A Linux már megnyerte a háborút?
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Milyen tapasztalatok? És milyen többi? Néhánymillió kisvállalatnál nincs is többi. Egy szerver van a "vindóz kliensekhez" (milyen kliens van még elterjedve?) amin ott vannak a vállalati adatok, dokumentumok, ERP rendszer, levelezés stb.
Nagyobb vállalatoknál meg ugyanez szétszórva akár többszáz szerverre, klaszterezve, proxy-k caching arrayben stb. Mindez windowson...
Ehhehe, pedig mintha az menne mostanában világszenzációba, ha valahova NEM windows-t raknak, hanem megpróbálják a rendszert linuxra átállitani. Aztán 1-2 év múlva meg attól hangos a sajtó, amikor visszaállnak windowsra, mert csak szopás volt a linuxal, lásd németek, lásd birmingham, lásd ezer helyen...
A windows szerverek pedig köszönik szépen jól elvannak lassan egy évtizede szinte mindenhol a kisvállalatoktól kezdve a bankokon át egészen a multinacionális vállalatokig és egyre nõ a részesedése a windowsnak a szerverpiacon is...
Igazából a Google pont ezért választotta a Linuxot. És igazából pont ezért jobb a Linux OTT, AHOL MÁR GYÕZÖTT: azt csinálhatsz vele, amit akarsz, ingyen, és NEM ROSSZABB, mint az alternatívái. Igazából a Google ezért nem gyártott saját oprendszert, ezért nem választotta a Windowst stb. stb. stb. Fogta a kész, ingyenes alapot, és megfejelte a neki szükséges, egyedi részekkel.
---------------------------------
Ugyanezért kerül Linux kernel a routerekbe. Naná, hogy nem fejlesztenek saját oprendszert a routerekhez, és nem fizetnek licencdíjat egy kereskedelmi oprendszerért, ha nem muszáj. És persze nem kerül a routerekbe teljes disztribúció, mert minek? És persze ki kell egészíteni a kernelt, mert alapból nyilván nem képes mindarra, amivel elbrummog a router...
Vállalati szervereken, webszervereken is pont ezért terjedt el a Linux. Ott maradt Windows, ahol a rendszergazda nem ért (elég jól) a Linuxhoz.
Valóban gyõzött a Linux. Valóban nem jobb a Windowsoknál. És valóban legalább annyi hibája van, mint a Windowsoknak. Csak éppen azokon a területeken, illetve azoknál a felhasználóknál, ahol/akiknél az elõnyei többet nyomnak a latba, mint a hátrányai, ott/azoknál a Linux a gyõztes.
Az érveléseddel meg az a baj, hogy egyre többször hallani olyan spéci gépekrõl, amiben inkább egy marék ARM procit tesznek ... (Hasonló megfontolásból gyártott az Intel olyan lapokat amibe 1,2 vagy 4 mobil noti proci ment bele!)
Egyébként az általad hiányolt adatokat kisebb vagy nagyobb utánjárással szerintem megtalálod az hálón. Kivétel talán a "direkt Applenek gyártott Samsung procik", bár szvsz simán átneveztek más procikat ...
P.S.: aki meg a mobil OS-ekkel jon, az remelem azzal is tisztaban van, hogy a mobil OS piacon nagyobb a microsoft reszesedese, mint a desktop piacon a linuxe.
de vegulis milyen igaz "de most már ez olyan ez, mintha egy kölyökkel viaskodnánk"
One Vision. One Purpose.
LZ forever
gondolj bele, miért nem raknak egy számítógépbe akkor 20db ilyen procit, fogyasztana 20 wattot, és leverne egy core i7, vagy egy amd bulldozert?
a megahz csak a frekvenciát jelöli, utasításkészlet, feldolgozóegységek, belsõ sebesség, cache mérete, ilyen fogalmak nincsenek feltüntetve egyik armos procin sem...
ezek a procik a kis fogyasztásra lettek kihegyezve.
Hahahaa 😄 ezen jót röhögtem. Valahogy a tapasztalatok pont fordítva mutatják. Van talán 1 vindóz szarver az aktív marhaságokhoz, smb-hez a vindóz kliensekhez, de a többi már valami unix szerû.
