1694
  • DasIsFuck
    #1534
    Én speciel erre gondoltam.


    De a snapcaster is jó példa.
  • Dzsini
    #1533
    Mondjuk Snapcaster mage? Jelenleg úgy van, hogy mivel a lapnak kétféle manaköltsége van (tulajdonképpen két spell), ezért mindkét fele kapott egy-egy neki megfelelő Flashbacket.
    Az, hogy ennél a lapnál az egyik felét amúgy is csak a temetőből lehet elsütni, az a Flashbacket nem érdekli. Eldöntheted, hogy a "normál" költségét, vagy a flashbackes költségét használod - van, ahol számít.

    itt írnak a split lapok + snappy dologról
  • Dzsini
    #1532
    A flashback megmarad biztosan, ez nem fogja kiváltani végleg - nem arról szól, nem az a célja.

    A double face lapokkal ott van a gond, hogy egyrészt komoly extra költség az előállításuk, másrészt pakliépítéskor vagy átlátszatlan tokokat igényel, vagy checklistes kártyát, és akkor külön kell magaddal hordozni, draftnál még egy kör munka van vele... nagyon indokolt esetben használják csak (egyelőre a két Innistradban és az Originsben)

    Ez se egy "szép" kártya (szegény grafikának alig jut hely, pedig Noah Bradley...), és ezt a dupla lapos mechanikát se hozzák elő sokszor (legutóbb az RTR blokkban voltak), de ezzel a többféle laptípúsos dologgal és azzal, hogy a "fele" tulajdonképpen egy alternatív flashback, óriási design lehetőségeket nyitottak ki. Valószínűleg az első készletben csak azonos típusú lapok lesznek - (Sorcery-Sorcery, és nem lesz köztük permanent), mert hozzá kell szoktatni az embereket az egészhez, és a Hour of Devastationben tekernek majd rajta egyet, és lesznek furcsább dolgok is benne, akár több szín, ilyesmik.
  • DasIsFuck
    #1531
    Arra azért kíváncsi vagyok, hogy ha egy ilyen lapot castolhatóvá teszünk a temetőnkből, akkor melyik felét lehet majd használni.
  • DasIsFuck
    #1530
    Szerintem a flashback önmagában egy nagyon jó kis mechanika, én azért nem helyettesíteném ezzel.

    Ez tényleg akkor jó, ha két különböző effektet akarnak egy lapra fűzni.
    Kicsit egyszerűbb így megoldani papíron, mint a dupla arcú lapokkal, bár legutóbb ott is volt már olyan, hogy a két fele két különböző tipusú lap volt.

    Én eleve szeretem a temetőt használó lapokat és ez is nagyon ötletesen van kivitelezve ilyen szempontból.
    Pl itt ez, hogy normál esetben napnyugtaként castolva, temetőből pedig napkelte lesz.

    Így többedik ránézésre sokkal jobb véleménnyel vagyok erről:)
  • Dzsini
    #1529
    Okos a felépítés, mert kézben tartva a normál állapotot olvasod el, és használod - nem tűnik fel, hogy oldalra fordítva böngészed mire való.
    Utána berakod a temetőbe elfordítva úgy, hogy az alsó fél jobb oldalt kilóg, és rögtön látod, hogy mi az, és mit lehet vele kezdeni.

    Arról nem is beszélve, hogy mekkora lehetőségek vannak abban, hogy flashback helyett akár többféle különböző típusú lapot is lehet rá tenni - Enchantment, ami temetőből még egyszer Instantként elsüthető, akár az egyik fele lény is lehet...
  • DasIsFuck
    #1528
    Utálom az ilyen lapokat, bár egy fokkal normálisabb a korábbi hasonló lapoktól.
    Mechanikailag viszont érdekes.
  • Dzsini
    #1527

    Dusk (?) - 2ww
    Sorcery
    Destroy all creatures with power greater or equal to 3

