1694
  • dave9004
    #1494
    Honnan olvasgatsz? Magices könyvek v ebookok érdekelnének
  • DasIsFuck
    #1493
    Mindenesetre az alkímia vezérelte világba elég logikus lenne valami hasonló.

    Igen, Aetherpunk lesz az.:)

    Arabos stílusú lesz ami illik is hozzá, nekem viszont a 2008-as prince of persia ugrik be róla, ott is volt egy hasonló alkímia uralta szegmens, nagyon hangulatos volt.
  • Dzsini
    #1492
    Meld biztos nem fog visszatérni, mert kétoldalas lapok kellenek hozzá - nagyon drága és komplikált a nyomtatása, ezért különleges helyzetekre tartogatják.
    És ki tudja mennyire problémás az aktív használata, nem véletlen, hogy 3 pár lap készült csak vele.

    Aetherpunk? :)
  • DasIsFuck
    #1491
    Hát akkor talán Technopunk lenne rá a helyesebb kifejezés?:D
    A hasonló stílusú dolgokról nekem mindig a steampunk ugrik be.

    Érdekes amit mondasz, a Meld mechanika ugrik be rögtön.
    Egy alkímia hajtotta világba nagyon adja magát, Kímérákhoz jó mechanika:)

    Phyrexianok meg majd csak rájönnek újra a portálok nyitogatására:D

    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2016.07.03. 18:09:19
  • Dzsini
    #1490
    Phyrexia egyetlen valódi hátránya, hogy nem tudják a planeswalker sparkot megtartani, így jelenleg ottragadtak New Phyrexián.
    A régi tudás, amivel portálokat tudtak nyitni pedig egyelőre elveszett, az új PW-k pedig nem képesek más élőlényeket magukkal vinni, így biztonságban van tőlük a multiverzum.

    Nem lesz steampunk abban a tekintetben, hogy gőzgépekre, ilyesmikre ne számíts - itt a technológiát mágiával hajtják meg :) És már most lehet látni egy csomó lapból, hogy mikre lehet számítani - szépen össze vannak fűzve a blokkok ilyen szempontból, anno a Tarkir blokkot is az előzők alapján szinte teljesen ki lehetett rakni - színek-kombinációk, fő szinergiák, stb., utána a BFZ-hez jól jöttek a Morphok, mint színtelen lények, onnan megvoltak a manasinkes dolgok, amik segítenek az SOI-ban nem varázsolni, hogy a farkasok átforduljanak, és már most lehet szépen szemezgetni a látványosan előremutató lapokat.
  • DasIsFuck
    #1489
    Kaladesh lesz a steampunk világ a multiverzumba:D(már előre imádom)
    Ha már Liliana-t említed a soi-ból eddig a 3. fejezet tetszett a legjobban ahol jace elmegy hozzá:D
    (már túl vagyok a gitrogos történeten is, az volt a legjobb a 4 fejezetből ameddig eljutottam, de az elég keserű utóhatást hagyott)
    VIcces egyébként, hogy a Gitrog Moster lap totálisan mást csinál lapként mint ahogy a történetből megismerhetjük.
    Landeket kell áldozni hozzá, holott történetből épp hogy lényeket kellene.Több földet játszhatsz ki egy körbe holott történetben inkább a fejekbe képes beférkőzni és paralizálni emberket.

    Phyrexianok nekem az abszolút kedvenceim, remélem minél hamarabb újra előtérbe kerülnek, de ne New Phyrexia-ként, hanem más világok inváziója gyanánt.
  • Dzsini
    #1488
    Most pont az látszik, hogy a következő lépés az lesz, hogy Liliana és a Chain Veil problémáját meg kell oldani - és valószínűleg ezért megyünk Kaladeshre, mert ott igen komoly artificer népség él (ez látszott az Originsban felvillantott dolgok alapján).

    Therosnál elismerték, hogy nagy hiba volt kihagyni a lapokról Elspeth halálát, az volt az "utolsó csepp", hogy elkezdjék igen komolyan venni a történetmesélési szálat. Érte is el fognak menni előbb-utóbb, valószínűleg Koth-al együtt, ha New Phyrexia előtérbe kerül megint.

