868

Sons of Anarchy - Samcro
  • Tikal #668
    De, meg teheted :)
    Ugyanakkor ez egy fórum, ahol pont az ilyen dolgokat szokták kibeszélni az emberek. Attól még hogy van véleményünk a szereplőkről, nem azt jelenti, hogy nem élvezzük a sorozatot, különben itt sem lennénk, nem igaz? :)
  • Shiwo
    #667
    Nem lehetne simán élvezni a történetet anélkül,hogy morális ítéletet mondunk a szereplők felett? (:
  • Tikal #666
    Minden viszonyítás kérdése, pont erről beszélünk, hogy nincs abszolút jó vagy rossz, de mégis fel kell állítanunk valamilyen keretet, szóval igen, ha úgy nézzük, nem mondhatjuk senkire és semmire hogy jó vagy rossz, de ez már nagyon filozofikus :) Ennek ellenére mondom én is azt, hogy Jax nem jó ember, gondolom ez nem tetszik Szines Gézának sem hogy csak ugy kijelentem, Jax rossz ember. De muszáj valamilyen szabályrendszerben gondolkodnunk és aszerint rakni a jelzőket emberekre, mert akkor oda lyukadunk ki, hogy senki sem jo vagy rossz, csak teszi a dolgát mint az állatok. Pl egy oroszlánra sem mondhatjuk, hogy rossz csak mert megölte a gazellát ( Jax is csak a túlélésért gyilkol, mondhatjuk ). Nyilván a két véglet között azért van átmenet, és finomíthatjuk, hogy Jax mégse ROSSZ ember, semmi sem fekete és fehér, mert a mai világban nincsenek JÓK és ROSSZAK, de ez egy sorozat és nem a mai világ, éppen ezért szeretném használni ezeket az egyszerűsített jelzőket, mint jó és rossz :)

    Szóval azért mondtam, hogy Jax a maga világában jónak mondható, mert a többi bűnözőhöz képes JÓ ember, nem? Vannak nála sokkal ROSSZabbak is :)
  • Quantumleap
    #665
    Ja, és akkor ott van a bekattant kisgyerek anyja, ami végleg rátette az i betűmre a pontot.
  • Quantumleap
    #664
    A msguk világában Hitler és Bin Laden is jó emberek voltak, hiszen csak népük javát akarták, nemde?
    Félre a tréfával, én a jó vagy rossz fogalmát ilyen téren az alapján nézem, hogy valaki -ha az érdeke úgy kívánja- képes lenne-e ártatlan embereket ölni, csak mert teszem azt, rosszkor voltak rossz helyen. Márpedig Jax egyértelműen képes erre. Gondoljunk csak az Opie-t meggyilkoló őr feleségére, vagy az egy résszel ezelőtt elgázolt rendőrre. Tudom, egyiket se ő tette saját kezűleg, de egy vállrándítással elintézte mindkettőt, mint szükséges dolgot. Innen már csak egy lépés lenne az, hogy gátlás nélkül kinyírjon vagy kinyírasson egy tisztes, családos civilt, aki teszem azt látta valamelyik disznóságukat, és tanúskodni akar ellenük.
  • Tikal #663
    ez kérdés?:)

    a maga világában Jax is jó embernek mondható, de ha kivülről nézzük akkor csak egy gyilkos.
  • SzinesGeza
    #662
    Pl Dexter jó ember volt vagy rossz?
    (ha érted az analógiát) ;)
  • ForzaInter
    #661
    az is jó.:) azért örülhetünk, hogy az fx rábólintott, hogy idei évad részei hosszabbak lehetnek. anno volt olyan rész ami még 40 perces sem volt. sutter jól használja ki a plusz időt hálaistennek.
  • Janika114
    #660
    Na jól tippeltem:
    "A Sons of Anarchy 6. évados fináléja 111 perces lesz. Bruttó, vagyis reklámokkal. Az kábé 77-78 perc lehet nettó."
  • Quantumleap
    #659
    Ha már zenék, ezt a számot igazán felhasználhatnák még valamikor a sorozatban, szerintem belepasszolna:

    http://www.youtube.com/watch?v=dXYl5NrHPb4
  • Micsu
    #658
    namár ha ezt az évadot megéli :D
  • Micsu
    #657
    nem nehéz megjósolni köv évadra a biztosat: rip juice
  • Susarc
    #656
    imádom a sorozathoz írt zenéket!!


  • Tikal #655
    Nem nincsenek, de aki megölt mar majd egy tucat embert azt megis minek nevezzük? jo embernek semmiképp nem nevezhetjük :)
  • SzinesGeza
    #654
    A baj az, hogy ti csak feketén vagy fehéren akartok mindent látni.
    Ez a való életben sem így működik.
    Vannak jók meg rosszak?! Ugyan már! ;)
  • Janika114
    #653
    Ilyenkor általában reklámokkal együtt írják az időt, szóval akkor ez olyan 1 óra 20-30 perces rész lesz szerintem. De hát ez is jó, reméljük jól használja ki Sutter a plusz időt.
  • ForzaInter
    #652
    A finálé majdnem 2 órás lesz.
  • Shiwo
    #651
    vagy csak nem köp és megy a sittre...
  • ReszegKoldus
    #650
    Mennyire terhes? lehet a következő évad forgatásáig simán megellik
  • haxoror
    #649
    Erről az jutott eszembe hogy Gemma (Katey Sagal) háromszor is terhes volt miközben forgatták a Rém rendes családot

    Háát, tényleg elég erőltetett lenne Tara kamu-terhessége után beadni hogy most viszont tényleg.

