400
Az emberi társadalom értelemesebb, esetleg butább volt a régebbi időkben? (100 éve vagy akár ezer évekre visszamenőleg is.)
  • Zero 7th
    #320
    Először is, szerintem hazudsz, hogy vannak barátaid. Ha mégsem így lenne, akkor biztos lehetsz benne, hogy az a helyzet, hogy a barátaid tisztában vannak a konkrét elmebetegségeddel és az állapotoddal, amivel mi nem, és nem akarnak megsérteni. Ezt hívják kegyes hazugságnak.

    Inkább indulj ki a tényekből. Körülbelül százas nagyságrendben mérhető azoknak a száma, akik megpróbálták neked elmagyarázni, hogyan működik a tudomány, körülbelül egy évtized leforgása alatt. Egy értelmes embernek elég egyébként EGYSZER elmondani. Te tíz év alatt sem voltál képes felfogni.
    Ez nem okosság vagy butaság kérdése, ez funkcionális agy kérdése. És neked nincs. Ugyanazokat a kis köreidet futod mániákusan, újra és újra, minden nap, hosszú évek óta.
    Ez szakképzettség nélkül is megállapítható, hogy elmebetegség. Kb olyan, mintha látnál egy embert, aki a saját szarját majszolja két pofára, meg kenegeti a falra, életvitelszerűen.

    A szomorú az, hogy egyébként biztosan kezelhető lenne, már ha hagynád, vagy egyáltalán keresnél segítséget.
  • mikike
    #319
    :(
    pedig a barátaim okosnak tartanak...
    most nem tudom kinek higyjek a barátaimnak, akik ismernek, vagy inkább ismeretlen, egész nap interneten fröcsögő segédsenkiknek? :((
  • Zero 7th
    #318
    Igen, látszik belőle. Ritka eset, hogy sikerült igazat mondanod.
  • mikike
    #317
    igen a kommetedből is látszik, hogy ti, a tömeg mennyire okosak vagytok ^^
  • mikike
    #316
    :(
    és ez bizonyított, mint az evolúció elmélet, vagy az ősrobbanás, vagy hogy az atom egy és oszthatatlan?
  • Piszke01
    #315
    (Remélem ennyi irodalmat elbír a tudomány topik. :)
  • Piszke01
    #314
    Az eredeti vers:

    Weöres Sándor:
    Ki minek gondol, az vagyok annak...

    Ki minek gondol, az vagyok annak…
    Mért gondolsz különc rokontalannak?
    Jelet látsz gyűlni a homlokomra:
    Te vagy magad, ki e jelet vonja.

    S vigyázz hogy fénybe vagy árnyba játszik,
    Mert fénye-árnya terád sugárzik.
    Ítélsz rólam, mint bölcsről, badarról:
    Rajtam látsz törvényt sajátmagadról.

    Okosnak nézel? Hát bízd magad rám.
    Bolondnak nézel? Csörög a sapkám.
    Ha lónak gondolsz, hátamra ülhetsz;
    Ha oroszlánnak, nem menekülhetsz.

    Szemem tavában magadat látod:
    Mint tükröd, vagyok leghűbb barátod.
  • Piszke01
    #313
    Buták-e a régi emberek?

    http://youtu.be/v9AFhLn7ynU
  • Zero 7th
    #312
    ÉS mielőtt szaporodnál!
  • Zero 7th
    #311
    Egyébként gratulálok, sikerült megtalálnod az egyetlen dolgot, amiben véletlenül pont jobbak vagyunk, mint a nyugat, de te ezt is tönkrebasznád. Ha meg nem tetszik, mint már mondtam, költözz nyugatra, és dögölj meg olyan módon, ahogy szeretnél. Lehetőleg minél hamarabb.
  • Zero 7th
    #310
    Nem, sajnos a magyar fórumok is tele vannak a hozzád hasonló ostobákkal, bár talán ennyire hülye, mint te, nem sok van.
  • uwu420
    #309
    Várjál, lehet hogy ez kevés, segítek még egy kicsit.

    Mikike, hülye vagy, Mikike buta vagy, és ehhez hasonló egyszerű - jelentése:
    Ezt az üzenetet szó szerint kell érteni. Azért szokták neked írni, mert értelmi képességeid messze az átlag alatt vannak, és nem árt ha tudsz róla.

    Mivan elromlott a kommentelő botod? - jelentése:
    Ez nem egyszerű, mert nem szó szerint értendő. Nincs igazán okunk arra következtetni hogy egy gép vagy, mégis írjuk, mert a mondanivalód és a stílusod, annyira egyszerű, hogy akár programozni is lehetne, hogy megjelenjen néha Mikeke-fále üzenet a hsz-ek közt. Ez egy negatív kritika, kicsit hasonlít a mikike hülyevagy-jellegűekre, csak kicsit el kell vonatkoztatni a megértéshez.

