868

Sons of Anarchy - Samcro
  • Rockynhooo
    #708
    Számomra is durvább volt az, szabályosan rossz kedvem lett utána egy időre. Engem nem Tara halála rázott meg, inkább ez volt az a pont, ahol a Gemma gyűlöletem elérte a legfelső szintet.
  • Shiwo
    #707
    én kinézem belőle, hogy kinyírja a filmben.. sőt, lehet maga Jax fogja fejbe lőni majd megy a dutyiba..
  • ForzaInter
    #706
    Egyébként nem igazán értem miért sokkolt sok mindenkit ennyire Tara halála, egyáltalán nem volt meglepő, csak brutális. Persze ütött tényleg, de Opie halála sokkal meglepőbb/sokkolóbb és fájdalmasabb volt, és legalább annyira brutális, én azután a rész után nem tértem magamhoz egy ideig.
  • I.C.ram
    #705
    Gemma tuti nem fog meghalni, mert a producer felesége...
  • Janika114
    #704
    Akkor keress valamit :D(Ajánlanám a Boardwalk Empire, The Shield, Maffiózok hármast ha még nem láttad valamelyiket.) Nem egy év hanem 9 hónap kb mer szeptemberben fog kezdődni kb a következő évad. :/
  • Rockynhooo
    #703
    A magyar nyelv is kevés ahhoz, hogy leírjam mennyire utálom Gemma karakterét, de már a legelső résztől fogva... remélem kijár neki is a végén egy hasonló halál.

    Apropó pontosan mikor lesz folytatás? Falnak megyek, ha itt is úgy van mint GOT-nál, hogy egy év szünet :D Akkor keresnem kell megint valamit, de izibe. 10/10 sorozat.
  • Janika114
    #702
    Juice mondta, hogy ő megkeresi Gemmát, és mikor neki indult ekkor búcsúzott el Jaxtől, ott nem ölhette meg csak úgy az utcán, de az is lehet, hogy mivel a klub változni akart, csak kitenni akarták Juicet nem megölni, bár ezt kétlem. Szóval ezért ment oda Juice mert kereste Gemmát, a rendőrt meg gondolom nem csak azért lőtte le, mert miatta tart itt, hanem védeni akarta Gemmát, azért mostanság ő sokszor mellette állt lelkileg, próbálta tartani a lelket Juiceban.

    Unser meg annyit mondott csak ha jól emlékszem, hogy kikértek archivált rendőrségi aktákat, és Gemma mondta, hogy azért mert akkor feladta Tara a klubot. Az, hogy meg így átverte őt Gemma tényleg gagyi volt kicsit.
  • Micsu
    #701
    Juicet valahogy megértem, akkor abban a szituációban úgy cselekedett a szívére hallgatott, megvédte gemmát, megölte azt az embert aki miatt elázott a klubnál, tudta ő hogy kereszt van a feje fölött úgyhogy nyomhatja most berzerker módban :)
  • Tikal #700
    aha, már emlékszem… de azt akkor sem értem, hogy Jax miért hagyta elmenni.


    A másik amit nem értek, hogy Unser mi a lóbüdös fa..ért mondta Gemmának, hogy Tara feldobta Jax-et, aztán mondja neki, hogy de ne menj sehova, majd Gemma előveszi a jó öreg megszédültem kártyát "hozd már be a gyógyszereimet", Unser meg elmegy és hozza, de előtte még rászól Gemmára hogy de ne menj sehova és ott hagyja a kulcsokat is :DD
  • Micsu
    #699
    azt a rendőrt lőtte le aki miatt tart ott ahol tart

  • Tikal #698
    Valaki Jucie motivácioját elmagyarázhatná nekem :)

    Először is Jax mondja neki, hogy elárultál, aztán hagyják elsétálni, érdekes, de oké, gondolom később akarták lelőni, addig hadd csináljon amit akar, veszett kutya nem bánt? .. vagy nem tudom mire volt jó ez, aztán Juice elmegy Jax házához ezek után, de minek??? és miért segít Gemmának?? A gyerek teljesen összeomlott mert megölt egy ártatlan nőt, most meg simán lelő egy rendőrt ( már megint )
  • Tikal #697
    hangosan gondolkodom, ahogy te is :)

    szóval miért menne börtönbe? :)
  • SzinesGeza
    #696
    " a bekattant kisgyerek anyja"?

