19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Kingtiger15
    #19135
    Nekem végig olyan érzésem volt ebben az évadban, hogy már nagyon unják, olyan péntek délutáni meló hangulata volt, összecsaptak valamit, hogy végre túl legyenek rajta. Nem kizárt, hogy közös megegyezéssel simán bonthatták volna a szerződést.
  • argo001
    #19134
    1. Nem tudom, te hol élsz, de van már pár sorozat, ami befejeződött, például: Dallas, Szomszédok, Miami Vice.
    2. Nem tudtam, hogy a GoT egy világvallás.

    A szaporodásos megjegyzésedhez itt nem fűzök hozzá semmit.
  • lwb
    #19133
    Ekkora nézettség mellett? Ez az utolsó évad. Itt nincs már nézőmegtartás, csak az itt és most számít. Anyagilag, üzletileg nagyon megérte az HBO-nak ez a sorozat.
    Ugyanakkor abban is biztos vagyok, hogy itt nem beosztott-főnök viszony van, hanem szerződéseket kötöttek egymással, még az évad előtt. A kérdés az, miért ment bele az HBO a rövidebb évadokba. Erre nem tudok válaszolni, de biztos meg volt rá az okuk.
  • gsanya21
    #19132
  • Micsu
    #19131
    74es metasscore azert meg nem a beka segge
  • s_andras
    #19130
    Ha a lényeget tényleg érted, akkor ennyi, most mi a lóf..t számít hogy leírtam példának mellékszereplőt IS?
    Sansa sem önzőségből csinálta, hanem mert az apja megölése miatt AZ EGÉSZ ÉSZAKI NÉP többé nem hajlandó letérdelni!! Nyilvánvaló hogy a Stark-testvérek SOHA nem fognak egymás ellen fellépni.
  • Sippie
    #19129
    a kritikák meg a béka segga alá húzták az utolsó évadot. Összecsapott lett, rahedli kérdésre nem kaptunk választ, mindezt azért mert D&D-nek más dolga van. Lett volna inkább 10 évad, de rendesen kifejtve mindennel. A 8. évad akkor is nézőcsúcsot döntött volna, ha 2 éve azt mondják hogy köszi, mostantól más írja a sztorit, mert mi igenis 10 évadot akarunk 10-10 résszel.
  • Tikal #19128
    Most felsoroltad a mellék karaktereket? Podrick, most komolyan? Amugy pont Sansa Stark milyen önzően behúzta magának északot, mert nem bizott a kis sunyi Bran-ben, igaz? Vagy csak annyira elképzelte már magát királynőnek, hogy nem bírta elengedni.

    Értem, hogy mit akarsz, de én nem Podrick vagy Sam miatt néztem a sorozatot...
  • Micsu
    #19127
    Ember, itt a 8. evadban is nezocsucsok voltak, most se lenne indokuk kirugni nem h korabban
  • Sippie
    #19126
    én csak azt nem értem, hogy akkor az HBO miért nem b*szta ki D&D-t és vett fel mást?
  • MrAndree
    #19125
    Azért a tipikus hype "fan favorit" sorozatoknál mindig hiszti van a befejezés kapcsán. Talán a Breaking Bad volt aminél nem volt, de az aztán tényleg olyan is volt.
  • s_andras
    #19124
    Már hogy ne lennének jók és rosszak, mondom hogy ki a jó: aki nem az érdekei és a "nézőpontja" szerint cselekszik, hanem a belső egészséges morálja vezeti. Például mindegyik Stark, Davos, Varys, Brienne, Sam, Podrick, Gendry stb-stb a szereplők FELE?!?
  • cateran
    #19123
    Ad1..Igen..mint a vilag elso sorozata, ami befejezodott, tutira ezert duhosek a nepek..../facepalm and silent cry....
    Ad2..Biblia? Tora? Koran? etc...

    Felelmetes..kerlek ne szaporodj....
  • Tikal #19122
    Na de pont ez a lényeg, hogy senki se jó vagy rossz, csak érdekek vannak és nézőpontok, erről szólt a GoT...
  • lwb
    #19121
    Ez egy akkora baromság, abba belekötni, hogy a filmben nem volt annyira romos az alagsor, amikor Tyrion lement a testvérei holttestét megkeresni. Nyilván dramaturgiai szempontból kellett, hogy a törpe képes legyen megtalálni a fivérét és a nővérét, akiket nyilván szeretett. Ráadásul legyenek felismerhetőek, mert a valóságban, ha valakit kövek vernek agyon, annak a koponyája is péppé zúzódik.

    Ez a legkisebb hiba a sorozatban, ez nem is hiba, ez szimpla hatásvadászat. Ráadásul egy marginális pontja a történet lezárásának, jelentősége nincs.
  • lwb
    #19120
    Elkezdtem előről nézni az egészet, az első évadtól. Direkt azért, hogy figyeljem, hogy van-e jele Daenerys megőrülésének. Háát ... Az első évadban, amikor Vyseris aranykoronát kap, az pl. elég beszédes. Nézem tovább nyilván. Már egész elfelejtettem, jó régen volt.
  • Micsu
    #19119
    Tipikusan uljunk fel a divatfikazasra cikk, 0 finggal
  • Micsu
    #19118
    Hat ha gotrol van szo ezek kozul kb egyik se
    Btw tetszett mikor a true detectivet emlitette mint pozitiv pelda ami mar a 2. evadnal elhasalt, lul, ennyit a 888rol
  • Palinko
    #19117
    Jó ez teljesen butaság, ha 5 méterrel odébb állnak és az szakad be akkor mi van? Így volt megírva a sorsuk a való életben is hány olyan eset van hogy szerencsétlenül halnak meg emberek vagy valami csoda folytán menekülnek épp meg, az ilyeneket nem érzem jogos kritikának.

