81
  • III dOMINO III
    #81
    Szerintem is volt egy csomó rejtett mondanivaló, utalás benne.

    Sokszor éreztem, hogy itt valamit nagyon akar közölni a rendező, de egy istenért nem tudtam dekódolni mi is lenne az .

    Minden gagyisága ellenére, a záró mondatok meglehetősen mélyre és értelmesre sikeredtek.

    Jól van , nem is volt ez olyan rossz.
    (Hozzátenném hogy általában európai filmeket nézek , és csak néha-néha szánom rá magamat az ilyen jellegű pop-corn filmekre, ebből kifolyólag nem is vagyok eltelítődve velük, szóval könnyen lehet hogy ami nekem még szórakoztató, az egy hardcore akciófilm zabálónak már elcsépelt klisének számít).
  • cateran
    #80
    Nekem bejovos a movie:) Megneztem es vagy 20 evet repultem kepzeletben vissza az idoben 1 akkori pc-s jatekhoz, a cime:Sanitarium:)
    Jo kis film ez, pedig ugy kezdtem nezni, hogy brain off, CGI es dogos bulak, no story, de meglepetesemre nem igy volt (a CGI es a bulak igen:D)
  • Relixo
    #79
    kalapos01 látod ez itt a baj! Már egy fórum hozzászólást sem tudsz értelmezni,hogyan is tudnád felfogni egy film lényegét ekkora aggyal? :)

    Mielőtt meghazudtolsz kiemelem a lényeget,hogy mire mondom, mert úgy látszik sok minden nehezedre esik az ÉRTELMEZÉSBEN!

    kalapos01:
    "Nekem semmi bajom a filmmel, nem volt rossz, de azon, hogy "nagyszerű, drámai történet", egy ideje már harsányan röhögök."

    Ezzel szemben én mit írtam? Tessék:
    "..........nekem összességében tetszett a film azt kaptam amit vártam,sok akció,nagyszerű látvány,egy drámai történettel!"

    Amin röhögni lehet az itt csak te vagy kár hogy ezt nem veszed észre a korlátozott IQ-d miatt.
  • Chaosman88
    #78
    életem legszarabb moziban megnézett filmje volt ez..
    kb 30an voltunk a teremben, a film alatt 6an léptek le, ami 20% :D De ahogy olvastam lejjebb máshol még többen is leléptek idő előtt. Bevallom én csak azért néztem végig, mert kifizettem..
    Bár én kaptam volna egy sucker punchot még a film elején, hogy átaludtam volna az egészet legalább :D
  • NEXUS6
    #77
    Tényleg ilyen az inception, de ez nem baj!
    Lényeg, hogy jó a téma, a karakterek, a hangulat. Kicsit lehetett volna rövidebb, de a filmes eszközökkel sem volt túl nagy gond, kamera, vágás, zene stb..

    Egy film akkor jó, ha az előbbi tényezők egy koherens egésszé állnak össze és ez nem kategória függő. Lehet jó film egy trash-film is, jó film volt a Machete is a maga kategóriájában.

    Sajna nem olyan a felhozatal, hogy ebből az Inception ne tudna toronymagasan kiemelkedni.
  • Stranger666
    #76
    Az inception nem szar és cseppet sem bonyolult. SZimplán túlhypolt. A nézővel meg elhiteti, hogy milyen okos, hogy érti amikor elmondott mindent, nagyon szájbarágósan. Az, hogy imdb top 10ben van, na az a vicc.
  • Gamecube86
    #75
    Még annyi lemaradt hogy én ugyan csalódtam ebben a filmben mégpedig mert másra számítottam de ez a csalódottság édes kevés ahhoz hogy kedvem szegje az újranézésben.
  • Gamecube86
    #74
    Tényleg nem akarlak megbántani de ebből a comment-ből csak annyi jön le hogy azt sem értetted. Igaz hogy nem egy Inception bonyolultsági szint de ettől függetlenül igen sok rejtett mondanivalót hordoz magában a film. De ne érts félre kérlek nincs értelme olyan emberrel vitába szállnom aki szerint az inception szar.
    Mert 1: nem értette 2: másra számított.
  • Cucmey
    #73
    Ma alkohollal próbáltam a film egy két részét!!! Hát... Csodálatos....
  • Stranger666
    #72
    azt ti hogy alszotok be ilyen hangzavaros filmen?
  • csimmasz
    #71
    Én ha másért nem a látvány miatt meg akartam nézni, de bealudtam rajta.
  • Stranger666
    #70
    na az a film ér semmit.
  • Gamecube86
    #69
    Inception.
  • Sir Quno Jedi
    #68
    Akinek pl. a helikopterrel van baja, annak felhívnám a szíves figyelmét, hogy a film az 1950-60-as erában játszódik.