    Itt megint témánál vagyunk: szerinted mekkora a (z ártatlan?) szülő felelőssége abban az esetben amikor a csemete ilyeneket művel?
  • Quantumleap
    #695
    Ha már írtam itt, akkor bocs, de nekem eszembe jutott, hogy az utolsó évadban esetleg lehetnének flashback-jelenetek Jax apja halálának előzményeiről és pontos mikéntjéről. Láthatnánk egy fiatalabb kiadású Gemmát és Clayt, természetesen más színészekkel. Ha már előzménysorozatot akar Sutter, akkor szerintem ez is beleférne.
  • Quantumleap
    #694
    Akkor mit kellene kimagyaráznia?
  • haxoror
    #693
  • Tikal #692
    Nyilván egy pillanatig se fogják azt hinni, hogy a hotelben csak kamuzott a megegyezésről aztán mégis kinyírta a feleségét aki fel akarta dobni, mert ez ugye nem elég indíték :) Holtestekről meg lehet állapítani, hogy mikor törtánt… kb egy órával előtte, és? Inkább az hogy nincs gyilkos fegyver, a pisztoly se volt használva amit elejtett..

    Mondjuk Jax nem írt alá tudtommal még semmit, szóval nyomhat egy nagy CANCEL-t a megegyezésre is és akkor nem megy börtönbe:)
  • Janika114
    #691
    Szerintem nem fog börtönbe menni, feladta volna magát, vallott volna, de még nem tette meg, ezek után nem is fogja.
  • Quantumleap
    #690
    Amúgy, hogy Tara kimúlt, most nyilván keresnem kell valakit, akinek akarva-akaratlanul, de legalább részben drukkolni tudok. És bizarr módon, épp Jax lesz az, most legalább úgy néz ki, valamennyi visszajön a régebbi énjéből. A végső katarzis nyilván az lesz, amikor megtudja, hogy Gemma is benne volt az apja láb alól eltételében. Szerintem símán kinéz egy anyagyilkosság a dologból.
    Így viszont nem tudom, hogy a gyerkőcökre milyen end vár a sorozat végén. Ha Jax-szel maradnak, nekem sehogy sem lesz róla hihető, hogy jó útra tér, és a gyerekei tisztes állampolgárok lesznek. Wendy-vel valami hasonló.
  • Quantumleap
    #689
    Miből kéne kimagyaráznia magát? A holttestekről meg lehet állapítani, hogy mikor történt a dolog. Nyilván nem fogják azt hinni, hogy ő tette.
    Inkább az a kérdés, hogy miképp jön ki a börtönből, ahova a korábbi dolgok miatt vonul önként, de immáron számára értelmetlenül és feleslegesen.
  • Tikal #688
    akkor a következő évad law and order stilusu lesz, mert Jaxnek ebből kimagyaráznia magát nem 5 perc lesz :)
  • Tikal #687
    haha, és pont a kezdő monologban maga vallja be mivé vált :)
  • ReszegKoldus
    #686
    Nyilván, de még ennek ellenére is jobban sajnáltam, mint a végét :D
  • Susarc
    #685
    CGI galamb volt.....mond meg a nuboknak:))
  • ReszegKoldus
    #684
    Meg ahogy az elején Gemma mosogatott, a végén meg...szintén :)

    Sajnálom, hogy Juice "bekavart", Rooseveltet is sajnálom és a galambot is.
    Ahogy olvastam sokan kiakadtak a végén itthon és külföldön egyaránt, én meg végig vigyorogtam :D
  • ForzaInter
    #683
    Maga a rész zseniális volt, a vége tényleg durva volt, de engem mégsem sokkolt annyira, talán mert nem szerettem a karaktert. Opie távozása sokkal jobban megdöbbentett, na azután napokig nem tértem magamhoz. A rész csúcspontja nálam amúgy Jax és Juice búcsúzkodás volt a végén.
  • Janika114
    #682
    Szerintem nem az volt a durva, hogy ki halt meg, mert várható volt, sőt az utolsó tíz percben már tuti volt, itt is taglaltuk, hogy elég nagy esély van rá, az volt a kemény, ahogy meghalt. Én nem bírtam Tarat, de ez a durva halál, ezzel a felvezetéssel számomra ütött. De úgy érzem kellett ez, ahhoz ,hogy egy jó záró évadot lássunk. Remélem Gemma szenvedni fog jövőre, kijárna neki. A másik érdekesség számomra Juice, az ahogy őrlődik fel magában szépen, kíváncsi vagyok, hogy hova vezet a tette, de szerintem jövő évad feléig elköszönünk tőle is. A rész amúgy szépen keretbe volt foglalva, elején is zenés montázs, végén is, meg ahogy elején Opie sírjánál ül, a végén meg Taraval a kezében...
  • Micsu
    #681
    nah azért elég jó volt, megint jaxx van a legnagyobb szarban
  • ForzaInter
    #680
    Nem volt rossz, de nekem nem ütött akkorát. Szinte biztos voltam, hogy ő fog meghalni, csak azt nem tudtam, hogyan.
  • Janika114
    #679
    Ez nagyon komoly volt, még írni se tudok mit, meg kell emészteni a dolgokat, addig is.
  • haxoror
    #678
    Lesz itt nagy vérengzés jövőre!
  • Victor1103
    #677
    Hát ez valami leírhatatlanul durva befejezés volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Idáig nem volt komolyabb bajom ezzel a Gema - Tara párharccal, azonban Gemának ez a húzása, hát a minimum ezután az, hogy hasonló sorsra jut a végéig. Nem tudom számítani lehetett Tara halálára, de mégis szerintem abszolút nem érdemelte meg, úgy is lehetett volna terelni a szálakat, hogy le tud lépni a gyerekekkel. Végülis tényleg nem lett áruló és az igaz, hogy ebben az évadban nagyon sok olyan dolog azért történt úgy ahogy meg épp xy szereplő nem volt tisztába a háttér információkkal. A Barátok köztben mindig mindenki tud mindent itt viszont sose tud senki semmit és épp ezért alakulnak így a szálak.

