2861
  • Firerock
    #2181
    de akkor törlődik minden,nem?
  • Narxis
    #2180
    Szerintem nem kell de ha akarsz csinálhatsz, ártani nem árthat.
  • Firerock
    #2179
    szóval csak install app from zip és kész? Semmi wipe Dalvik meg Cache?
  • Narxis
    #2178
    Elvileg semmi nem kell, felteszi azokat a Google appokat amik a minimalból hiányoznak.

    Gappsot megtaláltam. Szerintem ez kell gapps-jb-20120726-signed.zip
  • Firerock
    #2177
    ezt így utólag meg tudom tenni,vagy wipe cache is kell?
    ha valaki be tudná linkelni a teljes jb gappsot akkor megköszönném
  • Narxis
    #2176
    CM10-en már nem az kell hanem a Google Now, de azt nem marketen találod hanem flashelned kell a teljes verziós gapps-ot mert a minimalban nincs benne. Nem tok linket adni mert most én se találom, én csak a minimalt használtam.
  • Firerock
    #2175
    Cm10-ben miért nincs benne a hangalapú keresés(Voice Search)? Marketről sem tudom telepíteni mert nem kompatibilis a készülékemmel,állítólag...
  • Firerock
    #2174
    Az miért van hogy cm9 és 10 alatt is folyamatosan elmegy a mobilnet? mutatja az ikont és elvileg be is van kapcsolva,de nincs net. amint kikapcsolom és bekapcsolom(csak a mobilnet kapcsolót(widgetet)) akkor megint jó kb 1 percre. így használhatatlan:/
  • Narxis
    #2173
    V6 egy ingyenes script. :) De jó helyette az az Autokiller Memory app is.
  • Narxis
    #2172
    Nem.
  • Firerock
    #2171
    ha új nightly-t rakok fel akkor ugye nem kell gapps se!?
  • morcosqtya
    #2170
    Na ezt a választ +1-eztem, köszönöm!!! :)
    V6 fizetős nincs fent, viszont ami világbajnok:

    Autokiller Memory az Extreme OOM beállításokkal (150/160/170 OOM).
    SetVsel. (300/700/1200Mhz, Vsel1/VSel2/VSel3: 29/47/70)
    AnTuTu benchmark: 2600 körül.
  • Narxis
    #2169
    Jó sok kérdés. :D Class 10-es SD kártya elég gyors, nem lassít ha oda teszed az appokat, gyorsítani nem fog szerintem. Kernel nem kell, a nightly-k felfoghatók frissítésnek is, csak wipe cache/dalvik kell előtte. Nem veszik el semmi, csak wipe data esetén ami akkor kell ha majd jön az RC vagy más ROM-ra váltasz.

    Simán hagyj mindent, V6 Superchargernél nyomj egy Re-charge-ot ha használod.
  • morcosqtya
    #2168
    Kérdés: Ha a programokat az SD kártyára telepítem (Class10-es) az lassít/gyorsít-e elviekben? Illetve ami még jobban érdekelne:
    Ha ekkor újrarakom a ROM-ot (8.10-es Quarx-Nightlyról a 8.12-esre) akkor a CM7 signed kernelt feltegyem-e (szerintem már nem kell), a telepített appok amik a kártyán maradtak bekavarnak-e majd az új szűz ROM-nál?
    Érdemes mindent törölni?
    Akik 2 naponta upgrade-elnek ROM-ot azok minden este újrarakják majd újrabeállítják a teljes rendszert? (gondolom Titaniummal vagy egyéb backuppal, nem egyenként)

    Simán ne hagyjam fent a kártyán a progikat? Clear cache kellene?
  • aate
    #2167
    Az utánrendelt GG üveg kinézetre ugyan az volt mint a gyári, de valamiért jobban szedte az ujjlenyomatokat jobban koszolódott állandóan zsíros volt. Most a garanciás csere után gyári van rajta, és ezen van valami réteg ami miatt sokkal jobb nem koszolódik annyira.
  • aate
    #2166
    Igen lányom telefonján volt már GG üveg csere, kijelző nem az + 15 ezer.
    Üveg munkadíjjal együtt 18 ezer volt. Rá 4 hónapra meg meghalt az érintő panel-szerencsére garanciában kicserélték - üveggel együtt. :-)
  • Narxis
    #2165
    Annak annyi.
  • smv
    #2164
    És stabil bugmentes ICS lett végül az első defyre, vagy annak a projektnek annyi?
  • SimaSuna #2163
    ICS helyett már a JB fejlesztése történik :)
  • smv
    #2162
    Mikor lesz mar bug nelküli ics defyre?:(
  • SimaSuna #2161
    ez van...

