3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1669
    1 claim 1 terület...nem olyan drága :)
    a diplomata claimgyártása baromi drága és lassú...ezért csak olyanra haszáld amire várhatóan másképpen egyáltalán nem vagy nagyon kis eséllyel juthatsz (én. pl. rómára szoktam rakni, meg velencére)...jó, még az elején oké, hogy 1 terkásról 2 terkás lehess vagy 2ről 3ra...de alapvetően úgy működik, hogy holy warozol így jön a terka keltről,délről...nyugatról, északról meg behívod a claimes embert az udvarba, adsz neki egy terkát és indul a mandula...célszerű mondjuk a németeket leinváziózni...mivel jellemzően erősebbek ezért azt okosan kell...
  • pocoksari
    #1668
    támadd meg a trónért...
  • Elar
    #1667
    Na megvan Mo.... tulajdonképpen könnyű volt.
    Most kicsit ismerkednem kell, hogy ennyi tartományom van.. .:)
    Persze megint van egy kis polgárháború, de ezt elvileg könnyen leverem.
    Az a gondom, hogy már egyre drágább a Claim gyártás...
  • sulyid
    #1666
    Egyszerűebben, a két különálló uralkodói ágat kéne újra egyesíteni.
  • sulyid
    #1665
    Szükségem lenne egy kis segítségre, Lombardiai mentésem van éppen, a kezdetihez képest eléggé nagy országot összeharácsoltam (kb 2-2,5x akkora, mint a kiinulási). Viszont régebben sikerült elérnem, hogy az én családom legyen a savoyai trónon is (konkrétan a férj vezette Lombardiát, a feleség Savoyát), de mivel a Savoyai feleség csak 2. feleség lett, így az elsőszülött fiúé lett a Lombardiai trón, most vele vagyok, s mikor meghalt az apja, az anyja átcuccolt Savoyába, majd 20 évnyi uralkodás után meghalt és átadta a trónt a fiának, aki az én féltestvéremnek számít (az ÉN dinasztiámhoz tartozik). Nos az lenne a kérdés, hogy hogyan tudnám beintegrálni Savoyát az én országomba?
  • Ruley
    #1664
    Saját királyodnak nem kell hadat üzenni ahhoz hogy két vazallus egymással tudjon háborúzni, viszont az kell hozzá hogy alacsony legyen a crown authority szintje.

    Ha király akarsz lenni, akkor indíts frakciót a magad nevére, az biztonságos, mert megvárhatod hogy a hercegek téged támogassanak és csak akkor indíts háborút ha túlerőben vagytok.

    Várd meg amíg a király meghal, és a tapasztalatlan, közutálat tárgyát képező örökösét támadd meg nagyobb támogatással.
  • Elar
    #1663
    Most nézem, hogy 3 csajnak van claimje, de nekik nem tudok földet adni
  • Elar
    #1662
    Viszont akkor olyat nézhetek, akinek grófságra van claimje?
    Odaadom neki az egyik megyémet és hajrá? :)
    Mondjuk egyelőre a magyar királlyal ugrottam össze tán a királyi a címért vagy jelölésért?
    Kicsit rozokós a dolog, mert 71 éves a karakter :)
  • Ruley
    #1661
    Azzal most még pont nem.

    Egyébként azt tudod tenni hogy vazallusoddá teszed az illetőt, mondjuk adsz neki egy báróságot vagy grófságot a sajátodból, és aztán hadat indítasz az ő követelése nevében, így az az terület te alád fog tartozni.

    Pl. ha Német-római császár vagy, és valamiért az udvarodban téblábol a magyar király földnélküli öccse, akkor gyorsan adj neki egy grófságot, mondjuk Anhalt-ot, és onnantól már hadat üzenhetsz Magyarországnak azon a címen hogy az Anhalt-i grófod trónkövetelését támogatot. Győzöl, ő lesz a király, de a királysága a Német-Római császárság vazallusa lesz.