    ... és akkor Bolasról már jó ideje nem esett szó, valószínűleg ő se lesz boldog, ha kiderül, hogy az Eldrazikat úgy néz ki semlegesítették, ráadásul Ugin is újra aktív.
  • DasIsFuck
    #1487
    Ebben nyilván igazad van, én nem igazán követtem a storyt régebben sem amikor foglalkoztam a magicel.
    Akkor mégiscsak az a problémám, hogy a világok bajai kerülnek a középpontba a fő karakterek helyett(pw-k).
    Bár most váltottak a történetmesélésen, szóval időt kell adni nekik, hogy belejöjjenek:D
  • DasIsFuck
    #1486
    Mondjuk a therosos eset az egyértelműen a wizard fiaskója.
    Nem telt volna semmibe egy kártyán megpendíteni Elspeth halálát:)

    A bfz-s történetekkel nekem talán az volt a legnagyobb bajom, hogy nem volt senki sem szimpatikus, pedig ott ez nem ártott volna:D
    Ez mondjuk úgy általános nálam, hogy nem annyira találom az összhangot a főhőseikkel, de pl Jace és Lili már szimpatikusabb azok alapján amit olvastam a soi-s story alatt, mint a bfz történetbe.
    Ott nagyon nem jöttek be, bár ott is Jace-től volt az egyetlen olyan jelenet ami tetszett:)
  • Dzsini
    #1485
    "mindig"? Most két blokkban voltak, amik történetileg összeillettek, de előtte mikor is? Tarkirban nem, Theroson nem (Xenagosnak nem volt a céljai között semmiféle pusztítás), RTR-ben nem, Innistradon nem, előtte New Phyrexia 2010-11-ben.
    Azért ez távol van a mindigtől :)
  • DasIsFuck
    #1484
    Na igen, a végkimenetelek rendre elég bénák.
    Értem én, hogy kell egy világpusztító hatalmas gonosz, de idő után monoton ez, hogy mindig felbukkan egy ilyen.
    Játék szempontjából értem, hogy miért kell fókuszállni a világokra a karakterek helyett.

    Sztori szempontjából nekem sokkal érdekesebbek lennének a pw-k és a személyes/közös történeteik.
    Ilyen szempontból szerintem előnyösebb lenne ha konstans ellenségek(eldrazi,phyrexianok) lennének akár ellenséges pw "társulatok".
  • Dzsini
    #1483
    Menet közben olvasva jó volt az is, de látszik, hogy még csak most kezdenek igazán belerázódni az új, koherens történetmesélésbe.
    A sztori meg annyira nem csavaros, hogy a kimenetelen izgulni lehessen, hiszen az elsődleges szempont az, hogy a lapokat nézegetve azért a többség tisztában legyen az eseményekkel (ez volt a komoly tanulság a Theros blokkból, máig sokan nem tudják, hogy Elspeth a túlvilágon van, hiszen nem volt róla kártya). A fő történetet legkésőbb jövő hét végéig megismerjük, hiszen akkor nyilvánosságra hozzák a teljes kártyalistát, és ott lesznek a fontos események rajta.

    Inkább a finomságok, a kis mellékszálak, nem a "mit", hanem a "hogyan" a fontos a novellákban. A BFZ-OGW történetben a vámpírok háttérsztorija, ahogy Jace együtt átutazza a fél kontinenst, a víz alatti kaland Kiorával... vagy most Hanweir története, a Gitrog monster, Gisa és Geralf levelezése, ilyesmik.
    Persze, tudjuk, hogy mi lesz a vége - még az artbookos kiszivárgás (vagy akár a trailer) nélkül is azért bőven lehetett sejteni, de azért érdekes lesz olvasni a konkrét történéseket. Nem a cél a lényeg, hanem az út, ami odavezet.
  • DasIsFuck
    #1482
    A soi történetei bejönnek.
    A bfz-t elkezdtem olvasgatni, de nagyon lassan haladtam fejezetről-fejezetre és kb az 5.-ig jutottam.
    Már csak azt hajtott, hogy kicsit kövessem a történetet is, de igazából mivel nagyon unalmasak voltak és közbe meg már rég kiderült minden kozilekről,ob nixilisről és az oath-ról ezért hagytam a fenébe.

