85
  • redrock
    #85
    légyszi ne fikázd a diszlexiásokat mert hidd el volt nálad jó pár sokkal okosabb diszlexiás pl Einstein, Edison, Leonardo Da Vinci hogy néhányat a tudomány teréről említsek
  • droidka
    #84
    (Előző, a 83-as hsz.-em értelemszerűen a 80#-asra ment volna válaszként.)
  • droidka
    #83
    Figyelj!

    AZ, HOGY TÍZBŐL MONDJUK HÉT EMBER GYAKORLATILAG BETILTANÁ AZ ŰRKUTATÁST, AZ SZERINTEM EGY ELKÉPESZTŐ TRAGÉDIA!!! EZ SZÁMOMRA EGY RENDKÍVÜL ELKESERÍTŐ DOLOG!!! Erre nem tudok mást mondani! És most az ilyen dolgokban csak az indulat, a felháborodás lehet az egyetlen értelmes emberi reakció!!!

    Hogy mire tanítják az embereket az iskolában???
  • droidka
    #82
    Jól van, akkor most nem vagy anulu.
  • droidka
    #81
    Ha téged az egyetemen olvasni, egy egyszerű szöveget értelmezni sem tanítottak meg rendesen, akkor mire??? Hogy hogyan kell a színesfémre spekulálni, alkudozni? Hallod, HA te tényleg csak megjátszod a hülyét, AKKOR el kell ismernem, hogy rohadtul zseniálisan, hihetően csinálod!!!
  • WoodrowWilson
    #80
    Tudod, az a vicces, hogy a mondandód tartalmi részével most kivételesen egyetértek. Csak amíg ilyen formában adod elő, vállalhatatlan.
  • droidka
    #79
    Woodrowmajom! Te kiírod, hogy a corvinusra jársz... Ezen most nagyon felhúztam magam! Te tényleg ennyire diszlexiás makkfej vagy, hogy olvasni, szöveget értelmezni sem tudsz?

    És azt már meg sem merem kérdezni: hogy amit lényegileg a cikkel meg a hsz.-ekkel kapcsolatban mondok, azt sem tudod felfogni? Ezt már nem várom el tőled...

    Te is betiltanád az űrkutatást, ha rajtad múlna?
  • droidka
    #78
    Tehát mégegyszer, diszlexiás Anulu kedvéért, az ilyen agyamputáltaknak el kell többször is ismételni amit mondunk, hogy megértsék...

    Ha valaki azt hiszi, hogy meg lehet görbíteni az abszolút semmit, vagy ha valaki a majomtól származtatja magát, azzal nekem nem árt, én azokból nem fogok ügyet csinálni, az elvontabb témákban (legalábbis addig, amíg nem kezd el baszódni valaki). De ha valaki EBBEN a témában LÉNYEGILEG mást gondol, azoktól én elvenném a szavazati jogot, ha rajtam múlna az biztos!
  • droidka
    #77
    Nem, Mester Úr nem veszek vissza!!!

    Tehát mégegyszer! Általában tolerálom más emberek véleményét az elvontabb, nehezebben megérthető foglmakkal kapcsolatban... Külön Anulu kedvéért mégegyszer: de EBBEN a témában NEM!!!

    Tehát ha veszed a bátorságot, hogy kimondd a fórumon a véleményedet, akkor készülj fel arra, hogy az nem biztos, hogy mindenkinek tetszeni fog... Vagy maradj csöndben, ha ezt nem tudod elviselni.

    Nem, nem vagyok kedves!!! Mert aki az ILYEN legegyszerűbb dolgokat sem képes megérteni, én annak nem fogok semmit sem bizonygatni.

    Mert aki azt nem képes megérteni, hogy az űrkutatás, az antigravitáció, stb.-k kutatása a létező legfontosabb dolgok a világon, akkor én azokat igenis elgázosítanám, kasztrálnám, de legalábbis elnémítanám, ha rajtam múlna!!! Ez számomra már egyáltalán nem vicces, amikor az emberek tömegei ilyen iszonyatos sötétségről tanúskodnak!!!
  • droidka
    #76
    Már csak te hiányoztál ide, Anulu...

