30712
TES
  • bajgunar
    #30271
    Jah, am. mindenhol nincs lábnyom. Az uccsó képen pl körbefutkároztam a sárkány körül, és semmi nyom sehol...
    Amúgy egy már megölt sárkány, ha újra megjelenik, akkor már nem szívom el a lelkét?
    Mert az uccsó képen pl, amit az előbb lőttem, nem szívta el. Egyszer már jártam itt anno először, akkor elszívta.
  • bajgunar
    #30270
    Nem tudom miért, nekem működik:
    https://imgur.com/a/bIPhXNv
    https://imgur.com/a/dfiKXIr
    https://imgur.com/a/MfZtGy4
    https://imgur.com/a/o6O99w9

    Ezek a MOD-ok vannak fennt:
    https://imgur.com/a/N0dSjfY

    Ez kell a célzáshoz:
    Disable Auto-Aim

    Átír pár értéket, de nem csak, hogy nem lesz célzás, oda fog lőni, ahova lősz.

    Skyrim.ini -be ezek kellenek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    [Combat]
    f1PArrowTiltUpAngle=0.7
    f1PBoltTiltUpAngle=0.7
    f3PArrowTiltUpAngle=0.7
    f3PBoltTiltUpAngle=0.7
    fMagnetismLookingMult=0.0
    fMagnetismStrafeHeadingMult=0.0

    [Actor]
    fVisibleNavmeshMoveDist=14000.0000
  • Kroki105
    #30269
    De öröm az ürömben hogy nyomok nélkül még halálosabb leszek.
    Emlékszek mikor régen kipróbáltam a játékot, akkor működött faszán ez a mod is. Azért akartam most is feltenni.
  • laikuss
    #30268
    Játszunk vele, de sajna segíteni nem tudok, mert csak Legendaryban tudom megmondani, hogy jól működik.
  • Kroki105
    #30267
    Tetszik ez a játék! Mikor először kipróbáltam, ennyire nem jött be. Azt olvastam valahol hogy ez a fallout 3 motorjára lett felhúzva. Ezek nagyon tudnak valamit, mert a f3 kinézete az kacagtató ehhez képest. Azt azért be kell ismerni hogy erdős hegyvidékes havas patakos izéből frankón egyszerűbb látványosat összeeszkábálni, mint a szétatombombázott lepusztult szarból.
    Van egy rohadt idegesítő dolog, a képen is látszik, tiszta célpont a róka, de a falba lődözi a nyilat...! Ha magasról kiugró kiszögellésről próbálok lőni, sokszor visszapattan a vessző a semmiről. Nem tudom hogy ez fps nézetbe is ilyen e, de én úgy nem tudok játszani, hányingerem lesz tőle.
    Sikerült elfet is összehozni, a cbbe itt is csodákra képes, mint f4ben. Csak pár modot tettem fel, félek a ctd től, régen azért is hagytam abba. 15 mod ha van, eddig semmi probléma nem volt. Külön gyönyör, hogy házba be, ill. kilépéskor 1 másodperc a töltőképernyő, fallout4 nél volt hogy fél perc.(és a skyrim nem is ssd-n van, mint a falout4 volt.)
    Vettem egy telket is, valami jarl banya csicskája adta el 5k-ért. Az lenne a kérdés, hogy jobb tervrajzokat hol lehet szerezni hozzá? Egyelőre az alapot kezdtem felhúzni, szöget kell szerezzek a továbbiakhoz.
    Van egy mod, a lábnyom mod, ami bazi hangulatos... volna. De valamért nem működik. Felraktam a régebbi verzióját is próbaképp, ott a lónak, testőrnek is van nyoma, csak a karakternek nincs. Kipróbáltam full tiszta modolatlan verzión is, ott se működött. Valaki használja ezt, működik? Már ha egyáltalán valaki játszik még ezzel.
    Marha kíváncsi leszek ennek a játéknak a következő részére, egy olyan építési móddal, mint a fallout4nek van (már miért ne tennék bele, ők sem a maguk ellensége), hát...
  • Kroki105