    Na, átjött valami?
  • Piszke01
    #308
    Frederick Forsyth, hirtelen a film - A Sakál napja- napja ugrott be.

    Szerintem azt már pedzegetik, hogy korszerűbb irodalmat kell a fiatalok kezébe adni, mert a régi nem köti le őket. Nem tudnak vele azonosulni.
  • uwu420
    #307
    Degeci hülye vagy. Segítsek?
    Itten mi arra célozgatunk ám hogy rohadtul sablonosak a hsz-eid, és hiába válaszként küldöd, nem válasz az üzenetre.
    Kicsit olyan mintha nem tudnál olvasni, és ezzel viccelődünk, teccik érteni,
  • uwu420
    #306
    HUHAHA, még csak véletlenül se erről volt szó.
    Elromlott a kommentelő botod hülyegyerek!
  • mikike
    #305
    naponta több milliárd bit áramlik a szervereken keresztül, a kommentjeim véletlenül jelennek meg, ahogy néhány megváltozik

    ez sokkal logikusabb, mint hogy van egy láthatatlan lény, aki kommenteket gépel... ráadásul olyanokat, amik a felsőbbrendű értelmiségi/többségi kommentelőkkel nem ért egyet... ennek mi értelme lenne?
    a véletlen sokkal logikusabb ^^
    tudomány 1*1

  • mikike
    #304
    igen a nyugatiak hülyék, csak a magyar fórumokra írnak tévedhetetlen, okos emberek **
  • Molnibalage
    #303
    Nem takarodnál már el a kurvajóédes anyádba...? De tényleg...
  • mikike
    #302
    akkor ez olyan biztos, mint ahogy az atom egy, és oszthatatlan...
    ráadásul... te nagy szakértője vagy a butaságnak, az minden kommentedből látszik **
  • Molnibalage
    #301
    Olyan könyvekre pl. amit Frederick Forsyth, Tom Clany vagy bárki más írt. Nem csak régi időkben voltak összeeskövések, szerelmek és ármánykodás, stb.

    Nem értem, hogy miért ítélik a felnövendő ifjúságot arra, hogy azzal szenvedjenek, ami 100+ éve volt egyes körök által elismert irodalom.
  • Piszke01
    #300
    Nincs ráhatásom a kötelező irodalomra.

    "története van élvezetes és nem szépirodalom"-melyikre gondolsz?
  • hihy
    #299
    Hol voltál eddig Mikike??
    Hiányoztál.
  • Molnibalage
    #298
    Számtalaon olyan könyv van, aminek története van élvezetes és nem szépirodalom. Én konkrétan egyfaszt kaptam azoktól a "szent tehén" íróktól, akiknek műveiből összerakták a kötelező irodalmat. Mindig sokat olvastam, de azokkal a szarokkal folyamatosan azt érteztem, hogy csak szivatni akarnak,
  • Piszke01
    #297
    "Trendi lett hülyének lenni, és büszkén harcolni a realitások ellen."
    Ez a harc lesz a végső, a hülyeség árt az egészségnek.:)

    Oltást nekik, maguk ellen.:)
  • Piszke01
    #296
    Jó a kérdés.
    Két alap beállítottság van,a reál és a humán.
    A szépirodalom a limbikus rendszert stimulálja, érzelmi, viselkedési-modulok számos fajtája tetten érhető benne. Szórakoztató, elgondolkodtató, stilisztikai hatással bír és.... ezer fajta magyarázat szól mellette.
    A reál beállítottságuk szenvednek tőle.Hát mindenkinek meg van a maga problémája. :)
  • Molnibalage
    #295
    Én sem értem, hogy sokak számára miért csak a szépirodalom az értékelhető. Eszméletlen baromság, hogy a kötelező olvasmányok ilyenekből állnak.
  • Pluskast
    #294
    Való igaz. De ebben segíthet az olvasottság. Nem csak a kifejező készséget javítja, hanem a gondolkodást is segíti. Na és persze az sem mindegy, hogy mit olvasunk. Mert ugye a romantikus leány regényekből nem sok plusz tudást tudunk megszerezni, de pl Liviustól elég sok mindent megtudhatunk a régi rómaiakról és világképükről. Bár mondjuk ez lehet elfogultság a részemről. Én "történelem buzi" vagyok.
  • Zero 7th
    #293
    Egyrészt: te tényleg megpróbáltál mondani valamit ennek a csököttagyú droidnak? Minek?

    Másrészt: az oltatlanok sajnos nem csak hülyékből állnak, hanem vannak köztük olyanok is, akik egyéb egészségügyi okokból nem kaphatnak oltást. Őket meg egy kicsit geciség beáldozni, csak hogy megszabaduljunk néhány hülyétől.

