1638
DC Universe MMORPG
  • Tomy Lee
    #1398
    Magyarok nem szoktak usa szerverre menni semelyik mmo-ba.Lehet pár igen de azokat sose találod ott meg.
    Aki Usa-ban él az nagy szerencsével talál csak Magyart tehát ebből hátrányban van az illető.
    Ha Eu-ban laksz akkor Eu szerverre menj.HUNters guild Villain és Igazság Ligája Hero oldalon.
  • jashin1117
    #1397
    Helló!
    Az Us szerveren vannak magyarok?
  • zozoalma
    #1396
    F4 es gomb és ott feltudod venni barátnak illetbe csapatba is tudod hivni.
  • sztenli
    #1395
    Én és a cimborám haha
  • predy24
    #1394
    hi
    A steam-en felvagyunk véve ismerősnek vagy dc-n belül is fel lehet ismerőst venni?
    Előre is köszi.
  • torrente111
    #1393
    pl: mind a ketten eupve szerveren vagytok és felveszitek egymást frendsbe.
  • predy24
    #1392
    Sziasztok tudnátok nekem segíteni abban hogyan tudunk haverommal összefutni a dc serveren belül?
  • ricshard004
    #1391
    http://prohardver.hu/tema/dc_universe_online/hsz_1-50.html#msg1

    Hogy legyen ph-s fórum is:) És valaki válaszóljon köszi
  • ricshard004
    #1390
    Nekem valaki ...?
  • Tomy Lee
    #1389
    Skill 6 lehet.7-re megy a soda 8 pedig a trinket(ha van)
  • zozoalma
    #1388
    nekem ott csak 1-6 ig engedi
    7-8 ra masokat enged csak
  • lordbalu
    #1387
    thx
  • Tomy Lee
    #1386
    Loadouts menüpont skilleknél
  • lordbalu
    #1385
    Sziasztok! Gyorsbillentyűre 1-8 hogy tudok képességeket kitenni, illetve megváltoztatni mi hol legyen?
  • ricshard004
    #1384
    Sziasztok, pár hete már játszom a játékkal,csak egy gondom van: Megakadt a Combat Ratingem 38-39 között( ugrál a 2 között) ,de mióta 38 vagyok azóta van 4 új cuccom és még mindig 38..., nem az item level számít? Így sosem jutok el T2-re, valaki megmondaná mi a gond?
    Köszi
  • jashin1117
    #1383
    Helló!
    Két kérdést tennék fel:
    Az első hogy van e magyar az Us szerveren?
    És a második hogy gothambe néha meg lehet találni batmant vele mit lehet cisnálni? Vagy jó valamire?
  • Haulin
    #1382
    http://noob.hu/2012/01/13/scd.bmp' border='0'/>
  • zozoalma
    #1381
    HEro oldalon van magyar liga ahova csatlakozni lehet ?
    Tudom villain oldalon van :)
  • zozoalma
    #1380
    grafikai beállítás talán , probáld meg azt átálitani
  • rex333
    #1379
    valaki nem tudja mér?
  • rex333
    #1378
    Hello egy gyors kérdés az mér van hogy két karaktert csináltam és mind a kettő a pályát alulról nézi . belépek és zuhanok egy nagy szürkeségbe felnézek és látom a pályát alulról.
  • sanyiiiii
    #1377
    "Yeah someone's gotta write one and .. I do have better things to do but anyway.

    To start off, a mission pops into your journal once your toon reaches level 10. Oracle or Calculator will tell you to go chat with whichever origin mentor you'll have for this stuff (Will Magnus > all the rest) who will then give a brief summary of how this fits into your storyline. For instance the Meta mentor on villain side discusses the human genome improving upon itself or something. Makes this make sense for RP purposes. Well the important thing is they start you off with 6 plans that allow you to combine your exobits into exobytes and a power alpha that allows you to develop a power mod for your gear.

    Plans are in essence recipes. You gain more from drops in every instance imaginable and of course, the harder the instance, the better the plan. There are also basic plans which you can purchase from the vendor next to the research and development machine in each wing. It's right next to your R&D mentor so pay attention when you're sent to talk to them (or they're next to the soder vendor in each wing in the Watchtower and down the ramp opposite the Pit in each wing in the Hall of Doom.) Certain other vendors sell plans as well, look around (especially vendors in instanced cities like Central City.)

