812
Sony Ericsson X8 - Androidos okostelefon
  • sapkafej
    #292
    lol
  • AlieN911
    #291
    És jó? Van ezen GPS vevő?
  • ATi0021
    #290
    Én telepítettem rá egy iGO-t és teljesen ingyenes. :)

    Az előtelepített navik a fizetősek, mert ha jól tudom kimennek netre is.
  • pzolika978
    #289
    Sziasztok! Kérdésem az, hogy a GPS vételért kell fizetni? A telóm kiírja mindig, hogy adatforgalmi költségek merülhetnek fel a GPS vétel kapcsán.
  • zsolt015
    #288
    valaki segítene?Olyan problémám van ,hogy ha wifizni szeretnék itthon nálunk van tök jól működik mert már egy másik telóról fel mentem rá és ment.Nekem egy x8-asom van 2.1 androiddal és nem értem miért nem tud fel menni az enyémre:S mert mondjuk van a kfc--be wifi és arra sem ment fent:S valaki meg oldál?
  • Gibor
    #287
    Nekem mai napig régi elavult telefonom lenne ha nem kaptam volna meg 1000 Forintért :-) csak láttam olcsón, kedvező havidíjjal, kihasználtam :-)
  • theone91
    #286
    Rengeteg ismerősöm azért nem vesz ötven fölött készüléket mert nem akar ennyit költeni egy telefonra... Sajna én a csóró kategóriát erősítem... :D
  • fery02
    #285
    Így van, nekem sem történt semmi játékmentés elveszés.
  • Martin82
    #284
    Csak szólok hogy amikor frissítettem a telót a 06-os buildre akkor lenullázott mindent nekem.Azért ajánlott egy mentést csinálni előtte.
  • Gibor
    #283
    Igen mert egy komplett androidot telepített újra, ez csak egy minimális javítás, mint mikor windows leszed egy 5mb os frissítést ami megelékszik egy újraindítással.
  • hantabb
    #282
    Mostmár tényleg elérhető áron kapható az X8. Ha nem lenne ez az akció én nem is engedhetném meg magamnak. Így is szűkös a keret, de ez még belefér, nagyon megtetszett ez a telefon. :) Más fórumokon olvastam, hogy a fekete színűből elég gyakran készlethiány van, ugyanakkor a webshopon meg van belőle. Érdekes. Személyesen szeretném inkább megvenni. Valamelyik budapesti T-pontban nem találkozott valaki véletlenül feketével? Gyorsan elcsípném az utolsó darabok valamelyikét. :)
  • buger87
    #281
    most már utána néztem egy kicsit, és tényleg vannak elég jó áron. pl a magentásoknál. azt hittem sokkal durvább "havibajjal" jár, de még elviselhető.
  • JürgenKlinsmann
    #280
    A külföldi garis darabokat máshol is ennyiért adják, de amire 2 éves magyarországi (!) garancia van az rendre 50k körül alakul.

    De előfizuval (valami alap cucc + mobilnet) már pár ezerért is elviheted, dominóban meg 36k. Az mondjuk tény, hogy pont ebben az árkategóriában kicsi a mozgástér... 40-50k felett már jóval nagyobb a választék, de aki csóró és csak erre futja annak meg ez jut. Még mindig inkább ez, mint egy LG Optimus GT540 vagy Vodafone 845...
  • theone91
    #279
    Kicsit jobban körülnézel, akkor már 40k-ért viheted... :)
  • buger87
    #278
    sziasztok!! segítségre lenne szükségem, mert kinéztem ezt a telót, de annyira nem értek hozzá... egy webshopban láttam 50körülire hirdetik függetlenül, sztem ez egy középkategóriás androidosra ez nem sok, de ha valaki tud segíteni akkor azt megköszönném!
  • sapkafej
    #277
    figyelmeztetett előtte, hogy mentsd le a dolgaidat sd-re, ami kb 3 mp-be kerül, csak lusta voltál foglalkozni vele
  • ATi0021
    #276
    Legutóbb amikor 1.6-ról 2.1-re frissítettem teljesen nullázta a telót. Ezek szerint itt nincs semmi ilyen?
  • Gibor
    #275
    Nem buksz semilyen mentést.
  • ATi0021
    #274
    Szerintem a beígért Timescape és hangerő javítás történt meg. Olvasva a kommented, biztosan nem frissítem. 2.2 vagy valami nagyon nagy újdonság kellene hozzá, mert mem szeretném bukni a játék mentéseim. :\
  • fery02
    #273
    Közben már végzett is. Telóról is írom már mindezt. Nálam is ez a mostani build szám. Kár, hogy a korábbit nem jegyeztem fel, mert amúgy még mindíg 2.1 - update 1-et ír (...update 2-re számítottam legalább).
    Változást semmit nem érzékelek amúgy, pedig valami biztos történt, mert sokáig szöszmötölt vele a teló.
    Majd utánanézek SEria fórumon, higy mégis mi merre hány méter.

