316
  • DrRadon
    #236
    Naaa, miért nem idézet a csonkítatlan mondatot? Ja, mert úgy már nem tudnál állandósult kárörvendőnek beállítani, hanem csak esetinek? Mit tesz a manipulatív cenzúra...

    Na pá, majd legközelebb egy másik fórumban...
  • Kara kán
    #235
    Megbocsátok!
  • Kara kán
    #234
    „Jó látni, ahogy szökellni próbálsz [...] miközben akkorákat tanyálsz az aszfalton”

    Te egy kárörvendő ember vagy, ami egyfajta perverzitás. Aggódom a jövődért.
  • Julius Caesar
    #233
    Bocs:
    ""Bolond beszéd, de van benne rendszer"
  • Julius Caesar
    #232
    Off
    Karkánról: "Bolond beszéd, de van benne logika" Ennyi a fószer.
    On

  • Molnibalage
    #231
    Amen.
  • philcsy
    #230
    "Az a kis alfa sugárzás amit kibocsát, jórészt önmagában elnyelődik, csak a felületétől pár mikron távolságról juthatnak alfa részecskék a környezetbe, ezek ellen viszont már elég egy papírlap (praktikusan azért vastagabb, fémből készült árnyékolással szokták borítani)."
    Ez még akár igaz is lehet, én legalábbis elfogadom.

    De mi van a neutron sugárzással? Ez a mennyiség (~65kg) kritikus tömeg nagyságrendű. Azt írtad hogy "van benne némi spontán hasadás is, de az csekély". Gondolom élettani hatás alapján nevezted ezt csekélynek.
    Viszont ezek szerint az a neutronsugárzás ami beindítja a láncreakciót élettani szempontból még csekélynek tekinthető? (És a hasadáshoz szükséges termikus neutron mellett ott van az eredeti nagyenergiájú neutron sugárzás is.)
  • Kara kán
    #229
    Az nevet, aki a végén nevet. :-)
  • DrRadon
    #228
    Ugyanazon okból, amiért Mr. Bean-t is megnézem néha. Jó látni, ahogy szökellni próbálsz, hangosan kiabálva, hogy "így kell ezt csinálni, sertések", miközben akkorákat tanyálsz az aszfalton, hogy öt fórummal távolabb is hallani.
  • Kara kán
    #227
    Te miért olvasol engem? Miért nem hagysz egyszerűen figyelmen kívül?
    (Apropó, a fórum fejlesztőinek ez egy javaslat, bár nincs erre még jó megoldás: az ignore on. Én téged amúgy szívesen tiltólistára tennélek, meg több más itteni hozzászólót, akinek úgy sem érdekel a véleménye.)
  • Caro
    #226
    Az alfa sugárzás kölcsönhatása az anyaggal nem exponenciális jellegű, mint a gammáé. Az alfák által közegben megtett út közel azonos, így a mennyiségüktől gyakorlatilag független, hogy mennyi jut át egy papírlapon.
    Amúgy az uránt sugárvédelmi anyagként is használják nagy rendszáma miatt. Az a kis alfa sugárzás amit kibocsát, jórészt önmagában elnyelődik, csak a felületétől pár mikron távolságról juthatnak alfa részecskék a környezetbe, ezek ellen viszont már elég egy papírlap (praktikusan azért vastagabb, fémből készült árnyékolással szokták borítani).
    Más a helyzet, ha nem tiszta uránnal van dolgunk, mert a leányelemek között már jócskán találunk béta bomló magokat is.
  • DrRadon
    #225
    A mondat helyesen: Sajnos nem mindig tudom türtőztetni magam, létezésem, viselkedésem és kioktató stílusom merő provokáció, így gyakran adok magas labdákat azoknak, akik ezt nem igazán tolerálják.

    Emlékezzünk a sertésezésre, a taknyosozásra meg a többi jelzőre. Igazából te még nem vagy kellőképpen honorálva elakadásjelzőkkel : )
  • immovable
    #224
  • philcsy
    #223
    Igazából ehhez képest a mostani Észak-Koreai akció nem is nagy ügy.
    Szeretném erőltetni ezt a USA - Izrael <-> Kína - Észak-Korea párhuzamot.
    Mind két esetben van egy kis mihaszna ország ami pattog és azt hiszi hogy áthágatja a nemzetközi egyezmények korlátait és ezt a gyakorlatban rendszeresen meg is teszik. Mindkét esetben ott van egy szuperhatalom amely egyenlőre megengedi ezt nekik. Ha ENSZ elé kerül az ügy, akkor pedig jön a jó öreg vétó jog.

