2861
  • morcosqtya
    #2141
    Nos ez megoldódott.
    Ha valakinek netán ugyanez lenne majdan a gondja akkor a tapasztalatom:
    CM7.2 RC1 esetén, gyári froyo-ra (2.2.2)
    2ndInitDefy_2.3.apk mehet fel, és ez a fent említett 1.1.8 bootmenüt teszi elérhetővé amelyből megbízhatóan felrakható és recovery-zhető majd a ROM (stable recovery) (én kifejezetten boot képeset próbáltam, ha már csere akkor jöjjön új kernel is).
    Erre később mehetnek már fel a nightly-k is, melyekben esetlegesen nincs külön bootkép.

    A leírás szerzőjének nagy respect, nektek pedig a megosztásért!

    Más jellegű gondom van a defyvel amit majd részletesen leírok itt, hátha valaki tud rá mondani valamit (érintőpaneles/kijelzőérzékeléses gondok).
  • morcosqtya
    #2140
    Uraim!

    Idézek a CM 7.2 RC1 romolási eljárásrendjéből:

    1. lépés: Csak ha Froyo 2.2-es Android van a telefonodon! Ellenőrizd, hogy telepítve van-e a 2ndInit Custom Recovery-je (ClockworkMod Recovery). Ehhez indítsd újra a telefont és az újraindulást követő Motorola logo megjelenésétől számított kb. 8. mp-nél a felvillandó kék led alatt nyomd meg a hangerő le gombot. Ez bevisz téged az ún. Android BootMenu-be. Ha ennek a menünek (az elsõ sorban látható) verziószáma 0.6.1, akkor továbbléphetsz a következõ, 2. lépésre.
    Ha nem azonos a verzió szám, akkor a hangerő gombokkal menj a legalsó [Reboot System] sorra és nyomd meg a bekapcsoló gombot, ekkor újraindul a telefon. Az alkalmazások között keresd meg a telepített Defy 2ndInit programot és válaszd a Custom Recovery uninstallálását (Uninstall 2ndInit Recovery). Ezt követõen telepítsd fel a Defy 2ndInit v1.4.2-es programot

    forrás: http://android-forum.hu/viewtopic.php?f=15&t=205

    Nálam a gyári rom van fent (2.2.2) sima Defy MB 525 (zöld kamerás).
    Tévedek ha azt gondolom, hogy a jelenleg frissen felrakott v1.1.8-jordan Bootmenu helyére nem kell már VISSZAtennem a kisebb verziószámú 0.6.1-et?
    Csak mert a leírás ezt kéri de lehet, hogy a két cikk időszaki frissítgetése következtébeni elírás (korábbi állapotra hivatkozás)??

    Vagy esetleg a 2.2.2. froyo-hoz PONT ez a korai Defy 2ndInit v1.4.2-es verzió kell? (ez adja be a 0.6.1-es boot menüt elvileg)
    Nálam 2ndInitDefy_2.3.apk ment fel, és ez a fent említett 1.1.8 bootmenüvel ajándékozott meg. Uninstalláljam? Vagy mehet fel a CM7.2 RC1 (kernelt tartalmazó boot-os RC1)

    Köszönöm a szakvéleményeteket előre is!
  • dunga
    #2139
    CM7.2-es zenelejátszót meg lehet szerezni valamilyen app formájában? Stock rom-osnál lényegesen jobban lehetett kezelni.
  • UTB
    #2138
    Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől.
  • SimaSuna #2137
    stabil, nem FCzik. Wifi jó, tethering még nem megy. Tud magyarul, bár én inkább angolul használom :)
  • UTB
    #2136
    És mit lehet róla tudni stabil, wifi kapcsolat, magyarul tud-e.
  • SimaSuna #2135
    már van CM10.

    Sima defy-re legutolsó a tegnapi.
  • UTB
    #2134
    Szerintem megvárom a cm10 et.
  • Narxis
    #2133
    De neked a CM 7.2-őt kell megnézned ha majd visszateszed.
  • UTB
    #2132
    Ez sima 2.2 es rom
  • UTB
    #2131
    Cella készenlét 45%
    Telefon-tétlen 44%
  • Narxis
    #2130
    Nálam úgy bírt CM 7.2-vel 1 nap 5-10 órát, hogy abszolút a teljesítmény volt előtérben, 1.2-re volt húzva a proci, nem volt alulfeszelve, boosted governor, sio kernel scheduler és ebben az 1 nap 5-10 órában volt kb. 2 óra játék.

