875
Koreai Népi Demokratikus köztársaság(조선민주주의인민공화국 朝鮮民主主義人民共和國)
  • Molnibalage
    #595
    máshoz sem értenek csak a pusztitáshoz

    Ez így önmagában nem igaz. Irakban is minimális pusztítás volt 2003-ban materiális szinten. A baj az volt, hogy a mara politikusok azt hitték, hogy nem hullik szét a közigazgatás. Nemhogy széthullott, atomjaira esett szét.

    Viszont ennek semmi köze ninsc egy konvencionális háborúhoz.

    Alapvetően úgy néz ki, mintha nem tudnád, hogy a fegyveres opertív műveletek szakasza telejsen más, mint ami egy fegyerszünet vagy megszállás alatt jön.

    Bármilyen hihetetlen, megszállásban 0 tapasztalata van a jenkiknek. Mikor foglaltak el idegen országot és tartottak megszállva? A hidegháborús támaszponthálózat részei baráti területen volt, lényegében szívesen látott vendégek voltak.
  • Tikal #594
    Nem ezt vitatom. Technikailag über fasza az USA... csak kár hogy hülyék irányítják.. máshoz sem értenek csak a pusztitáshoz, miután ledobták a bombáikat lövésük nincs mi legyen ( irak, afganisztán ). De ezt egy másik topikban inkább :)
  • Molnibalage
    #593
    Nemcsak papíron. Az ODS alatt láttuk, hogy mire volt képes az akkori csapásmérő potenciál. Azt, ma lényegsen túlhaladta a USA + RokAF is. Ráadásul a távolságok jóval kisebbek. Azonos mennyiségű gép cirka 2-2,5-szer több bevetést tud repülni naponta.

    A '70-es évek végétől kb. a '80-as évek közepéig volt reális esély ÉK sikerére a kiegyensúlyozatlan erőviszonyok miatt. Ma semmi. Okoznának veszteséget, a végkimenetel nem kérdéses. Csak az ár a "kék" oldalon...
  • Tikal #592
    Papíron minden fasza...reméljük nem kerül rá sor.
  • Molnibalage
    #591
    Minek kell szárazföldi erő? Már a légierő is erősen túlbiztosítás. Iszonyatos dk-i minőségi fölény van mindkét téren. A szárazöldi erőt adja Dél-orea.

    Rémlik még a Sivatgi Vihar vs. koalíció? Na az iraki szinttől is igen messza van ÉK + (totál legatyásodtak, hadrafoghatóság erőséen kérdőjeles), viszont az jenkik és Korea is fényévekkel előrébb vannak ahhoz a szinthez képest. Olyan mészárlást rendeznének az északi erők között, mint a géppuskások a gyalogosrohamokban az I. Vh alatt.

    Tény, hogy nem hiányzik neki, de ez rohadtul nem jelenti azt, hogy nem képesek megbírkózni vele..
  • Tikal #590
    Kiket váltogatnak? Akik már a harmadik, negyedik, ötödik szerződésüket irják alá? :) Már a fasza ki van az amcsiknak a háboruval, rohadtul örülnének még egynek... lehet hogy oda tudnak repülni, bombázni, meg hajorol rakétákat lőni.. csak hogy szárazföldi erő meg nuku... az anyagi részéről már ne is beszéljünk, ugy hiányzik az usan-nak még egy konfliktus, mint egy pup a háta közepére
  • Molnibalage
    #589
    Ez egy hatalmas téveszme. A rotációs alapon a gyalogosokat váltogatják erősen. A nehézfegyverzet cirka 2-3%, ha ott van. Ez nagyjából semmi...


    Állandó jelleggel van egy CBG (CSG) a Csendes-óceánon, ami rövid idő alatt kettőre, és kb. még egy hét elteltével akár 3-4 hordozóra is növelhető.

    Ez volt 1989-ben.
    http://www.microarmormayhem.com/NATO_ORDER_OF_BATTLE_mod_8.doc

    54. oldalon nézd a PACIFIC AIR FORCE részt.

    Most annyi változott, hogy az A-10 gépek asszem átköltöztek Osan-ba és asszem már csak egy F-16C/D TWF van Kunsanban. Japánban is van elég sok gép. Szükség estén máshonnan is lehet átvezényleni. Wikin keress rá a három említett dél-koreai bázisra és a japánokra. Ennyi.
  • Tikal #588
    Mondjuk lehet meg tudnák lepni őket, egy pár napra biztos:) Mert azért azt se feledjuk hogy most az USA képtelen lepne lépni bármit is, minden ereje irakban és afganisztánban...
  • Molnibalage
    #587
    Itt.
  • Pluskast
    #586
    Nem tudom de erről nekem a szovjet - kínai határháború jut eszembe amikor a kínaiak emberi túlerővel próbálták legyűrni a ruszkikat. Azok meg fogták szépen és szarrá ágyúzták a kínaiakat.
  • SötétBarom
    #585
    Kedvem lett ezt lejátszani :DDD
  • Papa01 #584
    Azért ilyen haditechnika ellen nem sokra mennének...
  • clio1616v
    #583
    viszont nem ártana ha tudnád mert baromira fontos :D
  • Frosty01
    #582
    erről ez a kép jutott eszembe :))

  • SötétBarom
    #581
    Meglepődnétek, amikor Dél-Korea ráküldené a snecikre a zerg hordát! :D
  • Molnibalage
    #580
    A teljes fegyverben álló haderő nincs enniy alap készültségi szinten. Szöulnak a külvárosát éri el néhány nehézlöveg és sorozatvető.