    Dawn (?) - 3ww
    Sorcery
    Aftermath - Cast this spell only from your graveyard, then exile it.
    Return all creature cards with power less than or equal to 2 from your graveyard to your hand.
  • DasIsFuck
    #1526
    Valami készülget
    Azt jó tudni, hogy valamit kezdeni is akarnak ezen a téren.
  • Dzsini
    #1525
    repül a banhammer... rég volt már ekkora standard ban
  • Dzsini
    #1524
  • Dzsini
    #1523
    véletlenül külsősöknek is kiküldtek néhány csomagolástervet:

    amikor rákérdeztek náluk, ügyesen válaszoltak: "igen, a csomagolásterveket mi küldtük ki, de ezek nem valós csomagolásokat ábrázolnak" - vagyis nem ismerték el, az Atlazan blokk valódiságát :)
  • Dzsini
    #1522
    karácsonyi zsenialitás
  • Dzsini
    #1521
  • Dzsini
    #1520
    Jó, hát a Living Death paklik híresek, még Legacyban is játszanak vele :)

    teljes a Kaladesh galéria
  • BladeW
    #1519
    Reanimálást hallottam? Régebben commandereztem, ahol ugye 1 lapból csak 1 példány lehet, és 100 lapos a dekk



    Utoljára szerkesztette: BladeW, 2016.09.16. 18:50:16
  • Dzsini
    #1518
    Egy graveyard setben minden szín jobban részesül ilyesmikből. Normál esetben inkább a fekete reanimál - főleg lényeket, neki vannak saját lényei amik visszajönnek, még commonként is bőségesen - zöldnek meg ott van az XXG-s visszahozója ritkaként.

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2016.09.14. 12:43:22
  • DasIsFuck
    #1517
    Szerintem a játékosok általánosságba azt tartják hasznosabbnak ami flexibilisebb vagy hasznos tud lenni azon kívül, hogy elköltesz 2-4 manát és jó eséllyel nem csináltál semmit a körben.
    Az szerintem elég sokat elmond ezekről a fekete visszahozós lapokról, hogy még egy graveyard tematikájú setben sem számítanak különösebben hasznosnak.(Mármint a Graple of the Past vagy a Pulse of Murasa is fényévekkel jobb a feketében elérhető hasonló lapoktól)


    Egy gyengébb Gideon's Reproach:)

    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2016.09.14. 12:08:33
  • Dzsini
    #1516
    Az, hogy egy aktuális standardban melyik az erősebb-gyengébb, az a fejlesztők döntése. A SOI elég sokat használta minden színben a graveyardot, máskor másképp alakul a dolog. Ezt tudatosan alakítják, majd most kiderül, hogy a KLD milyen irányba mozdul.

    Azt viszont senki nem tudja megmondani, hogy te melyiket tartsd hasznosabbnak :)


    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2016.09.14. 05:40:48
  • DasIsFuck
    #1515
    Hát a zöld újráélesztők akárhogy nézem sokkal jobbak/hasznosabbak, egy ilyen fekete lap kb 1 manáért ér helyett egy deckben, a zöld verziók a választási lehetőség, illetve a plusz dolgai miatt sokkal többet érnek ha már ilyen fajta decket akarok játszani.



    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2016.09.13. 23:59:10
  • Dzsini
    #1514
    fehér, ha keveset gyógyít, vagy valamilyen feltétellel ismétlődően teszi (pl. minden pályára lépő lényért)
    zöld, ha sokat egyszerre, vagy pl. lények vagy földek számához kötötten változó mennyiséget
    fekete, ha valahonnan elszívja az életet (lényekből, ellenfélből)

    a lifelink pedig lényeken fekete és fehér elsősorban

    a temető manipulálás:
    fekete főleg lényeket hoz vissza, máshoz nem igazán nyúl, viszont az ellenfél temetőjét is piszkálhatja, neki vannak "magától" visszatérő lényei is - a fekete temetőzés az élőholtakról szól.
    zöld bármit "újranöveszthet", de drágábban (földeket is) - itt az újratermelődő természetről van szó
    vörös / kék néha varázslatokat (egyszer újra elsüthető módon)
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2016.09.13. 19:59:58
  • DasIsFuck
    #1513
    Én ha tehetném összegyúrnám az origines Jace-t és Liliana-t és a Soi-s Jace-t és EMN-es Lilit:D
    Jó a Soi-s Jace-ből csak a sry 1,draw card tetszik, de én duelsben messze ezeket, főleg az origines járkálókkal élveztem a legjobban játszani.

