3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • stoppos
    #2712
    Már a titular title of magyarra gondolsz?
  • farferi
    #2711
    Egyszerű báróból sikerült az unokát feltornázni a magyar trónra, ő a Királyi Magyarország uralkodója..de:létre lehet hozni a titulust..ezt most miért, hát van ilyen ország????
  • stoppos
    #2710
    Igen, lehet hogy az volt. Mire meglett Erdély, addigra sajnos már bent voltak a királyságon belül.
  • LaTueur
    #2709
    Szerintem azért nincs CB-d a besenyőkre, mert nem vagy velük szomszédos (pl. tudnál valószínűleg, ha Erdéllyel játszanál). A hordáknál most úgy veszem észre van egy határ. Ha van legalább 3000 lovasod (neked, mert a többi klán néha orbitális baromságokat művel) akkor csonálhatsz, amit akarsz, ha kevesebb sosem lehet biztonságban, sok ellenséged van. Egyébként nekem a hordáknál főleg az idegesít, hogy simán átállnak más vallásokra, a tengrik gyorsan kihalnak. A Conclave szerintem felemás DLC. A tanács jó, néha idegesítő, de legalább nem tudunk bármit csinálni (mondjuk mikor a tanács mérges, hogy kevés a klánoknak a földje, ezért nem adhatok senkinek sem, bár a -10 kapcsolat mindenkivel nem annyira érdekel). A gyereknevelésben az tetszik, hogy végre szuper hadvezető fiam nem kap véletlenül egy gyenge gazdasági képzést (bár harcosokkal nevelem). Azt sajnálom, hogy nem nagyon számít ki neveli, régebben ez volt fontos. Ezen kívül, nem csak innen, kivettek egy halom eventet. Mondjuk legalább zoroasztriánokkal még mindig lehet csapatni a vérfertőzést (amivel most szórakozom). Bár itt tapasztaltam meg, hogy néha az uralkodó(én) beleegyezése nélkül elvesz valaki valakit, szerintem szívességek miatt.
  • Malarki
    #2708
    Csak zombies eventek, meg hallhatatlanság, nekem mondjuk mindkettő tetszik :D
  • PetruZ
    #2707
    Jönnek a zombik...
  • stoppos
    #2706
    Elkezdtem egy magyar mókát, észak-keleten. Van egy szép duchym. A kievi rusz szomszédos, oda van is CB-m, tirbutary-t lehet csinálni belőle. Viszont a besenyőkre nincs CB. Régebben tudtam ütni őket, pusztán vallási alapon, de ez most nincs, pedig tengrik. Kivették?
  • Malarki
    #2705
    Hát ez as Conclave tényleg nem lett a legjobb DLC amit valaha láttam. Az egyetlen amit tetszik belőle az az új gyereknevelés. A szívességek semmit se számítanak, néha kérek én, néha kérnek tőlem, aztán annyi, semmi hatásuk nincs. Az hogy a tanács szavaz a törvényekről egy vicc, az hogy állandóan van olyan frakció ami a councul powert akarja növelni szintén nevetséges.
  • stoppos
    #2704
    Én a horse lords-ot már nem vettem meg, mert ott is azt éreztem, hogy csak terminátorokat csinálnak a lovasnomádokból. Azt végül kiegyensúlyozták valamennyire? Érdemes esetleg beruházni rá, ha jön a nyári leárazás?
    Utoljára szerkesztette: stoppos, 2016.06.09. 10:50:43
  • kissssss
    #2703
    de annak hívják csak már túlestek a ló túloldalára, nem dlc-ket kellene csinálniuk hanem rendbe tenni a játékot... kiegyensúlyozni az egyes dlc-k által hozzáadott újításokat meg egy kiadós bug irtás is ráférne már a játékra.
  • hollófernyiges
    #2702
    Hát urak kipróbáltam a Conclavét és azt kell mondjam a Sunset Invasion óra ez a legrosszabb dlc, pedig az nagy szó. Az egy dolog, hogy a nép simán elnézi ha apagyilkos pedofil vagyok aki zsarnok módon elkobozza a vazallusoktól az apjuktól örökölt birtokot; na de ha nem akarom engedni, hogy a tanács üzenhessen hadat helyettem, akkor _minden_ vazallus fellázad ellenem. De Bizánccal elfoglaltam Kilíkiát (Antiókhia fölötti hercegség) a hitetlenektől (amit azok történelmileg nem sokkal korábban vettek el és a nép görög, a vallása meg ortodox), erre az összes környező ország koalíciót alkot ellenem, beleérte az ortodox örményeket meg grúzokat, de még a kazárokat is, akik nem is a szomszédaim. Könyörgöm, nem _Crusader _ Kingsnek hívják ezt a játékot?
  • Malarki
    #2701
    Amíg értelmes tartalom jön addig nekem semmi bajom velük.
  • kissssss
    #2700
    még egy dlc...
  • Malarki
    #2699
    DLC lesz, de jön majd a 2.6 patch is, hogy pontosan mik lesznek ezekben még nem nagyon tudni, a betegségek, járványok fognak változni, kb ennyit tudni eddig.
  • trigorin
    #2698
    A dev diary-ket böngészgettem az új update-ről, ami többek között a betegségek részletesebb szimulálására fókuszál, de nem találtam infót a megjelenési dátumról. Vagy ez DLC lesz?
    Utoljára szerkesztette: trigorin, 2016.06.07. 15:17:36
  • stoppos
    #2697
    Jobban jársz, ha átállsz elektívre. Kevesebb szívás jóban lenni a hűbéresekkel, mint sakkozni az örökösökkel.
  • farferi
    #2696
    Értem, köszi...akkor irány a legidősebb örököl mindent törvény
  • Malarki
    #2695
    Gavelkindben csak nagyon korlátozott mennyiségű birtokot tudsz adni a fiadnak. Ha egyedül van akkor is. Ha nem így lenne akkor pl az első fiadnak születése napján odaadhatnád az egész birtokod, így akik később születnek nem kapnának semmit. Vagy itt nálad, odaadnál annak az egynek mindent, aztán ha születne még egy negyedik fiad az hoppon maradna.
  • farferi
    #2694
    Van ötletetek miért nem tudok egy grófságnál több birtokot adni az örökösömnek?Gavelkind van, de a másik két fiú püspök, tehát nem is örökölhet.Túl sok területem van de nem tudom átpasszolni a gyereknek.
  • farferi
    #2693
    Tudom, úgy is próbálom:Egy senki, aki házasodni akar és egy házasodni akaró nemes hölgy..de ua. mindig:xy jelentéktelen és alapvető ellenszenv
  • Malarki
    #2692
    Van Character Search, próbálj ott keresni. Én rendszeresen onnan kukázom a hadvezéreimet ha nincs rendes. Olyat kell keresni aki a te vallásodon van és nincs semmije.
  • farferi
    #2691
    Azon vagyok, de ahhoz jó tisztviselők is kellenének:D...próbáltam hívni a cselszövés ablakban, de lutri..persze visszatöltésekkel biztos fél óra után jó lenne de nem akarom.Ami nem logikus, hogy egy udvaronc ,aki nem nemesi származású, feleséget akar nem jön el egy nemesi lányhoz..de hát ez van

