465
  • Lammer
    #345
    most akkor meg1x leirom, hogy a mostani automnak az erteke kb annyi (se) mint amennyit elvinne a forgalombol kivonas+bontasi engedely... szanaszet van rohadva, oreg auto... feleert sem tudnam eladni amennyiert vettem (100k) igy, hogy?

    "És ezt fenntartom."
    en meg azt, hogy evvel nem vagyok kinnt a parton... r-go, szar vanik... amugy nem varom a csodat... azt varom, hogy a beadott 345ezer oneletrajz kozul csak 1(!!!) hivna vissza elo beszelgetesre... tartom magamat (sajnos oszintenek) annyira ertelmesnek, hogy azon atvergodjek valahogy, mert eloben nagyon tudok pofazni es lelkes vagyok es kedves es es es :D ... 'eee-va
  • Bucser
    #344
    Lámi!

    Nem megsérteni akartalak, de azzal hogy otthonmaradsz a probléma nem fog megoldódni.

    Van egy autód. Add el. Az árából gyere ki és kezdj el dolgozni. Az autódat úgysem fogod használni többet, itt meg a mekiben is legalább 6 fontot keresel óránként és ha gagyogsz angolul ott hamar van munka.

    lakbér után 200-250 fontot haza tudsz küldeni bármikor. szerintem az a hiteltörlesztéshez még mindig jobb mint felélni a maradék megtakarítást csodára várva. (ez csak szerény véleményem. És ezt fenntartom.
  • Lammer
    #343
    na ez meg jol kimaradt: (az otthonulos resz igy nyer ertelmet)
    Elhiheted Bucser, hogy az utobbi idoben olyan munkakat is elvallaltam, amit eddig almomban sem gondoltam, hogy bevallalok (takaritas+reszeg egyetemistakra vigyazas), csak hogy a veszes csekkek be legyenek fizetve... ezek ilyen alkalmi undorito allasok voltak... de meg ha el is mennek itthon valami lol fizetos allasra, akkor is havonta termelnem a minuszt a hitelek+rezsi+kaja+auto komboval szemben, igy hogy gyujtsek... nah az autom is olyan, hogy annyira szanalmas, hogy max bontoba tudnam tolni annyi az erteke... es meg ott is ugye koltseg van... arra jo, hogy havonta par alkalommal ki tudjak szallni egyeni regi ugyfeleimhez (IT-geekseg) 2-3 eve meg olyan jo poziban voltam, hogy a meglevo jol fizeto allasom mellett halalra fusiztam magamat, mert volt ra igeny, az emberek koltottek "extrara" (IT szolgaltatas) manapsag haldoklik minden... haver is visszaadta a vallalkozast, mert egyszeruen nem jonnek a melok... (es nem azert mert szarok lennenk... a regiek akik ma is megtehetik nem dobtak el)
  • Lammer
    #342
    na jah... bocs, de...

    sajnos az nem fog menni! vegyek fel 3ik hitelt? van mar egy jelzalog meg egy szemelyi hitelem (hosszu, de nem villogas miatt)... mar azt sem tudom lassan fizetni... 2 ceg log nekem penzzel... az 1ik meg folyamatban van (amire nincs sok esely) jogi uton, a masikat meg sajnos lehetetlenseg behajtani... az elsobol ki tudnam fizetni a saramat edesanyamnak aki eddig is tamogatott, de o" is "elfogyott" + huznek ki kulfoldre!!!... igy, hogy merjek elmenni joskapista Bt.-hez melozni? Bizalmam kicsit megingott az utobbi idoben :( Egy komolyabb multihoz (ami biztosabb) meg hetek-honapok kellenek mire bejutsz a szanalmasan eltulzott 34 kor utan... mielott megint jossz az otthonulos baromsaggal...

    szoooval marad a 22-es csapdaja, "megiscsak" :(((
  • bertino
    #341
    en 52 fontot fizetek 1 hetre szamlastul


    igaz ez nem london.
  • G_ArchAngel #340
    /week
  • cement
    #339
    egyágyas szoba 100 font? itt crawleyban is legalabb 200 font, ne viccelj.
  • bertino
    #338
    pompas.
  • öregember
    #337
  • öregember
    #336
    London figyelem !
    ma este
  • gz8
    #335
    Kicsit off: miota itt elunk kint, sokkal felszabadultabb vagyok, jo pelda erre, hogy ma ejjel Tom Arayaval almodtam, beszelgettunk koncert utan, es kertem, hogy vegyen fel ismerosnek feszbukra

    Meg nincs vege az offnak .\m/ :






    /off
  • gz8
    #334
    Jogos, mi is veluk jottunk ki. Szallas szempontjabol jo, ha nincs magyar ismerosod kint, akinel meghuzodhatsz, mert ha ugynoksegen keresztul berelsz lakast, akkor bizony kell referencia az aktualis foberlotol, banktol, munkaltatotol.

    A gumtreerol meg annyit, hogy ha csak a fele igaz, amit mostanaban hirdetnek, mar jo (olyan szintu kamu lakas- es allashirdetesek vannak, hogy hihetetlen).
  • Bucser
    #333
    Szállás, közlekedés drága, boltok drágák, és általában az élet drágább mint vidéken.

