254
Nokia symbian s^3 telefonokról bővebben
  • zsuzsó26
    #174
    Helló mindenkinek!
    Tudna nekem valaki segíteni abban,hogy a c7 zenelejátszójából hogyan lehet zenét kitörölni,mert nem bírok rájönni.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Puhos
    #173
    Már megvan, kivették ezt a funkciót!
  • vajasfarok
    #172
    Üdv!

    C7-tel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Elsősorban GPS: miért van az, hogy nem talál GPS jelet ?? A beállításoknál a beépített és a kiegészített GPS van engedélyezve, a hálozatalapú nem, és a szervert is letiltottam. Állok a 10 emeletes tetején, és percek óta semmi. Mellettem egy Samsung Galaxy Ace ~20 mp alatt megtalálta a jelet. Ovi Maps-szel próbálom... De telepítettem egy másik programot, (LeGPS Data), csak a GPS adatokat mutatja, de az se lát semmit. A másik: ha az áruházat indítanám, miért fogad az folyton, hogy "nem sikerült kapcsolódni a szolgáltatáshoz" ?? Még egy a végére: tudom, gyárilag nincs AC3 támogatás, de valahogy nem lehet megoldani rajta?
  • zoliii
    #171
    Apámnak van ilyen telója. Az létezik, hogy hívásnál néha azért fagyott ki a mobil, mert régi sim kártyával használta, a telefont? Valami frekvencia dolgot magyarázott Apámnak, az eladó a gsm boltban.
  • Puhos
    #170
    Sziasztok! Az újrahívás nem működik ebben a típusban? Ha igen, hogy kell beállítani?

    Köszi.
  • ajem kisa
    #169
    Nemtudom akkor, nekem ez mindíg segített! Csinálj soft vagy hard resetet, de gondolom mondani sem kell, hogy mentést elötte készíteni!:)
  • partyone
    #168
    újraindítással már próbálkoztam többször is, de ez most kevésnek bizonyult...más ötlet?
  • ajem kisa
    #167
    Inditsd ujra, nálam is volt ilyen, nemtudom miért csinálja!:S
  • partyone
    #166
    sziasztok
    vmit valsz. elállítottam a c7-esemen és a kijelzőn nem jelenik meg az "1 új üzenet", ill. "1 nem fogadott hívás" felirat. hogy tudom visszacsinálni? köszi
  • nica
    #165
    Ovi suite-on frissítettem, és én szivem szerint csak wifi-znék, de nem enged letölteni ovi áruházból csak csomagkapcsoltban. Nem értem, e52-ön mindig csak wifiztem. Utálom ezt, bár van 500 mega netem, most az elején sok kéne. Elvégre mobil, ne kelljen már mindent gépról letölteni...
  • ajem kisa
    #164
    Telenorral vigyázz, az egyik ismerősömnek 20.000Ft-os számla jött ki mert ráklikkelt az sms-ben lévő linkre amin keresztül frissített, és ~30mb-os adatforgalma volt csak abban a hónapban! Persze kifizette, én lehet vissza is adtam volna a telót a szerződéssel, vagy kifizettem volna csak a telót, de nem maradtam volna náluk! Sehol nincs ilyen! Wifin kell az ilyeneket csinálni vagy ovi suite-en keresztül!
  • nica
    #163
    Köszi,a frissítést megcsináltam tegnap. Ha csak wlan-on vagyok, az ovi kiírja, nem tud csatlakozni, be kell állítanom, hogy rákérdezéssel engedje a mobilnetet és csak azzal megy fel. Lehet nem jól állítok be valamit, elmondanád, neked hogy van? Az e-mail-t is alig tudtam beállítani emiatt, wlan-os környezetben nem csinált semmit, csak mikor azon kívül voltam, engedte.
  • CybeRick
    #162
    Ha wlan van beállítva kapcsolatnak, azon kellene felmennie (nálam így működik)
    Frissíteni lehet otthon, nem jár garanciavesztéssel.
  • nica
    #161
    Ja, és mégegy kérdés. Az ovi suite folyton felajénlja a szoftverfrissítést, de nem tudom, meg lehet-e csinálnom. Nem veszti el ezzel a garanciáját? Telenoros vagyok
  • nica
    #160
    Sziasztok!
    Két napja vettem egy c7-est, és az lenne a kérdésem, hogy az oviba mindig telenor online-on keresztül tud-e csak bejutni, vagy van lehetőség, hogy wifin keresztül? Mert hiába van a wlannak prioritása, mobilneten csatlakozik mindig. Köszönöm a segítséget!
    Nica
  • Puhos
    #159
    Köszönöm szépen .
  • ajem kisa
    #158
    Üzenetek->opciók("gomb" bal lent)->beállítások->sms...
  • Puhos
    #157
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, hogy tudom beállítani az sms-nél a kézbesítési jelentést? Mert ha most küldök egy sms-t akkor nem tudom, hogy a küldött megkapta-e az sms-t, mert nem kapok róla visszajelzést!

