70
  • 5c0rp330n
    #30
    azzal nem eppen azt kapcsolod ki, csak azt is. ennyi erovel a telefont is kikapcsolhatod :D
  • 5c0rp330n
    #29
    az android nem kemkedik. az android elso bekapcsolaskor megkerdezi hogy akarod-e a google gyorsabban bepozicionalo cuccat hasznalni amihez az is kell h elkuldjon adatokat a google-nek. lehet igent es nemet is mondani ra es kesobb is modosithato a beallitasokban. az apple ezzel ellentetben nem kerdez meg semmirol, megcsak nem is tudatja hogy csinalja es ki sem lehet kapcsolni.
  • passatgt
    #28
    van neten valah

    írd be a router-ed mac címét, és nagyjából ház számra pontosan megmondja hol van:)
  • passatgt
    #27
  • MacropusRufus
    #26
    Nos nekem se ájfonom se androidos telóm, viszont van wifim.
    Kérdés: mi a fenéért akarja a Google és az IPhone is az én wifi mac címemet????
    A Google 1x már szarozott a wifi brózolással. Akkor sem tudta elárúlni minek kell neki, valami rizsát nyomot, hogy egy túlbuzgó programozó munkája és véletlenűl kerűlt a program a sztrítvjú autókba. Gondolom ugyan ez az indok az androidba való építésébvel is.

    Más: nekem egy kicsit zavaros ez a wifi alapján belőt koordináta. Mert mi van akkor ha a marker wifi(k) nem működnek éppen? Vagy, ami durvább szitut tud teremteni, arrébb költöztették őket pár 100km-rel?
    Vagy, miért is gyorsabb a wifi ssid lekérése mint a gps-nek a műhold kapcsolat?
    MErt mi is van? Lekéri az ssid-t (vagy a MAC-et mert ez biztosabb). Aztán a tárolt infók lapaján eldönti, hogy ez MAc cím hol is van. Akés. És? Utánna?
    Fel kell vennie a kacspolatott a gps műholdakkal, hogy a tényleges koordinátákat me gis kapja ui. a wifinek pár métertől a pár száz méterig (esetleg kilóméterig) lehet lefedetsége. Ez baromira pontatlan.
    Tehát semmivel nem gyorsabb a wifi-n keresztűl azonosítani a pozitciónkat.
    Gyorsabb direkt a műholdakat kérdezni.
    Szánalmasak ezek a magyarázkodások.
    Miért kell tárolni pl. 1 évre visszamenőleg, hogy hol is jártam (Apple)???
    Ez nem perelhető dolog? Nem vagyok ügyvéd, de úgy tudom, hogy ilyen szinten megfigyleni csak a bűnűldöző szerverknek lehet. Gy.k. a nap 24 órájában megfigyelés alatt vannak tartva a felhasználók.

    Van itten egy ügyvéd? Ő neki mi a véleménye erről?
  • sanyicks
    #25
    De le lehet, cydiás hackel :D fordult a kocka mert ehhez az androidnál meg nem kell hekk.
  • morden
    #24
    Hahó SE AZ ANDROID SE AZ APPLE ne gyűjtson adatokat a felhasználókról és az nem jó érv védeni az applet, hogy bezzeg az adroid is , egyik se gyűjtsön és kész csak az applenél most derült ki és nem is lehet letíltani ...
  • fergusonpapa
    #23
    na basszus most tudják h épp a piacon vagyok vagy a budin.PERELEK
  • Szefmester
    #22
    De jó... az android is kémkedik wifin át.. és ha ki van kapcsolva a wifi? Akkor valahogy nem tud infót gyűjteni. Amikor kell majd a hálózat akkor vélhetőleg be fogom kapcsolni magamnak..

