2861
  • Sanca
    #901
    Köszi, megrendeltem T-mobile-tól.
  • Her Laca
    #900
    Minden Defy független. Fogalmuk sincs a boltokban róla a hölgyek , meg mit mondanának szerinted?:) Különben az egyik T bolt főnöke cimbim,pont tegnap tetettem félre még egyet (az utolsót) mert aszt mondja kivonják a forgalomból. Pl ő sem tudta,hogy független. Úgy hogy nyugodtan vedd meg,annyi ,hogy nem magyar a menü ,de pillanatok alatt fel lehet tenni rá a magyarított verziót,aztán meg úgy sincs megállás ,jön a CM7 ,meg a Nightly-k:) Mindig lehet mókolni vele:)
  • [HUN]FaTaL
    #899
    Baromság, minden defy független.
  • Sanca
    #898
    Sziasztok!

    Egy kicsit ködös nekem ez a gyárilag független dolog a Defy-nál.
    Sokat olvastam erről, de felhívtam a T-mobile-t, és azt mondták, hogy a Defy nem független, náluk nem is lehet kapni független telefont. Persze akkor valószínű, hogy ez csak duma volt, vagy nem tudta helyesen?

    Kérdésem az lenne, hogy ha megvenném T-mobile-tól most a Defy-t dominó csomagban (jelenleg 58 491Ft), akkor tudnám-e egyből használni telenoros kártyával, moddolás, rootolás, függetlenítés nélkül, úgy, hogy a T-mobile-os garancia megmaradjon.

    A választ előre is köszönöm,
    Üdv, Sanca
  • smv
    #897
    Bár nem engem kérdeztél de küldtem 1 linket.

    Onnan le tudod szedni az apk kiterjesztésű fájlokat. A telefon beállítások között engedélyezni kell h külső forrásból is engedjen appot telepíteni. Ezután az apk-t rámásolod a telefonra usb-n, majd fájlkezelőben megnyitod. Akkor telepíti aztán használhatod.
  • redbull0304
    #896
    "Ingyenes" Android programokat (igo, játékok, stb) honnan tudok letölteni asztali számítógépre, és ezeket hogyan tudom a telefonomra átvarázsolni és felinstaláni?
  • Narxis
    #895
    Azt elég ha elolvasod rootoláshoz. :)
  • redbull0304
    #894
    Eddig nem! Köszi a linket!
  • Narxis
    #893
    Ezt olvasod? Link
  • redbull0304
    #892
    Okés, most olvasgatok utána, hogy is működik ez pontosan...
  • Narxis
    #891
    Ártani nem árthat mert 99%-át egy program végzi, neked egyszer kell majd a folyamat elején az USB debugging-ra bökni. Garanciánál beleköthetnek ha akarnak, de nem feltétlen.
  • redbull0304
    #890
    root-olás az pontosan mi, hogy kell csinálni, mit csinál a telefonnal? :) Garancia marad, telefonnak árthat ha valamit rosszul csinálok?
  • hzsolt
    #889
    Tényleg az jó ötlet! Én is használom, tudom ajánlani szintén!
  • hzsolt
    #888
    "<span class="Apple-style-span" style="color: rgb(68, 68, 68); font-family: arial, verdana, helvetica, sans-serif; font-size: 12px; ">A factory reset-el minden visszaáll a gyári beállításra? Azaz kezdhetném elölről a telefon személyre szabását? :S"



    Igen


    "Olyan kérdésem lenne még, hogy ahogy olvasgatom sokan főzött rom-ot használnak! Ezzel ugrik a garancia ha beszarik a telefon vagy vissza lehet a gyárit varázsolni ilyenkor? Érdemes ezzel kísérletezni, tudjátok ajánlani? "


    Én már május óta CM7-et használok, teljesen meg vagyok vele elégedve. A legutóbbi stabil, előzetes kiadás (RC1.5) majdnem teljesen bug mentes, napi használatra teljesen alkalmas. De hamarosan lesz végleges kiadás is.
    Garancia érvényesítése előtt vissza tudod tenni a 2.2-s romot.


