1694
  • DasIsFuck
    #1574
    "s lehet azt mondani, hogy sajnos, de a történetet mióta átment ilyen stílusba nagyságrendekkel többen követik, és sokat növekedtek az eladások is ezzel együtt - tehát üzletileg nagyon jó döntés volt, a Hasbro második legnagyobb franchise-a lettek. "

    Szerintem ebbe az is közrejátszhat, hogy a "híres" karaktereiket a történet középpontzjába emelték.
    Legalábbis én bízok abban, hogy nem feltétlen a szuperhősös 1:1-beni áthallás miatt lett ez az eredmény.

    Én is bírom ezt a fajta történetvezetést, mert így jobban azonosulni lehet a szereplőkkel.(bár a régebbi stílust egyáltalán nem követtem annó:D)
    Engem ami inkább zavar az az, hogy túl ostoba módon boronálják őket össze.
    Ez a Gatewatch lehetne kevésbé ilyen védjük meg a multiverzumot az épp feltűnő gonosztól.
  • Dzsini
    #1573
    Lesz ilyesmi, azért a Marveléknél is létezik a Polgárháború történetszál, és Liliana szándékai is eléggé feketék :) Nem kell aggódni, lesznek itt csavarok - nem mindig, és nem minden történetben.

    És lehet azt mondani, hogy sajnos, de a történetet mióta átment ilyen stílusba nagyságrendekkel többen követik, és sokat növekedtek az eladások is ezzel együtt - tehát üzletileg nagyon jó döntés volt, a Hasbro második legnagyobb franchise-a lettek.
  • DasIsFuck
    #1572
    Sajnos ledegradálják Szuperhősös képregény szintre.
    Kínosan ügyelnek arra, hogy nehogy véletlenül embereket öljenek meg fő járkálóink egy forradalom kellős közepén.
    A képregény rajzfilmekben szokott ez lenni, hogy mindig ügyelnek arra, hogy egy életveszélyes helyzetből jól láthatóan túlélje a helyzetet az egyén és csak robotok haljanak meg benne láthatóan:D
    Mondjuk a DC filmekben ez már szerencsére máshogy van.

    Mondjuk engem mind itt, mind a szuperhősös dolgokban jobban érdekel a hősök közötti interakció,kémia és személyes történeteik, mintsem az aktuális világot elpusztítani kívánó gonosz legyőzése.
    Ezért sem szeretem a szuperhősös blockbustereket, mert ott 100%-ban azokon van a hangsúly, ami engem abszolút nem szokott érdekelni.
  • Dzsini
    #1571
    Ne várj "hű de" történeteket, a sztoritervezés nagyjából a Bosszúállók / Igazság Ligája stílusban folyik - lesznek benne csavarok, de inkább érthető és követhető a dolog, mint nagy csavarok.
    Bolas pedig a 3 "nagy gonosz" egyike a játékban, nem fognak belőle jófiút csinálni :) Inkább Gideon fog csalódni, mikor kiderül, hogy Bolas gyártotta az isteneket is. És a második készlettel eljön az ötödik óra:


    Azt mondta a fődesigner, hogy az első készlet "Egyiptom" alapra épít, a második "Bolas" alapra.
  • DasIsFuck
    #1570
    Ötletes, de azt ugyan nem mondanám, hogy olyan hűde izgalmas.
    Bár ezt is aláírom, csak most ne valami felkelés/amonkhetmegmentésre fusson ki a story:D

    Én egy olyan twsitet simán eltudnék képzelni, hogy Gideon Bolas oldalára "tér", mert annyira magával ragadja őt az isteni jelenlét a síkon.
    Nyilván csak ilyen halvány utaálás volt, de az érdekes lenne, ha Gideon így út közbe megkérdőjelezné Bolas villainségét, mert hát istenek.
  • Dzsini
    #1569

    Oketra the True
    3W

    Legendary Creature - God

    Double strike, indestructible
    Oketra the True cannot attack or block unless you control at least three other creatures.
    3W: Create a 1/1 white Warrior creature token with vigilance.

    Illus. Chase Stone 3/6
  • Dzsini
    #1568
    A tegnapi sztori és a trailer alapján páran elkezdtek ötletelni, hogy mi is mehet a háttérben... Bolas nincs ott, de "visszatérését várják". 5 próbán kell átesni, és minden lakó arra készül egész életében, a szükséges munkát a feltámasztott holtak (múmiák) végzik.
    Mi lehet Bolas terve?

