465
  • Solten
    #385
    Beb@szta a Mini Morris-aba.
  • cement
    #384
    aztan kert hazhozszallitast? vagy fogta a cuccot es bebaszta veyronja anyosulesere :)
  • Bucser
    #383
    Tök egyedül, civilben. Nyilván ezért állított meg kérdés közben.
  • CattiBrie
    #382
    Lehet, hogy volt rajta Mr. Bean maszk. :D
  • cement
    #381
    tok egyedul volt civilben? fura elkepzelni, mert elegge ismert ahhoz hogy ne allitsak meg lepten nyomom ami eleg idegesito lehet
  • CattiBrie
    #380
    The Question Song

    :P
  • Bucser
    #379
    Teljesen normális, Amikor megkérdeztem tőle, hogy

    "Aren't you..?"

    a második szó után csak ennyit mondott

    "Yes I am, let's get down to business"

    Beszélgettünk fél órát, hogy mit keres mit akar mire van szüksége, mint bármelyik más vevővel majd választott fizetett és távozott.
  • CattiBrie
    #378
    Intelligensen is lehet hülye fejeket vágni. Nem úgy értettem, hogy egy totál idióta. :D
  • cement
    #377
    amugy egy nagyon intelligens ipse allitolag. es KURVANAGY autogyujtemenye van baszott draga kocsikkal
    [NEMIRIGY]
  • CattiBrie
    #376
    És hülye élőben is? Vagy képes normális fejet vágni? :D
  • gz8
    #375
    képet v. hazucc -.-
  • cement
    #374
    a kis spúr geci
  • Bucser
    #373
    A tegnapi napon sikeresen eladtam egy tévét és egy hangrendszert Rowan Atkinsonnak:) (kb 10K fontot költött és keményen alkudott az árban:D)
  • gz8
    #372
    En mar 4 hete ugyanazt a same shitet hallgatom, nem unom, haggyadazt... Komolyzenei ado van, de eleg rossz minosegben foghato, ugyhogy marad a boombox elrejtese az epulet mogotti rekettyesben
  • G_ArchAngel #371
    Spotify, £5
  • bertino
    #370
    ertem, hat, otthon sem nagyon hallgattam sok radiot...
    mind1, majd egy mp3 lejatszo segit a dolgon.
  • Atkamon
    #369
    Ez itthon is így van :)
  • cement
    #368
    hat itt igy mukodik. egy zene befut akkor licsörüli a csapbol is az folyik 2 hetig, aztan 2 het mulva mindenki elfelejti es ez ismetlodik vegtelen ciklusban :)
  • bertino
    #367
    melohelyen van hi-fi, ott megy az mindig egesz nap.

    lehet mp3at hallgatni egyebkent de perpill nincs mivel.

    egy dolog a logo, ettol fuggetlenul zenek nagy reszet meghallgatom.

