2681
Neverwinter MMORPG
  • diegho™
    #1801
    Ha elérem a 60-at a gyengébbik epic dungeon-ba mennyi GS-el érdemes lemenni?
  • Avenger
    #1800
    Csináltam egy gyorsa tesztet. A feltöltött shield az első ütésből 40-50%ot felfog. Utána mondjuk nem sokat használ tényleg(néhány százalékot lehet így is felfog). Persze semmi reprezentatív minta, csak 2-3 ugyan olyan ellenfélnek hagytam hogy üssön->átfordult a companionra-> megvártam amíg feltöltődik a shield, majd magamra húztam megint. Vellosk-ban a spirit wolfok meg úgy néztem mindig ugyan akkorákat ütnek.
  • HyperMonkey
    #1799
    Az az epix healer companion nem AD-ből vehető meg hanem abból az ima által, napi egyszer megszerezhető cuccból. Ha jól tévedek, zen-ért nem lehet ezt az ima izét venni.
  • Bucser
    #1798
    Zent valts at diamondba. Es meg is van.
  • HyperMonkey
    #1797
    Nocsak, új infó. Vehető healer companion?!?
    Én csak a protection of Angel-t tudom ami epic healer comp, de az csak egy év alatt megszerezhető a napi ima tokenből. Én megnéztem a zen marketet de nem láttam healer companiont ami zen-ért vehető. Melyik az? Vagy képwet vagy nevet mondhatnál, és söregységeket kapsz.
  • Sunrider924
    #1796
    Nem fontos, a cleric companion mindenhovajo lesz az epic dungeonokban is.
  • cain
    #1795
    nem fordult elő, hogy használtam volna. pontot raktam rá, mert kifogytam az értelmes opciókból, és egyszer még az is lehet, hogy értelmes dologra lehet használni. amit majd biztosan megírnak a fórumon is.
  • Running
    #1794
    40 fölött biztos már a magasabb rangú companionokat szánták, ha lesz rá zseton majd veszek is jobbat.
  • cain
    #1793
    ha megnézed, hogy milyen képességei vannak, látod, hogy van neki valami katicabogaragra veszélyes támadása, meg egy hotja, 10s durationnel és 30 seces cd-vel. ezt elnyomja félpercenként egyszer, lejár 10s múlva, a maradék 20sben meg kiskanállal próbál falat bontani. úgy látom, hogy van egy hp küszöb, 66-80% körül, ami alatt nem használja a healjét, ha nem vgay combatban.
  • HyperMonkey
    #1792
    Mi nem fordult elő? Hogy nem absorbál? Én azt láttam, hogy shield-ben is kapom rendesen, nulla absorb. Ez csak elvileg az első ütést absorbálná, mert azt írja, csak akkor absorbál ha nincs csökkent állapotban. Viszont az első ütéstől már csökken, így értelemszerűen a második ütésből már semmit nem fog fel. Megéri használni?
    Én azt hittem, az első ütést be se kapom shiledben, de bekapom simán.
  • HyperMonkey
    #1791
    Írtam hogy nem healel. De lehet hogy nem bug. Amint combatba kerülök, tol valamit. De egy healer companiontól többet várnék.

    Running: Ezt hallom én is mindenhol, és ez elég baj. Mert nekem a healer tetszene (ha működne). Most lvl27-en is támadják a healereme, de egy aoe chill strike-al magamra húzom a gonoszokat. így életben marad (egyelőre).
  • cain
    #1790
    még sosem fordult elő.
  • HyperMonkey
    #1789
    Azt egy CW játékos mondja már el még, hogy a shield működik-e, mert én úgy látom hogy semmit nem ér. Shield nélkül kapok 580-a, shiled-el meg 577-et. WTF?
    Ráadásul csak akkor absorbál (elvileg) ha nincs legyengült állapotban, viszont már egy ütéstől lecsökken. És akko már semmit nem absorbál. Szerintem fullon sem, de majd egy jó CW megmondja it remélem. Ti használjátok a shield-et?
  • cain
    #1788
    cwként még mindig a gyógyászt cipelem, mert egész jól életben tudom tartani.
  • cain
    #1787
    írtál róla bugreportot?
  • Running
    #1786
    Bug, mert kb 10mp-ként tol valami healt, nyugi 40 felett le sem kell idézni mert az átlagélete 1 mp. .)))))