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
És bár ezekbõl a szerverekbõl sokkal több van, mint más szerverekbõl, azért az is jellemzõ rájuk, hogy az ELSÕ 100 szerverben nem szerepelnek... így hát a grafikon ezért olyan amilyen, de ettõl még összességében kevesebb szerveren fut linux mint windows. Különben mibõl élne meg a MicroSoft? Az otthoni warez windows-okból?
Hát nem... bár bevételkiesés ez neki, de eltûri, mert bizonyos szempontokból ez befektetés is neki. Otthon megtanulod, cégnél meg alkalmazod. A cégek meg megveszik a MS rendszert, mert nagyjából ugyanott vannak mint a Linix-al, ahol meg a szakember és a support-ot kellene megfizetni - mivel ingyen semmi sincsen.
http://www.taxierden.hu
LOL, ekkora baromságot 😊
Csak, hogy tudd, a szerverpiacot is messzi a windows vezeti, a vállalati szerverek legnagyobb része windows-os. A szerverpiac két igen kicsiny részén vezet a linux, a szuperszámitógépeken (ki sem fejezhetõen kis része a teljes szerverpiacnak) és a webszerverek piacán ami szintén csak egy töredéke a teljes szerverpiacnak... Minden máshol a windows vezet.
Ez a zemlin gyerek meg tényleg beleirta a történelembe a nevét az év legröhejesebb kijelentésével. Nem picit gurulhatott el a gyógyszere szegénynek... <#vigyor2>#vigyor2>
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM
Az élet értelme tautologikusan következik a hidraulika olaj elvezető stücni horony haránt honolásának a pszuedó kinetikus multi fázisú projekciójából a komplex számok testjére.
A "kollégákon" kívül nem ismerek olyat aki ért a Linuxhoz, vagy a gépére tervezné tenni..
Az élet értelme tautologikusan következik a hidraulika olaj elvezető stücni horony haránt honolásának a pszuedó kinetikus multi fázisú projekciójából a komplex számok testjére.
Tv, doboz, írógép.. avagy egy absztrakciós létra mentén kell generálni a közömbös sztenderdizációt.
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
Fail mert megcsinálja 😄 ha van hozzá driver (winnél is csak így megy). Pl én a hp nyomtatómat bedugom, és meg ubuntun. Win7 meg csak néz mint a moziban, lehet keresgélni a drivert.
"Az androidot meg ne tessék hasonlíttani a lunuxhoz mivel a kernel az ami hasonlítt"
Nem-e? A linux egy kernel. A köré épülõ programcsomaggal együtt disztribúció. Az android pont ilyen, csak a dalvik-ot adták hozzá a kernel mellé.
Nézd csak mi van ott alul? 😄
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
És mit gondolsz a windózt miért használják? Azt sem azért mert annyira jó, hanem mert az kompatibilis az elterjedt programokka. Tehát gyakorlatilag leírtad ugyan azt szerverre mint ami desktopon van. Egyébként nem azért nem használják szerverre a wint mert unix alapú programok vannak, hanem egyszerûen azért mert szar 😊 Ugyanis a winnek van valami unix kompatibilitási része.
"Az meg megint más kérdés hogy egyszerûbb egy linuxot lebutítani hogy kezeljen egy modemet, routert vagy hasonlókat mint egy teljesen egyedi szoftvert írni rá."
linux egy kernel. Tejles értékû kernel van a routereken, modemeken is, nem kell semmit butítani, egy lightos disztribúció kerül rá, amit mint látható fórumokon megint csak hackelnek, torrent klienst telepítenek rá, távelérést, stb. Az a probléma hogy megint fogalmad sincs mi az a kernel és mi a disztribúció.
"Az android meg csak épp annyira használja a linuxot hogy legyen valami ami elindítsa." Nettó marhaság, úgy általában látszik hogy nem értesz a számtechez.