    Neked a kertészeti egyetemen tanítottak szövegértést, színesfémbróker?

    Direkt nagybetűvel kiemeltem, hogy AZOKBAN(!!!) az elvontabb a témákban, de EBBEN nem!!! Tudsz olvasni, Anulu? Te mekkora egy ubul vagy, mint mindig. Hiszek az evolúcijóban! Te a csótánynak és a féregnek a keveréke vagy...
  • Doktor Kotász
    #75
    Ha valamilyen globális katasztrófában elpusztul a föld jelentős része, akkor pont az úrkutatás lesz az utolsó, amivel bárki is foglalkozni fog.

    Egyáltalán hogy képzelted ezt?
    Nem sértegetésnek szánom, de fáj, ha valaki ilyen ostobaságokat beszél!
  • WoodrowWilson
    #74
    Ez az, droidka mester megint megmondja a magáét! Aki nem ért vele egyet, az pedig cigány és/vagy zsidó.

    "lényegileg elég demokratikusan állok hozzá a másik ember magánvéleményéhez"

    Két ilyen hozzászólás után még van képed ezt beírni. Vicc
  • lapaleves
    #73
    támogatást kapni kicsit nem ugyanaz, mint az egészet közpénzből csinálni. ezért kár volt ennyit körmölni. azt autógyárak sem k+f-re kapják a támogatást, hanem mert munkát adnak a sok kis éhes szájnak.
  • lapaleves
    #72
    kicsit vegyél már vissza légy oly kedves, és legközelebb gondolkodj mielőtt "istentelen fasznak" nevezel. tudod a jómodor még az űrkutatásnál is fontosabb.

    kettőnk közül én meg tudtam indokolni miért írtam azt, amit. majd gyere vissza ha neked is sikerül érveket állítani a mondanivalód mögé, nem csak sértéseket.
  • EnxTheOne
    #71
    Akarok űrhajót, és igázzuk le az egész tejút rendszert, majd a többi galaxist. :D
    "Space marines coming... dakkadakkadakka" :D:D
  • droidka
    #70
    Tehát ha van az űrkutatás fejlesztésénél is fontosabb dolog, amire be kell ruházni, akkor én leginkább a vasúthálozatra, a vagonok befogadóképességére és a hermetikus nyílászárókra költeném a pénzt... Hogy elférjen a sok történelemhamisító, spekuláns, mindenkit eladósító bankár, szúrkálós gyilkos, meg az ilyen istentelen faszok, akik leállítanák az űrkutatást. Heheheee.
  • droidka
    #69
    *Helyesbítve: einsteiniták

  • droidka
    #68
    Általában addig tolerálom a más véleményét, amíg nem árt vele az illető a világnak!!! De ez már azt hiszem, hogy nem az a téma!!!
  • droidka
    #67

    Nem tudok mást mondani, de engem egyszerűen rohadtul elkeserít, hogy ennyi hülye van a világon, aki annyit sem tud megérteni, hogy az űrkutatásnál, az antigravitáció kutatásánál fontosabb dolog a világon nem létezik (gyakorlatilag)!... A hozzászólásokat elnézve nagyon elkeserítő a helyzet! Nagyon hatékonyan működik a „liberális” média és oktatási rendszer agymosása!

    Más témákban, főleg amikor elvontabb, nehezen megérthető dolgokról vitázunk, akkor általában én szerintem végső soron, lényegileg elég demokratikusan állok hozzá a másik ember magánvéleményéhez, például felőlem úgy görbítgethetik meg az einsteiták az abszolút semmit, ahogy akarják! Vagy ha valaki a majomtól akarja származtatni magát, engem nem érdekel, ezeken max. jót röhögök!