    Köszi!
  • Puhos
    #156
    Az a baj, hogy akkor csak rezeg és nem csörög! De egyébként sikerült megoldani.
  • Ditta84
    #155
    Sziasztok!

    Nagyon ügyesen uninstalláltam a csevegésemet és a közösségi hálózatokat a C7-emről. Sehogy sem tudom őket visszavarázsolni! Valaki tud ebben segíteni? :-(
    (Lentebbi problémát /nem magyar/ sikerült megoldani home made. :-))
  • ForzaInter
    #154
    némára állítod az üzemmódot:D
  • Puhos
    #153
    Sziasztok!

    Ma vettem egy C7-et, és az lenne a kérdésem, hogy miként tudom kikapcsolni azt a funkciót, hogy a telefon bekapcsoláskor ne zenéljen amikor bejön a Nokia logó, meg a T-Mobile logó? Köszönöm a segítséget! Ugyanis a használati útmutatóban nem találtam, ami véleményem szerint nagyon vérszegényre sikeredett.
  • simacsiga
    #152
    köszi szépen! :D
  • ForzaInter
    #151
    mai telefonok aksijai már nem kell kisütni, és nem kell kell 16 óráig töltened első töltésnél, 1 óra kb elég neki, talán még annyi se kell..
  • simacsiga
    #150
    Sziasztok! ma vettem egy nokia c7est s holnap érkezik.az lenne a kérdésem,hogy az akksiját ki kell "sütni"? első töltéskor szokás még 16óráig tölteni? előre is köszi
  • Ditta84
    #149
    Köszi... Sajna ismerőseim között nincs senki aki ilyesmivel foglalkozna, ez a legnagyobb gondom. :-) Neten meg nem találtam semmi használhatót, hogy hol lehetne firmware-t frissíteni... :-(
  • ajem kisa
    #148
    Szerintem akkor menj vissza oda ahol vetted, és mondd meg nekik, hogy blablabla, vagy megcsinálják, vagy rájukküldöd a valamit (fogyasztóvédelmet ha foglalkoznak ilyennel) vagy nemtom, legalább tegyék rá a magyarnyelvet!
    Vagy hagyod őket a fenébe és keresel olyat az ismerőseid közt, aki tesz rá magyart és megnézi, viszont azt a boltot én simán megszivatnám ahogy csak lehet! Vagy kérdezd meg a fogyasztóvédelmet, hogy lehet-e ilyen szerződést egyáltalán írni!?
  • Ditta84
    #147
    Én is meglepődtem, amikor olvastam a válaszukat... De sajnos valami megoldás kéne, hiszen ha már itthon vettem ezt a nyamvadt telefont, akkor jó lenne, ha magyar lenne.
    Sajnos nekem nagyon melegedik, nem csak elmegy szinten. Pedig még a széltől is védem. Szeretném kihasználni amit tud, de így nem lehet.
    Valamikor megint megpróbálom visszavinni, bízom benne, hogy nem lopott, mert a Nokia oldalán is lazán lehetett regisztrálni az IMEI számát, my Nokia ki is írta, hogy még él a garancia. Akkor nem értem, hogy a Nokia üzletben miért is nem foglalkoztak velem...
  • ajem kisa
    #146
    Ez komoly, hogy leráznak így ott ahol vetted! Miaz, hogy nemkellene frissiteni és berakják a szerződésbe ezt!? Pff...
    Viszont annyit tudok mondani, hogy ha külföldről hazaviszel egy lopott telót, otthon rakatsz rá magyarnyelvet...függetlenítik, simán megy, mert asszem nemzetköziben nemblokkolják a telót! Szoval szerintem lopottat vettél meg, viszont ahol vetted én a helyedben rájukküldenék egy kis ellenőrzést! Márcsak azért is, mert ilyen szerintem nemlétezik (hivatalosan), hogy "nefrissíccsed"!
  • Randelz
    #145
    Szia!
    Nálam is használat alatt felmelegedik a kamera alatt, nem vészesen, de azért észrevehető. Amikor frissítettem az szoftwaret nekem is újraindult a ovi maps-tól, de az ovi maps újratelepítése után megoldódott.
  • Ditta84
    #144
    Sziasztok!