    http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?162240-Bluffer-s-Guide-North-Korea-strikes!-(2009)
  • harcu
    #579
    A belinkelt videoban olyat hallottam, hogy 2 millió ÉK-i áll szemben a DMZ-ben 150 ezer DK-val. Maga Szöul is lőhető tüzérséggel ÉK-ból. A zUSA meg lassan vonultatná fel a haderejét, pláne mivel nagyrészt le van kötve Afganisztánban és Irakban. Egyszóval azért egy ÉK-i támadás biztos, hogy benyomulna az első időszakban DK-ba.
  • Frosty01
    #578
    nem rossz kis galaxis utikalauz koreába meréckedőknek
  • REPS0L
    #577
    köszi!
  • Pluskast
    #576
    Értem. Azért, ahogy így olvasgatom, hogy mi a harci taktikájuk egy offenzív hadművelet esetén.. Vicces :) Meglepetés. Na hát arra kíváncsi lennék, hogy hogy lepnék meg az amikat de akár Dél - Kóreát is.
  • Molnibalage
    #575
    Állítólag vettek valami nagyon minimális számú "modern" harckocsit az elmúlt tizenx évben. A modernek a meglevő T-55/62 szinthez és kína másolatokhoz képest kell érteni.

    A ÉK fegyverzet nagy része a '60-as évek szintjén van. Légierő, tüzérség, harckocsik és légvédelem is. Ez alól a minimális mennyiségű MiG-23ML és MiG-29 gép a kivétel és az modernebb Sz-75/125/200 légvédelmi rendszerek. Viszont gőzöm sincs, hogy azokból melyik alváltozattal bírnak...
  • harcu
    #574
    Erre nagyon nem vennék mérget, az M110-eshez is rendszeresítettek nukleáris töltetű lövedéket. Sőt úgy emlékszem, hogy az M109-esekhez is.
    A szovjeteknél szintén volt, legalább az Akacija 152 mm-es önjáró lövegekhez volt nukleáris töltetű lövedék.
  • HUmanHunter
    #573
    lehet hogy amíg banolva van annyi időre kimegy ÉK ba hogy tapasztalatokat szerezzen :D
  • Pluskast
    #572
    Jól olvastam, hogy T72 vagy ahhoz hasonló hk nincs is nekik?
  • Molnibalage
    #571
    Lehet, hogy van újabb is. Én ezt használom, mert egy játékhoz nekem ez is elég, hogy modellezzek egy hipotetikus háborút.

    google --> north korea army (vagy air force) pdf

    Találsz dögivel mindent.
    Ami meglepő, hogy kora ellenére viszonylag szép és rendezett pdf.
  • REPS0L
    #570
    ezért nem lőnek le ha elolvasom?
  • FalseHeLL
    #569
    Tessék 3 részes dokumentum film Észak-Koreáról. Tessék ezt megnézni, és utána mondani, hogy milyen jó viszonyok vannak az országban:
    Vice Guide To North-Korea
  • Ronny
    #568
    Figyeljétek meg, Rundibundi jövőre hithű liberálisként fog visszatérni közénk. Lassan bejárja az egész palettát.
  • Molnibalage
    #567
    Messze nincsenek olyan szinten. A világon egyetlen atomlőszerrel működő tüzérségi eszköz volt, de régesrég nincs szolgálatban és jenki volt.

    http://www.youtube.com/watch?v=XT5jo7aZzTw
  • Tikal #566
    egyébként ez a kim dzsong tipikusan az a csávo lehetett akit suliban a többiek vertek, meg csicska volt, meg elvették az uzsiját.. el sem tudom képzelni mennyi komplexusa lehet mai nap is.. szánalmas kis törpe.
  • Tikal #565
    Pláne hogy most már kínának is kezd elege lenni belőlük...
  • Papa01 #564
    Ez lehet, hogy hülye kérdés, de valahol olvastam, hogy akár tüzérségi fegyvereket is használhatnak kis(?) hatóerejű atomtöltetű lövedékek kilövéséhez... ilyenekben gondolkodhatnának? (Remélem nem..)
  • Molnibalage
    #563
    Csak annak a tömege elég kicsi egy nem miniatürizált atomfeyverhez képest. A mittomén hanyadik póálkozásra sikerült. Ez egyébként már ICMB kategória. DK eléréshez SCUD nagyságrend is elég lenne, csak méretből fakadóan arra nem raksz 4,5 tonnás robbanófejet...
  • Papa01 #562
    Na igen ez igaz.. Korábban olvastam valahol, hogy műholdat állítottak pályára, de én ezt sem nagyon hiszem el...
  • Molnibalage
    #561
    Kérdéses. Még, ha rendelkezik is a hordozóeszköz még nagyobb kérdőjel.
  • Papa01 #560
    Atomfegyverrel rendelkeznek?
  • Molnibalage
    #559
    Civileket tudnak ölni. DK ellen esélytelenek. DK + USA ellen meg végképp. Az első pár napban még futhatja ilyen akcióra, azután a légierő fasírtot csinál minden nehézfegyverzetből.
  • Tikal #558
    ezért rakétáznak, ahhoz nem kell megmozdulni :)
  • Molnibalage
    #557
    Sok, de komolytalan. A KNDK fegyvereinek nagy része a '60-as évek szovjet színvonalát képviseli.

    15 éves, de a helyzet változatlan vagy csak rosszabb.

    Egyébként szinte lényegtelen, hogy milyen vas van. Annyira kevés üzemanyaguk lehet, hogy egy háborút képtelenek lennének levezényelni főleg úgy, ha még a készleteket szétkapják és a kilőtt járművekben is odaveszik...
  • Frosty01
    #556
    elég tré. nagyon lemaradottak technikai szinten, bár szerintem ebben a témában hiteles forrást nem fogsz találni :)

    de nekem úgy rémlik mintha cifu írt volna a tudományos hírek közé 2 cikket é.koreáról... majd lapozd át nátha*