    Mert EZEKRE szoktam azt mondani, hogy mindenki annyi és olyan baromságokkal égeti le magát a fórumon, amivel akarja…

    De az, ami ITT, egy ILYEN témájú cikknél, az alábbi hozzászólásokból kiviláglik, az szerintem már a közveszélyes kategóriájába tartozik sok esetben (akinek nem inge, ne vegye magára)!

    Tehát sajnos nem tudok mást mondani, elképesztő számomra, hogy a létező legegyszerűbb dolgot sem képesek az embereknek megtanítani az iskolában, hogy GYAKORLATILAG nincs fontosabb dolog az űrkutatásnál, (vagy hogy ez a legfontosabb dolgok egyike)! Ezt a legegyszerűbb dolgot nem képesek felfogni az emberek (tisztelet a kivételnek persze)!

    „ÉLJEN” A DEMOKRÁCIAAAA!!!! Ahol mindegyik barom szdsz-es, liberálköcsög, agymosott, buznyák, színesfémbrókernek van szavazati joga!!! HAHAHAHAAA!


    lapaleves mondta:

    „az űrkutatás … közben meg csak olyasmi, mint a forma 1.”

    „úgyértem a fejlődésre / innovációra gyakorolt hatást tekintve.”


    -Hozzád csak egy kérdésem lenne, Mester Úr… Nálatok milyen most az idő Olaszliszkán?
  • sad1976
    #66
    addig egy helyben fog toporogni az űrkutatás amíg ennyire megosztottak a földi társadalmak.az igazi nagy áttörésre akkortól lehet számítani miután valamilyen globális katasztrófában elpusztul a népesség jelentős része.és ha túl akarják élni a megmaradtak kénytelenek lesznek összefogni.(amire semmi esély )lásd zsebdiktátorok.az embereknek akkor lenne csak igazán jó ha lenne valami külső fenyegetés ami az egész emberiséget érinti. most "terroristák" aztán meg majd kitudja a gonosz kis zöld marslakók...:)
  • Trade
    #65
    Helyes,költsetek csak még többet a háborútokra piszkos jenkik
  • Deus Ex
    #64
    A kvantumteleportálás helyet javaslom a kvantumállapot-másolást, jobban fedi a valóságot.

    Vannak olyan javak, amelyek egy adott (világ)gazdasági környezetben technikailag megtermelhetőek, de valamilyen okból tisztán gazdasági alapon nem valósulnak meg. Az állami feladatok közé tartozik ezen jószágok közül válogatni, és a valamilyen szempontból arra érdemesek megvalósítását biztosítani. S itt a jószág alatt érthetünk holdutazást, nyugdíjrendszert, térségi mezőgazdasági termelés fejlesztését, bármit.

    Az SSD-vel kapcsolatban: a merevlemezgyártó cégeknek sok pénze fekszik a jelenlegi merevlemez technológiában, így ahol érik, ott késleltetik a paradigmaváltást.

    Processzor: lehet, hogy az órajel nem emelkedett, az egy magra vetített teljesítmény viszont jelentős mértékben nőtt.

    Korábban én is hajlamos voltam elkövetni azt a hibát, hogy végigtekintettem egy évszázadnyi fejlődésen, majd egy évtizednyin, és úgy éreztem, hogy utóbbi időszak alatt voltaképpen semmi sem történt, hiszen, áttekinteni kb. ugyanannyi idő volt a két intervallumot. Azóta megtanultam ezt kezelni, s úgy látom, mégha a fejlődés nem is hajmeresztő, de karakteres és töretlen.
  • teddybear
    #63
    Az autógyártás is kap állami támogatást. Nálunk főleg, mert az itt dolgoztató multik (Mercedes, Opel, Suzuki, stb) közvetlen támogatást kap munkahely-teremtésért a Magyar Államtól.
    De közvetetten is kapnak megrendeléseken keresztül. Meg ott van az utak, autópályák építésének finanszírozása. Amerikában a '30-as évekbeli gazdasági válságból részben az állami megrendelésekkel(infrastruktúra kiépítése) sikerült kilábalni. És hogy visszatérjek az autóhoz, akkor kezdték megteremteni a kellő alapot a későbbi motorizációhoz. Aztán persze adók és egyéb elvonások útján az állam lefölözte a hasznot is.