    Ráadásul kikapcsolható és nem titkos dolog (csak nem reklámozták :P), míg az alma az titokban, fű alatt szerezte be rólad az infót. Nem igazán mindegy szerintem.
  • passatgt
    #21
    nálam itt mac-en durván 2 másodperc és kiírja az összeset, mondjuk nem tudom a gps-nél mennyi idő még talál műholdat, de szerintem több
  • passatgt
    #20
    "In the case of Google, according to new research by security analyst Samy Kamkar, an HTC Android phone collected its location every few seconds and transmitted the data to Google at least several times an hour. It also transmitted the name, location and signal strength of any nearby Wi-Fi networks, as well as a unique phone identifier."

    "Apple, meanwhile, says it "intermittently" collects location data, including GPS coordinates, of many iPhone users and nearby Wi-Fi networks and transmits that data to itself every 12 hours"
  • sanyicks
    #19
    Ez csak az androidra igaz, mert az rögzít hozzá wifi adatokat (ha akarod), ez az ios-es téma pedig nem rögzít wifi adatokat tehát tényleg csak arra használható hogy tudják hol a user...
  • stain
    #18
    azért én azt kétlem, hogy gyorsabb a gps lock, mint lekérni a wi-fi SSID-ket...

    nekem az ilyesmiről mindig az a jelenet jut eszembe a blade runner-ből, amikor az arc új szemet rakatott be magának, és onnantól az utcai reklámok más néven szólították...
  • sanyicks
    #17
    guglié igen, mert kikapcsolható (tehát azt is látod hogy ott van) appleé pedig úgy sunyiban volt ott, nem volt kikapcsolható, csak ott volt úgy hogy senki nem tudott róla.
  • passatgt
    #16
    lehet hogy az is csinálja, csak az senkit nem érdekel annyira, hogy utánanézzen:)
  • passatgt
    #15
    ha jól olvastam, ez az egész arra való, hogy gyorsabban bepozícionáljon a gps, ugyanis eltárolja a körülötted lévő wifi hotspotokat is, és mivel a wifi-ket hamarabb látja a telefon mint a gps jelet, gyorsabban tudja bepozícionálni a felhasználót a térképen

    gondolom az androidon is ugyanerre való, csak megint felfújta ezt valamelyik konkurencia embere:)
  • zola2000
    #14
    lehetnék az ellenséged? ^^
  • CybeRick
    #13
    Tényleg kezdem sajnálni a Symbian-t. Nokia vagy okosabban csinálja az ilyen dolgokat, vagy nem kíváncsi arra ki merre kószál?
  • G_ArchAngel #12
    Igy mar nem erdekes, elvettetek az Apple-hater 1bites trollocskak jatekat:(((

    Szent Google amugyis csak a vilag megmentesere hasznalja az adatgyujtest, mig Steve Jobs korlatlan vilaguralomra tor!
  • narumon
    #11
    Némá valamiben egyetértünk. :)
  • morden
    #10
    Se a google se az apple magatartása nem elfogadható, a " bezzeg a másik" érv nem helyénvaló.
  • Amiga
    #9
    Google sokkal keményebben nyomja...

    Android is kémkedik
  • ZSOOLT2
    #8
    Androidban is van ilyesmi, de azt legalább ki lehet kapcsolni a főmenüben....
  • morden
    #7
    Megyek veszek egyet én is (az ellenségemnek :DDDD )
  • MrImy
    #6
    Istent játszanak...
  • narumon
    #5
    Apu kezdődik :)
  • Solten
    #4
    Szvsz varhatott volna 3 evet ezzel az Apple, ugy stilusosabb: link.

    sanyicks: megmagyarazzak ezeknek hogy nem kell besz@rni, ficsor:

  • sanyicks
    #3
    Megmagyarázzák majd hogy ez nem olyan, csak azt tudja hol van, semmi probléma.
    Amúgy ebben a hírben milyen gyors volt az sg, azért látszik hogy a flém megéri nekik :D
  • smv
    #2
    Pont erre gondoltam:D
  • pixx
    #1
    Na most le lehet nagytestvérezni a google-t, úgy látszik az Apple rosszabb :D