    Valahol ott kellene kezdeni, hogy eltörölni a ENSZ vétójogokat ...
  • Kara kán
    #222
    Sajnos nem mindig tudom türtőztetni magam, így visszavágok a provokátoroknak.
  • philcsy
    #221
    "Iraknak kik es mit szallitottak?"
    Franciaország, 1975. nov. 18, komplett energetikai célú nukleáris technológiát adott el Iraknak. (1981. június 7, Izrael az Amerikától védekezésre kapott F-16-osokkal lebombázta az épülő Osiri atomerőművet. Az amerikai vétó miatt az ENSZ nem csinált semmit Izraellel. (?) ... Je zsidózás, Igen!)
  • Molnibalage
    #220
    beleértve az olyan lelki szegényeket is, mint amilyen te vagy, vagy a Molnibalage

    Megalol. Nem az én nevem mellett vírít elakadásjelző....
  • Kara kán
    #219
    Például, Líbiára gondoltam, amely nagyon közel jutott az atombombához, és ezt a nyugati hírszerzés is elismerte.
    Iraknak, az óriáságyúja építéséhez, rengeteg, és nem miniatűr, anyagot sikerült becsempésznie.

    Észak-Koreára visszatérve, nyilván dolgoznak már meglévő atombombájuk és rakétáik továbbfejlesztésén. Én, nem szakértőként, arra gondolok, hogy most eme eszközök elektronikáján kell javítani. Biztos vannak olyan elektronikai mütyürök, amelyeket iparuk nem tud előállítani, így máshonnan kell azokat beszerezni.
  • Garou
    #218
    Pl mi csempeszheto be? Mi az a fejlett nyugati technologia? Mekkora mennyisegre gondolsz? Biztos vagy benne, vagy csak tippelsz? Ha biztos, mire hivatkozol?

    Iraknak kik es mit szallitottak? Mire ment vele? Az afganok sem kepesek normalis AK47-eseket szerezni, megfelelo minosegu loszerrel, pedig vannak kapcsolataik. Az, hogy par emberkenek van ott dragunovja semmit sem szamit.
  • shamanist
    #217

    Pfffff!!

    Még egy hely, ahol az amerikai fegyvertőke be tud avatkozni...
  • DrRadon
    #216
    Nem én élem ki flusztrációimat a fórumokon és a fórumozókon nap mint nap, hanem te. Szóval miből gondolod, hogy az életem nyomorúságos és örömtelen?

    "A hirosimai atombombát csak mint tanulmányozandó esetet hoztam fel, és természetesen én is láttam az összsúlyát." A francokat láttad, még hazug is vagy nem csak tudatlan :)

    "Az időzőjelekkel kapcsolatban szintén butaságokat irkálsz össze-vissza," Aha, úgy történt ahogy leírtam. Ha már elvárod mástól, várd el magadtól is.

    Végezetül: az ördög nem lehet ateista, mivel tudja hogy van isten, legfeljebb nem szereti. ... okostojás.
  • Kara kán
    #215
    Igen, igen, de ezt is próbáld meg továbbgondolni. Próbáld meg, csak egyszer kell megpróbálnod, és meglátod, hogy egyre jobban fog menni, és sok örömet fog okozni az életben, új perspektívák nyílnak meg előtted a megrögzött gondolkodásmód, a napellenzős gondolkodás elfelejtésével.

    Észak-Koreát mindenféle szankciók sújtják, de több állammal kapcsolatban áll, és azokon keresztül sok minden becsempészhető, akár fejlett nyugati technológia is. Gondolj csak arra, nyisd ki az agyad, hogy pl. Líbia is mennyire közel került az atombomba előállításához, vagy Szaddám Irakjának hány nyugati cég szállított mindenféle alkatrészeket. Sajnos pénzre koncentráló világunkban pénzért majdnem minden megvehető. Ha abszolút minden nem is, de több, mint amit az átlag újságolvasó el tud képzelni.
  • Kara kán
    #214
    OK, most és utoljára szánok rád max. 3 percet:

    A hirosimai atombombát csak mint tanulmányozandó esetet hoztam fel, és természetesen én is láttam az összsúlyát. A robbanó töltet mennyiségét természetesen elnéztem - na legyen neked is ennyi örömöd sivár és örömtelen életedben.

