266
  • wednes
    #186
    Igen ez elég hihetetlenül hangzik. Persze a hihetetlen az nem jelenti, hogy lehetetlen. :)
    Ez már a "percenként egy kő a helyén" határát súrolja. A Colosseumot 8 év alatt építették fel a rómaiak feszített tempóban, és ezt az időt kiváló eredménynek tartják! Pedig a rómaiak már elég jól fel voltak szerelve az egyiptomiakhoz képest. Fejlett daruk, csigák és emelők. 100.000 köbméter travertinot használtak fel, a Hufu piramishoz pedig több mint 25x ennyi kellett. És akkor ezek szerint az hamarabb készült volna el.
    A Tádzs Mahal építésénél meg azt írják 20 ezer ember dolgozott rajta és 22 évig épült. Jó tudom almát hasonlítok a körtéhez, mert a Tádzs Mahalnál komoly belső építészet volt, meg aprólékos díszítések, ami nem kis munka és elég időigényes. Na meg a Colosseum se egy piramis, de mindenesetre kicsit hihetetlen a 4-6 év. :)
  • Kelta
    #185
    #131-es beírásod....szomorú hogy addig sem terjed a képességed, hogy amit beírsz legalább 1 napig megjegyezd:)
    Idézlek:
    #131:"5. több ezer ember kellene az egeszhez, ezeket etetni ,itatni, ruhazni,betanitani a munkara, csomoan meg is halnanak a balesetekben"
    Nem kell több ezer ember, te csacsi.
    Max. 10 ezer kell, és egy korbács."
    Idézlek:
    #182: "Szerintem nem én írtam, hogy 10 ezer ember kellett hozzá"

    És én vagyok az idióta...hát igen :)
    Saját magad cáfolod meg egy mondatban, ez csúcs:):
    "Nem kell több ezer ember, te csacsi.
    Max. 10 ezer kell, és egy korbács."
    szóval akkor a 10ezer ember az nem többezer...vicces:)

    A többit visszavonom, és bocsi:)
  • Doktor Kotász
    #184
    Sznofru piramisát a történelmi feljegyzések szerint három évig építették.
    Az amelyik nagyon meredek szöggel indult, és a felénél ellaposodott az oldala, tehát raktak bele egy törést.
  • Doktor Kotász
    #183
    Egyrészt te írtad a Föld egyenlítői kerületének azt, ami a Föld átmérője, tehát nem nekem kell ehhez link, ,ásrészt, nem értem, hogy miért sértődötten reagálsz arra, ha te valamit misztikusan hihetetlennek képzelsz, és megírom neked, hogy azt a hihetetlenül bonyolultnak látszó feladatot két bottal, két ingával, és egy fagurigával meg lehet oldani.

    Nem, hogy megköszönted volna, itt sértődősködsz...
  • Doktor Kotász
    #182
    "Látom te vagy itt a főokos, mindentudó, és megmondó...
    Akkor akad nekem is pár kérdésem:)oszd meg velem bölcsességed, és mindentudásod.

    Ha kb 10p/kő berakási sebességet veszek figyelembe átlagban (ami szvsz egészjó) akkor kb 43 évig tart felépíteni...10e emberrel számolva(te írtad) ehhez kell kb vagy 50e ember ellátást szervező és biztosító+ a váltás+ a kiesők pótlására."

    Te meg a nagypoféjő megmondó ember vagy, aki észre sem veszi, hogy keveri kinek mit válaszolgat.

    Szerintem nem én írtam, hogy 10 ezer ember kellett hozzá, de ha megkérdeznél, azt mondanám, hogy tényleg 10 ezres nagyságrendű létszám és évtizedek kellettek ehhez.

    "ennek a sok embernek a logisztikai ellátása+irányítása+munka gördülékenység meg+szervezése....hát nem egyszerü feladat..és 43 év alatt sok sok munkás , és mérnök szakértő kiöregszik meghal...ezek pótlása? tanítása?"

    Nem véletlenül találtak a piramiosok mellett táborokat, több ezernyi ember ellátását szolgáló konyhák maradványait, ételmaradványokkal, stb.
    Merrt tényleg 10 ezrek építették.

    "Egy kőhöz 30-40 ember kell, elvileg(faragás mozgatás) az egyszerre 25 kő (a te 10e embereddel számolva)nem érzed hogy egy kicsit nevetségesen számolsz??? és érvelsz?
    Nem beszélve az egyéb külső körülményekről..szárazság, járványok,háborúk stb"

    Kurvára nem beszéltem eddig emberekről, így nem tudom, hogy milyen érvelésről hadoválsz itt.


