875
Koreai Népi Demokratikus köztársaság(조선민주주의인민공화국 朝鮮民主主義人民共和國)
  • harcu
    #635
    Az ODS-hoz képest az USA és NB is erőteljesen leépített, ma már képtelenek lennének meglépni. A komplett US Army állománya már csak töredéke az 1991-es értéknek. A teljes USA haderő 80-90(!!!)%-a van bevetve Afganisztánban és Irakban, vagy éppen most váltották őket. Már kénytelenek bevetni a NG-ot is, hogy tudják tartani az eddigi eredményeiket. Nem véletlen, hogy ki akarnak vonulni, se anyagilag, se emberileg nem bírják jelenleg. Az meg, hogy 2-3%-a van csak ott a nehézfegyvereknek, azt meg enyhén szólva kétlem. Minden 1000 harckocsiból csak 20 lenne összesen ott.
  • Molnibalage
    #634
    Lásd fentebb.
  • Tikal #633
    Ja, és az indiánok ma mit képviselnek az amerikai kulturában? Mutogatják őket a turistáknak :D Remélem vicceltél.
  • Molnibalage
    #632
    Idézőjel értelmezése rulez. Meg annak is, amit korábban írtam...
  • Molnibalage
    #631
    És mielőtt beszólsz, hogy angolszász kultúra nem őshonos kultúra csak szólok, hogy az iraki arab/muzulmán kultúrának mi köze Mezopotámihához? Kb. semmi...
  • Tikal #630
    Szavakon lovagolsz. Most tényleg ugy látod hogy az iraki kultura 80 éves? Nem hiszem.

    Kijött az amerikai fölény? Hát ki, téged is beszippantott :)
  • Molnibalage
    #629
    Amerika földjén is..
  • Molnibalage
    #628
    Nem komplexus. Csak kibszottul zavar, hogy úgy váltogatod az alkalmazott elveket, ahogy neked teszik. Én alkalmaztam a tiédet és kijött az amerikai "kúlturfölény"...
  • Frosty01
    #627
    csak tanácsként: a széles látókör nem hátrány
  • Tikal #626
    hallottad, nincs iraki kultura, az csak 80 éves, nem számit, mehet a levesbe.. az hogy már több ezer éve ott élnek emberek nem számít...
  • immovable
    #625
    Amerika kultúra=fogyasztói társadalom.
  • Tikal #624
    :)
    Ok igazad van, leborulok előtted...

    És megkértelek már hogy hagyjuk egymás jelzőzését, de uggy látszik a felsőbbrendűségű komplexusod megint megmutatkozott...sajnálatos.
  • Frosty01
    #623
    de az ott lévő örökségek akkor is elpusztultak valahogy. btw nem kell megint keresni egy rundibundit, lehet fröcsögés nélkül is vitázni.

    attól függetlenül hogy az amerikai vezetésben van pár ökör, ez alapon saddamot is felelősségre kellene vonni, az iraki kultúra, és egyéb történelmi örökségek elpusztítása, hanyagolása végett.. de ez csak saját vélemény, nem vagyok ott, nem tapasztaltam h mi van... ez van :)
  • Molnibalage
    #622
    Az a baj, hogy képtelen vagy gondolkodni. Iraki kultúra a te szemlélteddel nincs, mert Irak csak 1932 óta független. Szerined az USA 200 éves. Irak akkor meg 80.

    Ide oda csapongsz a személetek köztt. Az, hogy Irakban volt Mezopotámia anno, kit érdekel ennyi erővel? Semmi köze a mai irakhoz.