  • Running
    #1785
    Mondjuk ahogy néztük, az Ability pontokat nem lehet újraosztani. :)))
  • HyperMonkey
    #1784
    Igazad van, de ha nem próbálod ki az adott skill-t, akkor nem tudod hogy milyen, mire lehet számítani. Viszont ha kiosztottál rá pontot, nincs visszaút, illetve mocskosul drága móka. A HP regen hiánya megszokható. Máig tartom, hogy nem jó eleme a játéknak szerintem, de van mód rá hogy max HP-n legyél (tábortűz vagy poti), tehát a játékban megoldható, csak körülményesebb mint más játékban. Játéktechnikai sajátosság, ez van. De a respec ára ésszerűtlen.

    És még mindig nem tudom, a healer companionom miért nem gyógyít fel combaton kívül ha ott állok sérülten. Semmi nem indokolja hogy így legyen. Nem kell mással foglalkoznia, ott állunk harcon kívül. A heal spellje nem lehet CD-n, mert kipróbáltam, 10 perc után sem healelt fel, a heal spelljén 30 sec CD van. Ez zavar. Én jobban szeretek healer companionnal menni mint tankkal. Az volt a terv, hogy megyek a tank companionnal, majd harc után előveszem a healer companiont és felhealel. De nem. Csak áll és kamillázik mellettem.
  • Chris
    #1783
    Szerintem ezt az egész respec dolgot kicsit másik irányból kellene megközelíteni, ahogy pl. a "nincs hp regen combaton kívül" dolgot is, már ha jól emlékszem, hogy te sérelmezted korábban azt is.
    Ezek szerintem sokkal inkább a játék, vagy ha úgy tetszik a D&D sajátosságai, mint kötelezőnek gondolt mmo elemek. A hp regen hiánya egyszerű mechanikai nehezítés, a drága respec meg segít, hogy átgondoltabb döntést lehessen hozni. Már szerintem annak is örülni kell, hogy egyáltalán beletettek ilyen lehetőséget, mert a korábbi d&d játékokban, nem is emlékszem, hogy lett volna. :)
  • Acidlich
    #1782
    haha lol:))ilyen velem is elofordult mar^^
    ugye az elso 60as kari krafttal szuletett? vajon mennyi ad-t kellett vennie hozza? biztos elkoltott egy kisebb vagyont
  • Running
    #1781
    A kapkodásnak ez a vége. :))))
  • Sunrider924
    #1780
    Ezt a szivast, belogoltam clericre lenyomni a profession task-okat, es nem vettem eszre hogy a 4bol csak 3 kesz es reflexbol lenyomtam a finish now-t, ugrott 30k AD
  • HyperMonkey
    #1779
    Őszinte leszek, egyetlen TES játékkal sem játszottam, így a Skyrim-al sem. Azért nem, mert egyszerűen nem érdekel a fantasy világ (értsd Lore). Nem tudom hogy a Gyűrűk urában mi az a harmadkor, nem tudom hogy ki a Lángoló légió vezetője, nem tudom miért ébredtek fel a sárkányok Tyriában, gőzöm sincs miért jött létra hat elemi sík a Riftben, és nem érdekel miért szakadtak szét a frakciók Asmodian-ra és Elyos-ra.
    Én a sci-fi világokat szeretem, de a világ fantasy MMO-kat követel. Én mindössze egy játéktechnikailag és hangulatban jó MMO-t keresek, aminek magas motivációs faktora van, ami nem az agyatlan farmról szól. Nekem sokkal jobb érzés ha miattam nyer a csapatom PvP-ben, ha rámwhisperelnek hogy „you are so skilled” vagy ismeretlenek egy party után felvesznek a friends list-be, mert élvezték a játékot velem. Nekem az számít, ha a maxot kihozhatom a karakteremből, és ezért meg is teszek mindent. Általában vagy support vagy ranged dps szerepeket játszom. Ezt kérem szépen nekem megcsinálni egy MMO-ban. És ha ezt Magic missile vagy Chill Strike formájában kell megtennem, nem pedig plazmafegyverrel, hát legyen.
    De akkor legyen.
  • Fpocok
    #1778
    Előre látom mekkora zakó lesz :)
  • Running
    #1777
    Jaja ezt nyomom, csak néha érdekes, hogy kb 4 mp-ig lehet ütni, a duelist skill meg 4mp-nél kapcsol be, szóval eleve nem tudom rányomni, csak a sima ütést, mert rögtön ugranom kell, vagy bevállalom, de akkor az aoe-t is benyelem.
  • cain
    #1776
    egész egyszerűen gyúlölöm ezt a kiteolva tankolunk c. dolgot.