    Meghát a II.VH. alatti megrendelések sem jöttek rosszul az amerikai(meg a többi) autógyártóknak. Százezer szám gyártottak a hadseregeknek mindenféle járművet, ez az üzlet még mindig tart, csak elsorvadt kissé.
  • lapaleves
    #62
    "közben meg csak olyasmi, mint a forma 1."

    úgyértem a fejlődésre / innovációra gyakorolt hatást tekintve.
  • lapaleves
    #61
    ez semmit nem jelent. az autógyártásból is ezer hasznunk származott, mégse veri senki az asztalt, hogy adjuk nekik a közpénzt K+F-re. pedig az legalább hatékony.

    szerintem mindegyikünk beleszületett abba a (hidegháborús propagandista) felfogásba, hogy az űrkutatás szent tehén, és minden onnan ered és oda érkezik. közben meg csak olyasmi, mint a forma 1.

    ténykérdés, hogy bizonyos dolgok kifejlesztése hatalmas pénzeket igényel, és az űrkutatás képes volt ilyen pénzeket összpontosítani az eredmény érdekében. de ugyanennyi erővel lehetne állami kezdeményezéssel "energiakutatás" -t is csinálni ebből a pénzből hatványozott eredménnyel, csak mindenki szarik bele.
  • Molnibalage
    #60
    Nem értem, hogy ez hogyan jön ide. Trollkodni jöttél?
  • teddybear
    #59
    Van még egy csomó. Teflon-bevonat, fejlesztett napelemek, műholdas műsorszórás, időjárás és vihar előrejelzés, kerámia-bevonatos villanytűzhely, meg még ezer mára már hétköznapi dolog.
  • archrodney
    #58
    Így van, maradjanak csak itt a Földön!
  • morden
    #57
    Az aranysas magazinba nem írták, hogy a fejlődő és a szegény országokban kicsit többen élnek, mint a fejlett országokban...
  • morden
    #56
    Sokan elfeljtik az itt kommentlők között, hogy az alapkutatásokat szinte kívétel nélkül államok finaszírozzák ( persze azért céges szponzorávióval) majd eztuán ha van használható ötlet akkor beindulnak a cégek.

    Mit köszönhetünk az elmúlt 50 év űrkutatásának? Elég csak körbenéznem, számítógép, gps-es mobil, Hubble távcsöves háttérkép :D és ez csak a kezdet , azért ezt nem kellene leállítani.
  • Dany007
    #55
    "A magas pozíció, ész és tudás rohadtul nem voltak összefüggőek soha a történelemben. Nagyon kevés ember került azért magasra, mert valóban zseni volt..."

    Ez így igaz, viszont a hatalom a pénz és a döntés joga is ott van! És amíg az ilyen emberek úgy gondolkodnak - ahogy anno az idézetből kiderül - addig nem lesz erőteljes látványos fejlődés.

    "Gigantikus pénzek mennek KF-re. Csak nem hiperhajtóművre, mert nincs értelme."

    Akkor mire? Újabb rakéta hajtóanyagot fejlesztenek? Vagy az ion hajtóművet? Esetleg a Napvitrolát?
    Csak mert egyikkel sem tudunk belátható időn belül nagy távolságot megtenni...

