868

Sons of Anarchy - Samcro
  • Quantumleap
    #788
    Az én nézőpontom szerint te égedet magadat avval, ahogy megpróbálod megmagyarázni a logikai bukfenceket. Nagyjából azért nézel engem hülyének, mert cáfolni merem az állítást, hogy a Föld kocka alakú. Nem gondolod, hogy égő ez egy kicsit?
  • Riddick21
    #787
    Ennyid maradt :D Most komolyan, érdemes volt hülyét csinálni magadból ahelyett, hogy elfogadtad volna, hogy nem vettél észre egy csomó mindent, mert felületesen nézed a sorozatot, vagy meghaladja a képességeidet az értelmezése? Most jobb? Mitől vagyok én elvakult fanatikus? A sorozatjunkie-n megfogalmazott kritika nagy részével egyet is értek. Én lennék fanatikus?
  • Quantumleap
    #786
    Mellesleg nem tudom, szépöcsém, hallottad-e már azt a mondást, hogy: "Nem zörög a haraszt, ha nem fúj a szél."
  • Quantumleap
    #785
    Számomra megszokott dolog már, hogy elvakult fanatikusok engem állítanak be idióta fogyatékosnak, mert negatív kritikát merek írni a kis kedvencükről.
  • Riddick21
    #784
    "Na, most akkor nézzük csak szépen, hogy mi is a helyzet: Véleményetek szerint a SOA 7x01 egy hibátlan perfekt, átgondolt 100%-os epizód"
    Ezt ki írta és hol? :) Egyáltalán nem gondolom így, megvan a negatív véleményem is bizonyos dolgokról, de most SZÓ SEM VOLT erről. Konkrét dolgokban tévedtél hatalmasat és ezekre lett felhívva a figyelmed, példákkal alátámasztva. A sorozatjunkie-s cikk írójára (Nagy Levente amúgy) meg ne hivatkozz, mert épp tegnap újságoltam neki el, hogy mekkora orbitális faszságokat gondolnak egyesek és milyen evidens helyzeteket nem képesek felfogni. Neki ugyanis teljesen világos volt, amiről beszélek, meg sem fordult a fejében az ellenkezője.
    (ha már egyszer kötelező valakire hivatkozni, bár elég röhejes érvelés, inkább hívnám utolsó vergődésnek)
    Az meg, hogy a kommentelők között is van pár olyan ostoba állat, aki nem látja, amit néz, végképp nem érv. Tömegével hülyék az emberek, ezzel újat mondtam volna, bohóc? ;)