    Ugyanezt egy király hercegségekkel, vagy egy herceg grófságokkal.

    Ez neked most azért nem működik, mert ha te herceg vagy és ő is hercegnek készül, akkor győzelem esetén nem a vazallusod lenne hanem veled egyenrangú királyi alattvaló, azzal meg most sokra nem mész.
  • pocoksari
    #1660
    játszottam kicsit a magyarokkal 1241-es kezdéssel...mázlim volt, mert elsőre nem engem támadtak a mongolok, így megtámadtam velencét...a mongolok aztán egymást ütötték, így amikor láttam, hogy lemészárolták egymást a kaukázusban hadat üzentem az arany hordának...persze nyertem, aztán truceon keresztül megint beütöttem, így enyém lett lett a két román vajdaság, szóval meg tudtam alapítani a kárpát birodalmat, behúztam volhiniát, serbiát, lengyeleket, így már 100k fölött járt a sereglétszámom, gyorsan leütöttem a német császárt is, majd kidroppoltam afrikába, ott is ütöttem párat, aztán meguntam...majdnem 800 terkám volt 350k sereggel, kb. annyi mint a 2.+3.+4.nek...mondjuk lassabban mint, mint ahogy leírtam :)
  • Elar
    #1659
    Azzal tudok kezdeni valamit ha az egyik udvarban lévő emberkémnek van vmilyen követelése vki-vmi felé?
    Pl egy hercegi címre van Strong claimje
  • Elar
    #1658
    Kb értem. :)
    Köszi (az eddigieket is)
    Csak eddig ha a Feladás gombra kattintottam, mindig kiadott egy számot. Most meg 0-át :)
  • Ruley
    #1657
    A dinasztikus presztízs az a korábbi karaktereid presztízsének az összege, majd az első karaktered halála után fog oda kerülni a tőle balra lévő személyes presztízs számod, aztán a második karaktered halála után összeadódik az ő presztízs számával, és így tovább.
  • Elar
    #1656
    Hmm. 0 a pontszámom a jobb felső sarokban... Ez mitől van?
  • pocoksari
    #1655
    nezegettem az 1241es kezdest...haaat, a mongolok nem kicsit erosek...mi a franc tudna mwgfogni oket...mondjuk most jeruzsalemmel kezdtem...raadasul kiralykent szoval nagyon hamar megmerkozom veluk...kb. 10 evem lehet amig elernek hozzam vagy en tiprom el elobb az arabokat es en erek oda...bar ha a kezdo sereguk nem kopik el addig akkor zerus esely...ket-harom-negyszeres tulero very hard moralkulonbsegevel eleg nehezze teszi a dolgot
  • pocoksari
    #1654
    azert sikerult par erdekes szot es mondatot osszehozni elobb...
  • pocoksari
    #1653
    nagyon buta kerdes de nem teljesen mindegy hogy hanyas skilled van? en annyit hajlando vagyok megtenni hogy egy magas diposnak odaadom a kis lurkokat oszt kesz...a tobbi skillt majd felhuzza uralkodas kozben 8ig...de kulonben nagyon erdwkwl senkit hogy milyen skilljeim vannak...a vazallokat az erdekli hogy kapjanak foldet engem meg hogy ok kuldjenek katonat...ugye belso ugyekreagas dipo nem kell mert szeretnek es igy nem is ugralnak, katonai skill mivel zsoldosok vezetik a seregeket nem rul erdekes...gazdasagi...haaaat ez passz...en kizsakmanyolo adot szedek n tudom van-e erre hatasa....a birtokolhato foldterulet is elegseges szokott lenni...armany megintcsak tokmindegy...neha orvgyilokhoz mondjuk jo lenne...a learning meg mivel a techek amugyis megallnak a fejlodesbem ha szetosztod a pontokat szoval majdnemhogy mindegy...volt olyan fakezu uralkodom is hogy sirtam amikor meglattam...de nem onmagaban a sz@r skill semmmiben sem akadaly ill. a jo skill onmagaban semmire sem el...a katonak szama dont a tobbi csak finomit szvsz
  • Elar
    #1652
    Ejj mik történtek :)
    Valamiért nem müködött az elbitorlás, hiába volt lovém rá, meg elég terület.
    Na sebaj valahogyan sikerült a konkrét megye illetve a hercegi címre Claimet szerezni.
    NA akkor hajrá... de nem, mert még volt tűzszünet a herceggel 6 évig....
    Mit csináljak. Orgyilkosság.... és 2 hónap alatt sikerült.
    A fiának már ment a hadüzenet és végre herceg lettem 4 grófsággal.
    Sajnos a második fiam meghalt egy kis csetepatében, pedig őt (is) tábornokká neveltem. Az elsőszülött fiam - 20-as tábornok meg ugye egyelőre horvátországban tevékenykedik....
    Na de így biztosítva van egy nekirugaszkodás a fiamnak. Az öreg lassan meghal...
    Ami nehézségnek tünik, hogy sajnos az unokás (aki alszeg a 3. játszó karakter lesz) gyatra gyámokat kaptak a menyemtől és nagyon alacsony skilleket szedek össze.
    Én meg ugye nem tudom más gyám alá helyezni őket :(
    Ez ciki lesz majd.... :(
  • Ruley
    #1651
    Elsősorban játszható periféria-kultúrákat adnak, Sword of Islam a muzulmánokat, The Republic a kereskedővárosokat, és Old Gods a pogányokat.