  • ReszegKoldus
    #676
    nem volt rossz, olyan SoA-s volt
  • Susarc
    #675
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ


    képtelenség várni közel egy évet most!!!! SUTTER TE ÁLLAT!!:)))
  • Susarc
    #674
    SOKKOT KAPTAM!!!!!!!!!!

    S06E13
  • ReszegKoldus
    #673
    A Wire-n kívül mindennel egyetértek (azzal is csak azért nem, mert még nem láttam) :)
  • Quantumleap
    #672
    Na ez az. Elég egyhangú lenne mindig arról beszélgetni, hogy anyás, mekkora epizód volt, meg hogy nagyon durva a csattanó a végén, illetve arról, hogy ki mit sejt a következő részről a trailer alapján.
  • Quantumleap
    #671
    Nekem az összetett (se nem jó, se nem rossz) jellemek eddig igazán csak egy sorozatnál jöttek át hitelesen, és az a Lost volt. Csak az más műfaj. :)
    Nekem az ártatlan emberek megölése már elég ahhoz, hogy egy bűnözőt ne tudjak különösebben jónak tekinteni a többihez képest. Ha egy hiteles "jó" bűnözőt kellene mondani, akkor talán Omar a Wire-ből, aki ugye többször is hangoztatta, hogy csak bűnözökre lövöldöz, kirabolja őket, és mindig úgy csinálja a dolgát, hogy ártatlan, civil embereknek ne essen bántódásuk.
    Nem tudom, hányan nézitek innen a januárban második évadját indító Banshee sorozatot. Annak főhősére se tekintek teljesen rossz karakterként. Igaz, magára vette más személyazonosságát, szélhámoskodik, adja a seriffet, mellette be is töröget helyekre. De azt nem hinném, hogy képes lenne ártatlan embereket likvidálni, annyira szerintem nem elvetemült. Aztán fene tudja, hogy a második évad vagy a továbbiak nem fognak-e megcáfolni.
    A Breaking Bad-ban Waltert is a negatív karakterekhez sorolják. Nyilván oda is tartozik, elvégre aki metamfetamint főz, és árultat, azt semmiképp nem lehet pozitívnak skatulyázni. De én ránézve csak egy alapvetően jó embert látok, aki -más megoldás híján- a családja érdekében teszi, amit tesz. Bár még csak a második évad elején vagyok, nem tudom, később hogy fog alakulni a karaktere.
    A Sopranos kicsit más tészta, mert abban egy kis adag abszurd vígjátékbeütést is érzek. Persze értelemszerűen ott se tudok szimpatizálni Tonyékkal, és sajnálni se őket, ha megszívják.
  • Tikal #670
    Ha nem akarsz róla beszélni, akkor nem kell róla beszélned. Elbeszélgetünk azokkal a akik igen. Nyílt fórum, a sorozatról beszélgetünk, ha nem érdekel nem szólsz hozzá. Nem flamelünk, nem basztatjuk egymást, beszélgetünk.

    Egyébként egy ilyen sorozat pont erre való, hogy kérdéseket vessen fel, hogy ki milyen ember benne, ki miért teszi azt amit, az egész arról szól, hogy megismerjük a szereplők motivációit, érzéseit stb, akkor miért ne beszéljünk róla utána itt? :)
  • Shiwo
    #669
    az oké, csak már egy ideje másról sincs szó, hogy Jax mennyire elítélhető vagy nem..

    most ha valódi személy lenne, akkor tán fordítanék energiát arra, hogy ítélkezzek felette... de csak egy kitalált személy egy kitalált történetben, amiben nincsenek hősök, mindenkinek megvannak a maga problémái, bajai, hibái.. minek görcsöljek azon, hogy meg akarjam ítélni morálisan a dolgot ? igyekszem hátra dőlni és figyelni a történet alakulását... hogy mi lesz a történet végkimenetele, teljesen független attól, hogy én most elítélem-e tettei miatt vagy sem...