465
  • Lammer
    #305
    sajnos meg mindig semmi...
  • bertino
    #304
    legfokepp.

    kell a money.
  • gz8
    #303
    Mindenki dolgozik?
  • gz8
    #302
    Anybody?
  • Bucser
    #301
    8-kor london még kísértetváros kategória:)
  • Koppixer
    #300
    "hajnali fel nyolc"
  • Solten
    #299
    Na figyeljetek, a nagy kredit krancs:

    Hetvege, hajnali fel nyolc, ulok a kedvenc jaratomon, nagy dugoba kerultunk, korforgalom, erre nezem az araszolo verdakat, a csomagtarto full tele, a hatso ules a plafonig teletomve karacsonyi ajandekokkal... Ameddig a szem ellat. Persze a Volvo Wright arrebb tolja az autokat ha szukseges, iszkolt elole mindeni. Na jo, a buszokkal elozekenyek :)
  • Lammer
    #298
    en meg nulla munkahelyen itthon szepen megyek tonkre :)

    nulla penzzel, nincs eselyem kijutni, de ahhoz, hogy valamit osszekaparjak itthon kene valami csodanak tortennie, hogy kimehessek... still nothing... -.-
  • bertino
    #297
    hat az mar beteg, viszont biztos szarra keresed magad.
  • cement
    #296
    2 munkahelyen heto 80 oraban de mar csak 1 hetig háhááááááá
  • bertino
    #295
    legfokepp :P
  • gz8
    #294
    Na mi a helyzet, mindenki két kézzel növeli a brit GDP-t?
  • Bucser
    #293
    Meg a Bangladeshieké...
  • G_ArchAngel #292
    Hotelekben tobb filippino van szvsz, mint lengyel - bar lehet mast is vallalnak:)

    Igaz a legtobb meg egy 'Hello'-t sem tud angolul...
  • Solten
    #291
    Housekeeping: 90% lengyel, 5% litvan a munkaero megoszlasa kb. Cleaner: 90% lengyel.

    Sz@r melot hosszutavon a Kozep es Kelet europai tud csinalni, a brit, fekete, azsiai, nem birja veluk a tempot.
  • G_ArchAngel #290
    Tevedsz, feketek nem csinalnak ilyen szar melot, ez a Keuropaiak kivaltsaga... (meg nehany azsiai nepe, filippino, thai...)
  • Pretorian
    #289
    A nyelvtudás a legfontosabb, hidd el. Ha betanított munkára jelentkezel, vagy eladónak valahova, szinte csak a nyelvtudás számít.
  • Pretorian
    #288
    Marad a négermunka. Szállodában housekeeping, vagy kitchen porter valami kajáldában az arabokkal. Ennyi.
  • Bucser
    #287
    Bruttó. De az adósávoknak köszönhetöen max egy 100-as vagy 150 vonódik le.
  • Blasta
    #286
    netto vagy brutto 700-1200?
  • Bucser
    #285
    De nyilván nem is 10-12 óráznak érte. (tanárok speciálisak mindenhol, hisz nincsenek egy országban sem agyonfizetve és az esetek többségében a hivatástudat tartja őket a pályán).

    És nem a saját munkámra mondtam, hogy kulimunka, hanem a kitchen porter, takarító, melókra ahol 12 órázva kereshetsz ennyit.
  • G_ArchAngel #284
    1200-as kulimunka?
    Orulok, hogy neked osszejott az elet, de briteket is ismerek, akik irodaban vagy tanarkent sem kapnak tobbet.
  • Bucser
    #283
    Pontosan.

    Aki kijön az számíthat arra, hogy az elejében 700-1200 között fizető kulimunkát fog kapni, mert sehova nem veszik fel tapasztalat hiányában.

    Érdemes megpróbálni, hogy a cv-be angol nevű munkahelyet írsz be. Több visszahívást fogsz kapni ebben biztos lehetsz. És ahol lehet hazudni kell az elejében sajnos. Aztán ha elmész máshova dolgozni akkor már lehetsz őszinte is akár:)

    Interjúztatót nem a papírok érdeklik, hanem hogy mit tudsz, és ott helyben bizonyítékát is kell adni. Csak az interjúra eljutni nehéz. Ahol interjúm volt, oda fel is vettek. De ez kb 0,5%-a volt a jelentkezéseimnek. (3 interjúm volt kb ugyanakkor és ezek közül választottam egy helyet a végén)
  • Lammer
    #282
    hmmm, azert koszi :)
  • bertino
    #281
    kezdetleges munkakat kell becelozni.
    nalam is ugyanez a tapasztalat, le se szarjak a papirokat, elso kerdes: miota vagy az uk-ban ? mindenhol.
  • Blasta
    #280
    " egy okj-s infos vegzettseggel mennyi eselyed van kinnt melozni? "

    Tudtommal le sem szarjak a papirokat, a munkatapasztalat, a tudas amit szem elott tartanak. Sajnos a legtobben ott buknak el, hogy nincs UK tapasztalatuk es sehova nem veszik fel oket.
    Hja, de ha nem veszik fel, hogy szerezzenek tapasztalatot?
  • Koppixer
    #279
    "Mindenki nagy tervekkel vág neki, de a legtöbb történet egy tipikusnak mondható ívet követ."