    Az is érdekes, higy nekem csak most ajánlotta fel, mikor tegnap is több órán át wifi on volt.
  • Gibor
    #272
    Nekem ezt már 2héttel ezelött kidobta :) 2.1.1.A.0.6 os Build, ez a legfrissebb.
  • fery02
    #271
    Jut eszembe pont most vágott a pofámba a teló netezés közbe egy szoftverfrissítést. Épp telepíti.
    Kíváncsi vagyok nagyon. :)
  • Gibor
    #270
    Senkise mondta hogy használd is :) Te így vélekedsz, nekem jobban átjön mint a gyári SE rom.
  • sapkafej
    #269
    g-á-n-y-o-l-á-s
  • Gibor
    #268
    Úgylátom lassacskán használható lesz a 2.2 illetve 2.3 as ROM ok az X8-nál is...

    2.3.2 CM HACKDROID v0.9
    Broken : Video(record),FM,ANT+,Autobright?

    2.2.1 CM Floyo v0.15
    Broken : Video (record), FMRadio,ANT+

    Valószínűleg 1-2hét és ezek a hibák is eltűnnek. Elég gyorsan fejlesztik.
  • fery02
    #267
    Akkor lényegtelen is hozzászólnom a továbbiakban. :)
    Nincsen egyéb Androidos telókkal tapasztalatom, csak ezzel (már vagy egy negyed éve), de azt állíthatom, hogy sokat nem vesztesz a döntéseddel.
  • theone91
    #266
    Lényegében mindegy már. Letettem a telóról. :)
  • Gear
    #265
    Olyan felületet használsz amilyet csak akarsz. A timescape is csak egy lehetőség nem kötelező használni.
  • theone91
    #264
    Több tényező is közre játszik, annyira nem vágna földhöz a multitouch hiánya. Nem tetszik a timescape-esített Android, a négysarkos kezelőfelület, a keretes ("süllyesztett") kijelző, nem valami gyors a böngészés...

    Ez csak az érvágás volt. :D
  • fery02
    #263
    Teljesen igazad van, nekem is nagyon hiányzik belőle. Bár csak játékoknál jönne jól.
  • theone91
    #262
    Kár, ez a teló kilőve akkor. :)
  • sapkafej
    #261
    nincs, csak x10 kap ilyen frissítést.
  • theone91
    #260
    Üdv... Van a telóban multitouch/dualtouch? Ha nem, meg lesz-e oldva frissítéssel (Engadgeten mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy az Xperia sorozat tagjai kapnak multitouch frissítést)?
  • pzolika978
    #259
    Kész a telóm !!! Ki kellett cserélni az érintőképernyőt. Az volt a szar, most jó. Ami bosszant, hogy egy csomó új progit rátettek amit nem lehet letörölni.
  • JürgenKlinsmann
    #258
    Úgy tűnik te nagyon nem érted ennek az egész Android dolognak a lényegét. Ne úgy közelíts egy problémához, mint egy hagyományos telefonon, amikor még az "összekötöm-felmásolom-lecsatlakoztatom-telepítem" analógia mentén működtek a dolgok.

    Ott van az Android Market, amiből az ÖSSZES ingyenes alkalmazás elérhető (külföldön pedig a fizetősek is, de most ezeket hagyjuk), csak netkapcsolat kell hozzá. Ez lehet mobilinternet vagy éppen wifi kapcsolat.

    Amikor otthon a számítógépedre telepítesz egy alkalmazást akkor sem mész el egy pendrive-al a szomszédba, hogy ugyan másolja már fel rá neked az új VLC Playert, hogy nézhesd a filmeket, hanem letöltöd internetről.

    Ezt a telefont is kezeld számítógépként. Alkalmazás kell? Ott van a Market!
  • Gibor
    #257
    Build szàmot nèzd, update1 en belül van több verzió, nekem pl ma kínálta fel a frissítèst.

    #254: google szerződèsbe kötteti h kötelesek legyenek kiadni az újabb androidot, perzse x10 x8 ra nem lessz èrvènyes.
  • AlieN911
    #256
    1.6 volt. most már 2.1 update1, mint neked :)
  • fery02
    #255
    Ja, úgy gondoltam úgy érted nekünk itt.
  • sapkafej
    #254
    hát, ha te ezt elhiszed... ez nem azon múlik, hogy bírja-e a telefon az újabb rendszert, SIMÁN elbírná. ne hidd el az SE kamu szövegeit, itt csak arról van szó, hogy lusták támogatni a régebbi készüléket, hogy megvedd az újabbat (mégegyszer lehúzzanak)

    most megmondom neked, hogy a későbbi telefonokat sem fogják túl sokáig frissítgetni, mert egyszerűen köcsögök. aki ilyen húzás után mégegyszer vesz SE telefont, az szimplán egy balfasz.
  • sapkafej
    #253
    ötyinek