    de, hogy van 20-30 szam a radioban egy nap es folyamatosan azokat ismetelgetik, az azert 1 heten keresztul igen idegesito tud lenni.
  • cement
    #366
    a logodbol itelve amugy sem javasolnam hogy radiot hallgass mert nem a te izlesednek megfelelo notakat adnak :)
  • bertino
    #365
    hat ez valami tiszta szegyen, hogy a radioban minden kibaszott nap ugyanazokat adjak.
  • gz8
    #364
    Jaja, az oktatási rendszer is kész rémálom, múltkor megpróbáltuk átrágni magunkat a GCSE-n és társain, City and Guild stb., hát, fogtuk a fejünket
  • Solten
    #363
    Meg nem dolgozom a szakmamban - lustasag & van meg fejlesztenivalo az angolomon. 2 eve elek a szepseges Skociaban es egy mondatot is alig tudtam osszehozni anno. A 20 ev nemet hasznomra valik...
  • Bucser
    #362
    És mennyi idő után kaptál szakmádban állást?
  • Solten
    #361
    Mosogatok en kacsat 15 font/ora-ert... Az angol munka kozben radragad. Kukakat uritgettem, geppel/gep nelkul takaritottam anno, utana mar rambiztak egy irodahaz legkondicionalo system - lecsekkolasat es restartjat. A epulet managerenek mondtam es mutogattam hogy miket nezzen, melyik panelt hol talalja, mit allitson rajtuk es mit csinaljon legkozelebb ha besz@rik a rendszer.
    Termeszetesen eu munkakorokben nem art ha az ember nem tok hulye a szakmai nyelvhez. De az europass diplomaddal mar regisztralhatod magad a kamaranal - az allaskereses es nyelvtudas mar rajtad mulik - ha te a hatsod torlesere akarod felhasznalni az a te dolgod.
  • Bucser
    #360
    A csini europassal kitörölheted a segged. Ugyanis ha nem tudod a szakmai angolt max. kacsát fogsz mosogatni, ha nem tudod a kinti eljárásrendet nem fognak vesződni a betanítással. Ha hiányszakmás van akkor elküldenek iskolába. Ha nem akkor marad a kuporgatás a helyi képzésekre amíg melózol mellette valami mást.
  • Bucser
    #359
    ahogy bemész valahova első kérdés: "How much uk experience do you have?"
  • G_ArchAngel #358
    munkafuggo: ha pl. kreativ teruleten akarsz dolgozni, akkor kb. leszarjak a papirjaidat, inkabb egy eros portfoliora lesz szukseged...
  • bertino
    #357
    angol gyakorlatod legyen, nekik ez az egyik legfontosabb, ahogy alant is irjak.
  • CattiBrie
    #356
    Mi az, amivel egy kint szerzett tanulás (nem szakmai tapasztalat) többet ad? Amit írt valaki korábban, hogy lehet, hogy ugyanazt, de megtanulod angolul is? :) Mert nem nagyon tudom elképzelni, hogy miért kéne. Vagy nincs különösebb oka, csak kérik és kész?
  • Solten
    #355
    Nover diplomanal nem szamit, ha 2004 utan vegzett az ember (kap egy csini Europass diplomat, angolra is leforditva).
  • Bucser
    #354
    Tapasztalat csak az UK tapasztalat számít bármilyen diplomával is jön az ember. Ha nem hiányszakma akkor az UK-ben szerzett képzettséget is megkövetelik.És ami pluszban számít hogy legyen ismerősöd ott ahova jelentkezel (legyen referenciád mert a végzettségen túl ez a 2. legfontosabb)
  • Solten
    #353
    Annyit tudok hogy apoloknal 450 ora gyakorlat szukseges (a 2004 utan vegzetteknek), a 2004 elottieknek meg 3 ev munkaviszony... Szoval a gyakorlat, munkaviszony kerdese diplomatol fugg. Lehet hogy elfogadjak a magyarorszagit, lehet hogy nem, utobbi esetben elkuldhetik gyakorlat-tanfolyamra a delikvenst is akar.
  • bertino
    #352
    gyakorlat szinte teljes mertekben csak uk-ban szerzett szamit.
    a legtobb helyen legalabbis.
  • CattiBrie
    #351
    A diploma papír számít vagy a képzettség (gyakorlat, tudás ..)?
  • bertino
    #350
  • Solten
    #349
    Attol fugg hogy tudjak beilleszteni a diplomat a rendszerukbe (kb sehogy), par kivetel akad (orvos, apolo, olajmernok, stb), szoval talan erdemes lehet megprobalni egy hosszu es burokratikus honositasi procedurat.
  • Atkamon
    #348
    Öh, nem mindenki, de pl nővéremnek is van egy pszichológus diplomája, amit itthon szerzett, de kinnt szinte semmire sem jó, úgyhogy kb bele kéne ölnie 5-6évet még, hogy olyan munkája lehessen kinnt, mint amilyen itthon most lehetne neki.
  • bertino
    #347
    hat, akinek nincs diplomaja, erdemes kezdesnek meglatogatnia egy par ugynokseget. ha nincs itt magyar ismerose, aki be tudna tuszkolni valahova.

    itt birmingham alatt van egy par erdemes es nem atkuros, persze nem art ha az embernek van ertheto angolja es nem hagyja magat atkurni, de a legtobb helyen amugysem kurnak at.

    itt legalabbis biztosan nem, london lehet mas teszta, nyilvan ugynoksege valogatja ezt... melyik milyen.

    akinek van diplomaja, az majd leirja, nekem ide minden ismerosom anelkul jott.
  • CattiBrie
    #346
    És aki kimegy, mindenki takarít meg raktárban dolgozik kezdetben? Az is, aki diplomával érkezik ki (nyelvvizsgával, szakmával, gyakorlattal)?