    Igaz, hogy már a soi-ba is kiderült minden, de a történetek sokkal élvezetesebbek mint a bfz-ben voltak.


  • DasIsFuck
    #1481
    Vagyis védve van a removaloktól:)
  • Dzsini
    #1480
    és a játékban

    kijátszol egy (vagy bármilyen nem 0 költségű artifactet)

    majd a Neurok Transmuter második képességét használod rajta.
    A kártya átváltozik egy kék nem-artifact lappá, ami mivel nem artifact, így a March of the Machines már nem hat rá, nem lény sem lesz.
    Kör végéig Kék (semmi - nem lény, nem artifact...)
  • Dzsini
    #1479
    Szoktak csinálni évente 1-2 ilyen lapot, ami igazából nem lesz versenyképes, viszont fantasztikus sztorikat hoz, ha valakinek egyszer összejön egy ilyennel nyerni :) Ezt évekig lehet mesélni.
  • DasIsFuck
    #1478
    Hát nekem ez annyira nem jön be.:(
  • Dzsini
    #1477
    Imádom az alternatív nyerési lapokat :)
  • DasIsFuck
    #1476
    Na lementem az első éles draftom mtgo-n:)

    Ahogy az várható volt kapásból el is rontottam a deck összeálítást mivel elnéztem a common landeket és eggyel kevesebb plainst raktam miatta be a kelleténél.

    1 győzelem 2 vereség, pack per win drafton és kapásból kinyitottam dranát, ami 3 ticketet ért így azért volt egy kis nyereség.

    Miatta egy fekete/fehér kombón gondolkoztam, de közbe jött a zöld.
    Így egy elég felemáns, rossz deck lett a végére.
    Volt egy kis ally és converge kombó a dekcbe a warcaller,stalwart,drana,kalestrial healer,castigator,unified front és a két 1 manás fehér ally
    Token stratégiára is voltak kombók, 2 blisterpod,call of the scions,unified front,altar of reap,brood monitor,rot shambler,swarn surge.
    Illetve egy minimális life gain a vámpír miatt.

    Az első meccsemen lejött egyszer az token kombó, unified front max converge,call of scion + még egy lény és arra ment a warcaller, csak sajnos se a warcaller se drana nem jött le az első két meccsemen ezen kívül.
    A 3. meccset aztán Drana hozta le mind a két összecsapásba:)

    Jó kis lap, ér 3 ticketet, halásztam még emeria shephardot, de az nem hiszem, hogy ér bármit is.
    Meg kapok egy boostert.

  • DasIsFuck
    #1475
    Igen, egyedül egy kis mana fix hiányzik belőle.
    Draftokat én is inkább csak nézem, habár MTGO-n van egy "ingyen" lehetőségem, de inkább csak halogatom, hogy a lehető legtöbbet ki tudjam belőle hozni.
    Az a 6-7 ezer forint a jelenlegi anyagi helyzetben elég riasztó.
  • Dzsini
    #1474
    Ez így kijött draftból? nagyon jónak tűnik... bár draftot szívesen nézek, de nem értek hozzá, nincs rá alkalmam játszani, maximum Forge-ban lehetne.
  • DasIsFuck
    #1473
    Ez egy korrekt draftnak deck lenne így szerinted?

  • Dzsini
    #1472
    A legnagyobb leak a New Phyrexiás balhé óta.
  • Dzsini
    #1471
  • Dzsini
    #1470
    Standardban megteheted kedvedre, hiszen Basic.
    Limitedben viszont óriási munka és költség lenne minden játékhelyszínnek több száz (ezer) Wastes-t kiszállítani az OGW-vel együtt, amit pár hónapig használnak, utána pedig mennek a lapok a levesbe.
    Így van 2 lap a common helyekre, ami Wastes ugyanúgy, ahogy a BFZ-ben ez a lapciklus volt:

