19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • tigeroo
    #19095
    igen, az a mondat szerintem is idegen volt a karakterétől. őt már nem érdeklik a világi javak, szenvedélyek, stb. mint egy megvilágosult buddha én úgy képzeltem el. erre poénkodik meg mittom, fú de szar volt istenem.
  • cylonflatus
    #19094
    Bran önmagától nem is lett volna király, gyakorlatilag rátestálták. Amikor mondja Tyrionnak, hogy őt választja segítőjének, és az nem akarja elfogadni, akkor mondja is "Én sem akarok király lenni". Mivel nagy tudású és bölcs, belátta, hogy csak úgy köszönt a királyságra hosszú, békés, prosperáló időszak, ha ezt elvállalja. Fölismerte, hogy nem gubózhat be egy fába a mérhetetlen tudásával, spontán szemlélőként, fölismerte, hogy ide vezetett az útja, fölhasználni, jóra használni azt a nagyon mély bölcsességet, amire szert tett.
    Sansa pedig nem azért lett független, mert csak. Észak mindig is egy nagyon különc nép volt, nagyon mélyen gyökerezik a függetlenség iránti vágyuk. Bár ez mondjuk a képernyőről lehet, hogy nem olyan egyértelmű, de ha pl elolvasod a könyveket, akkor teljesen egyértelműnek fogod érezni a döntését.
  • Prof William
    #19093
    Ez igaz de eddig kb olyan volt mint akit már csak alig pár szál köt a való világhoz és nem érdekli jelen, csak a múlt/jövő.

    Anno Sansának is mondta, hogy nem lehet a Stark Ház feje, mert ő már többé nem Bran, hanem a Három szemű holló, tehát más szintre emelkedett, más lénnyé vált, egy amolyan élő emlékezetté.

    Erre meg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ő lesz a király? Meg hogy "Mit gondolsz miért jöttem eddig?" Nem kicsit fura... Bírtam volna, ha kiderül, hogy mindig is a trónt akarta, és kb mióta ő lett a holló mindenkit manipulált a nagy cél elérése érdekében. :)
  • gsanya21
    #19092
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A videóban 18:12 környékén elkezdenek egy Martinnal készült interjúról beszélgetni. Lényeg: Van a GOT rajongótáborának kemény magjából egy pár ezer fős közösség, akik anno igen jól következtettek, hogy merre halad majd Martin, és mi lesz a várható végjáték a Trónok Harcában. D&D páros ettől nagyon megijedt, és azt beszélték Martinnal, hogy át kell írni az egészet, mert így nem lesz meglepetés a történet vége! G. R. R. Martin is gondolkodott ezen az opción, de végül elvetette. Mert az a kb. 2000 fő ugyan kitalálta a jó irányt, de ő végül nem írja át, mert akkor az egész eddig felépített keretszerkezet, a karakterháló borul; karakterek válnak hiteltelenné, hátraarcot kell tenniük, logikátlanná válik a végére az egész, és ezt nem fogja érteni és elfogadni az olvasó/néző, stb.! A többi a videóban.
    Még a végén bebizonyosodik, hogy a '17 őszén a reddit -en 'kiszivárgott' szinopszis lehet az, amit nagyjából meg fog írni Martin. Ezekből az info morzsákból és a GOT S8 megnézése után számomra az kezd kibontakozni, hogy D&D -ék valószínű átírhatták az eredeti forgatókönyvüket.
  • suba53
    #19091
    Bran amikor végre találkozott az előző három szeművel, akkor egy komoly kurzus vette kezdetét. Gyakorlatilag minden fontos történését az elmúlt kornak tanulmányozhatta élőben. A tanítója végigvezette az egész történelmen. Láthatta az indítékokat, a tévedéseket, az indulatokat, az egész folyamatot személyesen tapasztalhatta meg. Kvázi nagyon fiatalon bölcs emberré vált, és a bölcsesség kirívóan fontos a jó uralkodáshoz. Tywin Lannister is ezt próbálta oktatni a butuska unokáinak.
    Így a legjobbat javasolta Tiryon, aki a maga módján szintén bölcs ember volt. Észak független királysága meg abszolút beleillett a történelmi korszellembe.
  • gsanya21
    #19090
    Trónok harca SPOILEREK: Még ennek a sorozatnak is lehet metapillanata - ez volt az - Trónok harca - 8. évad

