62
  • sanyiute
    #62
    Voyagerhez hasonló szonda nem tudom mennyibe került/kerül/kerülne de ki lőhettek volna még vagy 10-et 20-at
  • NEXUS6
    #61
    Ok!
    Én is átszoktam neki, de mindig megharagszik.
    :)
  • Kara kán
    #60
    Annak a kedves ismerősödnek - feltéve, hogy nem én vagyok, másik néven - add át szolidaritásom és bátorításom szívélyes kifejezését. :-)
  • NEXUS6
    #59
    Jaj ne!
    Van már egy ilyen hittérítő ismerősöm az egyik fórumon, az a mániája, hogy ő hozza a világosságot az emberök fejébe.
    Ez néhány embernek nem jön be, főleg a lekezelő stílusa miatt.

    Neked monnyuk még sokat kell fejlődni hozzá.
  • Kara kán
    #58
    Igen! Szeretem kimosni a mocskot az emberek agyából.
  • nextman
    #57
    Akkor biztos mosópor vagy:)
  • NEXUS6
    #56
    Azért nem, mert a galaxismagjában levő feketelikban dekkolnak a hicsik.
  • Kara kán
    #55
    Maradj már magadnak!

    Más:
    Én csak aztat nem értem, hogy mér a búbánatba a Tejút közepét vette célba a V1, miért nem megy itt szépen a kertek alatt, ahun van a lakható zóna, és dekkolnak a kis zöld manók?
  • NEXUS6
    #54
    Vazze mennyit fog ez akkor érni!?

    Stoppolom!
  • Doktor Kotász
    #53
    "Azért még, ha több tízezer év is mire eljut egy értelmes lények álltal lakott bolygó közelébe és megtalálják, gondoljatok bele mekkora felfedezés lesz az számukra."

    Szerintem mi az emberek előbb fogjuk megtalálni, mint fontos űrrégészeti leletet.
  • Kara kán
    #52
    Igen.
  • nextman
    #51
    Miért? Te intelligens vagy?
  • Kara kán
    #50
    Mindenki beszéljen csak a saját nevében.
  • nextman
    #49
    Azért keressük máshol az intelligenciát, mert itt nincsen!
    Ez már sajnos bebizonyosodott.
  • Irasidus
    #48
    A SETI, mint komolyan felvetett tudományos kérdés, Giuseppe Cocconi és Philip Morrison 1959-es Nature-ben megjelent cikkétől létezik (az első komolyabb kísérletet 1960-ban folytatták), a SETI mint programnév 1979-től létezik. Egyébként valóban állami ismétlem állami támogatást megvonták, de magánadományokból illetve egyébb forráskból mindig volt valamekkora pénzügyi keret. Egyébként nem feltétlenül pénz kérdése, a SETI alkalmazta először azt - a mára más csillagászati kutatásokban is bevált módszert - hogy a más kutatások műszeridejét kihasználva a háttérből elemzik a rádiójeleket. Ehhez meg leginkább lelkesedés kell mint pénz, igaz megvannak ennek is maga hátrányai pl.: hogy nem fordíthatják oda a tányért ahova szeretnék... Ezért építették meg magánadományokból egy kifejezetten SETI kutatásokat célzó rádióteleszkóp együttest.

    10 millió fényév távolságból sehogy sem kommunikálhatnák, vagyis csak egyoldalúan információ küldés lenne lehetséges, minthogy a válaszra 20 millió évet kellene várni! Viszont 100 fényév távolságon belül kialakulhatna egy kétoldalú kommunikáció...
  • Kara kán
    #47
    Jogos!
  • Soto
    #46
    Tisztelt Kara kán úr!
    Az ötven éve folyó asztrobiológiai kutatások alapján nem lehetetlen a Földön kívüli intelligencia, de a valószínűsége aszimptotikus jellegel konvergál a nullához. No és ha létezne is, mondjuk tíz millió fényév távolságban, hogyan kommunikálnánk velük? És miről? És vajon barátságosak lennének? Sok tudós, például E. Fermi vagy S. Hawking erősen kétségesnek tartják, hogy egy ilyen találkozó üdvözítő kimenetelű lenne az emberiség jövőjét illetően.

    Szeretnénk azt hinni, hogy nem vagyunk egyedül a kozmoszban. A NASA 1992-ben indította a SETI (Seach for Extraterrestrial Intelligence)programot, majd egy évre rá megszüntették a támogatását. Amikor Carl Sagan már éppen meggyőzte a kongresszust, felszólalt Proxmire szenátor, ekként: "Elnök úr! Először itt a Földön kellene megtalálnunk sz intelligenciát."