Egy os elindításához boot loader kell, a linux pedig nem boot loader... bizony bizony az android módosított linux alapú(minden új linux kernelt megfognak és kiegészítik az androidhoz tartozó dolgokkal), ugyan azok a programok mennek rajta, ugyan azok a konzolparancsok, ugyan az a verziószám konkurens oldalon van is mély android hackelés, és jéééé pont ugyanazokkal a konzolparancsokkal, és programokkal találkozunk mint linuxon.
http://en.wikipedia.org/wiki/Android_(operating_system)
"mert nehézkes a kezelése az kompatibilitás teljes hiánya miatt." sajnos a winnek nehézkesebb a kezelése. persze ezt csak gondolkodó ember veszi észre, aki mélyebben belenyúl, és nem egy kattintódroid akinek ha valami más mint megszokott -> nehézkes.
Kompatibilitás eléggé jó, már a dzsunka ócó öccázért hardverekkel van csak gond, ami persze a gyártó hibája.
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
A szuperszámítógépes dolog pedig sántít. Nem azért a linux a fõ mert az annyira jó,1. ha nem mert az addig használt unixhoz sokban hasonlít,2. nyílt forrású,
3. a másodikból adódóan nem kell mindenféle licencelési dologgal szenvedni valamint könnyebben átírható az adott hardver(ek)-re mint a többi.
Az meg megint más kérdés hogy egyszerûbb egy linuxot lebutítani hogy kezeljen egy modemet, routert vagy hasonlókat mint egy teljesen egyedi szoftvert írni rá.
Az android meg csak épp annyira használja a linuxot hogy legyen valami ami elindítsa.
Tehát ténylegesen amit teljes értékû linuxnak (értsd disztribúciók) veszünk azt szinte senki se használja, mert nehézkes a kezelése az kompatibilitás teljes hiánya miatt.
A linux vs Windows egyszeru adolog amíg a linux nem tudja megcsinálni hogy ha beszurok valamilyen USB-s eszkozt a gépbe én feltelepítti magát anélkul hogy hozzányuljon az ember addig ne is várjuk hogy hodítana az asztali pc ken.
Az androidot meg ne tessék hasonlíttani a lunuxhoz mivel a kernel az ami hasonlítt
de a google tette azzá ami ma 1 renszer amire ha letoltesz egy androidos aplikaciót akkor az menni fog rajta mint a windows on nem ugy mint az ubuntun fedorán és még kitudja hány distron, mert hangsulyozom 1 rendszer és nem tobb amit ide oda modosíttanak...
Ennek az volt az egyszerû oka, hogy DOS-ról Win3.1re váltotta világ és nem OS2re vagy másra. Vittük tovább a MS vonalat... mert azon futottak a játékok/programok.
És mivel 99.9% MS volt a döntõ '90ban eszünkbe se jutott Linuxal foglalkozni. Egészen 94-95ig amikor láttam egy fekete cursort egy X-terminálon, majd késõbb egy QNXet, VMSt de annyira "ellenséges" volt a kezelõ felülete illetve érthetetlen szokatlan az egész rendszere, hogy gyorsan ment a levesbe és maradt a win95/98.
Ha most összehasonlítom a három PCn vezetõ (Mac, MS, Linux) oprendszert akkor szinte semmi különbséget nem találok. Mindegyikre van elegendõ számú szoftver csak a kérdés ezek minõsége illetve a user képzettsége.
286/20Mhz; 1Mb; WD Paradise 512Kb; 40Mb; Mono VGA; ...Wolfeinsten 3D priman fut rajta 1.2 rendszerfloppyrol :>
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
Ha ilyenek vezetik a linux alapitvanyt, akkor kell a raknak...
One Vision. One Purpose.
Egyrészt, bár a mobil piacon tényleg leverte az Android az MS-t, a fõ profitot a személyi számítógépek adják, ahol az MS az úr. Akkor is ha már csak 90% a részesedése, mert a Linuxnak meg csak <1%...
Másrészt az Android a google-nek köszönhetõen sikeres és nem a linux közösségnek. Igazából a google gyárthatott volna akár egy teljesen más nyilt saját operációs rendszert is, akkor azzal döntötte volna meg a piacot, a linux meg seholsem lenne. Csak ez igy egyszerübb, gyorsabb és könnyebb volt a google-nek.
Ettõl függetlenül az tényleg látszik, hogy lassan más szelek fújnak, és az MS monopolhelyzete lassan meggyengülni látszik. Ez szerintem nem baj.
A kölykös hasonlat viszont komolytalanná teszi az egész beszédet illetve a nyilatkozót is, az MS jelenleg olyan mint az öregedõ oroszlán amelyik egyre nehezebben veszi fel a versenyt a fiatalabbakkal de azért még õ az úr a háznál.