    "
    A tervezőasztalon levő az, amire azt mondom, hogy valami. Van tervezőasztalon hiperhajtómű vagy más? :)"

    Hát épp ez az, hogy nincs! :) Még a működésének az elve sem bizonyított. Először pont ezt kéne kutatni, keresni a bizonyítékot, hogy legalább az elképzelés bizonyított legyen, aztán próbálkozni valami megvalósítással.
    És pont ezért nem kapnak pénzt az ilyen ötletek, mert még a működési elv sem bizonyított, viszont ahhoz, hogy bebizonyítsák szintén kutatásra, fejlesztésre van szükség amihez szintén pénz kell.
    Az ilyen szintű dolgot, mégha jó is az ötlet egy sima papírral és ceruzával nem lehet bebizonyítani.
  • finaltrekker
    #54
    És minek akarsz te embereket szaporítani idegen bolygón? Ott is túl népesedés lenne és nem csökkentené az itteni lakosságot, ráadásul másik bolygó másik környezettel jár, ami eltérő evolúciót eredményez. Mi értelme létrehozni egy másik fajt? Szinte 100%, hogy faji háború lenne a vége.
  • Molnibalage
    #53
    Szaporodáshoz jelenleg még kettő ember kell, vagy legalábbis ivarsejtjeik.

    (Genetikai diverzitás?)
  • Molnibalage
    #52
    Azért jó ezt idézgetni, mert még van mellette vagy 30 hasonló idézet a kor hasonlóan magas pozícióban álló személyeitől! :)

    A magas pozíció, ész és tudás rohadtul nem voltak összefüggőek soha a történelemben. Nagyon kevés ember került azért magasra, mert valóban zseni volt...

    A láthatáron rengeteg technológia van, viszont 95%-uk csak a fejekben, elméletben. A maradék ~ 5% is csak a tervezőasztalon kísérleti fázisban...

    A tervezőasztalon levő az, amire azt mondom, hogy valami. Van tervezőasztalon hiperhajtómű vagy más? :)

    A fantáziterv és koncepcióterv az semmi. Az Orion és egyéb blőd programok még Sci-fi-be is durák. Semmiféle realitásuk nincs.


    De pont az olyan kijelentések - és itt inkább a gondolkodás módot kell megfigyelni - miatt amit idéztem, sokan nem is akarnak pénzt áldozni újabb technológiák kutatásába és fejlesztésébe.

    Gigantikus pénzek mennek KF-re. Csak nem hiperhajtóművre, mert nincs értelme.


    Ha jól tudom ez jelenleg kb ott tart, hogy egy fotont képesek pár méterrel odébb teleportálni. Szóval ehhez is még kell legalább 100 év, mire valami értelmes kisül belőle.

    Alapvető tudományos elferdülés a szememben az, hogy a végtelenbe extrapolálnak egyes dolgokat sokan, minden alap nélkül. A poblémák nem lineárisak és jelenleg a makro és kantum világ jelenségek között áthághatatlan fal van. Bármit csinálsz a kavntum szinten, azt nem tudod makroszinten értelmezni, ergo extrapolálni sem bölcs oda...
  • finaltrekker
    #51
    Szerintem keveritek a kolonizálást az áttelepítéssel. Az áttelepítésnek tényleg csak akkor lenne értelme, ha milliókról lenne szó, de a kolonizáláshoz 1 ember is elég, nem kell, hogy szaporodjon vagy civilizációt húzzon fel, a kolónia nem ezt jelenti:P
  • Dany007
    #50
    OFF/ amúgy nem tudja valaki hol lehet megtalálni ezeket az idézeteket összeszedve? Pár éve valaki copyzott ide a fórumba vagy 1,5-2 oldalnyi ilyet :) És engem érdekelne... /OFF
  • Dany007
    #49
    Azért jó ezt idézgetni, mert még van mellette vagy 30 hasonló idézet a kor hasonlóan magas pozícióban álló személyeitől! :)
    Ergo az akkor nagynak tartott emberek is olyan blődségeket gondoltak, hogy csak na, akkor a mai kor embereire is igaz lehet ez.

    A láthatáron rengeteg technológia van, viszont 95%-uk csak a fejekben, elméletben. A maradék ~ 5% is csak a tervezőasztalon kísérleti fázisban...

    De pont az olyan kijelentések - és itt inkább a gondolkodás módot kell megfigyelni - miatt amit idéztem, sokan nem is akarnak pénzt áldozni újabb technológiák kutatásába és fejlesztésébe.