  • Sunrider924
    #1775
    A tank legfeljebb T1 epic dungiban nelkulozheto, afolott kicsit maceras a dolog, mert az addokat ugy intezik aoe-val hogy ne erjek utol azt, akinel az aggro, az futkosva csalogatja maga utan oket, tehat ha ez egy dps kari akkor az nulla dps-t tol a bossba. Jo az a tank, nem kell felni, hogy szuksegtelen. Szerintem nezzel youtubeon par endboss fightot, es latni fogod mi a csapatosszeallitas/taktika.
  • cain
    #1774
    vannak sebzés ablakok, amikor a boss nem ae-zik, akkor mész közel, gyorsan offloadolsz, aszt szaladsz ki.
  • Running
    #1773
    Oké, kicsit megnyugodtam, köszi.
  • Sunrider924
    #1772
    A healer dolga hogy eletben tartson, meg kell tudja oldani, ha nem akkor nem a te hibad, es nem kell felni, a rugot viszik mindenhova ahogy a CW-t is.
  • HyperMonkey
    #1771
    Nem értek a rugóhoz, de olyan borzalmasan brutál dps-t tol, hogy szerintem lesz helye mindig, és értékes is. Hiába a cc meg a tank és healer, a boss/mob HP-ja sebzésből megy le, abban viszont a rugó egyelőre verhetetlen.
  • Running
    #1770
    ESO OFF: Olvass utána, röviden annyi, hogy kb olyan lesz mint a Skyrim, csak mmohoz igazítva, a harcrendszer is olyan. Engem leginkább a 3 frankció pvp érdekel, mint GW2-ben a www. Hátha jó lesz, mert a GW2-é óriás bukta lett.
  • HyperMonkey
    #1769
    Igen, van akit zavarnak a fizetős dolgok és nem vásárol, van akit nem zavar és vásárol. És van még1 tipus, olyan mint én. Engem zavar, ennek ellenére vásárolok. A game nagyon jó, nekem kell, hogy teljességében élvezzem még ha többet is fizetek mintha havidíjas lenne.
  • Running
    #1768
    De jó hogy írod. Én rugót indítottam, kb egyedül a csapatban és nagyon jó lenne egy kis help instákra. Az már számomra is kiderült, hogy one target dps karakter, ezért próbálom mindig a nagy hp-s célpontokat ütni, pl boss, de sokszor nagyon nehéz, mert a bossok folyamatosan maguk alá aoe-znak, kb ilyen fél, 3/4-hp-t leszedő aoe-kat, sokszor egymás után többször. Mást sem csinálok mint ütök elugrok, ütök elugrok és közben imádkozom, hogy 3.-ra még legyen elég staminám elugrani. Volt olyan boss, hogy képtelen voltam ütni, mivel nem tudtam közel menni hozzá, állandóan aoe volt alatta és nem tudtak annyit gyógyítani rajtam, hogy túléljem, még úgy sem, hogy a potik folyamatosan csurogtak belém.
    Van valami trükk, taktika, vagy tényleg ez lesz, mert ha igen, akkor már látom, hogy a rugó nem lesz túl értékes dungeon-ban sem...
  • pluhi
    #1767
    Azért amikor elméletileg is csak 10 nap alatt lehet összekaparni egy respec árát leghamarabb, ott valami nem kerek szerintem, de ez parttalan vita, valakinél kicsapja a biztit, valakinél nem. Ehhez képest állandó mount 5 goldért szinte érthetetlen:D.
    Amúgy azt olvastam, hogy tank gyak. nem kell a partiba, mivel a bossok minden képességükről előre szólnak és az autoattackjuk nulla, az addokat intézik AOE-val. Tehát boss ellen mindent dodge-olsz, addokra megy CC meg aoe azt jóidő.
  • cain
    #1766
    táska van kint az ah-ban is, a beholderen max fél millát kérnek érte.
  • HyperMonkey
    #1765
    Jól van, ez azért jó hír. Te is elég régi MMO-s vagy már, nem tudom hogy vagy vele, vagy bárki aki nem ma kezdte, de olyan jó lenne már egy olyan MMO ami hosszú időre leköt. Kijön valami, és elcseszik valamivel ami a hosszútávú játékélményt bitosíthatná. Az ESO nem érdekelt egy kicsit se, de ami még annál is jobban hidegen hagyott az a Neverwinter volt. Aztán kipróbáltam és hoppá, megvett kilóra. Így aztán most má az ESO-ra is kíváncsi vagyok. Szavaidból ítélve, a fizetési modell még nem eldöntött, én szurkolok a havidíjnak. Talán kiszűri a „meguntam Lacika legójának lopkodását, nézzünk más ingyenes játék után” gyerekeket, és lehet akár PUG-al is PvE-ben és PvP-ben is érdekes, taktikus harcokban részt venni.

