3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Party Hard
    #2792
    Üdv valaki próbálta a Vámpír mod-ot? Én összerakok karakteralkotásnál egy alap vámpirt és kb 7 nap játék után megjelenik végtelen számú üzenet amiben nem ír semmit és ki sem tudom kapcsolni tehát alt f4. Valakinek van esetleg tapasztalata? Vagy ismer hasonló modot?
  • arel
    #2791
    akkor megnyugodtam. A 7000 elég brutálisnak tűnt bár ha csak sima mezei közkatonák akkor már nem annyira szörnyű a dolog :-).
    Amúgy ha anti-pápát kreálunk és a Róma is a miénk ( igy a vazallusunk lesz ) akkor már mi kérhetjük a pápát a következő keresztes hadjárat helyéről? Régen játszottam már de kb. 1 éve még asszem így volt.
  • LaTueur
    #2790
    Szerintem a 7000 még nem annyira durva, hogy lenyomja Bizáncot, ráadásol a törzsi államok seregeinek nagyrésze csak könnyű gyalogság, ami messze a leggagyibb. A Paradox végre véletlenül talált egy történelmi térképet Magyarországról:

    (Meg én is készítettem még egy izgalmas videót: [URL=https://www.youtube.com/watch?v=VajaFlCq2qw][/URL] )
  • arel
    #2789
    amúgy nem túl irreális, hogy a tribal államformával rendelkezők némelyike iszonyú sok sereget képesek előállítani. És nem zsoldosok, mert a pénze havonta nem csökken olyan nagy ütemben. A szomszédságomban lévő Moravia az 5 tartományával 7000 fős sereget tudót előállítani ami nem kicsit táp. Ezzel már az 50 tartományos Bizánci Birodalmat is leverné, pedig abban az időben ő állt a technologia csúcsán még millitary szinten is
  • LaTueur
    #2788
    Antipápát kiállítani, csak birodalommal érdemes, ilyenkor, ha legyőzöd az eredeti pápát, a tiéd a vazulusod marad. Ha a pápa a vazulusod, akkor jön a pénz, egyszerűbben kiátkozhatod az embereket, míg téged nem tudnak.
  • Kisssssss
    #2787
    sose láttam értelmét az antipápának a játékban...
  • arel
    #2786
    köszi, nagy segítség volt.. Korai időszakot még nem nagyon kezdtem el pedig nyomom már egy ideje. Gondoltam jó lessz elkezdeni, de fene se akar végleg nomád közigazgatásban szenvedni
  • LaTueur
    #2785
    Van néhány event, amik engedélyezik a kereszteshadjáratot, ezek leghamarabb 900-ban jönnek, ha Róma, Bizánc, vagy néhány más európai város nincs a keresztények kezében, vagy, ha Jeruzsálem nincs 1090 után. Államformát(government-et) tudtommal csak nomádokkal és törzsi államokkal lehet váltani. Nomádoknál elég, ha van egy várad, vagy városod (ilyenkor kereskedő köztársaság leszel), törzsi államoknál meg fel kell tolni a törzsi szervezettséget (ami a tanáccsal szinte lehetetlen), és nagy falat/piacot kell építened a fővárosban. Habár elsőre jónek tűnik, de ezekkel vigyázni kell, mert az első pár évben, ha nem vagy jól fel készülve, könnyen támadható az országod. Antipápához kell a Free Investitura, 500 preztízs, meg egy püspök, aki jobban szeret téged, mint a pápát, aztán, a vallás menüben ki lehet őt nevezni. Egyébként, ha valakit érdekell csináltam 2 videót: https://youtu.be/By0gJE05feA https://youtu.be/24dQwnHHibs
  • arel
    #2784
    ja és majd elfelejtettem, 2 kérdésem lenne még. A government-et lehet a játék során bármikor is változtatni? Ha igen, hogy lehetséges? Nekem jelen pillanatban a nomád -ról mennék át a feudalizmusra.
    A másik, hogy antipápát hogy lehet kreálni. Azt tudom, hogy a free investitura kell hozzá első lépésként, de aztán hogy s mint azt már nem tudom.
    köszi a válaszokat előre is
  • arel
    #2783
    Kösz. Amúgy még nem nagyon játszottam a korai időszakkal, de a pápa 1066 előtt is szokott hirdetni keresztes hadjáratokat?
  • LaTueur
    #2782
    Én ezt birom elképzelni: Vagy kiosztott egy-két grófságot/hercegséget vagy az egyik gróf akarja az egyik hercegségét, mérges rá, esetleg neki hadsereg fókoszú törvényei voltak, a királyságnak meg adó fókuszú van, és így összességében kevesebb katonát kap tőlük, így kevesebbet tud adni.
  • arel
    #2781
    Egyébként az mitől van, hogy birodalomként ha valamelyik nemesnek királyságot adok ( amit mondjuk épp követel) akkor jóval kevesebb katonát ad a területen belül, mint akkor mielőtt odaadtam volna neki? Az opinion 100-as volt mindkét esetben ( vagyis a hercegségeknek az adott területen, majd később a királynak).
  • LaTueur
    #2780
    Egyébként nincs más, akit érdekel a modolás? Csak érdekel, mert még nem nagyon láttam magyar Crusader Kings 2 moddereket.
  • LaTueur
    #2779
    Mondjuk ennek a jó oldala, hogy, ha a tanács szavazza meg a háborúkat, akkor a tanácstagok nem léphetnek be frakciókba (a többi meg növeli a hűbéres limitet, de ez max. hatalmas birodalmakban számít). Egyébknt, ha nem tetszik, akkor erre vannak a modok :) Esetleg, ha valakit érdekel itt egy új modom, ami a muszlimokat teszi érdekesebbé: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=841469760
  • arel
    #2778
    Szerintem én kiX-elem. Valóban vannak jó elemek benne , mint az új gyereknevelési technikák, de ez nem mentesíti a a tanácsi problémáimat. Nem tudok 1-ről a 2-re jutni, mert nem mindenbe beleszólnak. És még a fejüket se tudom venni, mert azt is megvétózzák. Most képzeljétek el, hogy a tanácsteremben a király dühében felakasztaná az egyik tagot és hívja az őrséget. Erre az őrség csak vár-vár, hogy vajon a többi tanácstag megvétózza e v. sem. Háát mondom ez lol :-)
  • Malarki
    #2777
    Ezzel egyet értek, nekem se a szívem csücske. Azért ez nagyon nem így ment, főleg nem a korai középkorban, a muszlim államokról nem is beszélve. Oké, aki jelentős hűbéres az akarjon benne lenni a tanácsban, de azért ne ők szavazzák már meg hogy kit végezhetek ki... És a legjobb hogy a tanács hatáskörének kurtításáról is a tanács szavaz... De ha már megvettem használom, az elején én is utáltam, most már megszoktam, de még mindig idegesít :D
  • Kisssssss
    #2776
    kezdenek már túllőni a célon ezekkel az extra dlc-kell.
  • arel
    #2775
    megvettem a konklávés dlc.-t is. Háát nem mondanám, hogy a szivem csücske lesz ez a kieg-tő :-D. Eleve valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a feudális időszakban az uralkodó nem léphet semmit a tanácstagok beleegyezése nélkül. Egyik-másik területemen felépítettem 1-1 várost de nem tudtam SENKINEK se odaadományozni, mert annak rendre-módja szerint minden egyes csókát levétózták. Háát most mit kezdjek velük?
  • arel
    #2774
    üdv.A legújabb DLC nem tudjátok mikor érkezik kb? Monks and Mystics annyit tudok
  • Oltred
    #2773
    Sziasztok!