    Kifejtenéd, kérlek? Grafikonon hogyan ábrázolnád a karriert, ha a vízszintes tengelyen a kint töltött időt, a függőlegesen pedig a sikerességet jelölnénk?
  • Lammer
    #278
    Milyen szintu IT melot vegeznek? Kb olyat, mint az IT Crowd-ban? Olyan stilusban nagyon szivesen kimennek en is :) apropo! csak sajnos emelt okj-s haloinfos vegzettsegem van, eredetileg muszeresz lennek amit az erettsegivel szereztem meg anno... egy okj-s infos vegzettseggel mennyi eselyed van kinnt melozni? Az a gond itthon is, hogy szerintem a (hajfejemen kivul) meglatjak a CV-ben az okj szot es "next"... egy tetves teszt erejeig sem adnak eselyt, hogy bizonyitsak... Tortent mar meg nem 1x velem, hogy haver altal vallalkozoi styleba (xy Bt neveben) mentettem meg gepeket/adatokat miegymas... aztan privatban onnaloan meg beadtam a papirokat oda ahol a zeNber doglozott es vissza sem hivtak... lol!
  • Lammer
    #277
    off:
    mondjuk itthon sincs baj a rutinnal a soforoknek... En most anyagi okok miatt kenyszerultem bkv-ra, es csak lesek amikor szo szerint centikkel suhannak el tok lazan autok mellett 40-50-el :) En ott korabban transittal (votam ertekszallito) ami azert keskenyebb egy busznal, max 10-15-el mertem hezitalas utan elmenni :]] (Bpest-belvaros)
    on:
  • G_ArchAngel #276
    Eleg rizikos munka, gondolom nem valaszthatom meg, hogy milyen kornyeken akarok dolgozni:)
    Amugy tenyleg jol megfizetik, de en tisztelem is oket (nem mindet, de a tobbsegtol tanulhatna a paraszt BKV-s), mert eleg turelmesek a sok idiota (es/vagy angolul nem beszelo) utassal szemben es legtobb lehetetlen helyeken is elvezeti a doubledeckereket.
  • Bucser
    #275
    Menj buszsofőrnek:) Jól fizet és már akkor is amíg csak tanulsz:)

    Egyébként az IT-t a kínaiak meg indiaiak uralják eléggé:) én eddig csak olyan indiaival találkoztam aki ITt tanul itt:D
  • G_ArchAngel #274
    Ha en csak az 5 legjobb baratomat nezem, akkor abbol 3-an nem fognak panaszkodni, mert nagyon jo pozicioban ulnek iroasztal mogott (ket IT-s, egy grafikus), a masik ketto szinten grafikai munkat vegez, ahhoz kepest, hogy egy eve vannak Londonban, szinten jo pozicionak minosul, kellemes munkabeosztassal.
    Egyikuk sem dolgozott egy percig sem vendeglatoiparban, pedig kozulok csak ketten beszeltek jol angolul, mikor megerkeztek, ketten elegseges szinten, a legjobb pozicioban levo grafikusnak meg olyan portfolioja volt, hogy neki nem volt ra szuksege:)

    Az egyeduli luzer en vagyok, de ez nem orszagfuggo nalam, mindegy hol helyezkedek el terben es idoben, sulin kivul eletkeptelen vagyok...
    Lehet olyan melo kellene, ahol azert fizetnek, hogy tanulok?:)
  • Ronny
    #273
    Valószínűleg mást várunk el egy ehhez hasonló "kalandtól". Mindenki nagy tervekkel vág neki, de a legtöbb történet egy tipikusnak mondható ívet követ.



  • Bucser
    #272
    Szerintem kezdhetnék a jobcenterben dolgozó rengeteg bangladeshivel meg indiaival... Szavukat sem lehet érteni... A nevemet betűzés után sem képes értelmesen leírni....

    Na mindegy. Egyébként komolyabb irodai poziba nem vesznek fel ex közszolgát, mert szerencsétlen biorobot képtelen az esetek 80%-ban az önálló gondolat megfogalmazására és az önálló munkavégzésre... na meg kiesik kezéből a toll 5-kor...
  • Solten
    #271
    "A cég szerint "különösen szokatlan rendszerhibák" állnak a háttérben."

    Jehhehheee :DDDD
  • Blasta
    #270
    Neviccelj mar, 2500 fontert siman otthagyom nekik az 500 fontos verdamat :))))
  • bertino
    #269
    aki pár napra lutonban hagyná az autóját, sztem ne tegye :D
  • Blasta
    #268
    Az a baj az elmeleteddel, hogy tulsagosan sokan vannak azok a "szerencses kisebbseg" akik Mo-on kivul elnek teljes es sikeres eletet (nem csak angliaban).
  • bertino
    #267
    nem biztos, hogy vége lesz... max nem vesz minden második irodista jaguárt hitelre, hanem megtudják milyen vauxhallal meg peugeot-al járni

    mondjuk ez a tudat sok angolnak már az élet végét jelenti, ez itt az igazi bibi...
  • G_ArchAngel #266
    Es ennek most lesz vege:)
    Kinyomnak felmillio embert a kozszferabol, akik nagy resze brit vagy angol, nekik munkahely kell majd es az allam el is intezi, hogy jusson nekik, akar a bevandorlok karara.
    Nem a pincerektol, komuvesektol fogjak elvenni a munkat, hanem az irodai dolgozoktol, szellemi foglalkoztatottsaguaktol.
    Eleg kemeny evek jonnek most UK-ben, Franciaorszagban. Lehet el kellene kezdeni tanulni vmi skandinav nyelvet:)