    Voltak gondok ezzel a résszel, de te meg sem tudnád őket fogalmazni, mivel a legalapvetőbb helyzeteket és a sorozat cselekményét sem érted. Mert ugyebár hülye vagy.
  • StrikeFor
    #783
    /Ignore
  • Quantumleap
    #782
    Na, most akkor nézzük csak szépen, hogy mi is a helyzet: Véleményetek szerint a SOA 7x01 egy hibátlan perfekt, átgondolt 100%-os epizód, és én, a hülye quantum össze-vissza szövegelek, félszemmel nézem a tartalmat, a hibákat keresem direktbe, és trollkodom a topikon ésatöbbi. Hmm. Én ezt el is fogadnám, ha csak én lennék ezen esetben.. De épp ezért megkérdem, hogy van az, hogy az általam lentebb belinkelt sorozatjunkie-s cikkben a cikk írójával egyetemben szinte mindenki velem hasonló véleményen van? És néhányan általam említett hibákat is írnak? Talán hipnotizálom őket telepatikusan?
  • SzinesGeza
    #781
    Ja, én is csak azért ismertem fel mert a főcímnél ki volt írva a neve. :)
    Kissé meghízott a srác.
  • SzinesGeza
    #780
    Nem az ő személyes feltételezése hanem te vagy olyan makacs, hogy nem vagy hajlandó elismerni, hogy benézted és csak értetlenkedsz tovább. :)
  • Riddick21
    #779
    Nem vettelek, nem tudom, miért gondolod :)
    Amúgy megértem, hogy vergődik, végülis nem csoda. Egy egyszerű sorozat fogott ki rajta több fronton is, ami kb. olyan szint, mintha nem tudnál kibontani egy dobozos kólát :D
  • StrikeFor
    #778
    ne vitázz vele tuti nem 100-as
  • StrikeFor
    #777
    engem ne vegyél egy kalap alá vele ! én is ugyanezt mondtam még képet is raktam be az értetlen TROLL? srácnak :)
  • Riddick21
    #776
    Konkrétan ki van emelve, hogy miért van így! Az első jel, amikor az autóban beszélgetnek "THEY don't." Utána mondja Jax Neronak, hogy "Nothing from the sheriffs." Azt is kiemelik, hogy csak Gemmával beszélt bent. Mi kell még? Értem én, hogy szar, hogy nem értetted, meg azt is, hogy még másik 100 hülye sem. De ha neked nem rágnak valamit a szádba, akkor már képtelen vagy felfogni, vagy ha ezek után valaki megmutatja neked, akkor meg képtelen vagy megérteni? Szomorú.
    Amit én írok, annak van értelme. Sutter eddig sem volt hülye, és nem ez az első alkalom, hogy az ostoba átlagparaszt nem képes felfogni azt, ami nincs egy-az-egyben megmutatva.
    Addig feltételezés, amíg nincs tényekkel alátámasztva, de ezt megtettem. Azért nem mutatják, mert nem a szezonnyitó cselekményének ideje alatt történik, hanem jóval korábban, valószínűleg akkor, amikor Jaxet beviszik vagy másnap. Teljesen nyilvánvaló.
  • Quantumleap
    #775
    Ja, és tegyük hozzá, hogy amit írsz, az csak a te személyes feltételezésed, tehát nem kellene kész tényként beállítani, főleg nem lehülyézni azt, aki nem így gondolja.
  • Quantumleap
    #774
    Megmagyarázni mindent meg lehet. Gyakori eset, hogy a fanatikus rajongó nem hajlandó negatívumokat elismerni kedvencével kapcsolatban. De tény: Ha valamit nem csak én írok, hanem rajtam kívül még páran szintén, annak van valami oka.
  • Riddick21
    #773
    Ugyanarról a jelenetről beszélünk és én szó szerint idéztem belőle, igazolva, hogy hülyeséget beszélsz. Akkor menjen nagy betűkkel, hátha ez a baj: A HATÓSÁGOKNAK NINCS SEMMI NYOMUK, EZÉRT AZTÁN JAXET SEMMI NEM ZAVARHATJA MEG ABBAN, HOGY BOSSZÚT ÁLLJON TARA GYILKOSÁN, AKINEK A KILÉTÉT GEMMA MÁR RÉGES RÉGEN FELFEDTE NEKI, VALÓSZÍNŰLEG A SITTEN TÖLTÖTT ELSŐ NAPJÁN.
    Ezen amúgy mi a faszt nem értesz? :)
  • Quantumleap
    #772
    Látom, nem érted, és inkább te szorulsz emlékfrissítésre szerintem. A börtönből hazafele az autóban arról beszélget Jax és Gemma, hogy semmi nyom nincs, amin elindulhatnának Tara halála ügyében. Erre azért csak ne akarj már gombot varrni!
  • Tikal #771


  • Tikal #770
    az a sittes szemöldök nélküli buzi volt a Marylin Manson? LÁL, csak most esett le
  • Riddick21
    #769
    Jax (aki kurvára nem Jack, hanem Jackson, bár senki nem hívja így) azért került börtönbe, mert ott feküdt két hulla között a fegyvere mellett. Finoman szólva gyanús. 10 napot töltött sitten, mert (ahogy el is hangzik) addigra készültek el a helyszínelők jelentései, amik bizonyították, hogy nem ő a tettes. Lehet, hogy ez egyértelmű 10 perc után is, de volt egy eltűnt gyilkos fegyver, amit nyilván kerestek, stb., illetve Tara árulási szándéka miatt volt indíték is, stb.

    Autós jelenet:
    Gemma: "I don't think they have any suspects." (Nem hinném, hogy van gyanúsítottjuk."
    Jax: "They don't." (Nincs nekik.)
    Plusz előtte Patterson (a Whoopy Goldberg forma ügyésznő) elmondja, hogy Jax nem beszél mással, csak Gemmával.
    Ennek az az oka, hogy kb. a bejutása után azonnal elmondta neki Gemma, amit nekünk csak a rész 2/3-ánál árul el: hogy látta a kínai faszit.
    Az, hogy mi erről nem tudunk, csak egy kisebb fordulat, rendezői megoldás. Jax mindvégig tudta, hogy kit keres, az egész bulit ezért szerveztette. Érdemes lenne újragondolnotok így az egész epizódot.
    Sőt:
    Találkozó Neroval: ott is kiemeli Jax, amikor Nero rákérdez, hogy van-e valami infójuk, hogy "Nothing from the sheriffs" Kiemeli, hogy TŐLÜK semmi. Ezek ott vannak a részben, csak te nem láttad. Nézd újra.