    Az időzőjelekkel kapcsolatban szintén butaságokat irkálsz össze-vissza, magyarán hablatyolsz, de mivel nem te vagy az első, és kétlem, hogy icike-picike agytekervényeiddel rá fogsz jönni a helyes válaszokra, most egyszer és utoljára ezt is elmagyarázom neked, ha már teljes mértékben képtelen és alkalmatlan vagy arra, hogy valakinek a hozzászólását értelmezd, ne adj isten továbbgondold, esetleg és netalántán az apró hibákat elnézve felfogd, megértsd és elsajátítsd a lényeget:

    A magyar idézőjelek használatát én a cikkszerzőn azért kérem számon, mert, mint a neve is mutatja ő cikkszerző, fizetést kap a munkájáért, ráadásul általában hosszabb szövegeket is ír, mint mi a hozzászólásainkban. Tehát nála indokolt lenne, hogy a cikket, a művet, külső szövegszerkesztőben írja, mint például a Microsoft Word, amely automatikusan átalakítja a számítástechnikában használt kettős idézőjelet, a " jelet magyar alsó és felső idézőjelekké. A Wordben emellett elég jó helyesírás-ellenőrző modul is van. Ha kész a szöveg, akkor lehetne átvinni a webes felületre, és esetleg megformázni, HTML kódolást alkalmazni.

    Hogy ő ezt miért nem teszi, az számomra rejtély.

    Visszatérve, ránk, fórumozókra, mi általában gyorsan, röviden reagálunk a cikkre, vagy egymás gondolataira (beleértve az olyan lelki szegényeket is, mint amilyen te vagy, vagy a Molnibalage), tehát tőlünk nem várható el, hogy hibátlan, a helyesírás minden szabályát kielégítő szöveget produkáljunk. Ebben természetesen segíthetne nekünk ennek a portálnak a programozója, például úgy, hogy a hozzászólás-szerkesztő ablak felső részén rendelkezésre bocsát egy eszköztárt, amelyen rajta lennének a gyakrabban használt, billentyűzetről egyszerűen nem bevihető szimbólumok, beleértve a „ és ” jeleket is.

    Nos, tedd össze a két kis ráncos kezecskédet, és adj hálát az isteneknek vagy ateista ördögeidnek, hogy én most ezt itt emberi módon neked végtelen türelmesen elmagyaráztam. Ilyen csoda is egyszer történik kis nyomorult életedben, tehát becsüld meg!
  • Molnibalage
    #213
    A felsorolt országokból egyedül Pakisztán relevás. Nekik már van nukleáris fegyverük. Iránnak elvben még nincs.
  • Molnibalage
    #212
    AZ nem robbanófej. Robbanfej pl. ez.



    Amit te robbanófejnek hívsz, az maga a szerkezetnek csak a hasadóanyag része és annak is csak az egyik fele. Az, amit belelőnek az álló részbe. Az a bomba és teljes robbanófejnek egyik része. Semmi több.
  • DrRadon
    #211


    És Te (bocs: te) tanár vagy? Milyen szarságokat ültethetsz még a fejekbe?

    Molnit félműveltségűnek titulálod, miközben egy nyomorult wikis cikkből sem tudod kihámozni a lényeget. Kioktatod a cikkírót az idézőjelek használatáról, másnap már te is szarsz rá. Ember! Tarts már egy tükör előtti önismereti órát is, mert valahogy kifelé nem igazán a követendő emberi lény mintáját propagálod magadról.
  • philcsy
    #210
    Az "alfa sugárzást a papír is elnyeli" analitikai mennyiségekre vonatkozik, valószínűleg te is laborban hallottad. Itt majd egy mázsa van. Ez nem analitikai mennyiség.
  • Caro
    #209
    Az újságpapír tökéletesen megfelel, a tiszta urán az tiszta alfa-sugárzó, van benne némi spontán hasadás is, de az csekély. A bomlási állandója is elég kis szám, így nem bocsát ki számottevő sugárzást (ha tiszta!). A plutóniummal más a helyzet.
  • philcsy
    #208
    Igen és a Nílus sem egy sivatagon megy keresztül. És gondolom nincs is rajta a világ legnagyobb (?) duzzasztógátja.
  • Kara kán
    #207
    Lapozzunk...
  • Kara kán
    #206
    Egyébként ebből a wiki cikkből tudtok ti szépen tájékozódni.
    Olyan kifejezésekre figyeljetek, mint "able to produce roughly 220 kg of plutonium annually, enough for approximately 40 weapons", "unidentified underground facility" és "Current stockpile: 6–8 nuclear weapons (estimated); Maximum missile range: 2,500 km (Taepodong-1)"