Ha tényleg kölyök lenne, akkor nem tudom mit lehetne mondani az ellenfelére (Linux), akinek az elterjedtsége a "kölyök" fõ piaci profiljában majdnem a mérési hiba tartományában mozog...
A play4linux egy wine wrapper, szóval mint olyan nem igazán lehet egyszerûbb annál, merthogy egy felület hozzá, nem alternatíva. Gyakorlatilag egy wineappdb által összeállított lista, ami annyit csinál, hogy kipróbált paraméterek alapján indítja az adott programot a megfelelõ wine verzióval(ami ha nincs fent, akkor letölti, és telepíti)
Ne értsetek félre, hajrá Linux, hajrá Ubuntu.
LOOOL ezt hogy?
Nagy igazság: "A diploma a lényeg, nem a tudás" Aki darabolva tölt fel torrentet az egy hülye köcsög :)
-most van driver pedig nem mai gépem van.jobban fut mint a windows bármeikén.
-msnre van emesnse programmal,nem h kiváltja még jobb is.(és ez azért fontos mikor minden ismeröse msnen csüng muszáj nekd is..)
-és a játékok..van egy play on linux alkalmazás amivel 1-2 katintással már most 300játékkal játszhatunk (windosos) ami bug mentes ilyen az uj fifa a pes vagy starcraft 2 is akár.de régi játékok is ott vannak.Annyi lényege h kiválsztjauk mit akarunk telepiteni betálozuk telepitöjét és egy minimál windows rendzserbe berakja.kitehetjük ikonnak stb(ubuntun).nem kel semmi utána csak elinditjuk mint ha windowson lennék és megy a játék.semmi gond vele.Ami a listában van mind visszi rendesen és ez bövül hetente de felrakhatunk probaképen mást is hátha viszi 2öt néztem meg és ment azis.
másik érdekesség hogy öcsém nagy wowos,és kiprobáltuk ezen,és sokkal jobban megy rajta több az fps is.Ahogy miden játék oylan 30% jobban megy.
Emelet vannak szoftverek és fejlesztökörnyezetek is a listában,én nagy jövöt josolok neki mert egyszerübb mint a wine lényegessen.
ugyhogy kilehet probálni,idö kérdésse minden.Aki szán a rendszerre pár órát megkedveli mert iszonyatossan egyszerü,nagyon testreszabható,és támogatotság is fejlödik.
www.icewebhu
286/20Mhz; 1Mb; WD Paradise 512Kb; 40Mb; Mono VGA; ...Wolfeinsten 3D priman fut rajta 1.2 rendszerfloppyrol :>
Azóta egyszer omlasztotta össze muter miközben upgradedelte magát a gép. Azóta végig várja az ilyen folyamatot. Nos ez 20.000 Forintba került eddig mindennel együttvéve. De a gép nem lassult be, nem fagy le, pedig nyomkodják mind a ketten rendesen, sõt az asztali gépre is linux került. Nagy elõnye, hogy egyik rokon ismerõs stb sem piszkálja nem telepítget rá semmit és szerintem .ezért mûködik kiválóan. Nekem már nincs lehetõségem supportálni õket de nem is kell, mert nincsenek gondok a rendszerrel! 😊
286/20Mhz; 1Mb; WD Paradise 512Kb; 40Mb; Mono VGA; ...Wolfeinsten 3D priman fut rajta 1.2 rendszerfloppyrol :>
Nem érdekel, hogy fut 900 MHz-es gépen, ma már a telefonomban gyorsabb proci van.
Nem érdekel a csicsa, én dolgozni és játszani akarok a desktop gépen, Linux alatt viszont egyik sem megy. Ez nem a Linux hibája, hanem a fejlesztõké, hogy nem adnak ki rá olyan alkalmazásokat, amikre szükségem lenne.
Netezgetni-szkájpolni-filmnézni jó a linux, az tény. De nekem többre van szükségem.
Intel Pentium E5200 2,5Ghz | Geil Ultra 4GB DDR2 800MHz Ram | SAPPHIRE HD 4830 | WD 320GB 7200 RPM |
killall imagent