    Trónok harca SPOILEREK: Kik vezetik a nagy házakat? - Trónok harca - 8. évad

    Trónok harca: Hát persze, hogy a finálé lett az HBO történetének legnézettebb sorozatepizódja - de az IMDb más rekordot tükröz - Trónok harca - 8. évad

    Trónok harca SPOILEREK: "Ez csak vicc lehet" - Így reagáltak a színészek a sorozatfináléra - Trónok harca - 8. évad
  • Oddball29
    #19089
    Na az volt az a pillanat, amikor felröhögtem, és odaképzeltem valami brazil szappanoperás romcsi zeneszámot.
  • gsanya21
    #19088
  • suba53
    #19087
    Kellene hogy legyen.
    De sajnos látjuk, hogy nincs igazán.
  • tigeroo
    #19086
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor drogonnal összefut a torony lábánál jon, akkor a hó ropog a talpa alatt, tisztán hallatszik
  • suba53
    #19085
    Nem volt az vissza építve. A lerombolt rész még nagyon sokáig úgy lesz, ha egyáltalán vissza építik valaha.
    Az őrség többi vára meg ilyen olyan állapotban, de áll. A fal hossza 40-100km hosszú? A szélén leomlott pár száz méternyi, ami bőven elég volt ahhoz, hogy a zombik átgyalogoljanak.
  • Caliph
    #19084
    a fal több kilóméter hosszú,és a keleti őrségnél omlott le a tengernél. fekete vár kb a fal közepén van
  • Madi92
    #19083
    Nem az egészet rombolták le, csak egy részét.
  • Pluskast
    #19082
    Ok igazad van, csak 250 méter. Na de azt nem mondja nekem bárki, hogy egy ekkora jégfalat ami olyan hosszan leomlott visszaépítenek 2 hónap alatt. Ja! A történet szerint meg 8 évezreddel ezelött építették fel mágiával. De gondolom biztos volt egy tartalék varázsló aki ott aludt a jégben arra várva, hogy az ilyen esetekre felébresszék és visszaépítsék a falat :d
    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2019.05.21. 11:23:17
  • argo001
    #19081
    Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy a fanatizmusnak is kell hogy legyen egy egészséges határa.
  • lonvard
    #19080
    Jah, keveredik a kettő, de hó is van, több jelenetben látni hogy a lábuk alatt hószerű valami van, dothrakiak be vannak öltözve meleg ruhákba, sárkány is a hó alól mászik elő, stb. .
  • suba53
    #19079
    Minden vallás kitalált sztorikra épül. Miért ne lenne hasonló hatása egy jól kitalált fantázia történetnek, vagy sci-fi nek?
    PL.: a jedi vallás is elég sok követőre talált.
  • Pluskast
    #19078
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott a pont! :D :D Azt esetleg el tudná nekem valaki magyarázni, hogy Bran azért nem lett észak ura mert folyton azt hangoztatta, hogy őt már nem érdekli ez a világ és ő amúgy is a három szemű holló és ő a múltban él, majd hirtelen azt mondja, igen én leszek a király. Szóval ez, hogy van? Az is milyen szánalmas volt, hogy Sansa oda fordul hozzá, Bran én nem leszek a hét királyság része, mert csak :d Istenem ez annyira nevetséges volt :D
  • molnibalage83
    #19077
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem is hamunak tűnt, mert a tél-nyár ciklus nem változott meg elvileg. Tyrion beszéde szerint néhány hét telt el, vagy pár hónap.
  • lonvard
    #19076
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Teljesen jó befejezés. Az olyan mákonyos álmok, hogy Jon meg Dany közösen uralkodnak amíg meg nem halnak, az úgy lett lezárva, hogy Dany halott, Jon meg száműzetésbe ment északra. Nem elég dráma ez? Észak elszakadt, Sansa a királynő, délen meg Tyrion és válogatott kistanácsa igazgat. Az is klassz, hogy kitalálták, hogy Arya kalandornő lesz, és megy Nyugatnak. A végén mondjuk szerintem elcseszték a vágásokat, túl sokszor ismételték, hogy akkor Arya készülődik, Jon készülődik, Arya hajón van, Jon megy északon, Arya hajón van, Jon lovagol a nép között, Arya hajón van, Jon lovagol a nép között. Szólt alatta az a szép zene, és arra gondoltam, hogy baszki ezt is túltolták. :D