    BTW egy kultúrát nem az kora határoz meg...
  • Tikal #621
    Nem akarok bizonyitani semmit :) Csak megjegyeztem hogy az amcsik kulturája elég pöttöm az irakihoz képest amit szétzuztak minden lelkiismeretfurdalás nélkül. Ennyi. Szóval továbbra sem értem mit nem lehet ezen érteni :)
  • Ronny
    #620
    Továbbra sem értem, hogy mit akarsz bizonyítani. Ennyi erővel az amerikai kultúra ezeknek a jogfolytonos utódja, leágazása vagy a római is csak görög/etruszk lenyúlás volt?
  • Tikal #619
    de elsiklunka lényeg felett, ami pedig az hogy milyen pusztitást végeztek egy idegen országban és annak örökségében, ami akárhogyan is számolsz, beleveheted a bevándorlok kulturáját is, még akkor is régebbi :)

    Bush volt a legnagyobb csapás eddig ebben az évszázadban, nem lett volna szabad odamenniuk, ebben remélem nincs vita :)
  • Tikal #618
    persze el lehet játszani mindennel....akkor legyen más: olaszok, gorogok, germánok és irak :)
  • stationx
    #617
    van akit az eltérő vélemény haragra fakaszt. ez a saját vélemény megalapozatlanságának első ismérve. ha tudom, hogy igazam van nem idegeskedek. :)
  • Ronny
    #616
    spanyol kultúra= mór, germán, őslakos ibériai elemek keveredése. Ez az elegy igazából még réginek sem mondható. Ugyanezt el lehet játszani az angolokkal is.
  • Tikal #615
    én.
    egy példának hoztam fel... persze lehetett volna mást is de ez jutott eszembe hirtelen. de mondhatsz mást is, amit nem a bevándorlok hoztak magukkal...
  • Tikal #614
    Bocs.
    de csak azért mert kimdzzong egy szar alak, azért még az usa nem lesz angyal, és őket sem kell a mennyekig magasztalni, csak mert szuper hadseregük van.. csupán erre probáltam rávilágitani :)
  • Torzonborz
    #613
    azért ne süllyedjetek már le Rundstedt színvonalára pls.
  • Molnibalage
    #612
    Ki beszélt itt a Háladásról...?
  • Tikal #611
    Az az n+1 nácio alkot egy kulturát, ami sajnos elég gyengécske, szóval ne repüljön sehova a gépszijad. Ha nem látod a különbséget az amcsik meg az angolok, spanyolok között akkor sajnállak... ha neked a hálaadás ugyanolyan kulturális örökség mint a civilizácio kialakulásának helye, akkor tényleg sajnállak...nincsenek mély gyökereik az amcsiknak, csak szedett vedett dolgaik, amiket a bevándorlok hoztak, erre mondhatod hogy van nekik mégis, de közel sem ugyanolyan mint egy europai országnak vagy iraknak, szerintem világos a különbség.

    csőlátásu? én? azért mert nem egyezik a véleméynem a tiéddel? akkor te mi vagy? hagyjuk már egymás jelzőzését, köszi :)
  • Molnibalage
    #610
    Ilyenkore repül le a gépszíj nálam. Nincs olyan, hogy amerkai kultúra. USA-ban n+1 náció él a saját kulúrájával. Az USA az angol gyaramatok örökose, amit főként angolok hoztak össze. Ezek szerint az angoloknak sics kultúrája? Kínaiaknak sem? Spanyoloknak sem?

    Sajnos a magadfajta csőlátású hiszi azt, hogy a jenki kultúra = MTV színvonal.
  • Tikal #609
    Akkor minek mondod mégegyszer? :)

    Bush pici fia befejezte...
  • Tikal #608
    pedig azok, egy kultura nélküli nép.. hol vannak ők egy több ezer éves gyökerekkel rendelkező társadalomhoz? sehol. coca cola meg mcdonalds a templomuk... mmiért hagyták hogy kifosszák a muzeumokat?? hogy tönkretegyenek több ezer éves leleteket, dokumentumokat?? eszükbe sem jutott.
  • Molnibalage
    #607
    A utolsó mondat úgy hülyeség, ahogy van.
  • Molnibalage
    #606
    Már többször mondtam. 1991-ben a fél világ azon könyörgött Bush-nak, hogy "fejezze be, ha már elkezdett valamit". Mármint döntse meg az Szaddamot. A bibi az volt, hogy az ENSZ nem arra adott felhatalmazást és örültek is, hogy olyan olcsón megúszták az egész hadműveletet.