    Basic plan types:

    Aggressive: Increases DPS stats

    Support: Increases Support (Healer or Controller) stats

    Fortified: Increases Tank stats

    Vengeful: Combination plan for Tank and DPS stat increase

    Tenacious: Combination plan for Support and DPS stat increase

    Durable: Combination plan for Tank and Support stat increase

    To craft or build that mod (modification/module/gem) you need exobits and materials. Exobits are gained from the multicolored collection node scattered around the cities (think like the yellow ? collection token.) Materials are gained by salvaging gear. BE CAREFUL! Salvaged gear will affect your Combat Rating so be certain you no longer gain any benefit from the item before salvaging. You may also need Equipment Interfaces, Soder Coler Enhancers, or other similar items purchasable from the vendor next to your R&D machine. These allow you to modify the item or gear.

    Exobits:

    Red - Aggressive

    Blue - Fortified

    Yellow - Support

    Vengeful - Created with 4 aggressive and 4 fortified

    Tenacious - Created with 4 aggressive and 4 support

    Durable - Created with 4 fortified and 4 support

    Super Speed - Used in plans from Central City vendor

    Combining Exobits into Exobytes:

    Follow that mission mentioned above in your journal. Once complete, you will gain several plans pertaining to each type of exobit (aside from super speed.) Collect them. Now when you visit the R&D machine, you will see a recipe to create exobytes. Follow the instructions.

    How to Mod an Item:

    [In this example, I will be creating a simple might mod for tier gear]

    1. Research the plan for your intended mod. I am making a might mod which is a dps stat, so I'll be working with aggressive exobits. Obviously I will select the item called Plans: Agressive Exobyte (gained from my R&D mentor) and collect it. This allows me to use the R&D machine to combine the 8 exobits into my 1 exobyte.

    2. Purchse the applicable stat mod plan from the vendor. In this case, since I'm working with tier gear, I purchased Plans: Might 1.

    3. The recipe calls for 3 Aggressive Exobytes (so I will need 24 aggressive exobits,) Equipement Interface Type 1 (purchasable from the R&D vendor,) and 4 simple materials (gained from salvaged items.)

    4. Be sure to craft your exoBYTES from your exoBITS using the R&D machine. Very simple process, much like having the correct amount of cash and tier marks to purchase gear.

    5. Once all items are collected, use the R&D machine to craft your mod, same process as crafting your exobyte.

    6. Now that the mod is in your inventory, simply select it and drag it to the item you want to modify. A diologue box will pop up for confirmation.

    Salvaging Items:

    Just like selling. Visit your R&D machine, tab to the Salvage tab and you will see all items available for salvage. Select and follow the process. Some items you will gain are vendor trash.

    Important Notes:

    [*] Be certain the item you salvaging is not something you still use, or your highest Combat Rating for that slot or you will lose the benefit of that rating.

    [*] Tier and Raid gear have color coded sockets. Using the SAME color mod will give you an affinity (description is on the gear itself.) However you CAN use ANY color mod on that piece.

    [*] Once the mod is socketed you cannot remove it. It will remain unless it is "overwritten" by another color mod.

    [*] As you gain access to more gear, you will need to rebuild a mod for the new piece of gear. Your modified Tier 1 chest piece will not automatically modify your new Tier 2 chest piece. As of this writing, it is unknown if anything extra is gained from salvaging modified gear.

    [*] Tier gear and PVP gear cannot be salvaged.

    [*] So far it appears all items involved are tradeable so premium players lacking the funds due to cash cap can work with a friend to gain items to participate in crafting.

    [*] Also at this time it appears only level 30 items can be salvaged. Level 24 epic was salvaged.

    [*] Mods cannot be stacked, when you add a new mod to gear, it will "overwrite" the prior mod.

    [*] Special thanks to Tesseract and Calixte for their patience and helpfulness in gathering information. Thanks also to Ashianna for the assist."
  • lammaer
    #1376
    Lehetséges hogy tényleg nem értjük meg egymást a különboző szóhasználat miatt.

    De nem is nagyon rontom a levegőt: egyideig élveztem, tetszett is, nyilván kinek a pap kinek a paplan.