    "ja és Zahi Havass egy idióta öntelt seggfej:)"

    Az nem világos, hogy ezt miből következtetted ki, vagy éppen miért nekem reagálod ezt.

    Kicsit zavaros vagy. Ötletelek magamban, hogy te az afféle öntelt troll faszfej vagy, aki össze-vissza írkál mindenkinek hülyeségeket, hazudozik arról, hogy a másik mit írt, és jól elvan a nem létező vélemények cáfolgatásával, tehát szándékos a tevékenységed, vagy egyszerűen a hülye balfasz vagy, aki nem tudja kinek válaszolgat, és ezt az egészet másnak akartad írni.

    Csak, hogy világos legyen, én miről írtam eddig.
    Nagyjából arról, hogyan oldható meg technikailag, tehát építészetileg egy piramis építése (daruk, és UFO-k nélkül), illetve a PI, és a másodperc-nap arány azonosságát hogyan lehetett a föld átmérője és a piramis magasságának arányával kifejezni két bot, két inga, meg egy fakerék segítségével.
  • willcox
    #181
    Blikk, mint "hiteles" információforrás. Ez az év vicce.
    Egyébként meg a hülye linkjeid helyett menj, és bizonyíts, hogy saját erőből elviszed azt a nagy tömböt (amiről korábban volt szó), ne csak hadoválj marhaságokat.
  • Kara kán
    #180
    Támadnak a nyugdíjasok! (Selyemgubó 2.)
  • Julius Caesar
    #179
    Itt karakán a legnagyobb arc. Én is tudok barókat trollkodni, de amit karakán csinál, az már simábbra van csiszolva, mint a piramis építés technikája :D

    És ezt most vedd dicséretnek :D
  • Rotyoka
    #178
    Egyszerű... Görgők. Mellesleg a piramisokat elárasztással oldották meg.

    Volt is róla egy nagyon jó dokumentum film, ahol bemutatták hogyan árasztották el és így hajóval minimális erőfeszítéssel fel lehetett vinni a baszom köveket.

    Mellesleg már akkor is volt daru.
  • boond
    #177
    "Érdekessé: a natgeon volt egy műsör a királynő kamrában lévő járatről. Akkor a fent említett idióta úr azt állított, hogy most mennek be ide leösszőr kamerával. Nos a tény: már a 60 évek végén az IBM munkatársai jártak ott kamerákkal. Sőt: a két videó felvétele között egyértelmű az, hogy a Zafiék kamuztak. Érdemes utánna nézni."

    Egyesek szerint az egy új kamrát rejt, mivel abba ahol a kutatást végeztek is egy ilyen járat vezetett (a felfedezéséhez)

    Viszont ez már nem fér bele a "3 kamrás" elméletbe...(ja az elmélet kitalálója szerint nincs ott semmi...)

    A gond, hogy nagyon erős a ragaszkodás a régi elképzelésekhez...
    És aki mást gondol mond (ezt egy egyiptológus tudom) azt hülyének nézik, semmibe veszik stb.
  • dzsagon
    #176
    nem akarok parasztnak tünni, de minden problémára a legegyszerűbb válasz a helyes: Ufok
  • Kelta
    #175
    Aha kőkupac....akkor olvasd már el a fentebb lévő cikket, milyen összetett mérnöki és statikai meló volt ezt megtervezni, és megépíteni, úgy hogy nem volt hozzá tervező program, csak pár tekercs papirusz meg a építő agya:)

    Kara kán: Az életvitelben igazad van...de éppen ezért egy építkezésnél a logisztikai össze szervezés a legfontosabb....több ezer ember napi munkáját, pihenését, étkezését, ellátását, +az esetleges baleseteket, és váratlan eseményeket gyorsan lekezelni, úgy hogy a melo üteme ne lassuljon...nagyon nehéz dolog...és ezt évekig fenntartani...
    szerintem, vagy többen voltak, vagy még inkább: valami másféle technikával építették a piramisokat..(nem, nem ufok) emberek...de hogy hogy? szerintem még valami lényegeset nem tudunk, nem értünk.
  • Molnibalage
    #174
    ÖÖöö, az a torony olyan épületgépészettel és technikával bír, hogy ehaj. A piramis meg csak egy kibaszott nagy kőkupac... Ha csak egy üres vázat kellene építeni, az meddig tartana és mennyiből szeitned?
  • Kara kán
    #173
    Nyugdíjkiegészítés
  • Kara kán
    #172
    Nekem teljesen életszerűnek tűnik az, amit a Wikipédia leír.
    Tudod régen más világ volt, nem segélyért kuncsorogtak az emberek, hanem amikor a fáraó megparancsolta, akkor dolgoztak. És a fáraó ezt nagyon sokszor megparancsolta.