  • Malarki
    #2690
    Értelmes matrilineáris házasságot mindig is nehéz volt kötni, pláne ha csak herceg vagy. Legyél király, akkor könnyebb lesz :D
  • farferi
    #2689
    Méééért nem akar senki az udvaromba jönni matri házassággal?Régebbi verzióval ez könnyebben ment:/
  • farferi
    #2688
    Nem, de irtó fura szituk alakulnak ki.Közvetlenül az alábbi esemény után bebörtönözhettem az eredeti örököst, gondoltam jó lesz így is, a kisfiút szerencsésen felnevelem , amazt meg száműzöm.....hanem pár nap múlva kiírta, hogy pest hercegség engem illetne, szólni kéne a királynak.Megtettem, a király kedves, enyém a hercegség ÉS: az öröklés visszaugrott a korábbi gyerekre, aki épp a börtönbe csücsült,Lol.
    Így megoldódott minden, kisgyereknek adtam püsüökséget és egy örökösöm van és már herceg vagyok.Az a lehetőség is megvan már hogy alapítsak külön államot, de még várok azt hiszem, előbb házon belül próbálok elszedni pár területet Magyarországtól.
  • Malarki
    #2687
    Wiki-ről van lefordítva, korábban kérdezte valaki hogy mit lehet csinálni a tanácstagokkal.