    Ez persze nem csak annyi hogy most már rájuk lehet kattintani oszt jónapot, hanem saját kultúrához illő, ablakban felugró eseményeik is vannak, meg hozzájuk illő játémeneti elemeik (pl. a rabló-fosztogató harcmodor a pogányoknál, vagy a dekadencia mérése a muzulmánoknál.

    A Legacy of Rome kiegészítő például az alapból is játszható Bizáncot/ortodoxokat bővítette ki így.


    Ha már három-négy végigjátszás után unod a kereszteseket meg nyugat-Európai kezdőpozíciókat akkor ad egy extra játszanivalót, de alapból nem lesz sokkal jobb tőlük mondjuk egy kezdő, Magyarországos végigjátszás.
  • Ruley
    #1650
    A kiátkozás mint casus belli nem foglal el területet, csak presztízs növelésére jó.
  • Malarki
    #1649
    Ja és még egy: a DLC-ket érdemes beszerezni? Adnak valami értelmeset az alapjátékhoz?
  • Malarki
    #1648
    Újabb kérdésem van: van egy gróf, akit elfogott a király és ki is van átkozva. Az ő birtokait nem lehet valahogy megszerezni? Megtudom támadni mert ugye excommunicalva van, de így nem tudom hogy enyém lesz-e a területe.
    Ehhez kapcsolódik egy másik: ha elfogok valakit akkor azt érdemes kivégezni vagy inkább várjam meg míg meghal magától a börtönben? Kiengedni nem akarom. Van arra esély hogy megszökik vagy valami?
  • Ruley
    #1647
    "Most ha "meghalok" a fiammal játszom tovább, kiváncsi vagyok milyen lesz a viszonyom a horvát királysággal és az unokáimmal mi lesz? :)"

    - Most a fiad még csak titulus szintjén lesz király hatalom nélkül, úgy mint a regnáló királynő férje, kvázi egy "királyné-férfi". Magyarul ezt csak hercegnek szokták hívni.

    Viszont ha normális házasságot kötöttél, nem nőágú öröklést, akkor a közös gyerekeitek uralkodó horvát királyok lesznek, és velük fogsz tovább játszani. A magyarországi megyéid így átigazolnak Horvátország alá.

    "Amit még nem értek. Az először elfoglalt megyét elvileg a 2. fiam örökli. Akkor az az első fiam fogja ettől függetlenül irányítani vagy azért megint háboruznom kell?"