    Jó szórakozást mindenkinek.

    ui: azért a "craft rendszerről" majd írjon vki, ha látta már élőben :)
  • sanyiiiii
    #1375
    Mission grind? Ha neked az hogy küldetéseket csinálsz (nem ugyanazokat a daily questeket újra meg újra, hanem viszonylag változatos és szórakoztató küldetéseket sztorival) nem tetszik, akkor hagyd a themepark MMOkat, keress egy neked megfelelő sandbox mmo-t.De a lényeg a lényeg szerintem azért nem értik mit beszélsz mert másra használod a grind szót mint az mmo játékosok többsége :)

    Egyébként az R&D az a "craft rendszer", ami első ránézésre a WAR féle talisman making + apothecary rendszerre hasonlít (socketinghez való dolgok és consumablek gyárthatók).
  • jashin1117
    #1374
    Az US szerven vannak esetleg magyarok?
  • BEAST #1373
    Engem lekötött lvl30-ig a játék. Nagyon élveztem, hogy eszembe juttatta a gyerekkori hőseimet meg minden, de engem a pve hosszútávon nem tud lekötni. Mondjuk elsőre a T1 Alertek is tetszettek. Gear hiányában nem láttam a T2 Alerteket és a Raideket.
    Pvp-ben meg olyan különbségek vannak a hősök között ami számomra teljesen elveszi az egész értelmét. Nem éreztem, hogy működne az a bizonyos kő-papír-olló rendszer.

    Már egy ideje én sem játszok, de ettől függetlenül nem rossz játék.
  • lammaer
    #1372
    Beléd kötöttem? Bocsánat ha így érezted, nem volt semmi ilyen szándékom.

    (gyere át a WOT topikba, ott híresen troll vagyok, itt igyekeztem kultúrált csevej szinten maradni).
  • lammaer
    #1371
    Konkrétan pont az ölembe pottyanás a baj - mondjuk ha szeretnék kicsit variálni a felszerelésen (másfajta puska, mondjuk az egyik erre ad bónuszt a másik arra) egyszerűen nincs választék.

    De ugyanigy a páncélzat is: nyomod a grindet, néha esik egy páncél rewardként. Megnézed, jobb mint a level 5 felrakod. Ha esik. Ha nem esik, nincs trader akihez odamehetnél hogy itt van 2000 pénz, nézzük milyen páncélok vannak. Pl nekem most PVEhez kell, lássuk mi van.

    Nincs control hogy összerakhassam magamnak azt amit szeretnék.
    Lehet level 30 után van, ott már láttam hogy van választék, de addig vhogy tök lineáris ez a felszerelés része a játéknak.

    "Egyébként ha már lvl 17nél meguntad akkor valóban ne erőltesd, bár nemértem hogy miért pont ott"

    Én se értem. Valószinüleg eddig tudta kompenzálni az újdonság varázsa, a csillogó város meg a pozitívumok amit írtam ezt a lineáris karakterfejlesztést.

    Kb 2 hete realizáltam hogy egyszer sem indítotam el a játékot.

    ---

    A grinddel nincs bajom, most pl Fallen Earthet nyomom, nyilván mint MMO az is grinden alapul. Csak ott tudok értelmes egyéni célokat felállítani, nem csak az hogy mission-mission-mission. Nem mondom hogy jobb (mert pl grafikailag elég elmaradott) de megvan a szabadság benne ami itt végül hiányzott.

    De ugyanígy, a world of tanksot pl 1.5 éve nyomom, pedig az is csak egy nagy grind (igaz, full PVP, de az más tészta). Szóval nem várom sehol se hogy ölembe pottyanjon a cucc.