    Míg vidéken 600 fontért havonta lakást bérelsz itt max 1 szobát.
  • CattiBrie
    #332
    Éppen azt teszem. :) Ismerkedem. :)
    De nem is holnap indulok. :)

    És London drágább mint a kisebb városok? Vagy mindegy, körülbelül ugyanaz?
  • Blasta
    #331
    Figy, az angol árakat azért jó lesz ha kijutás előtt feldolgozod.
    Minden kb. 2x annyiba kerül mint itthon (lakbér, rezsi, kaja, utazás), leszámitva a muszaki cikkeket, amik kb. azonos fontért vannak mint mint Mo-on, bár nyilván vannak kivételek.

    De ennek megfelelően a fizetésed is minimum 2x több lesz mint az itthoni minimálbér.

    Most nyilván csak nagy vonalakban beszélek, vannak kivételek, de nagyrészt ez a helyzet kinn.
    Pár ár viszonyÍtás miatt:

    -egyágyas szoba normálisabb környéken kb. 100font
    -buszjegy oysterrel (feltöltős mágneskártya utazáshoz) 1.30, oyster nélkül a buszsoförtől vásárolva 2.20
    -2 liter üditő 1-1.50
    -1 pint sör kb. 3 font
    -bigmac menü 3.60
    -alaptudásu legolcsóbb kátyafüggetlen mobiltelefon 10-15 font (plusz 10 font első feltöltésre)

    most igy fáradtan ennyi jutott eszembe :)
  • Blasta
    #330
    Ne az utleveled kuldd, hanem a személyidet, arra ugysincs nagy szukséged, és ha gáz lesz az utleveled még mindig meglesz nálad.
  • G_ArchAngel #329
    Special deliverykent kell feladni, ha elveszik az utlevel, akkor £500-t kapsz:)

    Ujat meg adnak a Hunbassy-n:)
  • CattiBrie
    #328
    Ez komoly, hogy a jogsihoz postán kell elküldenem a magyar jogsimat meg az útlevelemet? És addig mit csinálok, ülök otthon pár hetet? :o


    A csere postai úton történik, a kitöltött nyomtatvánnyal a következő dokumentumokat kell mellékelni:
    - a magyar jogosítványt (eredetit, nem másolatot!)
    - személyi igazolványt vagy útlevelet (eredetit, nem másolatot!)
    ...

    Nekem ez elég hajmeresztőnek tűnik. :)
  • CattiBrie
    #327
    Ja, meg kell mobiltelefon, lakcím, sok önéletrajz és bankszámla.
  • CattiBrie
    #326
    Azért jó ez a weboldal, lehet olvasgatni, hogy mi helyzet. :)

    Azt máris tudom, hogy elvileg, ha rajtuk keresztül megyek ki és egy szobát bérlek egyedül, akkor egy hónapra 130e forintot fizetek (rezsivel) plusz 16e-t első alkalommal. A feltételeket nem is olvastam el. És még nem ettem semmit. :)
  • bertino
    #325
    uk/euro jogsi igenylesre ?
    nincs, hala a jo egnek.
  • CattiBrie
    #324
    És az csak pénzed, vagy tenni is kell érte valamit? Mármint van-e valami vizsga. Nem mintha fuvarozó szeretnék lenni, csak érdekel. :)
  • bertino
    #323
    egy darabig lehet, de aztan valtani kell uk/euro-ra 50 fontert.

    ami vegulis nem rossz dolog, ha ugyes vagy a magyar jogsidat is megtarthatod, euro-s jogsit meg az osszes eu tagallamban elfogadott.
  • G_ArchAngel #322
    A rendorok elfogadjak, ha a munkadhoz szeretned hasznalni, akkor clean (azaz nincs buntetopontod) UK driving license kell, kb. £50...
  • Bucser
    #321
    Elfogadják, ha jól tudom

    nanny= dadus
  • CattiBrie
    #320
    Mi az a nanny?

    És a jogosítványt elfogadják? Mármint jogsi. Lehet vele kint vezetni?
  • Bucser
    #319
    Pedig sajnos ez a helyzet.

    Az itthon szerzett képzettségeket csak a hiányszakmákban fogadják el, vagy ha mázlid van, lesz később esélyed bizonyítani.

    Ha nincs esélyed bizonyításra, akkor tulajdonképpen az egyetlen lehetőséged az előrelépésre, hogy elvégezd ugyanazt megint angolul amit egyszer már megtanultál. Ezért írom ezt le a "veszel magadnak képzéseket" szavakkal. Hisz csak fizetned kell azért, meg órákra bejárni, hogy végre az UK-ben is elismerjék, hogy megtanultál valamit. (holott, lehet, hogy semmi újat nem fogsz hallani.)

    És alapvetően mindenki legalulról kezdi: eladó, pincér, kitchen porter, szobalány, nanny, babysitter, takarító, szakács segéd, etc.

