77
  • primavis
    #77
    na ja, de a szentjános bogarat is csak látni lehet, de ő nem világit meg semmit! No a fákat is csak látni lehet majd! Jó kis hűlyítés!
  • Kara kán
    #76
    Ok, de csak takarékos égőkkel (ledekkel)!
  • halgatyó
    #75
    Szép dolog ez a technika. Olyan dolgok jönnek felénk, amikről álmodni se mertünk.

    Nekem is van egy álmom, aminek a megvalósításához nem kellene ekkora csodabigyó bogyó ... izé.. fa:
    A k***va bicikliseket kellene már végre rendesen kivilágítani b***
  • Szefmester
    #74
    Hát igen.. a csúnya sugárzások.. nah meg a génmanipuláció.. a kertészek évszázadok óta manipulálják a természetet, de az gondolom nem zavar, csak ha 3 év alatt történik valami nagy dolog.. akkor viszont már tiltakozni kell..

    Örök világosságól meg kérdezd meg pl a vegasi lakosokat.. némelyik szerintem csak a tévében látott csillagot az elmúlt pár hónapban...
  • fogantyu
    #73
    Szerintem ez nagyon vagány. Mekkora lehetőség van ebben! Mennyi energiát lehetne megspórolni! Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy nem tudnánk kikapcsolni a fényt :) az utcákon örök világosság uralkodna! Káros sugárzásaira is kíváncsi lennék, mert a sok génmanipuláció elég gyanús dolog.
  • lally
    #72
    Nagy bajban lesznek akkor; Az éjszakai-pillangók, de még az Ő baglyaik is,
    Hát még a vámpírok! -s milyen FaPofát vágnak majd a Napfényes_koporsóikban ...

    " Requiem:
    Adj, Uram, örök nyugodalmat nekik,
    és az örök Világosság fényeskedjék nekik."

    Szó szerint !
  • Kara kán
    #71
    Jé!
  • MJhunx0
    #70
    [Javítás]

    nem rája hanem rá = de azért még rakunk rá egyet.
    nem szemérfeldogozó sem szeméremfeldolgozó üzem = Szemétfeldolgozó Üzem.

    reméllem most már érthetőbb..
    :S
  • Kara kán
    #69
    Mit keres itt a rája? Meg a szeméremfeldolgozó üzem?
  • MJhunx0
    #68
    "ezzel a mondókával senkit nem akartam bántani"
    Egy ilyen mértékü beavatkozás a természetbe,katasztrófális lehet.
    bár nem mondom hogy szép,mer az,de inkább a fantáziába legyen ilyen.
    oké megalkotják ezeket,de tudják is hogy pár év múlva mi lesz belőllük?
    A természet előbb útóbb utat tőr magának, és már igy is jócskán felborúlt
    a rend!!
    nincs elég bajunk, és még raknak rája egy két lapáttaa had lobogjon ugye...
    már igy is tönkretettük a természetet,de azért még rakunk rája egyet.
    sebaly,amilyen durván fellép most a természet,és egyre kritikusabb lesz
    meg fogja azt bosszulni, több mint valószínűleg..
    de ha már takarékoskodni akarnánk, akkor legyen szélerőművünk meg vízerőművünk több,meg szemérfeldogozó üzem, ami termelné az áramot, de nicsen.
    helyette veszekedés van,és sok katasztrófa....
    gyönyörü :S
  • ParadoxH
    #67
    A magyar ugarra ilyet be ne hozzanak! (irony_powa)
  • JoeFromHun
    #66
    Mondjuk az én szememben annak idején a Mátrix .. de most az Avatar is egy nagy nulla volt. Sőt a Star Wars is!
    De amúgy ez a biolumineszcencia nem hülyeség.
  • Kara kán
    #65
    Médium vagyok vazze, parafenomén!
    Látom a jövőt egy nappal előre!
  • Kara kán
    #64
    Megmondom mi lesz a hír: 100 millió fényévre innen (ahová a büdös életben nem fog ember eljutni, de ha eljut is, már egyéb lesz ott <- nem ellenőrizhető megfigyelés) találtak egy, metánt és valamilyen más szerves anyagot is tartalmazó gázfelhőt.
  • MsUser
    #63
    Csak volt valami építő jellege is az AVATAR-nak, előbb a filmek aztán megvalósítják hmm. :)
  • TRolliR
    #62
    honnan gondolod mindezt? Sokan bocsatkoznak talalgatasokba, mert nem szoktak bevalosulni. Mindig kitolodik par honappal, mint ahogy sejtik, De Remeljuk hamarosan megyilnak vegre!
  • Genin
    #61
    jaj de boldog vagy, hogy az iphone végre tett egy ledes lámpát a telefonjába... végül csak felzárkózott a többi telefonhoz ;) már csak a felhasználóinak a fejében kéne egy kis fényt gyújtaniuk, de az úgyse fog sikerülni... :D
    a szüleid pedig adhatnák inkább a pénzüket a magániskoládnak ahelyett, hogy apple cuccokat vesznek neked, úgy talán megtanulnál helyesen írni. de persze kinek mi a fontos...

    de hogy a témához is szóljak, lehetne világító szobanövényeket, pl bonsai-okat csinálni kezdetben. biztos nagy kereslet lenne rá, főleg így karácsony közeledtével :P
  • kukacos
    #60
    Végre hazavisznek? :)

    De most komolyan, ha idegen életet találtak volna, két perc alatt terjedne szét. Nincs, hogy ilyen horderejű dologra egy hetet várjon az, aki tudja.
  • Kara kán
    #59
    ennyit lehet eddig tudni:
    „an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life”
  • Kara kán
    #58
    nem kell titkolózni.
  • djhambi
    #57
    Szerintem közvilágításra nem lesz alkalmas a fényerő miatt, de kíváncsi vagyok esztétikailag miféle újításokat hoz.

