110
  • csulok0000 #30
    Ez az ember beteg!

    A szuperszámítógépes dolog pedig sántít. Nem azért a linux a fő mert az annyira jó,1. ha nem mert az addig használt unixhoz sokban hasonlít,2. nyílt forrású,
    3. a másodikból adódóan nem kell mindenféle licencelési dologgal szenvedni valamint könnyebben átírható az adott hardver(ek)-re mint a többi.

    Az meg megint más kérdés hogy egyszerűbb egy linuxot lebutítani hogy kezeljen egy modemet, routert vagy hasonlókat mint egy teljesen egyedi szoftvert írni rá.

    Az android meg csak épp annyira használja a linuxot hogy legyen valami ami elindítsa.

    Tehát ténylegesen amit teljes értékű linuxnak (értsd disztribúciók) veszünk azt szinte senki se használja, mert nehézkes a kezelése az kompatibilitás teljes hiánya miatt.
  • ramolito
    #29
    Ud nektek.
    A linux vs Windows egyszeru adolog amíg a linux nem tudja megcsinálni hogy ha beszurok valamilyen USB-s eszkozt a gépbe én feltelepítti magát anélkul hogy hozzányuljon az ember addig ne is várjuk hogy hodítana az asztali pc ken.
    Az androidot meg ne tessék hasonlíttani a lunuxhoz mivel a kernel az ami hasonlítt
    de a google tette azzá ami ma 1 renszer amire ha letoltesz egy androidos aplikaciót akkor az menni fog rajta mint a windows on nem ugy mint az ubuntun fedorán és még kitudja hány distron, mert hangsulyozom 1 rendszer és nem tobb amit ide oda modosíttanak...
  • pasi29uk
    #28
    "A Linux képtelen volt érdemleges elterjedtséget elérni az asztali szegmensben, és ennek fő oka maga az oprendszer volt."

    Ennek az volt az egyszerű oka, hogy DOS-ról Win3.1re váltotta világ és nem OS2re vagy másra. Vittük tovább a MS vonalat... mert azon futottak a játékok/programok.
    És mivel 99.9% MS volt a döntő '90ban eszünkbe se jutott Linuxal foglalkozni. Egészen 94-95ig amikor láttam egy fekete cursort egy X-terminálon, majd később egy QNXet, VMSt de annyira "ellenséges" volt a kezelő felülete illetve érthetetlen szokatlan az egész rendszere, hogy gyorsan ment a levesbe és maradt a win95/98.
    Ha most összehasonlítom a három PCn vezető (Mac, MS, Linux) oprendszert akkor szinte semmi különbséget nem találok. Mindegyikre van elegendő számú szoftver csak a kérdés ezek minősége illetve a user képzettsége.
  • a_n_d_r_e_w
    #27
    Epp most tett tul rajtuk...
  • sanyicks
    #26
    m$-en nem tehet túl... amúgy nem áll messze az igazságtól, gyak desktopon kívül mindenhol egyeduralkodó a linux. (modemeken, routereken, tvken, telefonokon (android) ez van)
  • a_n_d_r_e_w
    #25
    Atyam, ez a gyerek arcoskodasban tultesz az osszes microsoftoson egyuttveve :O
    Ha ilyenek vezetik a linux alapitvanyt, akkor kell a raknak...
  • Alfa Of NS
    #24
    Egyetértek. A Linux képtelen volt érdemleges elterjedtséget elérni az asztali szegmensben, és ennek fő oka maga az oprendszer volt. Webszerverek területén az MS is elért egy 20%-os részt, szuperszámítógépek területén a Linux a Unixot ütötte ki, nem az MS-t. Az éppenhogy sikeresen megjelent és kivágott magának egy kis részt, mégha kicsit is. Mobil piacon meg az Android sikerének kulcs az volt, hogy nem a Linux szellemiségében fejlesztették, nem egy újabb disztribúciót csináltak, hanem csak felhasználták a kernelt.
  • BCS pixel
    #23
    milyen küzdelem az, ahol a 2%-os elterjedtségű oprendszer küzd a 95%-ossal? :D
  • torreadorz
    #22
    Én nem értek egyet Jim Zemlinnel.
    Egyrészt, bár a mobil piacon tényleg leverte az Android az MS-t, a fő profitot a személyi számítógépek adják, ahol az MS az úr. Akkor is ha már csak 90% a részesedése, mert a Linuxnak meg csak <1%...