    Ha valaki normálisabb munkát akar elsőnek arra csak ismerettséggel van lehetősége sehogy máshogy. (nem beszélve, hogy most már az angolok is kénytelenek az aljamunkát elvállalni)
  • Blasta
    #318
    ...és ami nagyon fontos, hogy ne szabj magadnak korlátokat. Pénz kell, meg kell élj, lakbért kell fizess, enned kell, utaznod kell.
    Ne légy szégyellos, totál hozzá vannak ott szokva az utcáról betéro álláskeresokhoz, csak nyugodtan szórd a CV-ket ahova csak nem szégyelled.
    Nekem az elso munkám egy pizzériában volt szórólapokat szórtam szét napi 3-4 órában.
  • Blasta
    #317
    Valakinek a valakije tuti kinn van angliában, a segítségukkel tudsz szobat/lakást bérelni, ha teheted ne hagyatkozz totál idegenekre és a londonimagyarok.hu-is nyugodtan kihagyhatod (ugy hallottam nem egy korrekt banda).

    Melót találni kétféleképpen tudsz:
    gumtree.com

    vagy nyakadba veszed a várost, kinyomtatsz annyiféle CV-t amennyit szeretnél és elkezded az utcán az uzletekbe szétszórni.
    A legtobb helyen rendesek, elveszik a CV-t aztán már a szerencse dolga, hogy visszahívnak-e.
  • CattiBrie
    #316
    "később ha lesz pénzed vehetsz képzéseket" :)
    Ez a komment kicsit olyan, mintha egy magadat fejlesztgetős kalandjáték leírása lenne. :))
  • Bucser
    #315
    Itthonról bérelsz szobát valamelyik lehúzós ótvar magyar ügynökségnél, ha nincs ismerősöd.

    Azután kimész elég lóvéval ami legalább 4-5 hét lakbérre és kajára meg bérletre elég.

    Aztán nyakba a várost és az internetet és el kell szépen kezdeni beadogatni mindenhova, amit csak el tudsz képzelni mint munkahelyet.

    Miután nincs a legtöbb kiérkezőnek UK tapasztalata ezért ügynökségek és kajáldák jöhetnek szóba. Aztán később ha lesz pénzed vehetsz képzéseket, beírod az életrajzba és próbálkozni lehet azokon a területeken.

    Máshogy nagyon nem megy SZERINTEM.
  • CattiBrie
    #314
    Sziasztok!

    Azt szeretném megkérdezni, hogy ki hogyan csinálja? :) Úgy értem, hogy ha mondjuk Oxfordban, mondjuk februártól mondjuk lenne munkám (nem lesz, csak érdeklődöm :]), akkor mondjuk hogyan szerezzek/ti hogyan szereztek szállást? Vagy van valami weboldal, ahol lehet keresgélni (magyarokangliábanéshaszálláskellírjnekünk.hu .])? Vagy ismerősön keresztül? Gondolom senki nem megy ki a semmibe, hanem azért lesz valami szállása. De azt sem hiszem el, hogy mindenkinek van ismerőse, vagy egyedül első nekifutással kibérelne egy lakást/házat.

    Szóval ki hogyan csinálja? :)
    Köszi,
    Catti
  • Bucser
    #313
    Na ja. Bocs, hogy ezt mondom, de nem akarásnak nyögés a vége.

    Amit én csináltam: Volt munkám, személyi kölcsönt vettem fel és kijöttem belőle. Azóta fizetem a hitelt és élek meg idekint párhuzamosan.

    Ahhoz meg, hogy 300-400-enyi személyi kölcsönt hozzádvágjanak nem kell tudósnak lenni. Ha mekiben összeraksz 1 évet bárhol és felveszel egy hitelkártyát vagy szemlyi kölcsönt már kint is vagy...

    Persze ez jelentős kockázat, de csendben ülni a munkanélküliségben nem hiszem, hogy jobb.
  • Lammer
    #312
    varjal... en meg itthon lolkodok... mint korabban irtam -> 22-es csapdaja...

    ahhoz, hogy kimenj kell lovetta (amennyire peches vagyok nincsenek gazdag rokonaim, de jomodu haverom), itthon allast keresek ezerrel mar 7 honapja... mielott barki leoltana, hogy ha akarok, talalhatnek allast akarmilyet -> na jah... abbol, hogy gyujtesz? sehogy... gg... 22-es csapdaja rulz! :(
  • bertino
    #311
    metal.
  • gz8
    #310
    Igen :)) Ha nagyon belehuztam volna, kb. ennyi ido alatt lehet is melot talalni gond nelkul, de ugy voltam vele, hogy ennyi ev utan ne mar a Domino's vagy a meki tajan soprogessek
  • gz8
    #309
    Ipari vonalkodnyomtatok (foleg Avery, de Toshiba, Sato v. Zebra is johet ^^)
  • cement
    #308
    valami egyedi munkat kereshettel ezekszerint mert en 8 kerek nap utan talaltam munkat a 12. napomon mar kezdtem
  • bertino
    #307
    milyen bizniszben keresed a zset ?
  • gz8
    #306
    En is 3 honap utan talaltam munkat, es meg egy honap volt, mire tenylegesen munkaba tudtam allni. Ez a masodik hetem 8)

    Szurkolok!