    ...vagy ahogy quantum írta világgá megy pár hónapra
  • Victor1103
    #648
    Tara dontese csak nekem nem volt egyertelmu? Ok hogy a golyoval sakkban tudja tartani az MC-t de Pattersont vallomas hijan ez nem nagyon izgatja
  • Quantumleap
    #647
    Azt tudtad meg, hogy mi nem lesz, de azt nem, hogy konkrétan mi lesz.
  • Janika114
    #646
    Nagy hiba, a spoiler ellenére is. Neked való, minőségi sorozat pedig az is.
  • ForzaInter
    #645
    Hát egyelőre elég ennyi, hogy megtudtam mi lesz a főszereplő sorsa.. Most inkább hagyom a sorozatot, elrakom későbbrr.
  • Quantumleap
    #644
    Ha ennyi miatt nem kezded el, akkor elég befolyásolható vagy. Ráadásul a részleteket nem is lőttem el a végével kapcsolatban.
  • ForzaInter
    #643
    Kösz a Shield spoilert, pont mostanában akartam elkezdeni..
  • Janika114
    #642
    Igen ez is benne van.
  • Quantumleap
    #641
    Akár el is tűnhet, hogy csak a következő évad második felében bukkanjon elő.
  • Janika114
    #640
    Lehet, meg én is így gondolnám alapból, de
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tara, vagyis Maggie Siff terhes a való életben, na most terhességet beleírni nem fognak a sorozatba már szerintem, így nem tudom mennyit tud majd szerepelni, vmi nagyon szomorú tragikus halált jósolok neki a fináléban

  • Quantumleap
    #639
    Na ne mondd! Nekem már az 1x01 végi történés bélyegett nyomott a karakterére.
  • Tikal #638
    Nekem Vic-kel se volt gondom az elején, persze látni lehetett hogy nem lesz jó vége a rossz zsaruskodásnak, de benne is ott volt az hogy jót akar tenni, igaz 'rossz' eszközökkel
  • haxoror
    #637
    Amióta elkezdte ezt a szarkeverős-keresztbe elárulós-hátbatámadós genyózást már nekem sem annyira szimpatikus de vele pótolni Clayt? Ki lenne az alternatívája (mint ahogy ő volt Claynek)?
    Plusz SoA = Hunnam
  • Quantumleap
    #636
    Shiledet=Shieldet
  • Quantumleap
    #635
    Én a Shiledet se azért néztem, mert annyira szimpik voltak a főszereplők, hanem mert lenyűgözött a lepelrántó, reaális atmoszférája (mint ahogy a SOA-nál a hiteles életmódbemutatás). És ott se tetszett, hogy Mackey a végére se meg nem murdélt, se sittre nem került. Remélem, hogy Jax-szel nem így lesz.
  • haxoror
    #634
    hmm nálam ez volt a választóvonal, ha Tara beárulja őket akkor meghal és kiírják a sorozatbol, így viszont hogy "csak" lelépett szerintem maradni fog
  • Quantumleap
    #633
    Az én szememben viszont abszolúte. A sorozat elején még egy olyan karakternek láttam, aki negatív közegbe született, ahhoz hozzá is szocializálódott, de azért legbelül nem tartja helyesnek annak életviteli dolgait. Sőt, még Belfastban is megvolt ez valamennyire, hisz ott még képes lett volna elengedni Abelt. De amikor onnan visszajöttek, az én szememben akkor indult meg a negatívba épülése. És mostanra már teljesen azzá az antihőssé vált, akinek a bukását kívánom. Sutter szerintem nem mással, mint vele magával akarja Clay helyét pótolni.
  • Janika114
    #632
    Szereti még Jaxet, ezért nem adta fel őket, de félti a gyerekeit és ezért próbál menekülni. Azt amúgy hogy ő mondta Juicenak hogy ölje meg a nőt, szerintem már eddig is tudtuk, amikor megtörtént már akkor. Amúgy Juice szépen épül lefele, lehet hogy ő se éli túl az évadot... Bár én tartom hogy a főbb szereplők közül max Tara hal meg csak idén. Nero meg igen, szépen át fog pártolni a Mayans oldalára gondolom, de ez szerintem inkább már csak jövőre lesz kifejtve igazán.
  • haxoror
    #631
    Szerintem csak nem akarja hogy a sorozat átmenjen szappanoperába
  • Tikal #630
    nincs ezzel semmi baj, Vic Mackey se volt éppen jó fiú, mégis imádtuk :)
  • Susarc
    #629
    nem sikerül:P :)