelent, különben nem mondana ekkora marhaságot.
    Azért leszek kibernetikus organzimus mert használom a gépemet???? Vagy mert mobilt használok??? Ha mondjuk belém lenne építve a rendszer akkor igen.

    Ja és a kiborg deffiniciója a wiki szerint:
    "A valóságban azok a biológiai aggyal irányított egyszerű robotok sorolhatók ide, amelyeket állati agysejttenyészetből létrejövő agyszövet vezérel. "
    na ezt nem mutatták meg neki mielött belevágott a dologba.

    Nem meberi technológia... Hát igen. Elnézve a kislányt, neki még egy abakusz is high-end kütyü.

    Még, hogy a netet kezdetben a társadalomba be nem illeszkedni tudók használátk... Érdekes meglátása a dolgoknak. Ezt a DARPA-nál is tudják? :o
    Mert most sokkal inkább úgy tűnik, hogy a normál társadalmat elutasítók lesznek erősen netfüggők. Elsősorban a fiatalokra jellemző ez. Rengetek mai fiatal képelen a face to face kontaktra egy vad idegennel... Tehát most sokkal inkább egy menekülési pont mint régen volt...
  • Smithie
    #10
    "Minden egyes alkalommal, amikor a számítógép képernyőjére nézünk vagy a mobiltelefonunkat használjuk, akkor kapcsolatba lépünk egy NEM EMBERI technológiával."

    Akkor milyen technológia kírem szípen?Netán marslakó,vagy dárt vödör féle lézerkardos téma a sztárvórszból?!
  • bvalek2
    #9
    - Mi volt az utolsó mondat amit a terminátor hallott életében?
    - Dik má' Gazsi, szinesfím!
  • NEXUS6
    #8
    Na ez tényleg elgondolkodtató, de a cigós viccet ismeritek?

    Gázsi teker a cangával, közben azt ismételgeti: Ín vagyok a Terminátór, ín vagyok a ...!
    Megállítja a szkönhöd: Te Gázsi, mit pofázol itt össze-vissza?
    Hát hogy ín vagyok a terminátor, ílő szövet a fím vázon!


  • adler30
    #7
    Apósom is szociológus,hát mit mondjak....Amikor megismertem őket azt gondoltam:Puska kellett volna bazmeg
  • Sir Quno Jedi
    #6
    Részben igaza van, de ugye ilyen elven az ősember is kíborg volt, mert sosem vált meg a pattintott kőbaltájától, hiszen számára az jelentette a túlélést, de az ókori/középkori katonák is azok votlak, mert páncél és fegvyer nélkül meztelennek érezték magukat (és halandónak) stb. Míg az 1VH-ban a fegyverükkel aludtak a fronton ugyanúgy, mert az volt önmaguk meghosszabítása és anélkül konkrétan máris halottak voltak az adott "környezetben" amihez alkalmazkodniuk kellett. Ergó az eszközhasználat MAGA tesz minket kíborggá...
  • Tripax
    #5
    Ha nem ragaszkodtok görcsösen a gondolataitokhoz akkor megértitek a nénit.
  • pasi29uk
    #4
    A tudós mondja:

    "Régen az internetet azok használták, akik nem fértek be a valódi társadalomba, napjainkban azonban a közösségi hálózatok jelentik az igazi életet."


    "analóg életében" Hmmmm.....
  • Mixe3y
    #3
    ezt ki hozta ki a konyhából?
  • Alfa Of NS
    #2
    Szociológus. Ennyit tud.
  • Pretorian
    #1
    Ezt a faszságot.