    Milyen érdekes, hogy 12 évvel később meg már fennakadtak a megdöntésen...
  • Tikal #605
    És a szomoru az hogy senkit nem vonnak felelősségre... emberek millioinak az életét tették tönkre, egy országot és annak az örökségét pusztitották el.. tulajdonképpen bush semmivel sem jobb mint egy kim dzsong vagy kadafi az én szememben.. talán azért nem érzik mit tettek mert ők egy gyökértelen, kultura nélküli 200 éves nép...
  • Tikal #604
    Bushnak meg a lobbikörének viszketett a tenyere ( papa munkáját be kellett fejezni + olaj )

    Az USA legnagyobb baklövése Bush volt meg a kormánya, a rumsfeld, rice meg a többi barom...

  • Molnibalage
    #603
    Nem. Irakról. Azért voltak impotensek, mert senki nem készítettek fel a helyzre. Idióta módon B terv nélkül mentek be. Ez két dolgot jelentehet.

    1. Sajnálták rá az időt. Idő = pénz.
    2. Ebből kifolyólag nagyon kalandor jellege volt az egésznek.
    3. Elképesztő hiánya az előrelátásnak és felelősség vállalásnak.

    Konkrétan nagyon nehezen jut eszembe ennél nagyobb baklövés az USA történelmének utolsó 60 évéből. Felfoghatatlan, hogy akik a II.Vh előtt már kidolgkozták a Marsall tervet és megterveztek egy Overlordot - modjuk az katonai tervezés volt ahhoz, hogy egy végső politikai cél valósuljon meg, 0 poltikai beleszólással tehát rossz példa - most képtelenek voltak vagy nem is akartak előre gondolkodni. Döbbenetes.
  • Pluskast
    #602
    Ahogy a dolgok kinéznek ott még hosszú - hosszú ideig diktatúra lesz.
  • Tikal #601
    Ez igaz.. reméljuk nem kerül rá sor, és ha mégis akkor nem az usa fogja irányitani a megszállást :)
  • Tikal #600
    Most észak koreáról beszélsz? Mondom, biztos képesek rá, le tudják rohanni, biztos nyernek egy hét alatt... de a háboru nem csak ebből áll.
  • Molnibalage
    #599
    Az attól függ. Még mindig nem meg elkülönítése annak, hogy ki bízott kire és mit és mennyire rosszul. A felkészülés hiánya nem jelenti azt, hogy lettek volna rá képesek, ha egyáltalán felmerül, mint igény.

    Érted, hogy miről beszélek?
  • karajjj
    #598
  • Pluskast
    #597
    Azért egy háború esetén az egész dél-kóreai hadra fogható férfiakat behívnák és nem feledjük, hogy az ő hadseregük fényévekkel jobb mint északi szomszédaiké.
  • Tikal #596
    ? :)

    Ugyanezt mondom... most felmenti őket a tény hogy még nem voltak megszállok az alol hogy jól szétbaszták irakot? Gratuláljak nekik mert egy pár hét alatt szétverték a gyenge iraki hadsereget? Voltak szakértőik, de nem hallgattak rájuk...
    Nem csinálok ugy mintha nem tudnám mi a különbség a kettő között, de mindkettőt az USA vezette nem? akkor ők a felelősek, és mint irtam, technikailag faszák, ezt nem vitatja senki, ami a puskaropogtatás után jon na ahhoz teljesen analfabéták.

    Szóval rohadtul nem menti fel őket a tény hogy a megszállás első hetében kevés volt a materiális pusztitás, csak azóta ez több ezerszeresére nőtt... még jó hogy széthullott a közigazgatás mikor széllnek eresztettek mindenkit, hivatalnokokat, a hadsereget, nem őrizték a fegyvereket, a minisztériumokat, muzeumokat, konyvtárakat ( hihetetlen mennyiségű kulturális érték pusztult el )... több kárt okoztak a világnak meg iraknak mint ha nem mentek volna oda. de hagyjuk is, ez itt észak korea :)