    "Most jelenleg 2.2.2 gyári verzió van a telefonomon, ettől jelent meg frissebb hivatalon frissítés? "


    Nincs, és nem is mondták eddig, hogy lesz újabb.<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"><meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
  • Narxis
    #887
    Hivatalosan nincs frissebb. Esetleg használhatnád a Droidwall nevű ingyenes appot de ehhez rootolni kell a telót. Megadhatnád vele, hogy mely appok mehetnek mobilneten keresztül az internetre.
  • redbull0304
    #886
    Jaja! Ma teszteltem, hogy ha nem nyúlok hozzá akkor napi kb 10MB elhasznál a semmire... Meg azt is kiderült, hogy ha belemegyek az Android Market-be és csak simán nézegetem a letölthető programokat azaz nem töltöm le csak mondjuk elolvasom az ismertetőjét akkor közben kb 1-2perc nézegetés alatt 20-30MB elhasznál! Ez akkor is sok lenne ha mindent letöltenék amit megnéztem... Úgyhogy tanácstalan vagyok!

    A factory reset-el minden visszaáll a gyári beállításra? Azaz kezdhetném elölről a telefon személyre szabását? :S

    Olyan kérdésem lenne még, hogy ahogy olvasgatom sokan főzött rom-ot használnak! Ezzel ugrik a garancia ha beszarik a telefon vagy vissza lehet a gyárit varázsolni ilyenkor? Érdemes ezzel kísérletezni, tudjátok ajánlani?

    Most jelenleg 2.2.2 gyári verzió van a telefonomon, ettől jelent meg frissebb hivatalon frissítés?

    (teljesen laikus, amatőr vagyok úgyhogy bocsi a hülye kérdésekért! :D )
  • hzsolt
    #885
    valami biztos nincs renben.
    nekem az 500 MB egy hónapra bőven elég.
    Sima alap működéssel (Facebook és youtube nélkül) az 50 MB is elég volt egy hónapban.
    Én csinálnék a helyedben egy factory resetet és a programokat egyenként tenném fel, miközben figyelem a net használatot. Erre a 3gWatchdogot is javaslom.
  • Narxis
    #884
    Le kell tölteni az újat gépen. Nightly-khoz van a Rom Manager app.
  • smv
    #883
    Gyerekek a CM7-et frissiteni csak ugy lehet ha leszedem az ujat es felrakom ugy mint azt ami rajta van? szóva nincs valami rögtön mobilon frissitö eldugott menü valahol?
  • smv
    #882
    CM7-el ki tudod rakni a power csíkba a mobilnet kikapcsolóját, a gyári romon meg pl az APNdroid nevű app kirak egy widgetet amivel ki-be kapcsolható a mobilnet.
  • morcosqtya
    #881
    Sajnos elég sok alkalmazás van ami auto használja a netedet és tud ilyet alkotni..
    Nálam legutóbb egy játék csinálta.. :)

    Időjárásprogi ennyit biztos nem szívhat le.
  • redbull0304
    #880
    Sziasztok! Remélem tudtok segíteni!

    3. hónapja van meg a Defym és arra lettem figyelmes, hogy 3-4nap alatt "elfogy" az 500MB-os mobilnetem! Eddig betudtam annak, hogy sokat youtube-ozok, töltögetek. Na de ma direkt letöltöttem a DroidStats nevű progit, hogy kiderítsem mire megy el a net és már a mai napon 60MB-nál jár úgy hogy szinte semmire sem használtam a netet. Ha hozzá se nyúlok a telefonhoz óránként lazán 1MB net fogy! Mi fogyaszt ennyit, az időjárásprogi, vagy a facebook, vagy mi? Le tudom valahol tiltani azt, hogy ne használja a mobilnetet csak akkor ha én akarom?
  • Narxis
    #879
    Vagy bemész az Alkalmazások közé és törlöd az adatait, akkor újraindul a trial.
  • SimaSuna #878
    1000ft-ért megveszed a powerampot és használod tovább.
    sztem ha naponta 1-2órát használod, az az 1000ft simán "megtérül"..
  • hzsolt
    #877
    Inkább a powerampot szedd le szerintem. :)