    Másrészt az Android a google-nek köszönhetően sikeres és nem a linux közösségnek. Igazából a google gyárthatott volna akár egy teljesen más nyilt saját operációs rendszert is, akkor azzal döntötte volna meg a piacot, a linux meg seholsem lenne. Csak ez igy egyszerübb, gyorsabb és könnyebb volt a google-nek.

    Ettől függetlenül az tényleg látszik, hogy lassan más szelek fújnak, és az MS monopolhelyzete lassan meggyengülni látszik. Ez szerintem nem baj.

    A kölykös hasonlat viszont komolytalanná teszi az egész beszédet illetve a nyilatkozót is, az MS jelenleg olyan mint az öregedő oroszlán amelyik egyre nehezebben veszi fel a versenyt a fiatalabbakkal de azért még ő az úr a háznál.
    Ha tényleg kölyök lenne, akkor nem tudom mit lehetne mondani az ellenfelére (Linux), akinek az elterjedtsége a "kölyök" fő piaci profiljában majdnem a mérési hiba tartományában mozog...
  • vasedeny2
    #21
    lehetetlen a ms számára lépést tartani az open source-al szemben. szerintem csak úgy tudná túlélni az ms, ba beszállna a kernel fejlesztésébe, és a win is linux alapú lenne.
  • Yv@n
    #20
    "Emelet vannak szoftverek és fejlesztökörnyezetek is a listában,én nagy jövöt josolok neki mert egyszerübb mint a wine lényegessen."
    A play4linux egy wine wrapper, szóval mint olyan nem igazán lehet egyszerűbb annál, merthogy egy felület hozzá, nem alternatíva. Gyakorlatilag egy wineappdb által összeállított lista, ami annyit csinál, hogy kipróbált paraméterek alapján indítja az adott programot a megfelelő wine verzióval(ami ha nincs fent, akkor letölti, és telepíti)
  • Chronos2111
    #19
    Érdekes dolgokat állít a cikk, nem tűnik hülyeségnek, de ahoz hogy így maradjon, vagy hosszú távon így legyen, az kell hogy ne tehesse a m$ a cégeket a zsebébe. Rengeteg bullshit marketing és lefizetés megy manapság, olyan helyeken is ahol egyértelműen a linux lenne a logikus választás. Arra vagyok kíváncsi hogy ha a desktop kisebb piaci részesedést fog felemészteni, akkor hogy fog állni a felállás.

    Ne értsetek félre, hajrá Linux, hajrá Ubuntu.
  • sanyicks
    #18
    Ez mi a szentszar? a hozzászólások össze vannak keveredve 2 cikk között.
    LOOOL ezt hogy?
  • fergusonpapa
    #17
    Én 3honapja Ubuntut használok a gépen,eddig ugye engem is zavart h driver probléma meg játék hiány,söt aza fránya msn is zavart..

    -most van driver pedig nem mai gépem van.jobban fut mint a windows bármeikén.
    -msnre van emesnse programmal,nem h kiváltja még jobb is.(és ez azért fontos mikor minden ismeröse msnen csüng muszáj nekd is..)
    -és a játékok..van egy play on linux alkalmazás amivel 1-2 katintással már most 300játékkal játszhatunk (windosos) ami bug mentes ilyen az uj fifa a pes vagy starcraft 2 is akár.de régi játékok is ott vannak.Annyi lényege h kiválsztjauk mit akarunk telepiteni betálozuk telepitöjét és egy minimál windows rendzserbe berakja.kitehetjük ikonnak stb(ubuntun).nem kel semmi utána csak elinditjuk mint ha windowson lennék és megy a játék.semmi gond vele.Ami a listában van mind visszi rendesen és ez bövül hetente de felrakhatunk probaképen mást is hátha viszi 2öt néztem meg és ment azis.

    másik érdekesség hogy öcsém nagy wowos,és kiprobáltuk ezen,és sokkal jobban megy rajta több az fps is.Ahogy miden játék oylan 30% jobban megy.