    Gondom a következő: kb. 1,5-2 hónapja vettem meg a Nokia C7-emet. Mivel ragaszkodtam az ezüst színűhöz, s akkor épp nem volt a Nokiánál, nem ott vettem, hanem egy másik pesti cégtől. Minden szép és jó volt a navigáció elindításáig. Ott kb 2 km után lefagyott a készülék. Sehogyan sem tudtam újraindítani, így aksi ki-be így ok lett. Majd OVI Suite kiírta, hogy frissítsem, konkrétan újratelepítette az aktuális szoftvert. Újraindulás után kiderült, hogy magyar nyelvet nem lehet ráállítani. Írtam a boltnak, ők közölték, hogy a gari levélbe bele is írták, hogy nem kéne frissíteni. A Nokia válasza: valszeg nem magyar piacra készült a telefonom, így azzal nem tudnak csinálni semmit, hogy nem magyar, de azzal, hogy melegedik, illetve kilép a programokból (azóta játékoknál is ezt tapasztaltam, nem csak navigációnál) vigyem be. Tegnap bevittem egy Nokia szervizbe, ahol kiderült holland piacra készült a telefon, és nagyjából elhajtottak, hogy vigyem a boltba ahol vettem...
    Kérdésem az lenne, hogy másnál is jelentkezett a kamera alatti melegedés, mert szerintem ez nem szoftver hiba?!
    Választ köszönöm!
  • LionX
    #143
    No akkor nézzük meg a kedves kérdező mire megy a hard reset alkalmazásával, hátha nagyobb szerencséje lesz mint nekem.
    (És bízunk benne hogy értesít is bennünket a végeredményről, hiszen minden tapasztalat hasznos lehet.)
  • ajem kisa
    #142
    Ha vitatkoznék, akkor észrevennéd! Písz bro'!;)
  • LionX
    #141
    Ne velem vitatkozz, hanem a Nokiásokkal.
    Az biztos hogy én hiába csináltam hard reset-et, nem jött helyre, a szervizes verziótól meg megjavult.
  • ajem kisa
    #140
    Nemtudom mi lehetett 3-400mb mikor az ovi abszolut leszedi a netről, és ujrarakja a rendszert! 1x megcsináltam, de ha a hard reset sem segít?:S
    Akkor hardveres lesz nem?
  • LionX
    #139
    A szervizes verzió meg 300-400 mb. Amikor nekem szarakodott a C7-esem, akkor én is hiába próbáltam az OVI-s verziót újrarakni, a hiba megmaradt. A szerviz viszont tényleg simára gyalult mindent és azóta jó. Kopp-kopp!!!
    De meg lehet próbálni, végülis nem veszíthet semmit.
  • ajem kisa
    #138
    Ovi suite-en (PC_n!!!) rakd ujra az egészet!
    Frissítések, és ott valahol lesz, hogy rendszerujra rakás...~170mb! Leszedi, és felrakja, elötte ments el mindent, mert legyalul mindent!
  • LionX
    #137
    Valszeg egy hivatalos Nokia szervizben kell látogatást tennetek, ahol teljesen újra rakják majd a szoftverét.
    No nem azt a szűkített, szinte csak felületi kezelést adó verziót, amit nekünk halandóknak a rendelkezésünkre bocsát a Nokia, hanem a fullosat.
    Hogy ez mennyibe fog fájni azt nem tudom, de nem mernék rá fogadni hogy díjmentesen végzik el az operációt, még akkor sem ha garanciás.
    De hátha bevállalják, sok szerencsét hozzá!
    Akkor van gáz, ha valami hardveres baja van, mert akkor vissza kell valahogy a Telenoros szoftvert tolni rá, mielőtt reklamálnál náluk.
  • zoliii
    #136
    Sziasztok! Apámnak vett egy ilyen Nokia C7-et! Telenoros volt, de kifüggetlenítették, és tettek rá nemrég új szoftvert! Ennek ellenére, ha hívják, akkor néha kifagy a teló :( Ezt miért csinálja? Reménykedtem benne, hogy csak soft hibája van. A Lurdy házban vette! Más baja egyenlőre nincs! Ötlet?
  • CybeRick
    #135
    Néha nagyon lassan talál műholdat. Én Kiegészített GPS-ként használom, azaz adatforgalmat is generál + tornyok alapján is pozicionál. Egyébként nem rossz. Alagútban, épületben nem működik legtöbbször.