    - Ha előtte megszerzed a Bács fölötti herceséget akkor nem, mert a hercegi címet magát az első fiad fogja örökölni, így az alá tartozó egyik grófságot öröklő öccse a vazallusa lesz.

    A lényeg az hogy a legmagasabb szintű címedből ne legyen egyszerre egynél több az ilyen öröklési rendnél, mert akkor függetlenedik. PL. ha két királyságod, két hercegséged, vagy két grófságod van, azok kétfelé tudnak szakadni, de ha egy királyságod alatt van nyolc heregséget, akkor magát a koronát csak egy fiad tudja örökölni, mindennel ami alatta van.

    Ha öregkorodig nem sikerül elfoglalnod a hercegséget akkor ölesd meg a második fiadat. (egyébként ha 4-ből 3 grófságot birtokolsz, a többséget akkor elvileg már fölül meg kellett jelennie egy gombnak, hogy 200 valamennyi aranyért el tudod bitorolni a föléjük tartozó hercegséget.)

    "ami még kérdés lenne, hogy a hadseregem létszáma mitől függ? a harcművészet nagyságától?"

    A birtokolt területed adataitól. Egyes megyék eleve több katonát tudnak kiállítani mint mások. Kastélyt és többi épületet tudsz fejlesztenni, azért is jár több katona. De nem sok, grófként még jobban megéri zsoldosokra spórolni.

  • Elar
    #1646
    Hűűű.
    Még a végén belejövök.
    Úgy tűnik itt valóban háborúzni kell
    Bács grójaként kezdtem, közben sikerült hozzátennem még egy grófságot.
    Ennek a kettő megyének +2 másiknak van egy hercege akinek a helyére nem tudok kerülni. Most épp a börtönömben van + megszereztem a 3. megyét is.
    Csak kirobbant valami polgárháború és valamiért a király oldalán vagyok, de nem tudok frakciót váltani, de kellene,
    Közben van valami lengyel-magyar kiátkozási háború is, ami szép így a polgi mellett.
    Ami a poén: A legidősebb fiamat hozzáadtam a horvát király nagylányához. A király meg a fia meghalt a Szentföldön, a fiam meg hirtelen az unokákkal átment a horvát udvarba, mert a menyem lett a királynő :) Vagyis a fiam horvát király.
    Most ha "meghalok" a fiammal játszom tovább, kiváncsi vagyok milyen lesz a viszonyom a horvát királysággal és az unokáimmal mi lesz? :)

    Amit még nem értek. Az először elfoglalt megyét elvileg a 2. fiam örökli. Akkor az az első fiam fogja ettől függetlenül irányítani vagy azért megint háboruznom kell? Ha jól sejtem ez utobbi.
    de ez ciki
    A törvényt sajnos nem tudom megváltoztatni.
    Frakciót nem tudok indítani.

    ami még kérdés lenne, hogy a hadseregem létszáma mitől függ? a harcművészet nagyságától?
    A seregek ide-oda pakolása elég idegesitő. Nem tudom normálisan öszeolvasztani illetve szétszedni :(

    Az mitől függ, hogy ki kapja a csata utáni "nyereménypontokat" ? Akié a legnagyobb harcművészeti érték?

    Ja meg egy bónusz kérdés :)
    A seregnek ugye 3 szárnya van (ha van), aminek ki tudok nevezni vezetőket. ez gondolom ajánlott. Van jelentősége seregvezérlet szempontjából, hogy ki melyik oldalon van? Tehát a középen lévő lesz a seregvezér? (Aki majd a pontot kapja a végén?)
  • Ruley
    #1645
    "A játék ezen a vonalon történő elindulása oda vezet, hogy ezen szabályok alapján nem alakulhatott volna ki soha sehol semmilyen diktatúra vagy abszolút hatalom."