    A másik: a diplomákat nem osztották ezerszám, akkor a tudásért tényleg meg kellett szenvedni, nem lehetett a tanárok előtt pimaszkodni, mert jött a nádpálca. Így az emberek gondolkodása is normálisabb volt, nem kergettek délibábokat, hanem a hétköznapokban realistán szemlélték a világot, ünnepnap meg lazítottak egyet a különböző vallási szertartásokon. Akkor belefért egy kis ábrándozás a túlvilágról.
  • willcox
    #171
    Ez csak egy tipp. Egyénértékű bármely fórumbeli véleménnyel. A wikipedia nem hiteles forrás, pláne ebben a témakörben, amiben senki nem tud biztosat. Ötletelni Mari néni és Józsi bácsi is tud.
  • Kelta
    #170
    Hm a Dubai torony-hoz 22millió munkaóra kellett, és vagy 5000 munkás 6 évig építette, pedig a legmodernebb technika, és daruk tucatjai álltak rendelkezésükre, és nem farigcsáltak kőtömböket, hanem acél+beton öntés...

    és az egészbe nem kellett annyi anyag:)de persze 3000 évvel ezelőtt simán kidobták 3-4 év alatt egy akkora építményt :)...na persze..életszerű...
  • Kara kán
    #169
    "Kheopsz sírja elkészülhetett mintegy 1 050 000-1 060 000 munkaóra alatt. Azaz 3000 munkással számolva 353 munkanap, vagyis nem egészen négy év alatt (kétezer munkással sem egész hat év az eredmény!), egyáltalán nem kell a kb. két évtizedes uralkodásának teljes idejét figyelembe venni. Következésképp bőven maradt idő és kapacitás a halotti körzet fejlesztéséhez is, és talán éppen ennek köszönhető, hogy Hufu olyan komplexumot hagyhatott hátra, mely minta- és példaképe lett az összes további halotti körzetnek."
  • acdc
    #168
    Az idézet volt és még kávé elött voltam :) Már megkávéztam és utánna néztem :)
    ( de nem is az a lényeg benne)
  • willcox
    #167
    Egyébként ez csak átlagos érték lehet, tekintettel arra, hogy még az egyenlítőnél sem sima a felület, vagyis akár méterenként is eltérő értékek jöhetnek ki. És ez ugyebár a szárazföldre vonatkozik, mert ahol óceánok vannak, ott meg egyébként is állandóan változik (dagály/apály) - a hullámzásról nem is beszélve.
  • willcox
    #166
    De te a #143-ban: "A fold kerulete az egyenlitonel 12756326 meter" az átmérőt adtad meg kerületként! Vagy nálad az ugyanaz?
  • acdc
    #165
    Rossz lett a link az oldalon az 5. talalat

    A FÖLD-HOLD RENDSZER MODELLJE pdf.
  • acdc
    #164
    A fold atmeroje

    itt

    "nem kellett UFO"

    Hol emlitettem en ufot?

    "Erdekes nem?! En nem hiszem,hogy veletlen ez nagyan pontos szamitasokra es ismeretekre utal utal."
  • brueni
    #163
    sg csak azért ír piramisos cikket, mert ezen jó sokáig el lehet vitatkozni-fórumozni.
    ilyen cikkek még: holdraszállás, ufóészlelés, űrlétesítmények a közeljövőben, stb...
  • Pharaoh
    #162
    Wiki szerint elég hamar felépülhetett a piramis.
    Bár nem tudom mennyire megbízható ez a Mark Lehner NOVA-projekt nevű piramisépítési kísérlete
  • wednes
    #161
    Szinte biztos, hogy éjszaka nem dolgoztak, úgyhogy nem számolhatsz 24 órás munkával, megállás nélkül, 43 éven keresztül. :)
    Tehát vagy jóval gyorsabban rakták a köveket vagy a 43 év is kevés. :)
  • Kelta
    #160
    Látom te vagy itt a főokos, mindentudó, és megmondó...
    Akkor akad nekem is pár kérdésem:)oszd meg velem bölcsességed, és mindentudásod.