    Rövid történelmi emlékeztető:
    1950-53 koreai háború, a helikopterek immár harcászati célokra is alkalmasak, beindul a tömegtermelés USA-ban.
    1955 második indokínai háború kitörése, 1960 helikopterháború és pl. UH–1 Iroquois hadrendbe állítása, 1965 az USA közvetlenül is belép a háborúba stb. Bebizonyosodik, hogy a helikopterek nélkülözhetetlenek efféle dzsungelharcokban és járhatatlan terepen.

    DE persze abszolúte mind1, hogy helikopterrel mennek, vagy biciklivel, nem ez a lényeg.
  • Stranger666
    #67
    Ez is igaz, de én ezért örülök ilyenkor egy kicsit más stílusú filmeknek mint ez ami elrugaszkodik a sablonoktól.
    Tavalyról szinte csak a Hattyú meg a Király beszéde ami nálam veri a mércét.
  • opeca
    #66
    Amúgy egyáltalán nem tökéletességről beszélek, hanem igényes alkotásról, sajnos egyre ritkább, hálivúd nem is igazán tud felmutatni, maximum évente egyet, nagy talán kettőt...
  • opeca
    #65
    Na igen, pl. a LotR az simán belefér abba a kategóriába. És még sok más film is.
  • Stranger666
    #64
    Te a tökélletes filmről beszélsz, ami jelen pillanatban nem létezik. Vagyis nekem létezik: LOTR TROTK.
  • opeca
    #63
    Már máshova is beírtam:

    Figyelj, mostanság már szinte minden filmre ezek a mondatok hangzanak el:

    1. Mégis mit vártál, valami csavaros történetet?
    2. Miért? Hát tudni lehet, hogy a látványra gyúrtak rá!
    3. Nem kell komolyan venni ezt a filmet!
    4. Ez rétegfilm!

    Nah kb. most itt tartunk. Egyszer már szeretnék olyat olvasni, hogy ez egy komoly, jó történettel rendelkező, látványos, széles körben eladható film.
  • Stranger666
    #62
    Neked ajánlom a a SWAT 2-t ha izgulni akarsz:D Ez a film ilyen azt kész.
  • Cucmey
    #61
    "A filmnek nem az a mondanivalója, hogy mi vagyunk a tökös amcsik és szétbasztunk mindenki, hanem egy fokkal reálisabb az érzelmekre alapuló végkifejlet szemtanúi lehetünk."

    Ez lényeges mondat!! Ezért rühellem az amcsi filmeket mer kb 100ból 98nak ez a mondanivalója.

    Valamelyik kommentben olvastam hogy nem nácik hanem első világháborús katonák.
    Ez a másik amit ezerből ezren benéznek. Hatásos agymosásnak köszönhetően ugyanis ami német katona az tuti náci. A filmben erről szó nincsen....

    Mit is olvastam még itt.... Ja hogy nem kommersz a film. Ez szintén igaz. Nem átlag embernek készült a film pláne nem átlag amerikainak.

    Száz szónak is egy a vége! Utóbbi évtizedben az egyetlen film amit megvennék hiper szuper 20ezer forintos 80 lemezes directors edition bonus bluray-en :)))

    Apropó! Blurayen lesznek durvább jelenetek és 18 perc kivágott rész. :)
  • Elk Hunt
    #60
    Na most akkor egy csaj vagyok aki egy csajt játszik aki a képzelgésben egy tápos csajt játszik???
  • opeca
    #59
    Alapvetően - ugyan még nem láttam a filmet -, már az zavar engem, hogy tudatosul a nézőben a legelejétől kezdve, hogy az egy álom.

    Mi tétje van egy álomnak? Mitől izguljon as néző? Ez már bajos. És emiatt majd egyszer, nagy sokára fogom csak megnézni.
  • Elk Hunt
    #58
    Törlés gyanús hozzászólás...
  • Gundark1234
    #57
    "Hatalmas robotok, sárkányok és zombinácik"?
    WTF?
    A cikkíró látta egyáltalán a filmet? Először is: az első álomban a "szamurájok" nem robotok hanem oni-k(démonok)voltak. Az hogy az egyiknek minigun-ja van az rendezői baromság (de legalább jól néz ki). Mivel ez az álom a gyogyóba érkezés után van, utalhat a három "ápolóra" akik a film végén meg is jelennek és csúnya dolgokat akarnak csinálni a szöszivel. A sárkányokra nincs mit mondanom. Na de hogy zombinácik?
    Wait....what?
    Kedves Viktor hányas voltál töriből. Még a hülye is láthatja hogy az I. Világháborús díszlet dominál. Fokkerek az égen, állóháború, lövészárok harcmodor, gázálarc(Yperni gáztámadás....vágod öcsém?). Hol a büdös francban vannak a NÁCIK he? Ja hogy az egyik németül gagyogott valamit és Viktorka a liberális agymosott máris nácikat látott. Barom. Minek ír az ilyen "kritikát".