    Aki ilyen alapvető dolgokat nem vesz észre/nem képes értelmezni, az ne beszéljen logikátlanságokról, mert egyszerűen csak arról van szó, hogy a sorozat olyan szinten mozog, amit ő már nem képes feldolgozni. Ezen lehet háborogni, de épp most adtad egyértelmű jelét.

    Ha valaki még nem ért valamit, segítek szívesen :) Mielőtt leíródna a "belemagyarázás" szó, amit imádnak a balfaszok ilyenkor, nézzétek újra a kérdéses jeleneteket!
  • Riddick21
    #768
    Amúgy ti milyen sorozatot néztek? A fejemet rá, hogy közben megy a facebook, neteztek, meg minden szart csináltok, vagy egy kurva szót nem beszéltek angolul és úgy nézitek mégis... Minden feldobott hülyeségetekre ott a válasz. Az összesre.
  • Micsu
    #767
    " És ez Jax-nek nem gyanús?"

    hát talán majd kiderül, egy rész után ezt nem tudjuk meg
  • Quantumleap
    #766
    Ezt én is mondhatnám terád a hozzászólásaidból sugárzó naívság és együgyűség láttán.
  • StrikeFor
    #765
    nekünk meg úgy tűnik,hogy te nagyon buta vagy
  • Quantumleap
    #764
    Amúgy nem vagyok egyedül a negatív véleményemmel az epizódról és a logikátlanságairól. A sorozatjunkie-n is elég lehúzó poszt került ki, a kommentekkel egyetemben:

    http://www.sorozatjunkie.hu/2014/09/12/sons-of-anarchy-kezdett-az-utolso-evad-irta-ingorion/

    És igen, itt rávilágítanak egy újabb logikai bukfencre: Gemma -Jax-szel hazaúton a börtönből- azt mondja, semmi nyom nincs a gyilkost illetően. Majd pedig később beugrik neki, hogy hoppá, jut eszembe láttam ott egy kínai csákót kocsival? És ez Jax-nek nem gyanús?
  • Quantumleap
    #763
    Nekem meg úgy tűnik, hogy te mindent meg tudsz magyarázni.
  • Quantumleap
    #762
    Az előző évad végén úgy állt a helyzet, hogy feladja magát, és börtönbe vonul. És igen, értetlenkedtem, mert előzetesben lévőt nem rendes börtönbe visznek, nem esett le, hogy azért van ott, mert őt vádolják a két gyilkosságokkal.
  • StrikeFor
    #761
    vagy ha nem beszél Angolul akkor várja meg a Magyar feliratot,mert nekem úgy tűnik,hogy megnézi felirat nélkül és értetlenkedik :D
    Utoljára szerkesztette: StrikeFor, 2014.09.13. 11:59:33
  • Micsu
    #760
    te melyik filmet nézed? bevallotta mikor nem is beszélt csak gemmával? :D
  • SzinesGeza
    #759
    Most mit értetlenkedsz? Elmondták, hogy a megyeibe vitték, nem Stockton-ba, pont azért mert még nem lett elítélve.
  • Quantumleap
    #758
    Színjózan kritikát olvashatsz, ha esetleg effelől lennének kételyeid.
  • StrikeFor
    #757
    jól van szerintem pihenj le.....
  • Quantumleap
    #756
    Az is sok egy kicsit. A logika szerint max. 2 napot kéne , hogy bent töltsön, és mint írtam, nem rendes börtönben, hanem fogdán.
    Senki ne értsen félre, nem keresem én direkt a hibákat, de itt az évadnyitóban kisebb nyílzápor formában záporoztak felém a logikátlanságok, életszerűtlenségek.
  • ProGabe #755
    Ha jól emlékszem elhangzott, hogy 10 napig volt bent. Aztán lehet rosszul emlékszem.
  • Quantumleap
    #754
    Aham. De annyi ideig bent volt, hogy lezajlott Tara temetése, valamint odabent is estek meg vele dolgok, kapcsolatba került valakikkel, ésatöbbi. (Most megint jöhetne a kérdés: Miért nem fogdába vitték?) Ezek szerint Kalifornia államban hetekbe telik egy golyó azonosítása.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2014.09.12. 20:53:47
  • StrikeFor
    #753
    és addig szerinted hol tartják? otthon?
  • Quantumleap
    #752
    És mi a pláne? Rövid időn belül megállapíthatták, hogy nem avval a stukkerrel lőtték le Rooseveltet.
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2014.09.12. 20:49:51
  • StrikeFor
    #751
    just4 you

  • Quantumleap
    #750
    Hogyne láttam volna. De attól a logikátlanság még logikátlanság. Vagy mire célzol?
  • StrikeFor
    #749
    te láttad a S06 uccsó részét? mert nagyon nem úgy tűnik :)