    A feudális középkorban nem is alakult ki diktatúra vagy abszolút hatalom.

    "Mi az, hogy számosítva van mennyi területet vagy címet birtokolhatok? Mátyás címei: Magyarország, Csehország, Dalmácia, Horvátország, Ráma, Szerbia, Galícia, Lodoméria, Kunország és Bulgária királya"

    Miért lenne számosítva? Birtokoltam én már egész Európát, királyságonként.

    Ha az uradalomra gondolsz, a közvetlenül birtokolt grófságokra, az meg a középkorban is számosítva volt, ha nem is éles számbeli határral, de gyakorlati nehézségek által. Nem is tudom már melyik történész fogalmazta ezt meg így: "A feudum határa a földesúr hasfala".

    Vagyis hogy bürokratikus intézményrendszer és fejlett pénzgazdaság híján a gyakorlatban egy ember csak akkora földterületet tudott birtokolni, amennyin személyesen be tudta gyűjteni adóként azt amit aztán az udvartartásával együtt felzabált. Ennél nagyobb területeket már csak úgy tudott kiaknázni, ha vazallusoknak adta ki, akik aztán maguk zabálták fel a nagy részét.

  • pmg
    #1644
    Ez jó
  • Malarki
    #1643
    Most kicsit megakadtam. Háborút indítottam a király ellen, szét is vertem, sőt, még el is fogtam. Biztos ami biztos gyorsan ki is végeztettem a börtönben. Aztán jött rinyálni a békéért az utódja. Mondom oké, végre király leszek. Hát nem épen. Valami idős bácsika lett a király akiről eddig nem is halottam. Hát ezt jól benéztem. Most az egész ország utál, még a saját családom is. Nem tudom mi lesz, lehet hogy kezdek egy újat.
  • AnuluWork #1642
    Ha elfogják a királyt, az mi? Harc, hogy ki töltse meg a libákkal üzletelő nemzetvezető zsákját? Szerintem meg inkább egy király elleni összeesküvés.
  • Elar
    #1641
    15 év játék után sikerült elfoglalnom Fehér megyét :)
    Az örökös a horvát király lányát veszi el, a lányom a lengyel trónörökösé lesz. A tartalék fiú pedig az angol király lányát venné el, de azt hiszem ott még lesz változtatás. :)
    Remélem ezek a házaságok jók lesznek :)

    1. Az lenne a kérdésem, hogy a püspöki uradalmakból, hogy tudok katonaságót és adót szerezni?
    2. a Tanács tagjait ki lehet küldeni feladatokra. Kb fél évig nem lehet hozzájukszólni - utána ismét lehet küldeni őket. Ha tartós eredmyént (vagy egyáltalán eredményt) akarok akkor hagyajm őket rajta?
    Eddig egy rohadt claimot sikerült összekaparni ennyi év alatt, hogy lehet még szerezni az én poziciomba?
    3. Főlém tettek egy Pécs Hercegét. Hogy tudnék rányomulni erre a címre? :)
  • Malarki
    #1640
    Nem vagyok nagy történész, szóval lehet hogy tévedek. Ami szerintem a legjobban idevág az az 1525-ös rákosi és hatvani ogy-k rendeletei. Külön hadiadó a végvárak megerősítésére, hadsereg felállítása ahol a nemességnek is meg kell jelennie. Ezekből semmi sem lett, mert ahogy véget ért az ogy mindenki hazament, mintha semmi sem történet volna, de céljukat, vagyis hogy a fő pozíciókba a saját embereik kerüljenek, elértek és csak ez számított. Egyébként azt már ilyenkor is tudni lehetett hogy a szultán támadni fog, mert a szerbeket már legyőzte.

    De mondhatnánk a tatárjárás előtti eseményeket is. Pont az aranybulla mondja ki, hogy "Ellenben, ha sereg jönne az országra, mindnyájan tartozzanak menni[a királynak]." Ehhez képest a sereg csak akkor kezdett gyülekezni amikor a mongolok már gyakorlatilag betörtek az országba, előtte a véres kardra csak tessék-lássék módra reagáltak.