    Lényeg a lényeg, jókora lemaradással állok itt az ESO előtt, mert azt sem tudom milyen színű. Remélem még idén kijön, és remélem ilyen harcrendszere lesz, ez a félig célzós, félig célzásrásegítős móka. Saját vélemény, de ennél eddig jobbat nem láttam. Könnyebb mint a TERA harcrendszere, de nehezebb a target lock rendszernél. Remélem alapból lesz benne íjász, és warlock(szerű valami), item customizáció (már ha ilyen szó nem gáz) magas fokon és nagy szabadsággal, LFG tool és minden egyéb. De addig valóban jó a Neverwinter, bá én az első 2 nap után azt mondtam, ez az, ez kell nekem sokáig. De hát jópár játéknál mondtam már ezt, és most mind ott pihen a polcon. Na megyek az ESO topikba felzárkózni, és sry az OFF-ért.
  • undY1ng #1764
    Megmondom őszintén, hogy úgy voltam a Half-Elf GWF-el, hogy hátha ebből a raceből kevés van és ezért kezdtem el húzni.. és ahogy látom a játékosokat tényleg így volt (remélem :D). De úgy lesz ahogy írjátok, szerintem kitartok mellette 60-ig és hát azért írtam, hogy elrontottam a skill pontokat, mert hát !szintén ahogy írtátok (hogy ismételjek is)! Teljesen ismeretlen minden, kell egy pont mindenre, hogy kipróbáljam mi mit csinál még hogyha tudom is mit jelent angolul.
  • Sunrider924
    #1763
    A pvp-t az nem tudom, mert hidegen hagy, de az epic instakban a kovetkezo keppen fest a dolog: a rogue aoe az picsafust, csak single target dps-e van jo nagy, ami arra a szerepkorre karhoztatja hogy bosst kell olnie, van hogy soloba( pirate king pl, sok sikert hozza)A party leghasznosabb tagja a CW ami abszolut need, legalabb egy kell belole minden T2 instaba, maskepp nem megy le semmi, annyi az add hogy azt maskepp keptelenseg ellenorzes alatt tartani.
    Szoval lehet hogy pvpbe egyelore kiegyensulyozatlan a classbalance de pve-ben nagyon is megvan a szerepe mindegyiknek es meg nem igazan talalkoztom senkivel, akinek ez problema lett volna.
    Arra a problemara, hogy a dupla Astral Shield cleric partykban nem kell tank(GF) tegnap kaptam egy tokjo valaszt, miutan a group finder bedobott egy 4es partyba 2ik clericnek a tank orvendezett hogy ok akkor berakhatja a dps skilljeit, es a boss utan kozolte hogy "that was fun"
  • Sunrider924
    #1762
    Azert ne kapj agyverzest a sok "lehuzastol" amig nem vagy 60 es nem gondolkozol kicsit. Nekem 3 taskam van, az a 3, amit a kuldikbol szereztem, abszolute nem hianyzik a tobb, szemetet nem is veszek fel, amit az en karim nem tud hasznalni az pass/discard. A jelenlegi dropp szinten potit se kell venni, hullik a szornyekbol dogivel az epic instakban. Van felesleges 54 aranyam, amibol neha veszek injury kitet.
    Az armor/wep enchantok a bankban vannak, rank 4 alatt fel se veszem.
    Apropo respecc: a jatekban jelenleg egyetlen paragon tipus elerheto, keosbb tesznek bele meg masikat is, meg az endgame tartalom a Gaultrym zona, ami tartalmaz napi pvp/pve-t majd az is meg csak jon, szoval nem kell annyira sirni az AD utan, nekem egyelore 110k van belole, az is ugy jott hogy intaban az epic-re mindig greedet nyomok es legutobb pirate king menetbol 3at hoztam el igy es ment is AHra, amibol a legdragabb is mar csak 60k AD volt.
    Szerintem menj fel 60ra jatsz es elvezd, a tobbit meg majd kifforja a jatek. Annak idejen Perfect Worldot toltam, ugyanettol a kiadotol es mindent ki lehet a jatekban farmolni amit csak akarsz, ido kerdese. Ha sietsz az mas kerdes, akkor csak fizess minden vacakert...