    Emelet vannak szoftverek és fejlesztökörnyezetek is a listában,én nagy jövöt josolok neki mert egyszerübb mint a wine lényegessen.

    ugyhogy kilehet probálni,idö kérdésse minden.Aki szán a rendszerre pár órát megkedveli mert iszonyatossan egyszerü,nagyon testreszabható,és támogatotság is fejlödik.
  • Rotyoka
    #16
    Mobil piacon a linux már mindent szétvert amit lehetett. Lásd Android.
  • pasi29uk
    #15
    Gépigényről... szerintem a Linux sem panaszkohat. A maga módján szereti ez is a vasat. Pontosabban szeretné, ha bizonyos a hardverekhez nem csak Win driverek lennének. Erre a legjobb példa a Three USB mobil netem. Ha rádugom egy windows alapú rendszerre akkor a 3. kattintás a csatlakozás. Nos Linux alatt azért ez nincs így... Kell mégy egy kicsi még neki, de biztató a tendencia .)
  • pasi29uk
    #14
    Lassan négy éve tettem fel Ubuntu Linuxot faterék laptopjára (amikor kijöttem Angliába) mert képtelenek voltak lépést tartani a vírusok, tűzfalalak, blockerek, meg minden egyéb (nekik bonyolult) szoftverrel windóóózon.
    Azóta egyszer omlasztotta össze muter miközben upgradedelte magát a gép. Azóta végig várja az ilyen folyamatot. Nos ez 20.000 Forintba került eddig mindennel együttvéve. De a gép nem lassult be, nem fagy le, pedig nyomkodják mind a ketten rendesen, sőt az asztali gépre is linux került. Nagy előnye, hogy egyik rokon ismerős stb sem piszkálja nem telepítget rá semmit és szerintem .ezért működik kiválóan. Nekem már nincs lehetőségem supportálni őket de nem is kell, mert nincsenek gondok a rendszerrel! :)
  • Gerygrey
    #13
    És ez mit bizonyít?

    Nem érdekel, hogy fut 900 MHz-es gépen, ma már a telefonomban gyorsabb proci van.

    Nem érdekel a csicsa, én dolgozni és játszani akarok a desktop gépen, Linux alatt viszont egyik sem megy. Ez nem a Linux hibája, hanem a fejlesztőké, hogy nem adnak ki rá olyan alkalmazásokat, amikre szükségem lenne.

    Netezgetni-szkájpolni-filmnézni jó a linux, az tény. De nekem többre van szükségem.

  • SirAlo
    #12
    Lehet hogy nem volt feltelepitve normalis videokartya driver , foleg az ATI-val megy sz*rul, Amugy aki egyaltalan nem jatszik es szereti minden nap a gepjet alakitgatni-butykolni a Linux neki valo:)
  • hurkaur
    #11
    Az pedig akkor szar gép :)
  • Stryker
    #10
    Látszik minden év a linux éve volt csak nem asztali pc-ken.
    Hajoska elég beteg videó mit ne mondjak csak az a baj ,hogy nem mutatt semmi bizonyítékot ,hogy az 900 MHZ celeronon menne így.
    Na meg kétlem is,hogy így megy .Én már próbáltam Compizt full effekttel nyomni ,de majd beszart a gépem az erőlködéstől ,pedig nem rossz gép.Na de Linuxon tényleg jobban megy a hardver.
  • Hajoska
    #9
    A deszktop szegmensben is megállja a helyét.

  • zola2000
    #8
    ezt én is csak a linux cikkhez irtam! (ezt meg a youtube cikkhez)...
  • Trolleádor
    #7
    Server: Apache/2.2.9 (Debian)
    :)
  • kicsibicska
    #6
    HAHA, ez a hét vicce :DD

    Köszönöm a vidám szombat estét :)
  • shaddam
    #5
    Biztos windows fut az sg szerveren
  • smv
    #4
    Sőt ezt már a youtube cikkhez írom: hogy kerül oda a linux cikkhez is az amit ide írok?:D
  • smv
    #3
    Hogy kerül ide a youtube cikkhez írt kommentem?
  • smv
    #2
    Nem értem. A youtuben nem klippek illetve pár perces "elestem a biciklivel" stb videók vannak? Vagy ez miként lesz alternatívája egy reggeli műsornak/híradónak stb? Az, hogy majd angol nyelven felirat nélkül lehet jól nézni rajta néhány filmet/sorozatot meg... Hát nem sok.

    Vagy ennél tematikusabbra gondoljak? Leváltja a natgeót meg a társait?
  • zola2000
    #1
    végülis igy is lehet magyarázni...