    Jah és végre mindenről beszélhetünk spoiler mentesen szóval aki nem látott minden részt ezután magára vessen.
  • Isthy
    #19116
    Szerencsére azóta eljutott hozzánk is (mondjuk én szeretem az eredetiket olvasni, mert a mai média világban...)
    Nagyon remélem, hogy a nem túl távoli jövőben eljutunk oda, amiről az utolsó mondataiban beszélt.

  • Kongy
    #19115
  • AnuluWork #19114
    Index?

    Nem tök mindegy?
  • Micsu
    #19113
    888?
  • gsanya21
    #19112
    Magyarul: Martin nyilatkozott: A Trónok harca-könyvek befejezése lehet, hogy más lesz - Trónok harca
  • Prof William
    #19111
    Amúgy most mindenki hirtelen jóarc lett és Martin féle hátbaszúrósdi el lett felejtve?

    Itt vagyunk a "középkor" kellős közepén és egy nyomorék, -valószínűleg utódnemzésre is képtelen- arc kerül trónra akiről az emberek 90% -a évek óta semmit sem hallott - max annyit hogy valami Stark kölyök - és egy Lannistert fogad maga mellé segítőnek, egy Lannistert akinek a családja fontos szerepet játszott az egész eddigi elbaszarintásban. Ja és ráadásul a segítő is egy nyomorék torz törpe törpe.

    Ha még mindig Martin világában lennénk Brant még a rész végét sem érte volna meg mint király... Nem lenne nehéz megmerényleni, hiszen csak a múltat látja a jövőt nem. Sőt néha még a jelent sem nagyon...

    Bár lehet hogy nem is lessz erre szükség ha Tyrion továbbra is olyan ebcseszett öleteket ad neki mint Dannynek...

    Most visszagondolva az meg még nagyobb röhely, hogy a ZombiHegy elleni összecsapás tovább tartott mit az Éjkirály elleni. Quiburn Mester tényleg érti a dolgát. :)
  • Caliph
    #19110
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    miért megy vissza jon és mi értelme az éjjeli őrségnek? tyrion megmondta: mindig kell egy hely a bűnözőknek meg a fattyaknak
  • AnuluWork #19109
    Jaime és Cersei, akik azért haltak meg, mert nem öt méterrel arrébb álltak a pincében
  • AnuluWork #19108
    Lehet ezért mondta, hogy megkeresi a sárkányt. Lázadás esetére ...
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2019.05.21. 17:46:49
  • willtex
    #19107
    Teljesen életszerűtlen és utópisztikus volt Brant királlyá választani. Westeros nagy részén ő egy senki. Egy nyomorék a 77 westerosi népmesével a fejében. Ráadásul azzal, hogy észak független maradt teljesen elveszítette azt a kis hatalmi bázisát is ami esetleg volt neki. Az mese habbal, hogy az a pár maradék főnemes hirtelen minden alap nélkül elhitte Tyrionnak, hogy Bran szuperbölcs és tuti jó király lesz. Ők ebből semmit nem láthattak, hacsak le nem vetítették nekik a sorozat előző részeit, de még akkor is erősen kétséges. :D
  • AnuluWork #19106
    Hm, játék ...
  • AnuluWork #19105
    Ha a Berlin elestét ezek forgatták volna, tuti a németek győznek. :)
  • AnuluWork #19104
    Az Dorne volt. Na ők tényleg mindig különcök voltak.
  • AnuluWork #19103
    Igen, és közben sokáig, totálban mutatják Esmeralda Danyeris Botoxová arcát, amint roppant egyszerű vonásaival rájön, hogy őt most itt kérem átqurták. :)
  • AnuluWork #19102
    hehe :D
  • AnuluWork #19101
    Ja, szinte direkt alá álltak. :)
  • Micsu
    #19100
    ez a kép se az igazi már mert a 7 & 8at nyugodtan külön lehetne venni, még rontani a végére :P
  • Isthy
    #19099
    A legilletékesebb személy legfrissebb blogbejegyzése
  • blackfire001
    #19098
    Több millióan nézik a sorozatot, miért lett volna baj hogy ha egy kiszivárgott forgatókönyv történik meg..?
    Aki elspoilerezi magának az magára vessen. Akik meg kitalálták azok meg örülhettek volna hogy bejött.
    Egyébként hol elérhető???
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2019.05.21. 13:58:14
  • gsanya21
    #19097
    Ramin Djawadi - Game Of Thrones S08 Music from the Show
  • Oddball29
    #19096
    Egy jó sztori akkor is élvezhető, ha számítasz a végére. Jó lenne már felnőttnek nézni a közönséget.