    Ez állampolgári kötelesség, és kész. Ha nem tetszik, lehet élni más országban, nem fontos köztünk.
  • BladeW
    #292
    Komolyan csinálni kéne már egy mikike komment-generátort. Vagy te nem azzal nyomod véletlen?
  • uwu420
    #291
    Azért ott se mindenki hülye, az arány ugyanolyan mint máshol, csak mostanában ez a divat. Trendi lett hülyének lenni, és büszkén harcolni a realitások ellen.
    A tudományt az értelmiség viszi előre, az pedig a népesség egy kis része, tök mindegy hogy a csőcselék mit óbégat, homeozhatnak antioltóskodhatnak, nem számít.
    Majd a kiválasztódás lerendezi, amint elég nagy lesz a szabadság, és kihalnak az oltatlan gyökerek :)
  • Molnibalage
    #290
    Hogy te buta vagy, abban 100%-ig biztos vagyok.
  • mikike
    #289
    az usa-ban még a szines rajzokkal bizonyított evolúció elméletben is kételkednek

    a civilizálatlan, barbár amcsik... :x
  • mikike
    #288
    :(
    főleg nyugaton, ahol tb támogatott a homeopátia, és nem kötelezőek a védőoltások

    ezek a nyugatiak olyanok, mint az állatok :(
  • mikike
    #287
    igen :(
    csak mióta a tévedhetetlen tudomány szent tanait magoltatják állami intézményekben, azóta vannak okos emberek, főleg az ilyen internetes fórumokon, ott tényleg mindent tudók kommentelnek **
  • hihy
    #286
    Én azt a címet adtam volna: Butábbak a mai emberek?
  • Zero 7th
    #285
    Az a baj, hogy az egyik nem megy a másik nélkül. Hiába akarsz összefüggések felismerését tanítani, ha nincs adat, ami közt összefüggéseket keressen.

    Továbbá ha a "polcok" gyökeresen el vannak baszva, akkor módszeresen a hülyeséget fogja elhinni, és kiszórni az igazságot. Egészen koherens, összefüggő világképet lehet alkotni orbitális faszságok halmozásából. Igaz, hogy a valósággal igen kevéssé lesz összhangban, de önmagában kerek is tud lenni.

    Lásd vallás, ezoteria, Tesla-Égely féle fizikai miszticizmus, ufók, zsidó világösszeesküvés, vadmagyarkodás, stb.
  • Piszke01
    #284
    " matematikához, fizikához és más egyéb reál tárgyakhoz sík hülye vagyok"
    Bár az algebra az ment, de a geometria az "sík kategória" volt.
    Szerintem míg értettem, addig haladtam.Utána már nyűgös volt.
    Aztán találkoztam egy olyan emberrel aki elmagyarázta az összefüggéseket és onnantól a képletek, törvényszerűségek értelmet nyertek, de sajna ez nem a középiskoláskoromban történt meg. :(
    Most viszont örömmel tölt el, hogy tudom.:)
  • Piszke01
    #283
    Szerintem- az embereket először tanulni kéne megtanítani.
    A lexikális tudás fontos, de az inkább memória kérdése.Akinek jó a memóriája, jól visszaadja a tananyagot, de nem biztos, hogy érti is.

    Információ bőség van a bebiflázás nem a jó út.
    A konstruktív gondolkodás, átlátási, absztrahálási képesség... stb szerintem fontosabbak az egyén számára. Akkor el tudja térben és időben helyezni az eseményeket,stb. és lesznek polcai ahová be tudja tenni és ki tudja zárni a hamis és a valós információkat.

    Minden információ elérhető az interneten, de a szelektálás az egyénre van bízva.

  • Piszke01
    #282
    " Hódit az asztrológia, ezotéria, homeopátia és sok minden más áltudományos baromság...
    "
    Nem új keletű dolgok, csak a mai formában történő előadása okoz némi kétséget.

    Zárójelben:

    (A csillagászat vagy asztronómia .
    a Földön kívüli jelenségek megfigyelésével és magyarázatával foglalkozó tudomány.

    (Az asztrológia vagy csillagjóslás az úgynevezett ezoterikus tanok egyike.)
  • Zero 7th
    #281
    Nekünk ez anno szakkör téma volt, de az még eléggé a magyar net hajnala volt '96-'99 közt.

    De akkor persze még egyáltalán a kereső használatáról volt szó, nem arról, hogy hogyan szűrjük ki a hülyeséget...

    Viszont nekem továbbra is az a véleményem, hogy a kritikus gondolkodást direktben nem lehet tanítani, az a műveltséggel jön.