    ---------

    SWTOR: kb 20 percet voltam hajlandó vele játszani amikor Open béta volt. Design ott is ott van, de amikor megláttam a harcrendszert, na akkor ment is a levesbe. Pl ezért tetszett meg a DCU, mert itt elég akciódús a harc. Közvelen az SWTOR után vettem elő :)
  • sztenli
    #1370
    Mielőtt belém kötnél megint, nem biztos hogy lvl 17-nél hagytad abba, csak azt írtad hogy utána uncsi és ezért gondoltam.
  • sztenli
    #1369
    Tisztában vagyok vele hogy mit írtál, de nemtudom mit vártál, hogy majd az öledbe pottyan minden egy csettintésre? :D ha "mission grind az egész" akkor az swtor mi? :D Egyébként ha már lvl 17nél meguntad akkor valóban ne erőltesd, bár nemértem hogy miért pont ott, igazán felhúzhattad volna 30-ig. De tényleg azért ezt elmesélhetnéd hogy mit vártál, mert kíváncsi vagyok. Még ősrégen játszottam L2-vel mid és low rate szervereken, na az azért izzasztóbb volt mint ez, nemtudom te mennyire vagy jártas az mmokban ezért is kérdezem.
  • lammaer
    #1368
    "nem tudom mi ebben a nehéz :D"

    Mert azt írtam nehéz?

    Olvasd át kérlek mégegyszer: "Én sajnos beleuntam, mert nagyon mission grind az egész".

    Ahogy te is írtad, a cucc szerzés gyakorlatilag egykaptafás küldetésekben a mark of triumphok megszerzése.

    A kerete a játéknak nagyon tetszett, a képergényes filmbetétek jól meg vannak csinálva, nekem a város is tetszett (mondom ezt úgy hogy abszolút távol áll tőlem a batman meg superman meg pókember :), se babám se képregényem nincs egy darab se ), de el kell ismerni itt jó minőséget raktak le.

    A tartalom azonban 17 szint után nekem uncsi, valahogy úgy tűnik mintha mindenki csak ugyanazt az utat járhatja csak be (T1 ruhaszett, T2 ruhaszett, T3 ruhaszett, T4 ruhaszett :) ), és a végén ott várnak a raidek, hogy gyűjthessek sok hero pontocskát ha végigfarmoltam mindent.

    Ha vmi craftrendszert csinálnak, az legalább valami változatosságot hozhat be.

    ui: nem kívánok senkinek se a lelkébe gázolni, nyilván különbözőek vagyunk, vkinek tetszik, nekem végül nem jött be pedig nagy reményekkel vágtam bele. Ettől nem lesz senki se több, se kevesebb :D
    Akinek bejött annak örülök, isten ments hogy kritzáljak bárkit (meg lenézés, meg hülye vagy stb).
  • sztenli
    #1367
    Hát jobb cuccaid csak úgy lesznek ha, PVE kezdetben duoval összegyűjtöd a mark of triumphokat azzal elég gyorsan megvan a T1-es ruha szett, utána már mehetsz is T2 alertekre stb, PVPnél meg legendssel a legegyszerűbb összeszedni az influence pontokat és közben kapod a mark of conquesteket is a T2 armorhoz, nem tudom mi ebben a nehéz :D Research and Development meg amolyan kovácsolós rendszer lesz, hogy extra pontokat rakhatsz a ruháidra, városban, alerteknél, raideknél lehet majd összeszedni.
  • lammaer
    #1366
    Research and Development? Mi a szösz? Merre van vmi infó erről?

    Én sajnos beleuntam, mert nagyon mission grind az egész, még a felszerelésben se nagyon lehet variálni (amennyire én láttam) mert kb abból kell élni amit nagynéha lootol az ember vagy kap rewardként, illetve 1-2 dolog ami akad a merchantoknál.
  • sztenli
    #1365
    Ma jön a 8-as Update, kíváncsi vagyok erre az új Research and Development rendszerre, bár én jobban örültem volna hard duonak vagy új alerteknek, vagy városrész vagy valami.
  • jashin1117
    #1364
    Hello mindenki!
    Az Us szerveren vannak magyarok?
  • torrente111
    #1363
    igen
  • darkling
    #1362
    Az egész játékra jellemző, h. a mobok iszonyat gyorsan termelődnek újra?

  • sanyiiiii
    #1361
    Meg is van a válaszod.
  • Evok
    #1360
    Hello!

    Itt mekkora a maximális szint ami elérhető?
    18-as vagyok, de a max eddig a 30 volt amit láttam másoknál.
  • Morpheus_v2
    #1359
    Isuka, Guta, Heretix hogy csak pár embert említsek a HUNters-ből, de mindenki tud invelni nálunk, szóval ha meglátsz valakit a ligából csak írj rá.