    Egyébként a gain life az fehér vagy inkább zöld képesség?Én mindenképpen zöldnek mondanám, fehérbe bele fér, de inkább zöld.
    Másik furcsaság a "reanimátor" fajta lapok, itt persze nem a klasszikus csatatérre visszahozós dolgokra gondolok, hanem a temetőből dolgokat visszahozós lapokra amiket a fekete és/vagy zöld setenként általában meg szokott valamilyen átdolgozott formába kapni.
    Itt a zöld rendszerint jobb ilyen lapokat kap, pedig szerintem a feketének kellene az erősebb temetőt manipuláló színnek lennie.
  • Dzsini
    #1512
    Hát, általában az első képesség a "megvédi magát" - oda pedig egy kis gyengítés jól jön - az egy nagyon kék képesség, az aktiválás letiltása kicsit fehér.
    A +2 élet +1 lap kék-fehér.
    Az ultija pedig egyértelműen tiszta fehér - az adóztatás odavaló, és ez egy nagyon kemény változat.

    Nekem a legnagyobb "bajom" vele ránézésre a 3 kezdő lojalitás, egy lapot húzol vele, és Chandra kipukkasztja.
    ... mondjuk a 4 képességes Chandrát sokan a Jace the Mind Sculptor óta kiadott legerősebb PW-nek tartják.
  • DasIsFuck
    #1511
    Nekem is bejön a stílus egy pontig, egy pontot túl viszont túl giccses.
    Én mondjuk alapvetően jobban kedvelem a sötétebb stílusú artokat.

  • DasIsFuck
    #1510
    Nagyon nyomják ezt a -x/-x pw +1 képességet:)
    Megpróbálhatnák kicsit érdekesebb irányba vinni a pw-ket, egyébként jól néz ki, még jobb jace +1 képesség számomra, illetve a -1 is szinergizál(?) és lapot húz.
  • Dzsini
    #1509
    Ezentúl minden setnél lesznek "különleges" lapok - kb. 50 darab, extra extra ritkasággal, az adott világ stílusához igazodó különleges kerettel, megjelenítéssel.
    Zendikarnál ez volt az Expedíciós földek
    Kaladeshen a Mesterművek artifactek
    Amonkhetnél ... majd kiderül. Nem feltétlenül laptípusokkal fognak operálni, lehet valami más is. Mintha minden évben 2 from the vault jelenne meg, 50-50 lappal :)

    ... nem beszélve arról, hogy végre egy hely, ahol például nyugalomban újranyomhatták a kardokat, meg pár irgalmatlan erős artifactet anélkül, hogy kettétörték volna a játékot :) És ez így lesz ezentúl is.

    Nekem az egész kaladeshi art rettentően bejön, amúgy is szeretem az ilyen grafikai stílust, megjelenítést. Redditen linkelgetik az eredeti teljes grafikákat, gyönyörűségesek :)

    És megjöttek a planeswalker deck exkluzív lapok, amik ott lesznek, boosterben nem, de standardba bekerülnek.
  • DasIsFuck
    #1508
    Szép artok, de ez ezentúl minden setben így lesz?

    Nem mindegyik artifactnél tetszik a kaladash stílusú art.
  • Dzsini
    #1507
    Dovin Baan kék-fehér lett...

    érdekes, nincs még csak részleteiben fekete PW se a KLD-ben. Tezzeret legalább részben az lesz az Aether Revoltban, de így azért kicsit fura.
  • Dzsini
    #1506
  • Dzsini
    #1505
    Minden készletben lesznek innentől "expedition" jellegű lapok (1 booster 144-ből, csak foilos, nem kerül standardba tőle a lap, de draft/sealed használható marad) - itt éppen a feltalálói kiállítás mesterműveit mutatják be:

    Hihetetlenül szép grafikák készültek hozzá.
  • Dzsini
    #1504
    A Magic akkor is papíros játék elsősorban, és a PW paklik oda készülnek. A játékboltok polcairól fogják megvenni / ezt fogják ajándékozni eseményeken.
  • DasIsFuck
    #1503
    "Nagyon nehéz újoncokat toborozni a játékba, félelmetesen összetett, és nagyon szükségük van egy egyszerű, jól látható, könnyen tanulható, és a "jelenkorhoz" kapcsolódó induló készletre"

    Főleg most amikor tele van a piac rengeteg online alternatívával amikbe sokkal egyszerűbb belecsöppenni és nem mellesleg olcsóbb is mint a magic.