    Lentebb már leírtam a problémám, esetleg tudna valaki segíteni?
    Egy másik érdekesség ami talán titeket is érdekelhet: régebben el tudtam foglalni egy teljes nemzetet úgy, ( mindegy mekkora is volt az ) hogy fellázítottam egy trónkövetelőt az ellen területén és hagytam, hogy elfoglaljon egy tartományt, a többit elfoglaltam. Ezek után egy kevés idő elteltével automatikusan megköttetett a béke úgy, hogy a fellázadt ( általam támogatott ) trónkövetelő elfoglalta az ellen trónján, én meg kaptam az összes tartományt amit elfoglaltam. Tehát mondjuk francia országból maradt egy tartomány, a többi az én birodalmamat gyarapította. Volt nektek is ilyen vagy ehhez hasonló tapasztalatotok?

    Még mindig az EU3 DW 5.1-ről beszélek.

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Oltred
  • Oltred
    #2772
    Sziasztok!

    Régi kedvenc amit újra elővettem vagyis az EU3 DW 5.1-et! Tudom nem ide kéne írnom, de az ennek megfelelő fórum kicsit kihalt így innen kérek segítséget, hátha játszott valaki az előző résszel is.

    Steppe Wolf modot hogy a fenébe tudom működésre bírni? Olvasgattam, de konkrét megoldást nem találtam. Bemásoltam mindent oda ahova való, de a játék 1-2 év után egyszerűen kidob. Régen megoldottam valahogy, de nem emlékszem már rá. :/
    Másik kérdésem az lenne, hogy a Crusade King2-vel csak az EU4-be tudom átkonvertálni a mentést és folytatni? ( remélem valaki ezt a játékot is próbálta már ) Biztos át lehet írni meg ilyenek, de nem vagyok informatika zseni, nem értek a konkrét programozáshoz.

    Hát így ennyi, remélem tudtok segíteni.

    Jó játékot és Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!