  • suba53
    #19075
    A fal nem volt 1km magas, csak max egy-két száz méter. Valamint nem az egész falat rombolta le az éjkirály, hanem a keleti őrségnél a szélét.
    Mivel nem kellett már egymást kerülgetni a vadaknak, meg az őrségnek, hiszen szövetségesekké váltak, így érthető hogy az egyik vár felé mentek, és kaja meg utánpótlás vételezése után folytatták északra.
  • Shiwo
    #19074
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    már ha az hó volt és nem hamu.. legalábbis az 5. részben még sehol semmi, a 6. rész elején meg már relative hamar átmegy "havasba" a táj.. kétlem, hogy Dany fél évet várt volna Tyrion kivégzésével, aki addig is egy bezárt szobában (konyhán, tudjafene..) üldögél..

    szvsz a leszúrásig eltelhetett vagy 1-2 nap max.. gondolom mire híre ment, és az északiak lejöttek, addig még pár hét eltelt (hacsak nem teleportáltak , ahogy arrafele szokás..)

  • PiszkosFred
    #19073
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha meg 5 meterre odebb allnak meg, nem esik rajuk semmi - lasd Tyrion jelenetet, amikor lement hozzajuk :)
  • AnuluWork #19072
    Ez a NKs befejezés kb olyan volt, mint amikor éppen dolgozol valamin, arra koncentrálsz, és jön egy légy/méhecske/repülőG, te meg elkapod/lecsapod és dolgozol tovább azon, amin eddig, mintha mi sem történt volna. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De egyébként - ha okosan belemagyarázzuk - végül is beigazolódott, hogy Cerseit a saját testvére "ölte meg". Mert mivel Jaime ráesett Cerseire, Cersei nem tudott kimászni a romok alól, és Jaime súlyától ill. a törmeléktől megfulladt. Gondoljatok bele, ha a Hegy van ott, Cerseinek semmi baja nem lett volna, a Hegy eltolja a köveket, és Cersei hipp-hopp túl is élte.
  • PiszkosFred
    #19071
    Picit fejtsd ki jobban, kuldd el es az Asylum leforgatja, toluk kitelik (es varhato) :)
  • Prof William
    #19070
    Amúgy így már van értelme ennek a jelenetnek. :)

  • lonvard
    #19069
    náci zombik :DD

    kedvencem az a horrorvígjáték, most elképzeltem, hogy tigris tankkal mennek Királyvár felé a hóban :D Az Éjkirály valójában Hitler.
  • Pluskast
    #19068
    Én még azt is jobban élveztem volna mint ezt a befejezést.
  • lonvard
    #19067
    Martin indokolatlanul nem gyilkolta a szereplőket, szóval csak azért nem gyilkoltatná halomra a bandát, hogy folyjon a vér. :)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.05.21. 11:05:10
  • lonvard
    #19066
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azzal jelzik az idő múlását, hogy Dany gyilkossága idején esik a hó, a királyválasztáskor meg már szép idő van. Szóval akkor tavasz van. 3 hónap telt el, már ha Westeroson így váltják egymást az évszakok, megbolondítva a jégkorszakukkal, ami elméletileg egészen máshogyan van, de most fogjuk rá, hogy 3 hónap telt el.
  • Prof William
    #19065
    De azért Martinosabb lett volna. :) A hülye emberke el voltak foglalva kicsinyes hatalmi harcaikkal és letojták a veszélyt és ez lett a vége.