    A gavelkind valóban egy fos :D Elvileg a legidősebb fiadnak kellene örökölni ez első számú titulusodat. Nem lehet hogy elective gavelkind van nálad?
  • farferi
    #2686
    Ez fejből ment vagy visszakerestél?Ha az utóbbi akkor respect, nekem nem volt hozzá türelmem....de a fen enné meg ezt a gavelkind öröklést.Van 3 fiam, az elsőt nevelgettem, ő lenne az örökös.A másodikat kineveztem püspöknek, no problem.Erre elfoglalom Gyurgyevót, hogy legyen már elég földje gyereknek, haha elhagyom a földi létet....puff, már nem ő az örökös hanem a harmadik 2 éves kis pöcs, az eredeti örökös meg megkapja Gyurgyevót ha meghalok.
    Nem világos ez nekem de kiderítem.
  • Malarki
    #2685
    #2660
  • farferi
    #2684
    Értem, köszi
    Akkor még egy kérdés amíg itt vagy: a kémnél teljesen kiment a fejemből, hogy az első 2 képessége mire jó...illetve, hogy melyik az amivel lehet plotot szerezni valaki ellen(már ha lehet , lehet rosszul emlékszem)Jelenleg max az asszony ellen tudnék csinálni valamit de már szépen megöregedtünk, minek bántsam?:D
  • Malarki
    #2683
    Ha keresztény vagy akkor nőt nem tudsz kinevezni csak ha a feleséged vagy az anyád. Illetve a Concalve behozta a Status of Women törvényt, amit ha fentebb tolsz akkor rakhatsz be nőket minden posztra.
  • farferi
    #2682
    Sziasztok.Ismét elővettem a játékot de eltelt másfél év, kicsit kopott a tudásom.Arra keresnék választ, hogy miért nem tudok az udvaromból egy nőt hírszerzőként alkalmazni.Most házasodott össze az egyik udvaroncommal, 21-es a hirszerzése, ami nem kicsit jó így a játék elején, de nem jelenik meg a listában, ha a béna 10-es feleségem leváltsam.
  • Malarki
    #2681
    A választásos rendszernél arra kell figyelni hogy magas legyen a diplomatic értéke a fiadnak, ha nem full kretén vagy nincs valami überzseni riválisa akkor azért meg szokták választani.
  • Mydgard
    #2680
    Jaja, mar rajottem, hogy tobb mint 100 eve ez a gond a magas birodalmi authority, nem lehet csinalni semmit. Mar vezettem revoltot is, nyertunk, most mid-en all, de le kell vinni low-ra hogy tudjak egymast baszogtatni a nemesek. Viszont nalam meg kiharcoltak az elective oroklest, ugyhogy orosz rulett.
  • Malarki
    #2679
    Valószínűleg az előbbi a probléma, a császár nem számít mert nem őt akarod megtámadni hanem az egyik hűbéresét.
    Egyébként mikor kezdted, 1066-ban?
    Utoljára szerkesztette: Malarki, 2016.06.02. 18:46:59
  • Mydgard
    #2678
    Na most a csaszarsag authority max es non-agressive pactban vagyok a NM csaszarral, mert a lanya a felsegem. Ez lenne az akadalya, mindenfele casus belli ervenyesitesnek?
  • Mydgard
    #2677
    Rakok fel par kepet. Ami lathato, hogy van 8 db casus bellim, minden kovetelmenynek megfelel (zold csillagok), hogy hasznaljam, de a "Send" gomb szurke, tehat nem tudom hasznalni.






    Utoljára szerkesztette: Mydgard, 2016.06.02. 10:02:48
  • Mydgard
    #2676
    Varjunk csak, akkor lehet ezert nem mukodik a sok claim, mivel magas a csaszar authority-je... Nos ez ellen mindig van frakcio, lehet beallok tamogatonak. A latin temaval tisztaban vagyok, akkor claim = maga a casus belli. Amugy bajor duke-kent kezdtem, de osszehoztam magamnak egy kiralyi cimet, most King of Bavaria vagyok, ez utan jelentek meg a duchy-s claimek.
  • Malarki
    #2675
    Ja, hát akkor az szopás :D

    A "casus beli" szó szerint azt jelent hogy háborús indok, ez az a terület vagy cím amit meg akarsz szerezni magadnak, ezért indítod a háborút. A claim az a jog, követelés, amit a kancellárral is tudsz fabrikálni. Ez adja a CB-t, vagyis tudod követelni mert van rá jogod. Viszont van olyan CB is amihez nem kell claim, pl. szent háború. Remélem érhető :D

    Ha jól értem herceg vagy és van 2 terület ami de jure alád tartozna, de jelenleg másé. Ilyenkor meg tudod támadni őt, csak vele és a szövetségeseivel(már ha vannak) kerülsz hadba. Viszont ha már legalább Medium Crown Authority van a birodalomban akkor nem lehet belső háborúkat vívni, szóval te se tudod megtámadni.
  • Mydgard
    #2674
    At lehetne allitani, ha az osszes huberes zold velemennyel lenne rolam, de sokuk -100-ban van es ez a bokkeno. :D

    Tehat van a claim (weak es strong) es ehhez kell meg casus bellit krealni a canchelornak? Alapveto jatekmechanikai dolgokkal nem vagyok tisztaban, szerintem.

    Tehat van 2 county es azok fole lenne jogom kiterjeszteni a duchy-mat a jelenlegi helyett. Folottunk a liege ugyanaz, fogalmam sincs mikepp lehet ez kivitelezni.
  • stoppos
    #2673
    Milyen az authority az országban? Mert ha elég magas, te nem fogsz háborúzni senki ellen, mert nem engedi a főni. Előbb azt kell lecsökkentetni a liege-zsel.