    #30266
    Jónak tűnik, köszi. Néztem a mod képeit, ezt találtam (biztos hogy ugyanazzal a játékkal játszunk?):
    bill
  • SaGa
    #30265
    Emlékeim szerint default nem, viszont van valami mod, amivel gyorsbillentyűkhöz rendelhetsz különféle „szeteket”. Rég játszottam már vele, nem emlékszem a nevére…
    Talán az AH hotkeys
  • Kroki105
    #30264
    Köszi.
    Az íjászkodás már 41. A táblás helyen már egy lövésből megvoltak sunyiból a Draugrok. Ezek mind halott orvosok lennének?
    Még a testőrcsajszit is agyonlőttem, olyan menő vagyok. Egy sárkányharc után vettem észre hogy egy nyíllal a hátában fekszik a döglött sárkány mellett. Konzollal visszaraktam, mert ezer éve volt mentés, és mégegyszer nem akartam megküzdeni a sárkánnyal, meg a haverjával. Tök jó kis sapkát adtak, jó íjásznak, zárnyitásra, meg asszem lopakodásra is ad pluszt.
    Van egy másik kérdés: a fegyvereket nem lehet görgőváltani egérrel? Pl megyek a bow-val, de sötétben a fáklya jól jönne. Vagy a heal éppen, esetleg kard pajzs, ha már nem tudok nyilazni.
  • SaGa
    #30263
    Tizes szinten még mindegy. Hozzáteszem, Skyrimben szinte bármikor válthatsz bármire, ez az egyik hibája. Mindenhez is értő félistenné válhat a karakter, ha úgy akarja. Persze a szakosodás előnyt tud adni bizonyos szintig.
    Amit semmiképp nem szabad, hogy valami mellékes tevékenységgel pörgesd fel a szintedet (pl fegyverkovácsolással, lötty főzéssel), mert az ellenfelek a szintedhez igazodnak és ha a harci skilljeid nem elég fejlettek ahhoz a szinthez, csúfosan elvernek seperc alatt.
    Persze hasznos a löttyfőzés és a fegyverkovácsolás is, de csak ésszerű határok között. Sokan csinálták, hogy az első faluban a kovácsnál felfejlesztették a karaktert jó sok szinttel, majd elmentek a tábláért és már a barlang kapuján se jutottak be, mert az ott tanyázó hegyirablók kivégezték őket. Emléküket megőrzik a karakternaplók.
  • Kroki105
    #30262
    10 es szinten vagyok, és eddig íjászkodtam. De kipróbálnám a varázsolgatást is, működni fog a kettő? Lesz valami hátrány ha nem csak egy dologra koncentrálok? Vagy új karakter kellene hozzá?
  • Kroki105
    #30261
    Felraktam a skyrimet, fallout most egy kicsit off.
    Elég régen játszottam már vele el is felejtettem milyen ocsmányul néznek ki az elfek itt. Egy elf íjászt akartam indítani, de hát az úgy néz ki, mintha egy ufó szülte volna, akit Máris szomszéd ejtett teherbe...
    Lett egy ork íjászom, az legalább alapból ocsmány.
  • Although
    #30260
    Ha valaki ki akarja próbálni kis keresés után találtam.
    Requiem 2.02 SSE
  • orkodo7236
    #30259
    Sziasztok, valaki esetleg tudja, hogy a magyarítás müködik a survival moddal együtt? A morrohun oldalán nem találtam erre vonatkozó információt. A válaszokat előre is köszönöm.
  • SaGa
    #30258
    Actors fade vagy valami hasonló…
  • Wreck86
    #30257
    Sziasztok,
    Hosszú évek után nekem sajnos csak most tűnt fel, hogy a játékban az NPC-k, Banditák stb csak egy bizonyos távolságból látszódnak. Ha távolabb megyek nem. Ezt az értéket hogy nevezi a játék a beállításoknál és lehet növelni? (angolul) Valószínűleg ilyen volt az alap grafikus beállításom mindig.