    Az ötlet: planeswalker farmot készített. Bolas az egyik legöregebb, és legnagyobb tudású PW, óriási hatalommal. Bizonyára tudja, hogy a planesalker spark egy ritka dolog, és hatalmas sokk hatására aktiválódik. Azzal, hogy Amonkhet lényeit sorozatos feladatokkal sokkolja, és mindenki alapvetően "isten-fáraóként" tekint rá, így az általa készített "istenekkel" együtt azt várja, hogy a sík kitermeljen egy-egy planeswalkert. Mindenki elbukik az öt próba egyikén, ha valaki mégis túlélné, vagy beindulna a sparkja, az azonnal jelez neki (a város körüli gömb nem csak kívülről véd, de az elutazást is gátolja?) - ő jön, és mint legfelsőbb lény rögtön az uralma alá veszi az új planeswalkert, ezzel növelve a neki hódoló nagyhatalmú lények sorát.
    Gideon végig fogja csinálni az öt próbát, és ezzel felhívja magára Bolas figyelmét, aki a második készletben megérkezik, és kitör a balhé.
  • Dzsini
    #1567
    Hihi az új Gideon szépen lelökte a szíjat :D
  • Dzsini
    #1566
    Hát, a kéket már építgetik be a Legacy és EDH paklikba, ott általános szokás a 7+ lap kézben, és 3 manáért kékben 5/5 repülő indestructible minden control játékos álma :)

    A vörös meg limitedben sima p1p1, ott 4-5. kör környékétől 0-1 lap van kézben, ha véletlenül több lenne ki is tudja üríteni, aztán megy a tank. Fatal push csak revolttal viszi, Grasp constructedben azért elég ritka, ráadásul 2 feketét kér, a mostani 3-4 színű világban az még problémás is.

    ... arról nem is beszélve, hogy bármelyikük el tudja vezetni a járműveket, még ha nem is támadhatnak.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.04.05. 07:32:05
  • DasIsFuck
    #1565
    Hát nekem elég nehéznek tűnik a lapok aktiválása konzisztensen.

    Meg kérdés megéri-e vesződni velük, mert a piros pl egy Grasp-ba is belehal.
  • Dzsini
    #1564
    Hát, az eddigi két isten valami bitang erős...
  • DasIsFuck
    #1563
    Nem igazán tetszik ez a kiegészítő eddig.
    Az istenek sem nagyon jók, cserébe még csak nem is érdekesek.
  • Dzsini
    #1562
  • Dzsini
    #1561
    Elkezdődött a spoilerszezon, mostantól 2 hét.

    talán itt a legegyszerűbb követni
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.04.03. 17:02:58
  • DasIsFuck
    #1560
    Huh:D
  • Dzsini
    #1559

    innen:

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.31. 12:19:07
  • Dzsini
    #1558
  • Dzsini
    #1557

  • Dzsini
    #1556
    In the Invocation gallery from today, there are five cards missing, as they will be previewed in the Amonkhet set.
    The five gaps are the following:
    005, between Loyal Retainers and Worship
    015, between Force of Will and Pact of Negation
    020, between Attrition and Dark Ritual
    028, between Chain Lightning and Maelstrom Pulse
    029, also between Chain Lightning and Maelstrom Pulse
    The only known god name is for the white-aligned god, Oketra, which suspiciously fits perfectly at 005. If this is indeed the case, the remaining gods would fit blue-aligned at 015, black-aligned at 020, red-aligned at 028, and green-aligned at 029. The possibility for the gods' names are also narrowed down by this assumption.
    The red Gods name appears to be Hazoret, according to the flavor text of the non-promo Glorybringer located on Wizards product page for Amonkhet
  • DasIsFuck
    #1555
    Igen, ebben a minőségben nagyon szépek és mégis borzalmasan rondák, ezt nem tudom jobban kifejezni:D

    A zöld nekem idő közben az egyik kedvenc színem lett.
    Pedig nekem abszolút a kék/fekete lenne a legszimpatikusabb, de játékmechanikában a zöld sokkal érdekesebb és szélesebb dolgokat nyújt.
  • Dzsini
    #1554
    A többi (nem Amonkhetes) Invocation normális képeken.
    Nincs köztük a 005, 015, 020, 027, 028 - ezek új lapok lesznek (mint a Gearhulkok az előzőben) - és jó esetben 2 zöld van köztük :D Nem a control csúcsa az a szín.
    Ebben a minőségben azért - bár a feliratok még mindig rettenetesek - jobban mutatnak.
  • DasIsFuck
    #1553
    Na hát attól én sem:D
  • Dzsini
    #1552
    Mondjuk attól nem félek, hogy valaha a kezembe fogok egyet is, úgyhogy nézegetni pont jók :)
  • DasIsFuck
    #1551
    Az art az jó, de sajnos számomra ez a ronda keret és "színtelenség" teljesen elnyomja.
  • Dzsini
    #1550
    Nagyon megosztó, igen.
    Nekem tetszik, hogy nincs fekete kerete a lapoknak (az animáción látszik), tetszik az egyiptomi stílus, de a kártyanév és típus szövegsorok hieroglifái egészen olvashatatlanok.

    Viszont jó, hogy mernek ilyen dolgokat is bepróbálni (pl. nyomdatechnikában a keret nélküli lap igencsak extra dolog, nagyon pontos precíz vágást igényel), mert így tudnak fejlődni.