    Munkatársam Nexusára tegnap/tegnap előtt tette fel a JB-t..egész jó...
    bár mivel JBt használom én is, nem lepett meg. :)
  • morcosqtya
    #2160
    A vicc, hogy One X-re is ICS van alapból applikálva ha jól tudom, a Jelly gyáriból a kanyarban sincs, mi meg már használhatjuk ebben a formájában, ezért több mint hálás vagyok.. és nem a Motorolának hanem független fejlesztőknek (Quarx).
    Motorola felőli gyártói terméktámogatás kb 0... :(

    Innen mindig ez a telefonvételkori párbeszéd jut eszembe: (kezdő vásárló kérdezi a pda gurut)

    [i]- ...akkor milyen párti vagy? Samsung? Szotyi? Htc?
    - Nem.
    - iPhone? Nokia? Moto? Lg? ZTE?
    - Egyik se.
    - De melyik márkát ajánlod?
    - Egyiket se, tök mindegy mit veszel hulladék az összes. Hibátlan konstrukció nincs, nem is volt. Csak a pénzed kell nekik, fél év múlva leszarnak a most aktuálisan csúcsmodell telefonjuk firmware-ével együtt.
  • SimaSuna #2159
    tudomásom szerint a CM9 romok többsége már nincs is fejlesztve.
    A MIUIk fejlesztése is leállt, mert a froyoból már nem lehet többet kihozni...
    a CM10 viszont napi használatra már a 2-3 update után használható volt...napról-napra/hétről-hétre jobb lesz.
    Karácsonyra ahogy írtad, egy stable vagy egy RC is lehet belőle.
  • Narxis
    #2158
    Az Autokiller Memory Optimizer nálam alap amióta megvettem a Defy-t, ez nem egy taskkiller csak szigorúbbra lehet vele állítani a memóriakazelést cserébe viszont a multitasking döcögősebb lesz.

    Nekem nem akadt de mivel sok appot használok úgy vettem észre, hogy ezeknek a fele még nincs JB-re felkészítve, pl. a Volume+ ICS-n se 100%-os még mindig valami oknál fogva, JB-n pedig egyáltalán nem emel hangerőt.

    Szóval bőven ráérünk, már most is alkalmas mindennapi használatra pedig csak nightly, nem béta és hol van még az RC? Még a hivatalos CM10-et is hegesztik úgyhogy mire a Defy-é RC-be ér addigra szerintem az appok is kapnak 1-2 JB updatet mert nagy összeggel merek rá fogadni, hogy sok hibáért nem is a ROM hibás hanem a telepített appok amiket fél-1 éve nem frissítettek(van olyan nálam is).
  • SimaSuna #2157
    task killer? V6Supercharger?
    nem segít?
  • morcosqtya
    #2156
    bocs, F5 :)
  • SimaSuna #2155
    Quarxé? mert ha igen, azt használom. Nincs vele gond. Smooth, nem laggol, egész jó. apex 1.3 launcherrel használom.
  • morcosqtya
    #2154
    08.10
    helyesbítek: tegnapi... :-)

    Most tesztelgetem.

    A vas: legelső szériás Defy MB525 SOC (zöld kamerás)
    kernel: CM7 kernel signed
    Gapps: jellybean minimal 0726
    ROM: Quarx féle CMX Nightly 08.10

    benyomások:
    felület szép, könnyen kezelhető, letisztult

    teljesítmény: tiszta memória esetén gyors, majd folyamatosan belassul, de nem akad, ugyanakkor pazarlónak tűnik, nincs optimalizálva, esetleg memory leaking (bár még beállításokkal javítható gyanítom), fagyás egyszer volt. Boot után aksikivétel kellett, dupla cache wipe és dalvik cache wipe mellett.
    Szabad RAM 19-12% körül jelenleg.
    AnTuTu Benchmark: roppant gyenge összpontszámot értem el, 2050 pontot éppen verem valamivel. Ami javult, az a SD kártya kiolvasási sebessége (172 pont), gyanítom emiatt is gyors alapból egy rakás galériás megoldás. Database IO javulhat gondolom optimalizációval. (Karácsonyra egy patent kis oprendszer lesz ez!! még ilyen kvázi "gyík" telefonra is mint a SOC defy. :-) )

    Fogyasztás: eddig a CM7-nél kedvezőbbnek tűnik de éjféltől hajnali 3-ig tesztelgettem, nem sokat tudok írni, azaz nem számszerűen és nem hitelt érdemlően. Majd 3-4 nap múlva beszámolok. Húzni egyelőre nem szándékozom. Alap governorral megy (300-1000 Mhz).