    Köszi!
    M.
  • Savaran
    #30256
    Hát a tundra éghajlatba nem passzol, de lehet a boszik nem érzik a hideget :)
  • Kingtiger15
    #30255
    Aztán majd jól felfázik...
  • Although
    #30254
    A Fallout 4 akinek ez tetszik de eljut a pontra kurva kevés a karakterek meg a sztori meg minden. Ezen kevés mód változtat. Van néhány messze jobb quest mód. Néhány messze sokkal jobb konstrukció mint new world. Ilyen a Beyond Reach. De ettől az alap játék marad amit Molni ír. Erős közepes jó indulattal.

    A Fallout 4 már élő karaktereket tartalmazz egy jónak nevezhető sztorival. Persze a hardcore rpseknek az is szar. Tényszerűen messze jobb mint ez.

    Aki meg esetleg belépő után tovább lépne. Ott a Witcher jó sztorival gyenge hasonlóan gyenge harcrendszerrel mint ez. Aki meg még tovább. Ott a Tyranny Eszméletlen jó sztorival jó harcrendszerrel, tanítani való betanító segédlettel. És stb. Jönnek a jobbnál jobb játékok :) Csak nem ott ahol keresitek :)
  • Savaran
    #30253
    Szubjektíve nekem ez jön be a legjobban
    Witch Of The Wild
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2018.10.15. 17:32:08
  • Dante73
    #30252
    Hali!
    Mágus csajomnak keresek mágus ruhákat. CBBE testre, valami jó kis bevált overhaul kellene. Eddig szexi páncélokban nyomta, de egy adat vesztés miatt újra kezdtem, és most mágusruhás lesz, de ez elég ergyán néz így ki...
    Ha valaki tud valamit, kérem ne tartsa magában!
  • Montanosz
    #30251
    nézőpont kérdése, nekem éppen a skyrim meg példa a kingdom come jön be, éppen a határtalan szabadsága miatt :-D
  • Mayorpapa
    #30250
    Belefutott már valaki abba a bugba, hogy a házépítéshez nem tud fenyőfűrészárút vásárolni? Bármelyik malomba megyek, nincs olyan opció a beszélgetésben, hogy vásárlás :(
  • laikuss
    #30249
    Hát igen. ez már más kérdés, (hosszúra nyúlna) és az atmoszféra nagyon fontos.
  • molnibalage83
    #30248
    Őszintén? Szerintem nem. A modokkal survivor és egyéb dolgokat csinálhatsz belőle, de vérlapos a sztotri. Semmire nem emlékszem belőle, város nevekre és ennyi, de semmilyen karakterre. Kivittem, azóta is ott van a polcon és ott is maradt. A Gothic 1-2-3-ból meg szinte mindenkire és mindegyiket vagy 3-szor toltam ki alsó hangon. Na, kettőt lehet találni miért.

    Az végtelen sandbox nem minden. Ha persze téged a "felfedezés" hajt, vagy az ultimate survivor camp, stb MOD, akkor egy végigjátszást esetleg megérne, mert ha alapból úgy jön, akkor talán kipróbálom, de ha igazi jó RPG-re vágysz atmoszférával, akkor Gothic 1-2 és azok DX mittomén hány remasterjét ajánlom vagy a Witcher szériát. Ahhoz képest nevetségesen sekélyes volt a Skyrim az én szememben.

    Már, ha ezek nem voltak meg.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.10.03. 00:13:45
  • Kingtiger15
    #30247
    Higgyétek el, hogy egy mezei usernek ez az egész modolás kínaiul van, örül, ha 1-2-t fel tud tenni és még elindul a játék. :D
    Azért ez egész más liga, mint kicsomagolni egy rart a TW Medieval 2-höz, vagy pipálgatni a workshopban a Skylines-hoz.
    Belekukkantottam a Perfectly telepítési útmutatójába, hirtelen nem is értettem , mit akar, ez lenne a "very easy" ?
  • laikuss
    #30246
    Persze, nagyon figyelni kell a LOTT-ra is és tényleg rendelkezésre áll minden infó, de amikor felteszed úgyis látod. Visszamenőleg nem fog összeakadni. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja, viszont így biztos olyan lesz amilyennek szeretnéd és szerintem ez a fontos.
  • Madi92
    #30245
    Amúgy érdemes még foglalkozni a játékkal? :D
    Tudom, valahol hülye a kérdés, de mindig vonzott a skyrim, de sosem merültem bele. Régen az volt az ok, hogy várok a magyarításra, közben kész lett, akkor elkezdtem modolni, akkor meg az volt a gond, hogy a modok nem voltak magyarok. Aztán én lettem sokkal jobb angolból, felraktam pár modot, tetszett is, de random kifagyott aztán azóta nem néztem rá.
    Ha azt mondom, hogy 10%-ot láttam eddig a játékból akkor szvsz sokat mondok.
  • Dante73
    #30244
    Nekem ezekkel a pakkokkal az a bajom, hogy nem az van benne, ami nekem kell. Jó, én 40-50 max 70 modot használok egyszerre, (Bár most adatvesztésem volt, elvesztettem mindent, elölről meg most nincsen kedvem kezdeni a dolgot. Meg volt csinálva rendesen, most meg arra sem emlékszem, milyen sorrendben kell elkezdeni. Régen találtam egy jó kis leírást a morrohun-on, az volt a vége, hogy kész, van is egy moddolásra kész Skyrim a gépünkön. És most nem találom. Itt a magyarítás, patchek, stb tényleg az alap dolgok voltak leírva, néhány sorban, és innen lehetett rápakolni a modokat.)
  • Mr_no_NaMe
    #30243
    Ezt azért nem hiszem el, mert anno mindent felinstalláltam, mindent úgy csináltam ahogy a leírásokban és a fórumokon olvastam (nexus pl), és a 100 mod körül mindig elkezdett összeakadni valamelyik-valamelyikkel. Kikerülhetetlen, hacsak nem úgy rakosgatod egymásra a modokat, hogy már tudod melyik fileval ütközhet ezért már rögtön ki is küszöbölöd. hát foglalkozzon ezzel az akinek hét anyja van főleg úgy, hogy már valaki 1500 modot úgy egymásra pakolt, hogy hozzá se kell nyúlni :D Mondjuk eléggé el is vitte a gépigényt, de legalább meg van csinálva.
  • laikuss
    #30242
    Pont azt csináltam amit írsz, átnéztem, max. három nap nap az egész és mindent tudsz és mondom olyan lesz ami a te szád íze és nem másé.
  • Mr_no_NaMe
    #30241
    Olyan lesz, ha egyesével átnézed az összes modot amihez hozzányúlsz (200-300 alatt értelme sincs belekezdeni), és minden egyes mod minden egyes fileját átvizsgálod, hogy mi-mivel ütközik. Ez nyilván lehetetlen, de ha már valaki előttem megcsinálta, akkor nyilván azt fogom használni amit évek óta javítgatnak, és nem a nulláról fogom én megváltani a világot. El kell dönteni, hogy játszani akarsz, vagy modolni. Mindkettő élvezetes, de a kettő együtt tuti nem megy.
  • laikuss
    #30240
    Én azt mondom, megéri és nem nagy kunszt saját mód listát készíteni. Olyan lesz a játék amilyet "te akarsz" és tudod mit csinálsz, azokba viszont nem nyúlhatsz bele.
  • Mr_no_NaMe
    #30239
    Én még mindig azt mondom, hogy egy csomagot összerakni, a mergelést megérteni, a programokat megtanulni kezelni felér egy kisebb fajta intenzív autodidakta tanfolyammal és akár milyen penge vagy 4-5 napod biztos rámenne a szopásra, de inkább 1-2 hét.