    Oltred
  • Malarki
    #2771
    Nem sűrűn, legalább is én csak valami nagyon régit találtam.
  • Montanosz
    #2770
    Nem tudjátok a magyarítás frissült mostanában?
  • PetruZ
    #2769
    Monks and Mystics DLC közeleg. :)
  • jocika
    #2768
    Ha jól emlékszem, akkor a tanácsban lévő térítővel, az utolsó a sorban, lehet, az egyik tevékenységnél. Talán az utolsó? A tartományból, ahova elhelyezted, a környező tartományokban is "kisugározza". Remélem jól emlékszem...
  • Zs0olt
    #2767
    Hello és Üdv! Újabb kérdés merült fel, Birodalmon belül, hogy lehet egységessé tenni pl a magyar kultúrát? hogy a határon belül, csak magyar kultúra legyen? Már ha lehet ilyet :D
  • Although
    #2766
    Azt hiszem ez egy dlc adta esemény. :)
  • Malarki
    #2765
    Őőőőő... Wut? :D
  • Zs0olt
    #2764
    Megpróbálom, köszönöm! :)
  • stoppos
    #2763
    Ha megvan a Charlemagne kieg, akkor tudsz egyedi királyságot létrehozni.
  • Zs0olt
    #2762
    Az lett volna a célom ,hogy magyarország mellett egy másik országot vinni, de hát akkor marad a sima leigázás :D Köszönöm ;)
  • Malarki
    #2761
    Ha elég erős voltál elszakadni akkor lehet hogy megérte volna bent maradni és belülről átvenni a hatalmat. Ha jól emlékszem alapjátékban nincs olyan hogy saját királyságot hozol létre, csak a de jurékat lehet megalapítani. Amit tehetsz hogy elköveteled a magyar királyságot(ehhez kell a de jure terület 50%-a) vagy szerzel egy jogot rá és elfoglalod.
  • Zs0olt
    #2760
    Sziasztok, kezdő játékosként kérdezem, hogy hogyan tehetnék szert saját királyságra/országra, miután függetlenné váltam Magyarországtól? Mert most miután függetlenné váltam, a főkolompos nálam nem Királynő lett, hanem maradt Hercegnő (Fiú utód nélkül ez maradt megoldásként hogy nő viszi tovább a bulit :D). Köszönöm előre is!
  • Pluskast
    #2759
    Én csak a HIP-et használom :)
  • vgy63
    #2758
    Igen, ez volt a hiba. Köszönöm a gyors segítséget.
    Apropó, te milyen modokat használsz? Mit ajánlanál a figyelmembe?
  • Pluskast
    #2757
    Valószínűleg azért nem látod, mert a mod könyvtáradban úgy csomagoltad ki, hogy egy külön mappába raktad be. Valószínűleg a mappád neve megegyezik a letöltött zip fálj nevével. Valami olyasmi, hogy HIP_-_RD_-_2016.09.06. Na mármost abból a mappából másolj ki mindent és másold be magába a mod mappába, a másikat meg töröld ki. Így már látnod kell a modok között.
    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2016.09.20. 22:56:17
  • vgy63
    #2756
    Szia!
    Köszi a tanácsot, de ezeket a pontokat elvégeztem, kicsomagoltam, stb, azonban amikor a Steam alól indítom a játékot, ott ezt nem látja, csak a workshopos letöltést, csak azt tudom beikszelni, a lenti módon berakott modot már nem.
  • Pluskast
    #2755
    Mert ki kell csomagolnod a mod könyvtárban a játékot. Itt vannak az instrukciók, hogy mit csinálj:

    1. If you have a "modules" folder in your mod folder, delete it.
    2. Unzip everything inside the downloaded .7z archive (normally "HIP - <RELEASE DATE>.7z") directly into your mod folder.
    3. Run HIP.exe, which was unzipped into your mod folder.
    4. Answer the questions the command line asks. Default is "yes" for every question.
    5. Enable HIP through the launcher and start the game.
    6. Optionally delete python27.dll, library.zip, HIP.exe, main.py, the original .7z archive, and even this file. You will probably want to keep at least the original .7z archive, though.
  • vgy63
    #2754
    Szervusztok! A következőkben kérnék segítséget. A Steam-en vásároltam a játékot. Telepíteni akarom a HIP mod-ot, azonban ez a workshopból nem érhető el. Leszedtem a Paradoxról, beraktam a mod könyvtár alá, azonban amikor indítom a játékot, ezek a modok nem jelennek meg, csak a workshopból letöltöttek. Mi a teendő, a megoldás? Várom segítségeteket.
  • Zs0olt
    #2753
    Hello, nincs kedve valakinek játszani egyet multiba (steam)? Elég kezdő vagyok még a játékban, de annál ambíciózusabb. Meg sajnos nem találtam sehol sem semmiféle magyar közösséget ahol okosodhatnék, csatlakozhatnék játékokhoz stbstb :D...