    Ha abban a színben van használod, ha nem, továbbadod. Ha színtelenben leszel OGW-ben, akkor felveszed a Wastes-t, ha nem, továbbadod.
  • DasIsFuck
    #1469
    Csak egyszerűbb és fairebb lenne, ha a többi basic landhez hasonlóan tudnád betenni.
  • Dzsini
    #1468
    Eddig is minden színtelen mana színtelen volt, viszont most az OGW-ben lesznek olyan lapok, amiket színtelennel kell fizetni, ugyanúgy, ahogy van, amit kékkel, zölddel, feketével, stb. Viszont a kötelezően színtelen költséget NEM fizetheted szigetből, erdőből, mocsárból származó színes manával. Az általános költséget igen, de ezt nem.

    És miért lenne baromság egy common basic földet beletenni a boosterekbe, ami 1 színtelent gyárt? Többek között a Commander játékosok vagy 10 éve kérik, hogy legyen végre színtelen basic föld.

    Ha draftolsz egy Kozilek központú, mondjuk vörös-kék-színtelen paklit, és a Wastes mellett zöld meg fehér lapok vannak, akkor miért ne választanád azt?
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.12.13. 11:32:46
  • DasIsFuck
    #1467
    Akkor az összes színtelen mana a wastes manát testesíti meg?
    Ha így van akkor viszont teljesen baromság draftba rakni a colorless mana földet.
    Továbbra is azt gondolom, hogy bármilyen esetben van jobb választás, mint egy felesleges basic land felvétele.

  • Dzsini
    #1466
    Csak a BFZ-ben több, mint 20 színtelen manát gyártó lehetőség van, a Scionokról nem is beszélve, nem csak a földekkel tudsz színtelent gyártani. A színtelen költség pedig Kozilek különlegessége, ahogy az ingest-process dolog Ulamogé, ezért hozták be a Kozilekes történetben, nem fogják mostantól állandóan használni.
    Limitedet tekintve Oathot mindig BFZ-vel együtt draftolsz, tehát olyan nagy "vadászat" nem kell kozzá, ugyanúgy lesz kb. 1-2 masszívan színtelen archetípus, azoknak a 16 Oath boosterből azért jut elég Wastes. .

    Ő például máris megoldja Kozilek elvárásait:


    Többek között azért is hozták ezt a döntést, mert óriási a kavarodás a fejekben a színtelen és az általános manák, költségek, és termelés terén. Sokszor nem fogják használni a konkrét színtelent, mint költség, de a termelésnél ezentúl a rombuszt fogják használni. Így sokkal egyértelműbbek a dolgok.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2015.12.13. 06:38:02
  • DasIsFuck
    #1465
    Hát én kicsit furcsa döntésnek tartom, hogy a bfz-ből kihagyták és egy kis setbe meg behozzák.
    Főleg limited szempontjából, mert így az Oath of the gatewatch draftokon majd vadászni kell ezekre az amúgy elég felesleges landekre.
    Ráadásul minél több eldrazzo fog ilyen manát igényelni annál rosszabb lesz majd velük és a nem eldrazzi deckeknek meg ezek teljesen használhatatlan lapok lesznek a packba.

    Kozilek pl nekem nem tűnik túl izgalmasnak már önmagában sem de így, hogy 2 wastest is igényel meg még inkább egy kihagyott ziccer.

    Más:
    Időközben lemondtam a Voracius Null zombi deckről, túl lassú és túl sebezhető modernbe.
    Visszatértem a fekete-fehér extort/lifegain deckre, azzal több sikerélményem volt és több esélyt is látok modernbe.
  • Dzsini
    #1464
    Yes, {C} will now be used. Sol Ring will tap for {C}{C} rather than {2}, it will still cost {1} to cast though.
  • Dzsini
    #1463
    Minden úgy működik a színtelen manákkal, ahogy beszéltek róla - draftban viszont nem lehet szabadon hozzádobálni a paklihoz, mivel common lap, így azok között lesz, és fel kell venni, ha szükség van rá.
    Constructedben viszont szabadon lehet bármennyit bepakolni belőle ezentúl, bármilyen pakliba.
    Színtelen EDH-sok örvendhetnek :)
  • Dzsini
    #1462
    Kijött a Magic Puzzle Quest - egy kis ingyenes match3
  • Dzsini
    #1461
    Hát ha a Nullt akarod táplálni, akkor tokengyártás lenne a lényeg, ezeket nézd át, hogy mi tetszik belőlük :) és mi fér bele a keretbe...