    Van egy fanatikus srác akki összemosott 1000-1500 modot ami közel bugmentesen működik. Grafikai tuning, must have modok és a legkülönfélébb összeválogatott cuccok amik csak többé teszik a játékot. Keress rá: Skyrim Perfectly Modded.

    Annyit írtam már, hogy lassan pénzt kérhetnék a gyerektől, de mivel én elég sok napot szenvedtem mod telepítgetéssel, és 130 modnál mindig kettéfagyott a játék, ezért én anno én hihetetlenül megörültem annak, hogy van olyan akinek ez az élete és helyettem megcsinálja. Csak le kell tölteni és működik. Hajrá
  • SaGa
    #30238
    Közben eszembe jutott valami: keress rá a G.E.M.S. kifejezésre Skyrim környezetben, az nem egy ember, hanem egy elég méretes közösség ajánlott modlistája, plusz még számtalan tuning módszer leírása. A nexuson innen elindulhatsz.
  • ntex
    #30237
    Üdv. Nem tudtok véletlen olyan modlistát vagy mod guide-ot mint Fallout 4-hez a Biraitbec modlist, ami egy hosszasan tesztelt mod összeállításnál részletesen elmagyarázza miket, milyen sorrendben és milyen beállításokkal érdemes telepíteni? Nem vagyok képben Skyrim modokkal, nagyon rég játszottam vele, de most újra elővenném, ha már meglett ingyen az újabb Special Edition kiadása. Előre is köszi.
    Utoljára szerkesztette: ntex, 2018.09.29. 12:05:02
  • Mayorpapa
    #30236
    Sziasztok! Miután felraktam a Mod Managert, eltűnt az a szép kis átlátható inventorym, (amit asszem a magyarítás rakott be). Ezt vissza lehet hozni még valahogy, hogy ne az alap inventory legyen? (Legendary Editionnal játszok) Hiába indítom a Skyrim (SKSE) parancsikonnal :(
    Utoljára szerkesztette: Mayorpapa, 2018.09.27. 13:19:03
  • coolpet
    #30235
    Ez is steamen aktiválható SN-t ad.

    Én minden játékomat ezeken a CDKey siteokon veszem és steamen aktiválom.
    Ott a vásárlást igazoló utalás, a megerősítő mail ha valami probléma lenne vele.
    De eddig soha nem volt.

    Egyébként meg ha steamen vásárolnék mindent 5x annyit fizetnék ki ugyanazért.
    De te tudod.

    Itt az ár összehasonlító weboldal: Link

    Üdv, P
  • Kingtiger15
    #30234
    Ok, köszi a megerősítéseket, bár azt hiszem, vásárláskor maradok a steamnél.
  • coolpet
    #30233
    Nehogy megvedd 40 Euróért a kiegeket!

    Vedd meg pl itt a SE-t: Link

    5200Ft, ez a 64 bites, minden kieggel együtt.
  • Zoolee1976
    #30232
    Szia! Én most vettem meg a 64 bitest és rendesen működik a magyarítás is vele és alapból benne vannak a dlck.Egyértelműen az újabb verziót érdemes megvenni.