    A grafikák pedig - még ilyen kicsiben is - gyönyörűek.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.29. 13:59:36
  • DasIsFuck
    #1549
    Ez az Invocation széria ritka rondára sikerült:(
  • Dzsini
    #1548
    élőben
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.29. 05:30:51
  • Dzsini
    #1547
    A masterpiece téma a "control" úgy tűnik:

    többi - rendes képek és (az Amonkhetes lapokon kívül) teljes spoiler ma jön

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.29. 05:13:34
  • Dzsini
    #1546
    ... és a spoiler szezon csak jövő héten kezdődik :) A héten nagyjából a szerdai sztori várható, más egyelőre nem.
    Most csak azokat rakták ki hivatalosan, ami az előzetes csomagokkal amúgy is elkerült a boltokba, így nem lehet tovább "titkolni". Látható is, hogy pár órával a hivatalos debütálás előtt már felszórták :)

    Ma-holnap valamikor lesz egy bemutatója egy masterpiece lapnak - valami "egész más" várható...


    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.27. 17:40:03
  • DasIsFuck
    #1545
    Azért remélem majd egy viking/északi témájú világba lesz valami hasonló dolog:)
  • DasIsFuck
    #1544
    Egyébként én ezt imádom a Magicbe, hogy én mostanában aztán kismillió kártyajátékkal játszogatok,(leginkább azért, mert ezek azok amikkel a gépem még egész jól kijön:D) de egyikben sincs meg ez az izgatottság ami az mtg spoiler szezonokban elkap:D
    Pedig én aztán a Duelsen kívül nem igen tudok hozzászagolni a magichez...
  • Dzsini
    #1543
    Nem fogják állandó kulcsszóvá tenni, és pl. a sárkányon nagyon hülyén veszi ki magát, hogy támadáskor "lefagyaszthatod" és akkor plusz megcsinál neked valamit. Az exert erőlködést, kifáradást jelent, és pont arról van szó, hogy extra erőkifejtés mellett kapsz egy plusz effektet, viszont ki kell pihennie magát.
    Az exert sokkal környezetfüggetlenebb, nem kell hozzá semmi hideg / jég (ami igazából a kék felségterülete).

    A non-dragon simán belefér trinket textnek (nem fontos, csak hangulatjelző) - az is belefér, hogy ezek a sárkányok Bolas közvetlen szolgálói, és egymást nem bántják.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.27. 17:23:08
  • DasIsFuck
    #1542
    Én erre a "nem fordul vissza a következő körben"-re a Freeze/Frozen kulcszót használnám. Én egy egy olyan világba ahol nagy szerepet játszik a hideg vagy teles/havas környezet annyira szívesen elsütném ezt:)
    Bár igaz, hogy egy valami által kiváltott effektként képzelném ezt el, nem pedig választható lehetőségként.

    "A sárkány az alap "nagy" lénye a vörösnek"
    Ezt tudom, de a szövegbe ott az a Non-Dragon kikötés, biztos nem véletlen.
  • Dzsini
    #1541
    A sárkány az alap "nagy" lénye a vörösnek, ahogy a többi színnek az angyal, szfinx, démon és hidra. Démon már van, szfinx látszik azon az artifacten, úgyhogy lehet, hogy végre egy normális készlet lesz ilyen szempontból :)

    sőt, még "balzsamozás" is lesz, és az exert a "nem fordul vissza" állapotot jelenti.

    ... és sok-sok flavor text, hogy elkezdjük felfedezni a világot.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.27. 16:49:21
  • DasIsFuck
    #1540
    Cycling-ot szeretem, annak örülök, ahogy a -1/-1 countereknek is.

    Az Exert kérdéses, de ha ténylegesen -1/-1 lesz az egyik fő mechanikája a setnek akkor valószínűleg az lesz az ára.

    De talán lesz egy kis sárkány tematika is, ebből a piros sárkányból kiindulva.
  • Dzsini
    #1539
    Tehát vannak:
    Cycling
    Split kártyák + Aftermath (bármi is lesz a hivatalos neve)
    -1/-1 counterek
    Exert (talán "rakj erre a lényre egy -1/-1-es countert" vagy "következő körben nem forgathatod vissza")

    ez kb. elég is egy készletre.

    A két PW az a kezdő PW paklikból van, azért ilyen egyszerű/gyengécske.
    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2017.03.27. 14:57:26
  • Dzsini
    #1538

    Liliana, Death Weilder - 5BB
    +2: Put a -1/-1 counter on up to one target creature
    -3: Destroy target creature with a -1/-1 counter on it
    -10: Return all creature cards from your graveyard to the battlefield
    No loyalty visible.
  • Dzsini
    #1537

    +2: Untap creatures you control. They get +1/+1 until end of turn.
    0: until end of turn, gideon, becomes a 5/5 human Soldier with indestructible, still a planeswalker. Prevent all dmg that would be done to Gideon
    -10: all creatures u control get +2/+2. Tap all your opponent creatures.
  • Dzsini
    #1536
  • Dzsini
    #1535