    Üdvözlettel,
    Sótonyi József
  • shownomarcy
    #45
    De szerintem le fognak cseszni, hogy miért nem elsőbbségivel adtuk fel! xD
  • NEXUS6
    #44
    És ez mér is jó?
    :)
  • Omega
    #43
    de ennek a valószínűsége minimális
  • Kara kán
    #42
    Azt ugye nem kell hangsúlyoznom, hogy:

    EZ AZ ÖTLET KOPIRÁJT!
  • Kara kán
    #41
    ...mert ugye az üzengetés fénysebességgel menne, a szonda meg cammoghat.
  • Kara kán
    #40
    Tyű, mekkora ötlet jutott eszembe:

    Ha 10-20-100-1000 év múlva felfedezünk egy földönkívüli civilizációt, amely épp valamelyik űrszondánk haladási irányának közelébe esik, akkor üzenhetünk nekik, hogy „Hé, megy felétek a szondánk!”. Ők el tudnák kapni, és pár emberöltő múlva vissza tudnák igazolni a küldemény átvételét. Baró!
  • Kara kán
    #39
    De ha visszatér 100 ezer év múlva, akkor már valszeg igen.
    Ez nem vicc!
  • NEXUS6
    #38
    Az biztos, hogy mi a jelenlegi fejlettségi szintünkkel nem tudnánk.
  • Kara kán
    #37
    A szó, amit kerestek: palackposta.
  • Petka
    #36
    Az még nem zárja ki azt, hogy egy lakott bolygó mellett haladjon el. Meg aztán kitudja, hogy az ottani fejlettségi szinttel milyen objektumokat tudnak detektálni és milyen módszerekkel.
  • NEXUS6
    #35
    Szerintem sose nem találják meg.
    20 év múlva már semmi energiája nem lesz. És ha nincs energia, már nem fog jeleket sem sugározni.

    Attól kezdve még mi sem fogjuk megtalálni.
  • NEXUS6
    #34
    Nem gyorsabbak, azonban van bennük fedélzeti számítógép, tempomat, ABS, elektromos ablakemelő, klíma és napfénytető!
    És természetesen kevesebbet fogyasztanak.
  • Petka
    #33
    Azért még, ha több tízezer év is mire eljut egy értelmes lények álltal lakott bolygó közelébe és megtalálják, gondoljatok bele mekkora felfedezés lesz az számukra. Persze a mostani emberi civilizációból kiindulva mondom ezt. Nekünk is durva felfedezés lenne, ha találnánk egy másik rendszerből küldött szondát még akkoris, ha azt cirka 50000 évvel ezelőtt indították.

    Szóval a Voyagert ne csak egy űrszondának tekintsétek, hanem egy hírvivőnek is, amit, ha egyszer idegenek megtalálnak, tudatni fogja velük, hogy valaha élt (vagy él még) rajtuk kívül még egy civilizáció is messze tőlük.

    Big respect Voyagers!
  • HENCIG
    #32
    Wooow!
    Kora reggel m/s ? meg szökési sebesség meg szorzók???
    Csajjal nem megy fiúk? :O
  • toto66
    #31
    Az feltétlen, meg rádiója is hozzá.
    De hidd el, vannak ilyen amatőrök is! Csak pénz kérdése, és az csak nekünk nincs!
  • JethroHUN
    #30
    És van hozzá ház mérető antennája :)
  • toto66
    #29
    Bárki, aki ismeri milyen frekvencián sugároz!
  • bmw
    #28
    Azt hittem az ujabb muholdak gyorsabbak...
  • duke
    #27
    Persze lehet, hogy ez is kamu, mint a holdra szallas.
    Ugyan ki tudna ellenorizni ?
  • duke
    #26
    Nem semmi hogy mar 33 eve mukodik, ebben a pilanatban is ott van, es megy. Vajon meddig tud menni, mert elobb utobb biztos utkozik valamivel, akar milyen nagy is az ur.
  • Kara kán
    #25
    Naphoz viszonyított sebességek (km/s)
    Pioneer 10: 12,066
    Pioneer 11: 11,421
    Voyager 2: 15,470
    Voyager 1: 17,066
    New Horizons: 15,985
  • Kara kán
    #24
    V1=Voyager 1
    V2 = Voyager 2
    P10 = 10-es Úttörő
    P11 = 11-es Úttörő
    NH = Új Horizontok
  • Kara kán
    #23
    „A harmadik kozmikus sebesség az a sebesség, mellyel egy űrhajót vagy más testet adott pontról indítva az éppen elhagyja a Naprendszert. A Földről indított űrhajó esetében ez a sebesség 16,6 km/s.”

    A Voyager 1 jelenleg a Földtől 17,07 km/s sebességgel (61.452 km/h) távolodik. Vagyis évente a Föld-Nap távolság 3,6-szeresét teszi meg. A Voyager 2 ehhez képest 10%-kal lassabban halad.

    Egy szót se halljak!