    Hogy a filmet én is minősítsem: kicsit erőltetett Inception-os álom az elmében koppintás, némi elmebajjal fűszerezve. Egyszer nézős.
  • m minnifield
    #56
    én ezt vettem le belőle, nem szentírás persze
  • Molnibalage
    #55
    Várta a tököm...
  • adler30
    #54
    Ebben a filmben vannak olyan bellassítós hatásvadász jelenetek a lányoknál?Kb mint a Charlie angyalai esetében?mert az broáf
  • Stranger666
    #53
    a sztory adott és érthető, egy lány képzelgéseiről miközben kitudja miket művelnek vele.A mondanivaló az már más dolog, ezt a részt nem értik meg. Bocs rosszul fogalmazok, ezt a rész nem érzik az emberek. kemény érzelmek lapulnak a film sorai között. A testvéri szeretet, az önfeláldozás a legkihangsúlyozatabbak jelen esetben.A filmnek nem az a mondanivalója, hogy mi vagyunk a tökös amcsik és szétbasztunk mindenki, hanem egy fokkal reálisabb az érzelmekre alapuló végkifejlet szemtanúi lehetünk. Ilyet már láttunk, de személy szerint 1000x jobban megfog mint az alap, sablonon erőltetett átlagos formulák.
  • Sippie
    #52
    épp akkor erőszakolják meg?
    tyű, hát én erre nem is gondoltam.
  • Sippie
    #51
    mond el légyszi azt a hihetetlen sztorit amit senki sem értett meg, pedig valójában mestermű?
    Engem érdekel
  • Looooser
    #50
    hiltonnak ennél gnómabb feje van...
  • m minnifield
    #49
    nem tehetek róla, akárhányszor ránéztem, mindig paris hilton jutott eszembe róla.
    azért a hátamat megvakarhatná, egye-fene
  • Looooser
    #48
    hát Emily Browning a Lemony Snicket-ben jobban nézett ki az fix :D bár most se dobnám ki az ágyamból :D
  • m minnifield
    #46
    jah, meg mégegy SPOILER
    a főgeci is borzalom béna volt, kb annyira volt félelmetes mint egy reszkessetek betörők sokadik részének gonosza
  • m minnifield
    #45
    az második, 4-es csoportképen a bal alsó lányt soha nem akarom látni egy filmben se ezután, botrányosan rossz "színésznő".
    SPOILER
    a látványvilág tetszett, meg amikor táncolt a parishiltonfejű, mert ugye tudta az emberfia, hogy épp akkor erőszakolják meg...csak valahogy a karaktereket nem ártott volna jobban kidolgozni, mert így volt benne pár lány akiért abszolút nem lehetett izgulni, súlytalanul ugrabugráltak a zöld háttér előtt...
  • Anomaly
    #44
    Ennyi. :)
  • sandor8206
    #43
    + semmiképp sem bonyolult, csak Snyder bácsi és a stúdió nem merte bevállalni a "R" besorolást ezért tűnik összetett filmnek, mutatni nem mer csak célozgatni :-)
    az meg hogy félreértelmezi valaki? ha valami nem konkrét, ahány ember annyi értelmezés, mindennapi életünkből is van rengeteg példa pl: Korán, Biblia "mesékből" azt magyarázok ki amit akarok, de E=mc2 az E=mc2 jelent :-)
  • Anomaly
    #42
    De mi ez, hogy értetted a történetet. Megnéztem a filmet kialakult bennem egy vélemény ennyi. Leírtam ide a véleményem. Pont. Nem tudom, hogy te mit látsz benne nem is akarom tudni. Meg ne próbáljátok belém magyarázni, hogy mit értettem meg mit nem. Nem tetszett a film, értelmetlennek tartom, értékelésre méltatlannak ennyi. Ezt azért írom ide, hogyha valaki megnézi a kommenteket ne csak azt lássa, hogy "váááóó dejó volt ez a film annyira tudtam értelmezni, hogy az hi-he-tetlen 10/10" hanem lásson egy teljes képet az emberek véleményéről.
  • Stranger666
    #41
    Ez a kijelentés mit jelent? Mi az, hogy hipersztár?
    Mondjuk most, hogy olvasoma kommenteket tök felesleges bizonygatnom, hogy egy jó film ez. Leszarom. Nekem tetszett a többieket leszarom.