    az egy mana leak szerintem felesleges, mert ha nem húzod fel csak a helyet foglalja, és mivel csak 1 van belőle, állandóan tartogatni fogod, hogy a "legjobbkor" használd el. A Wizards oldalon Reid Duke "Level One" sorozatában volt egy hosszú értekezés arról, hogy miből érdemes egyet, kettőt, négyet rakni egy épített pakliba...
  • DasIsFuck
    #1460
    A Cemetery Reaper-t és Kapitányt én is gyorsan kinéztem magamnak amint megláttam, hogy olcsók:)
    Grimgrint is.
    Geralf's drága viszont ez az Endless ranks of the dead el is kerülte a figyelmem:)

    Kék zombikat nem annyira tervezek ebbe a pakliba.
    Ezt inkább a Voracious Null felé szeretném koncentrálni és aköré néhány hasznos zombi üzemanyagnak.

    Első próbálkozásra nem voltak bent a Haunted Ghoul-ok és Black Cat-ek, de úgy túl lassú volt.(bár ebben a formában még nem próbáltam ki..:D)
    A Parasitic Stix és Rise from the Grave és az az egy darab Mana Leak mennyire felesleges ebbe a pakliba szerinted?

    Eleinte egyébként arra a 2/2-es homunculusokat gyártó lapra akartam valami jó kis zombi paklit építeni csak nem nagyon találtam hozzá kombó lapot:D(biztos van hozzá csak az nem az én pénztárcámhoz van szabva)


    Utoljára szerkesztette: DasIsFuck, 2015.11.25. 19:12:57
  • Dzsini
    #1459
    Rotting Rats, Viscera Dragger (úgy általában az unearth-es lényeket nézd meg, sok jó zombi van köztük)
    Cemetery Reaper, Diregraf Captain nem olyan drága, és szerintem teljesen jó ebbe a pakliba...
    Zombie Infestation, Vile Rebirth
    Gravecrawler -t én nem hagynám ki, Geralf's Messenger a maga idejében standardban is jó volt, és persze a Gray Merchant of Asphodel... esetleg Grimgrin?

    Death Baron, Lord of the Undead, Undead Warchief már drága gondolom.

    Esetleg még nézd át az Innistrad blokkból a kék zombikat (skaabok), azok jók a temetőd feltáplálásában.

    És persze az Endless Ranks of the Dead, mert anélkül nincs fun zombi pakli - a kék-fekete részleg Innistradban egy aranybánya :)
  • DasIsFuck
    #1458
    Elkezdtem ismét játszani az MTGO-val.

    Ma vettem egy bfz boostert is hátha kinyitom gideont vagy az eggyik értékesebb prémium full art landet, hát Graywarden of Murasa jött, ami mythic csak kb a legrosszabb azok közül:S

    Ittegy zombi deck amit próbálgatok működőképes állapotba hozni, hogy lehetne ezen még javítani?(nyilván az ultra epic lapok beszerzése nem igazán opció, bár néztem pár zombi ritka és mítikus lapot ami kb annyiba kerül mint egy kis common)
  • Jaqen
    #1457
    A Magic Duels: Origins mikor jelenik meg pontosan? Július hanyadika?
  • JesusKry
    #1456
    Sziasztok!

    Elkezdtük a szerepjáték kártyák és kiegészítők árusítását a Sport Kártya Boltban.
    Magic The Gathering, Yu-Gi-Oh! csomagok rövid szállítással, Veszprémben vagy fehérváron személyes átvétellel!
    Ha bármi kérdésetek van forduljatok hozzánk bátran. A készlet folyamatosan bővül!
  • Molnibalage
    #1455
    A jól értem a háttérsztorit a fickó talált egy rakás elfeledett első kiadású dobozt és elkezdte bontogatni. A végén Black Lotus. Nem semmi...