    Na, már így is túl sokat segítettem!
  • philcsy
    #205
    "According to the website Nuclear Weapon Archive,[7][8] inside the weapon, the uranium-235 material was divided into two parts, following the gun principle: the "projectile" and the "target". The projectile was a hollow cylinder with 60% of the total mass (38.5 kg). It consisted of a stack of 9 uranium rings, each 6.25 inches (159 mm) in diameter with a 4-inch-diameter (100 mm) hole in the center, pressed together into a thin-walled canister 7 inches (180 mm) long. At detonation, it was pushed down a short smooth-bore gun barrel by a tungsten carbide and steel plug. The target was a 4-inch-diameter solid spike, 7 inches long, with 40% of the total mass (25.6 kg). Composed of a stack of 6 washer-like uranium rings somewhat thicker than the projectile rings, it was secured by a 1-inch-diameter (25 mm) bolt through the rings, that protruded out the front of the bomb casing.

    When the projectile and plug reached the target, the assembled super-critical mass of uranium would be completely surrounded by a tamper and neutron reflector of tungsten carbide and steel, both materials having a combined mass of 2,300 kg.[9] Neutron generators at the base of the spike would be activated by the impact."

    Fordítsuk közösen?
    Az uránium-235 izotóp két részre van szedve. Az egyik a lövedék a másik a céltárgy. A lövedék 38.5 kg (gondolom te csak ezt számoltad), a céltárgy 25.6 kg. A robbanás a lövedéket a céltárgyba ütközteti. (Ahhoz hogy meglegyen a láncreakcióhoz szükséges neutronfluxus a neutronsugárzás visszaverő anyaggal veszik körbe.) Az egész körbe van véve 2,3 t wolfram-karbiddal ami a neutronsugárzást veri vissza. (Na ez nem csak holmi körítés, ha ez nincs ott nem fog robbanni.)
  • Kara kán
    #204
    A Little Boy nem volt jó példa, elismerem. De azt nektek is el kell ismerni, hogy ÉK nem az 1945-ös amerikai szinten van már. Képes kisebb méretű atombomba előállítására. Egyébként a lényeg nála nem az urániumon van, amelyet mostanában kezdett csak dúsítani fegyvergyártási célra, hanem a plutóniumon, amelyből már könnyű kis atombombát lehet gyártani. ÉK nagy előnye az 1945-ös évi USA-val szemben még az, hogy több országgal együttműködik/-ött (Pakisztán!, Irán!, Szíria, Kuba, Líbia, Szudán, st. stb.) amelyektől sok kis apró technológiát meg tudott szerezni.
  • Kara kán
    #203
    Na, látod, épp ez a trükk az egészben, hogy hozzád hasonló embereket, sőt műholdakat is meg lehet téveszteni. A lényeg ugyanis a föld alatt van.
  • harcu
    #202
    Hát igen, sivatagos területen kifejezetten jellemzők a nagy vízhozamú folyók, folyamok, amiket könnyű duzzasztani.
  • harcu
    #201
    És azt elárulnád, hogy mi a faxomba csomagolod be az uránt, hogy ne sugározza szét az agyát a kezelőknek? Celofánba? Esetleg újságpapírba? Az ólomborítást nem javaslom, abból kellene egy-két mázsa legalább.
  • harcu
    #200
    4000 kg, de szard le, apróság, úgyis mindig átsiklasz az ilyen csekélységek felett, hiszen nem a pontosság a fontos, hanem a nagyotmondás, és az okoskodás.
    És te szólsz be molninak, röhej.
  • Kara kán
    #199
    Nem néztem el. A robbanófej 40 kg, a többi a körítés.
  • archrodney
    #198
    "A megújuló energia nagy részét vízerőművekkel termelik. Ez adottság. Az is adottság hogy ezek főleg sivatagos területen vannak..."

    Erdekes sivatagok vannak arrafele...
  • DontKillMe
    #197
    Ekkora kamu képet. Beszarok, ha ez komplexum. Még kerítés sincs, nem zavar senkit? Közvetlenül az épületek mellett megművelt földek vannak. Ne jöjjön nekem senki az álcázással. Ez max egy tanya. :))))))))))))))). Divat lett mostanában olyan országoknak nekimenni, aki nem hajlandóak a jenkik csicskásai lenni. Természetesen elítélem a támadást, ha az úgy történt, ahogy a (részben irányított) média tálalta.