    Háborúra nem lehet alapozni várostervezést, és amúgyis ki lehet őket vágni, amikor akció van.

    Nem hiszem, hogy a város közepén a természet lenne a legnagyobb gond. Ellenben nem kellene sokat költeni az Andrássy út fáinak karácsonyi kivilágítására. :)

    Én raknék a kertembe. Több színűt is, hogy jól harmonizáljanak.
  • Kara kán
    #56
    A világvége megint elmarad.
  • globint
    #55
    Ja, de én nyugodt vagyok.
  • kukacos
    #54
    Ja, és sajnos:

    The findings will be concurrently published in the journal Science. Science and technology journalist Alexis Madrial says he's seen the article, and it's not what ET fans want to hear.

    "I'm sad to quell some of the… excitement about possible extraterrestrial life," he wrote on Twitter. "I've seen the Science paper. It's not that."
  • kukacos
    #53
    GMT szerint csütörtök este 7-kor? Az még két nap.
  • globint
    #52
    Jeah, már csak pár óra, és bejelentik, hogy van másutt is élet!!!!!

  • Shakata
    #51
    Szerintem baromi jó ötlet. :)
    A fény ellen meg kitalálták már a redőnyt. Vagy egy változtatható polarizáltságú ablaküveget... :D
  • globint
    #50
    Jeah, már csak pár óra, és bejelentik.
  • globint
    #49
    Mi itt azon spekulálunk, hogy szabad-e, hasznos-e a génmódosítás, miközben a NASA már feni a fogát, hogy bejelentse a földönkívüli élet bizonyítékát.
  • kukacos
    #48
    Tök jó ötlet! Bár szerintem a fényereje kevés egy rendes világításhoz, legfeljebb a gyalogosoknak lehetne iránymutató, hogy ne lépjenek gödörbe. Egy kicsit ciki az is, ha pont az ablakod előtt van egy ilyen, és fúj a szél... őrjítő lenne a fényorgia éjszaka.
  • Piel
    #47
    Aztán a kecske lelegeli a leveleket, és a végterméke is elkezd világítani! Majd a kecsketej is világít a hűtőben! Ott is meg lehet spórolni a lámpácskát, mert van bent kecsketej... No ezt hagyjuk! De az allergiásoknak jó lehet ha világít a virágpor, mert látják, hogy merre nem kell menni!
  • 3LVW
    #46
    a britek megint alakítottak... :D
  • Kara kán
    #45
    Ilyenekkel szórakoztok ti itt, Afrikában meg éheznek. (Remélem azért a mi elnökünk - aki épp hivatalos látogatáson van - nem éhezik ott.)
  • Julius Caesar
    #44
    Télen lenne normál villany. Bár pont télen lehetne hasznos, mert akkor korán sötétedik.

    Amúgy érdekes ötlet, de kíváncsi lennék a gyakorlati megvalósításra. Először lehetne pár utcával kezdeni.
  • okosan gyerekek
    #43
    Gyerekek!? Láttunk már mag nélküli mandarint? Remek! ;) Akkor remélem mindenkiben eloszlott az a vajmi kétely is, ami az ötletre irányult. Nem hiszem, ha már a fényszínét, fényerejét, a kibocsátó felületet képesek variálni, olyan nagy ügyet jelentene, hogy olyat tenyésszenek ki, aminek a következő generációja már meddő lesz. És, ha igazam van, ez egy tökéletes megoldás. A madarak a lámpákért sem csiripeltek, sőt, szemlátomást elég jól érzik magukat az oszlopokon. Nem kell erdőbe ültetni, meg orrba-szájba, és ez egy óriási lépése lesz az emberiségnek.
  • NEXUS6
    #42
    Amúgy a világító fával csak az a gond, hogy a fa kérge gondolom nem világítana csak a levele. Télen nagy sötétség borulna a városra. Az örökzöld fenyők meg nem bírják a városi levegőt.
  • haxoror
    #41
    Kérdezd meg tőle...
  • Mardel
    #40
    Ebből látszik, hogy mi is elszaporodtunk.
  • adamq01
    #39
    Attól nem kell félni h elszaporodnak a világító fák, mert egyenlőre ott tartunk, h naponta kerületnyi erdőket irtunk ki... Szal, ha valami elszaporodik az biztos nem növény lesz.
  • NEXUS6
    #38
    Én valami retrovirussal keresztezném. Egy idő után minden élőlény génkészletébe beépülne ez a dolog.

    Mondjuk ha bevinnék a HIV vírusba, az is tök praktikus lenne, világítanának a ratyik a sötétben.

    Bár most szegény macskáim világítanának, mert sajna úgy tűnik, hogy elkapták a macskaleukózis vírusát(