  • Dzsini
    #1502
    Nem rossz az, de egyszerű, tényleg "tanuló" lap. Ráadásul a PW deckben lesz hozzá több olyan lap, ami közvetlenül hozzá kapcsolódik (valószínűleg kikeresi neked a pakliból, stb.), hogy minél inkább sikerélményt hozzon a kezdő játékosnak.

    Nagyon nehéz újoncokat toborozni a játékba, félelmetesen összetett, és nagyon szükségük van egy egyszerű, jól látható, könnyen tanulható, és a "jelenkorhoz" kapcsolódó induló készletre. A PW deckek ezek lesznek, és minden évadhoz megjelennek majd - az adott évad 5 lényeges szereplőjével.
  • DasIsFuck
    #1501
    Igen, megláttam a 4 különböző Nissa és Chandra PW-t a spoiler oldalon és kicsit túl is pörögtem hirtelen:D
    Mondjuk nekem a gyengébb Nissa is tetszik, duelsbe őt sem bánnám, ha bekerülne:)

  • Dzsini
    #1500
    4 PW lesz, azt mondták, és a színeknek ki kell egyenlíteni a dolgokat.
    Van egy vörös-kék (Saheeli), egy zöld (Nissa), egy vörös (Chandra), tehát fekete és fehér kell még, és legalább egy "fél" kék. Tezzeret fekete-kék, tehát ő oda jó lehet, fehérnek meg Dovin Baan, de az már úgy sok. Esetleg, mivel a konzulátus lapjai idáig fekete-fehérek, lehet, hogy csak Dovin Baan kap most lapot, és ő fekete-fehér-kék lesz. Tezzeret pedig jön az Aether Revoltban.
    Liliana szinte biztos, hogy nem kap új PW-t most.
    Mindezek mellett - és ez tényleg spoiler - van egy kép amit megtaláltak a honlapon, ami elég árulkodó...

    A kis változatokkal kapcsolatban írtam a másik topicba.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2016.09.08. 17:28:35
  • DasIsFuck
    #1499
    Ez a dupla Chandra,dupla Nissa érdekes koncepció, ráadásul a Defaince Chandra elég "jónak" néz ki.
    Ezek mellé lesz még tezzeret meg Baan egy setbe? Akkor nem lesz dupla Lili és dupla Jace a setbe:(. :D

    Egyébként gondolom az inventor's Fair-es storyval függ össze a Pyrogéniusz illetve a Nature Artisanos verziójuk.

    Lassan jöhetnének a Gatewatch vs Bolas/Pirexians/Emrakuls/akármi tipusú blockok, első setbe jönne az 5 gatewatch pw és a seregeik, másodikban meg a másik oldal, egész epic felhozatal lenne...legacyt porba alázó erejű lapokkal..xD
  • Dzsini
    #1498
    Csak nem bírták ki, hogy csupa pozitív világot mutassanak be... Tezzeret főbíró :) (és ezzel megvan az összekötő kapocs Bolas világához)
  • DasIsFuck
    #1497
    Mondjuk a többi pw-nél is általában elég gyakori ez, de Lili-nél különösen feltűnik mert itt annyira nyomják ezt a gonosznak kinéző artokat ami érthető, de szerintem nem annyira néz ki jól.

    Én azokat a pw lap artokat sem szeretem ahol teljesen ilyen act fotó jellegű az egész.

    Visszatérve Liliana oath-os artjához, ami a deploy the gatewatch-on vagy a pw lapján van az klasszisokkal gyengébb ettől.
  • DasIsFuck
    #1496
    Gyönyörű art


    Nem is tudom, hogy van-e még egy ilyen jó art Lilianaról.
    Rengeteg arton annyira over-pozerkedős artja van, hogy már engem zavar:D
    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2016.07.10. 15:03:05
  • Dzsini
    #1495
    A Magic weboldalon megy már hosszú ideje a sztori, ott vannak hetente az új részek is, és az évadok végén letölthetővé is teszik egyben az előző adagot.