    Ha kb 10p/kő berakási sebességet veszek figyelembe átlagban (ami szvsz egészjó) akkor kb 43 évig tart felépíteni...10e emberrel számolva(te írtad) ehhez kell kb vagy 50e ember ellátást szervező és biztosító+ a váltás+ a kiesők pótlására.
    ennek a sok embernek a logisztikai ellátása+irányítása+munka gördülékenység meg+szervezése....hát nem egyszerü feladat..és 43 év alatt sok sok munkás , és mérnök szakértő kiöregszik meghal...ezek pótlása? tanítása?
    Egy kőhöz 30-40 ember kell, elvileg(faragás mozgatás) az egyszerre 25 kő (a te 10e embereddel számolva)nem érzed hogy egy kicsit nevetségesen számolsz??? és érvelsz?
    Nem beszélve az egyéb külső körülményekről..szárazság, járványok,háborúk stb


    ja és Zahi Havass egy idióta öntelt seggfej:)
  • willcox
    #159
    Elárulnám, hogy Egyiptomban elég sok hegy látszik messziről piramisnak. Aki járt már ott, az láthatta is.
    Én nemrég jöttem onnan vissza, az idegenvezetőnk elég alaposan felkészült volt, 6 éve él ott Egyiptomban. Beszélt egy 100 éves fáraóról is (ezt egy korábbi hozzászólás miatt írtam).
    A Királyok Völgye érdekes hely (Luxor), kár, hogy nem lehet sem fényképezni, sem kamerázni. Azokat a sírokat sem lehetett semmi megépíteni, bár technikai akadálya nincs, mint a piramisoknak. Egyrészt ott rohadt meleg van, sokkal melegebb, mint bárhol máshol Egyiptomban, másrészt még lemenni sem könnyű (meredeken mély, levegőtlen), hát még azt megcsinálni.
  • Doktor Kotász
    #158
    Igen. :-)
    A sugarat néztem meg, és rájöttem, ha beszörzom kettővel, akkor a kapott átmérő száz méteres pontossággal lesz azonos, amit ACDC egyenlítőnek írt.
    De mivel a sugárnak néztem utána, azt írtam le tévedásből, nem az átmérőt.
  • Molnibalage
    #157
    Áááááááááááááááááá! :)
  • willcox
    #156
    "A tény az, hogy az egyenlítőnél a föld kerülete 40 041,47 km, ami nem 12756326 méter. Amit te írsz, az az egyenlítői sugár, ami 100 méteres eltérést mutat az átlagos sugárhoz képest." - átmérő lesz az az "egyenlítői sugár"!
  • wednes
    #155
    :)
    Erről ez a South Park rész jut eszembe:link 0:45-nél jön a számos rész. :)
  • Kara kán
    #154
    EgyébkéntŐrület.
  • Doktor Kotász
    #153
    Sok nevezetes egyezés egyáltalán nem olyan misztikus, de az tényleg igaz, hogy sok egyezés viszont teljesen értelmetlen, és egymással nem összefüggő dolgok közötti nem létező kapcsolat hamis kimutatása a véletlenekkel.

    Tehát, az, hogy a magasság és az oldalhossz mondjuk aránylik a PI-hez, az letudható annyival, hogy egy mértékegység hosszú kereket görgettek az alapozásnál, ami PI-szer mértékegység hosszú oldalat eredményez, amihez már könnyű hozzá lőni a magasságot.

    De amikor már azon agyalnak, hogy a piramis magasságát elosztják az oldallap szögének tangensével, és kijön Hittler születésnapja, vagy a világvége, meg a Sátán eljövetele, ott már komoly elmekórtani tüneteket lehet felfedezni. :-)
  • Kara kán
    #152
    Csak pénz kérdése.
  • Doktor Kotász
    #151
    Csakhogy nem misztikus okai vannak a nem véletlenségnek, azaz a szándékosságnak, nincsenek a háttérben UFO-k, megfoghatatlan rejtélyek, hanem egyszerűbbek ezek, mint a faék, aminek a megértéséhez még speltrum tévés űtlagműveltség sem kell, csak józan paraszti és, és egy általános iskolás ismeretszint.
  • Molnibalage
    #150
    Várj. Gyorsan keresek két számot amt egymással elosztva kijönnek számok! :)
  • wednes
    #149
    De most nincs igaza acdc-nek?
    Azt mondta szerinte nem véletlennek ezek a számok. És te megerősítetted, hogy nem, nem azok. :)
  • Molnibalage
    #148
    És miért pont egy hét?
  • torreadorz
    #147
    "Én egyedül kb. 10 tonnás követ kellő idő alatt oda viszek neked, ahová akarod.
    Az órabérem persze állnod kell. De 100 tonnás követ is tudok mozgatni, ha nagyon muszáj. Én egyedül, korszerű gépek nélkül. "

    Kedves Epikurosz, mennyi is pontosan az órabéred? Csak mert lenne itt egy 100 tonnás kövecske, amit odébb kellene mozgatni. Na persze nem nagyon, csak 100km-rel arrébb, és nem sürgös a dolog, van rá egy heted.

    Természetesen ha nem sikerül a követ még csak meg sem mozditanod, akkor az órabéred duplája jár nekem vissza.