    Nálad valami problem van, valamilyen app nem engedi deep sleep-be. Nézd meg az akkuhasználatot mielőtt töltőre dugod.
  • UTB
    #2129
    Nekem a defybe a legfontosabb a strapa állóság volt, de amikor egy este alatt a cm7.2 vel 15% ot esett úgy hogy csak le volt rakva az zavart egy kicsit.
  • SimaSuna #2128
    ez relatív.

    ami nálam kötelező, hogy menjen:

    0-24h
    Gmail
    Facebook
    Gtalk
    kik Messenger
    Viber

    alkalmanként
    PlayerPro zenelejászó
    youtube
    Dolphin / Opera / Chrome böngésző

    2.2vel, 2.3.4el, 2.3.7-el, 4.0.4el és 4.1.1el is 1-1,5napot bír a teló.
    lehet itt 4napot írni, meg 6ot, az nem valós. tehát semmire sem használtad a telefont.

    sajnos a gyártók nem figyelnek eléggé oda. hiába van neked S G S3, vagy ájfonod...ha használod 1-2 nap alatt lemerül.
    a Defynek alapból 2000+os akksi kellett volna, nem pedig holmi 1500as...

    de még Defy és Defy között is különbség van.
    2011 januárjában kaptam a telót. volt akinek hangszóró hibája volt, nekem nem. Volt akinek szoftveres gondja volt, volt akinek beázott...tehát nem feltétlen a ROM a szar...
  • UTB
    #2127
    Sziasztok én feltettem a cm7.2 őt és fél max 1 napig bírta az aksi vissza tettem a gyárit +1000mhz és 2 napig simán bírja a cm10 az meddig bírja?
  • SimaSuna #2126
    nekem nem hiányzik :)
  • Firerock
    #2125
    Cm9 óta nincs már különválasztva:/ Lövésem sincs hogy hol lehet
  • Narxis
    #2124
    Passz, beállítások CM beállítások?
  • Firerock
    #2123
    és hol tudom bekapcsolni?:/ Nem találom sehol
  • Narxis
    #2122
    Szerintem csak ki van kapcsolva.
  • Firerock
    #2121
    Na fel is raktam,eddig nagy különbséget nem veszek észre.
    Ebből kivették a képernyő lázárás animációt? Hogy így "összemegy" a kép
  • Firerock
    #2120
    Köszönöm. Amint végeztem a melóval rakom is fel:)
  • SimaSuna #2119
    szebb, jobb, gyorsabb :)

    nagyon más miatt nem kell :)

    de azt mondom, hogy lehet nekem jó, lehet neked nem lesz.
    Attól, hogy másnak jó, még neked lehet, hogy nem lesz. Valaki alatt a telónak semmi baja, van akinél 2hónap után már szar.

    próbáld ki :)
  • Firerock
    #2118
    Tudnál mondani pár javítást a 9hez képest,ami miatt megéri váltani?
  • SimaSuna #2117
    CM10 van. jobb mint a CM9.

    ma rátaláltam az assistant nevű appra, kegyetlen jó kis progi. saját asszisztensem van, csak a voicesearch még nem megy nekem :(
  • Narxis
    #2116
    Minimal gapps

    Kevesebb helyet foglal.
  • Firerock
    #2115
    Ehhez melyik GApps kell?:)
  • Firerock
    #2114
    Köszönöm:)
  • Narxis
    #2113
    Link :D
  • Firerock
    #2112
    (tudnál adni linket a szerverhez?:D)
  • Narxis
    #2111
    Állítólag már használható mindennaposan, én még nem próbáltam.

    CM10-NIGHTLY-120730-Defy a legfrissebb, Quarx szerveréről tölthető.
  • Firerock
    #2110
    cm 10ből már van használható verzió?
    jelenleg cm9-et használok(CM9-NIGHTLY-120714-Defy)
  • Narxis
    #2109
    CM9-et már nem fejlesztik. CM10 van és nem RC-k hanem nightly-k amik még azért talán bugosak.
  • Firerock
    #2108
    Mikor jön a következő (hanyadik is?) RC a CM9-hez?(Tudna valaki adni egy linket ahol lehet ezeket figyelni?)
  • dunga
    #2107
    Be tudom kapcsolni, és akkor látszik, hogy nemcsak az üveg lett ilyen. Kb a kijelző 1/5-e látszik, annak is minden baja van.
  • Narxis
    #2106
    Jah de ott van #2071-nél is, atee már cserélte.
  • Narxis
    #2105
    Asszem PH!-n valaki már cserélte és lehet külön.
  • hzsolt
    #2104
    Amúgy ha mázlid van, csak az üveget kell cserélni, nem kell a teljes kijelzőt. Bár nem tudom, hogy lehet-e külön cserélni őket, még soha nem akartam telefont szétszedni. :)
  • dunga
    #2103
    Atrix megrendelve, egy körül veszem át.
    RAZR MAXX lett volna a befutó, de túl nagy a mérete, így nem tudom használni mindig.
    Nem merítem vízbe, plusz beszerzek rá valami értelmes tokot, és hajrá.

    Szegény Defy meg addig itt ül majd a tokban. Nem cseréltetem ki a kijelzőt még, gyűjtögetek, aztán majd egyszer.
  • hzsolt
    #2102
    Én Atrixot használok most, és elégedett vagyok vele. De szerintem a Razr kevlár borítása sem kevésbé ütésálló, mint a Defy-é.