    Egy két megoldást érthetetlennek találtam benne (dialer+névjegyek különválása, stb stb) és nem éppen ergonomikus, a beállítások foghíjasok, funkcióhiányok, de hát szépül, épül... :)
    korlátozott lehetőségek még (ikoncsere, "adw" felület gyerekcipőben, témák hiánya stb. de ezek majd később). A lényeg megy.
    Vannak innovatív dolgok (bár nálam kimaradt a CM9 így lehet, hogy csak nekem újak ezek: widget kezelés, stb)
    Összességében tetszik, telefon jó, hangminőség jó, apollo zenelejátszóban még nincs folder nézet, így marad a player pro.
    Megint sok progi feleslegessé vált nálam CM7 után is. Nem tudok még egyértelműen nyilatkozni, hogy a telefonálási bugomat (híváseldobálás és ad hoc holdba nyomás, beérkezőnél fagyás) megoldotta-e, de majd beszámolok arról is. Ha igen akkor ez marad fent.

    Hát röviden ennyi.
    Reményekkel tekintünk előre.. :)
  • SimaSuna #2153
    melyiket?
  • morcosqtya
    #2152
    Ok.
    Próbálta már valaki ezt a 2 napos rom-ot?
    :)
  • Firerock
    #2151
    mindegyiknél így van,ez nem gáz:)
  • morcosqtya
    #2150
    Az a szép, hogy ez a file kétszer van benne.
    Kérdés, hogy a telefon unzippeli-e szépen vagy behülyül??

  • Narxis
    #2149
    Ha letöltöd a zip-et és meg tudod nyitni akkor nem sérült. Gapps-ból pedig a minimal kell, pár hozzászólással előbb linkeltem.
  • SimaSuna #2148
    az alsó fájl csak a ZIP ellenőrzésére szolgál, hogy nem sérült a ZIP...
  • morcosqtya
    #2147


    Az alsó fájl mire való?
    Melyik Gapp kell hozzá?

  • Narxis
    #2146
    Akkor passz, azért ha garis még én elküldeném szervizbe persze gyári Froyo-val.
  • morcosqtya
    #2145
    De semmi más helyzetben nem csinálja, használat közben jó a kijelzővezérlés.
  • Narxis
    #2144
    Miért nem a végleges CM 7.2-vel próbáltad? De szerintem ez hardveres hiba.
  • morcosqtya
    #2143
    Nekem már hónapok óta az a gondom, hogy gyakran bejövő hivásnál lefagy, kicsörög és nem tudom felvenni, mivel érzéketlen a teljes kijelző. Esetenként a hívásfelvevő slider ugrál jobbra balra, mintha valaki babrálná a kijelzőt.
    Alkalmanként várakoztat (holdba nyomja), majd bontja a meglévő vonalat.
    Előfordul, hogy a zsebemben bekapcsol a kijelző magától és elkezd a felület átállítódni.. vagy kinyomja a bejövő hívásokat.

    Kijelző gond? Érintő panel hiba?
    Vagy szoftveres összeakadás?

    CEE 2.2.2 volt fent
    majd root, és a lenti boot loaderrel CM7.2 RC1
    Jelenleg is ez van és ezzel is csinálja. Ez ugye teljesen új kernel tehát nem valószínű, hogy rom-specifikus probléma lenne..

    Ötleted van rá?
  • Narxis
    #2142
    Nem voltam biztos abban, hogy jól értem-e a problémád azért nem mertem válaszolni. :) Szóval az volt a gond, hogy használhatsz-e az 1.4-esnél újabb 2ndInitDefy-t? Mert arra írtam volna, hogy nem gond. Régen volt egy olyan probléma, hogy ez a 1.4-esnél újabbnál nem jött be a bootmenü, de úgy látszik ezt azóta javították, lehet én is letöltöm ezt a 2.3-ast.