    A világnak meg nem lett vége (még) csak Westerosnak. Semmi akadálya sem lett volna egy Essosi spin-offnak.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2019.05.21. 11:03:38
  • AnuluWork #19064
    Nos, ahogy Dany elintézte Királyvárat, a nácizombik akár is elmehettek volna Királyvárig és ők is elintézhették volna Királyvárat. Az legalább sokkal értelmeseb és látványosabb lett volna, már ha a készítők nem teremtenek még sötétebbet, mint ami a 3. részben volt. :)
  • lonvard
    #19063
    Jah, csak ezzel nem a sorozatot zárták volna le, hanem a komplett westerosi univerzumot. :D Plusz ha teljesen negatív vége van, az olyan mintha kidobnál 7 évadot az életedből, mivel minden ami korábban történt, az értelmetlen volt. Értelmesen kellett, hogy végződjön. Az is lehetett volna, hogy az utolsó 5 percben a még életben maradt fontosabb szereplő az összegyűlik abban az arénában, aztán hirtelen begördül egy német félhernyótalpas jármű, leugrik róla egy szakasz SS katona, és aztán falhoz állítják őket, és legéppuskázzák az egészet. Drámát és halált akart a végére a közönség, utána elégedett lehetett volna! :D

  • Pluskast
    #19062
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy mennyi idő telt el aközött, hogy John kinyírta Danyt és aközött, hogy Brant megválasztották királynak? Mert azért elég nevetséges volt, hogy az 1 km magas fal megint állt, arról már nem is beszélve, hogy a fővárost újjáépítették 2 hónap alatt?
  • PiszkosFred
    #19061
    > Azt például sosem tudom megérteni, hogy egy kitalált világ kitalált szereplői és kitalált története hogyan válhat valaki szemében meghatározóvá, vallássá. Ez csak egy sorozat, annak pedig kiváló volt, minden csúcs- és mélypontjával együtt.

    Pedig erről szól a világ. A sztorikról. Tyrion is megmondta :)

    Ami a hangulatot illeti, kering(ett) egy kép a neten, egy lóról, amely "szakaszait" a szezonok minőségének megfelelően ábrázoltak. Az a képt többet mond, mint bármelyik ezer szavas komment.

    #szerk: erre gondoltam

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.05.21. 10:44:24
  • AnuluWork #19060
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy Gnagy lyuk van a fal helyén. Nem is értem miért sétáltak ki a kapun? :D
  • Prof William
    #19059
    Azért egy ilyen finálé nem kicsit ütött volna. :)


  • Pluskast
    #19058
    Én nem azért vagyok mérges mert véget ért, hanem mert ilyen gagyi, ócska lett a befejező évad. Ez a sorozat sokkal - sokkal többet érdemelt volna.
  • Pluskast
    #19057
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Shakeshpeari dráma?? Na ne!! Kb attól a pillanattól kezdve tudtad, hogy ki fogja így nyírni amikor belépett John a trónterembe. Ezt a "darabot" Shakespeare idejében a közönség először kifütyülte volna, aztán záptojással megdobálta volna a színészeket, az írót meg agyba - főbe verték volna. Ennél laposabb, szarabb, ócskább, kommerszebb befejezést elképzelni sem lehetett volna.
  • lonvard
    #19056
    Nem az a legnagyobb bajuk. Sok népszerű sorozat ér véget, és nem szokták így kutyázni. Közölték, hogy már csak két darab, fél évadot csinálnak, és aztán mint látjuk nem tudtak mit kezdeni a játékidővel, mert amiből lehetett volna több, azt elkapkodták, egyébként meg így is voltak lébecolós részek, a párbeszédek nem igazán működtek, a csatákat levitték 12 éves korosztálynak befogadható szintre, satöbbi satöbbi. 6 évad alatt felépítettek egy szintet, amit nem ütöttek meg a legizgalmasabbnak ígérkező végjátékra. Ez a legnagyobb baja a közönségnek, szerintem.