  • Narxis
    #876
    Factory reset, ez gyári állapotba helyezi a telefont vagy frissítsd a rendszert 2.2-re. Ha még nem tetted meg akkor azzal kezdeném.
  • tomee92
    #875
    Üdv!
    1 hónapos a defy-m, meg vagyok elégedve vele, de tegnap a PowerAMP nevű program kiírta hogy vegyem meg és akkor tudom használni korlátlanul.Hát azért hogy a PowerAMP-t használjam nemfogom megvenni, jó nekem a gyári lejátszó is ha néha zenét hallgatok.A probléma az, hogy a gyári lejátszó kb 2-3 perc után mintha némítaná a hangot, szóval mutatja hogy a zene megy, de semmi hang. Ha indítok másik zenét, vagy ugyanazt még1szer elindítom, akkor tökéletesen adja a zenét, de 2-3 perc után ismét mintha némítaná.A telefon a programot nem zárja be.
    Gondoltam, hogy 1 ki/bekapcs. segít a problémán, de semmit sem használt.
    Most leszedtem a winamp-ot, de ez is ugyan ezt csinálja.
    Valakinek van valami ötlete?Fülessel és anélkül is csinálja.
  • SimaSuna #874
    ühüm :)
  • DJ RX7
    #873
    piros kamera 720p-ben vesZ? :)
  • SimaSuna #872
    CMIUI felrakva. nagyon jó, nagyon gyors :)
  • dunga
    #871
    Gyári fényképező/videó rögzítő proginál valahogy ki lehet kapcsolni, hogy leálljon a felvétel, ha hívnak, smst kapok, stb?
    Elég idegesítő, hogy videórögzítés közben leáll...
    2.2-es fw.
  • SimaSuna #870
    nocsak új ROM a láthatáron.

    eddig ugye 2 nagyról beszéltünk.

    CM7
    Miui (bár a mobilarénás Wajk a Wiui-t valamint Mozzarella a Mozziuit heggesztgetik.)

    most jött a Cmiui ami CM7 alapokat használ...
    Cmiui
  • Inquisitor
    #869
    Amúgy a QWERTY-re megoldás lenne egy nem drága BT keyboard, csak ki kéne találnom egy olyan tokot, ami kinyitható mint egy kis könyv, benne van a keyboard és a telefon, de nem karistolják egymást össze.
  • SimaSuna #868
    9hónapja használom a Defy-t.
    soha semmi baja nem volt.
    volt medencében, termál vízben, sörben, borban...
    most Cm7 2.3.5 van rajta. 1Ghz-n fut. és kb 1,5napot bír.
    köszönhetően a korlátlan netnek :)
  • SimaSuna #867
    felesleges a Defy+.

    CM7 oszt csókolom :)
  • morcosqtya
    #866
    Az Ő szempontjából nem lesz jobb vele.

    Gondolom fizikai QWERTY gombsorra gondolt mivel telepíthető keyboard app-okból dunát lehet rekeszteni, és ezek mindegyike tudja a QWERTY kiosztást...
  • Bullitt
    #865
    Vagy várhatsz pár hónapot, hogy itthon is legyen Defy+. Ha lesz.
  • hzsolt
    #864
    ja, és a quertty alatt mit értessz?
    A Defy és a Nexus S sem fizikai billentyűs, szoftveresből meg olyat teszel fel, amilyet akarsz.
  • hzsolt
    #863
    Most miben kéred a segítségünket?
    Győzzünk meg, hogy ezt vedd, vagy erősítsünk meg abban, hogy jó ha mást választassz.


    Te tudod mit akarsz, neked kell dönteni.
  • [HUN]FaTaL
    #862
    Defyt inkább t-mobilenál vegyél, mindenhol független és dominoban 62k (vagy 63?).