    Ha már másik bolygó kolonizálása... Kakunak volt egy dok.filmje a Discovery-n erről, de nem láttam. Kíváncsi lennék mit talált ki.
    Szerintem a legkézenfekvőbb megoldás a teleportálás lenne. Ha jól tudom ez jelenleg kb ott tart, hogy egy fotont képesek pár méterrel odébb teleportálni.
    Szóval ehhez is még kell legalább 100 év, mire valami értelmes kisül belőle.
  • Molnibalage
    #48
    Nem értem, hogy mirt idézgetik ezt folytom. Mi értelme egy kaptiális tévedést idézni. Ma senki nem állít ilyet. Viszonz a lü túloldalára se kellene átesni. A láthatáron nincs olyan technológia, amivel az ember tartósan elhagyatja a Földet és kolonizáljon.
  • Dany007
    #47
    Pontosan erre gondolok én is. Igaz csak halkan, nagyon halkan :)
    A Sci-fis technológiákat kéne hajtani, arra kéne több költséget időt és energiát áldozni. Mert már 30 éve is egyértelmű volt, hogy ezzel a hagyományos rakétás folyékony üzemanyagos meghajtással sokáig nem juthatunk az űrben emberi idő alatt.
    A Marsig még csak csak el lehet jutni, de az is piszkosul hosszú idő és rengeteg költség, energia...

    Tehát az extrémebb elképzeléseket kellene kutatni, hátha mégis van benne valami. Persze nagy a kockázat, hogy csak kidobott pénz az ablakon, de szerintem a jelenlegi technológiának az erőltetése sem más, hiszen már ismerjük a határait.

    Korábban idéztek egy idézetet, hát én is idézem, mert szerintem tényleg ide illik:

    "Mindent, amit fel lehetett találni, már feltalálták!"
    — 1899 Charles H. Duell, az Egyesült Államok Találmányügyi Hivatalának biztosa.

    Szóval már ismerjük a jelenleg űrutazásokhoz használt technológia határait, ki lehet számítani mennyibe kerül és meddig juthatunk el vele. Ebből kijön, hogy sokáig nem.
    A Mars kolonizálása pedig a jelenlegi technológiával marhaság lenne. Hónapokon át tart csak az odaút és még így is csak pár embert tudunk eljuttatni. Márpedig egy kolonizálás alkalmával nem pár embert, hanem pár milliót (minimum), de inkább 100 milliókat kellene eljuttatni. Viszont a számok növekedésével a tömeg is nővekszik (élelem, víz, oxigén stb..) tehát így még elképzelhetetlenebb ennek a megvalósítása a jelenlegi módszerekkel.
  • lapaleves
    #46
    ja, mert akkora nagy gond berobbantani egy párszáz fős kolóniát, akár egy nagyobbacska lézerrel, akár a nyilván eleve odatelepített piros gombbal.

    meg gondolom nem fognak odarakni nekik aszterodiák tologatására alkalmas eszközöket, mert annyira nem hülyék a földi pénzemberek.

    "Minden van odakint, végtelen erőforrás, végtelen energia."

    mindezek ugyanúgy megvannak a földön is, ráadásul pont ugyanitt állítják elő az energia hatékony felhasználásához szükséges eszközöket is. szerencsés véletlen.


    "Ami nincs: vezetői akarat egy teljesen ismeretlen végtelen birodalom felderítésére, és arra, hogy a nyakukba vegyenek ezáltal olyan problémákat, amelyek, a mostani állóvízben nem léteznek."

    tényleg gondold már át ezt racionálisan: nincs ott kint "semmi" érdekes. bármit kiküldeni brutál pénz. a "csak mert megtehetjük" nagyjából kimeríti a szonobizmus fogalmát.

    és ne kezdjük el megint, hogy nem lenne mikró, ha nincs holdraszállás. ennek pont a fordítottja igaz, a fejlesztés / innováció legkevésbé hatékony módszere az űrkutatás.