    Aztán persze említhetnénk a "magyar trónra magyar királyt" elméletet is, ami bár nem volt írott törvény, mégis egyfajta íratlan szabálynak számított, ehhez képest vígan megválasztották I. Ferdinandot magyar királynak, úgy hogy már volt egy regnáló uralkodó(Szapolyai János).

    Most ezek jutottak eszembe, ha valamiben tévedek akkor javítsatok ki.
  • pmg
    #1639
    Nem rokonom

    Zsigmondot azért fogták el a bárók, mert köznemeseket emelt pozícióba. Én nem erről beszéltem, hanem példul egy király elleni összeesküvésről, lázadásról és annak következményeiről. És nem Zsigmond volt az első vagy utolsó király akit elfogtak vagy megöltek.

    Aranybulla: pont erről beszéltem. Ez egyfajta alkotmány a nemeseknek, ami jogokat és kiváltságokat biztosít, ugyanakkor kötelezi is őket. Jog mondjuk, a király határon kívüli háborúját nem kötelesek támogatni, ill. fizetség fejében. Kötelesség, határon belüli ellenségnél menniük kell ha tetszik ha nem. "(IV. p.) Ha a király sereget akar vinni az országon kivül, a nemesek ne tartozzanak vele menni, hanemha az ő pénzeért. Ellenben, ha sereg jönne az országra, mindnyájan tartozzanak menni."

    Szal az Aranybulla példád meg itt bukik és én pont ilyenekről beszéltem. Az, hogy valamit megszavaznak a játékban az olyan mintha aláírtak volna egy új bullát. Mert megtámad vki de xy nem ad katonát mert -20 a viszonyom vele. De a valóságban mennie kellett mert ott volt a bulla. Szal ez a pozitív-negatív rendszer nem alkalmas egy ilyen komplex modellre.
  • AnuluWork #1638
    "Akkoriban meg felnégyelték és senki nem szólhatott egy szót sem ha a királyé lett a birtokuk."

    Hogyne szólhatott volna! Még királyt is fogtak el (Zsigmond), és király is adott ki oklevelet (Aranybulla), amire hivatkozhattak évszázadokon át.

    A Bartus László rokonod amúgy? ;)
  • pmg
    #1637
    Én nem tudok így fejből erre példát a magyar történelemből mondani. Nem mondom, hogy nem volt, de én nem tudok.

    De legyen egyszerű a képlet...

    Én - Miniszterelnök
    Jóska - képviselő, cégei vannak
    Pista - frakció vezető, bányái vannak

    Én: "Gyerekek nem ebben egyeztünk meg, nem jön a lé, mi a szar van? Mi lesz így az új stadionnal Botlábfalván?"
    Pista: "Megbocsáss Bölcs Vezető de már nem vagy szimpi, mert leváltottad a cimbinket, MakkMarcit, az EU források elosztásáért felelős államtitkárt."
    Én: "És? Keveset juttatott a Botlábfalva polgármesterének az EU-s pénzekből, leválthatom nem? Itt van az alkotmány 4. pont 5. bekezdés, hogyaszongya... blabla. Megszavaztátok ti is. Akkor mi a gond?"
    Jóska: "Úgy értem, meg különben is, blabla..."
    Én: "Urak, nem érek én erre rá, vagy perkáltok rendesen, vagy megszavazzuk a mentelmi jog visszavonását és repültök ti is."
    Jóska és Pista:"Akkor mi megyünk a sajtóhoz, meg átülünk az ellenzékhez, stb..."

    Igeen?, titkosszolgálat közbelép, Jóska és Pista Nokiás dobozokkal kompromittálva és leváltva, bíróság, lopás-sikkasztás-adócsalás-megvesztegetés, vagyon lefoglalás, bünti. Bölcs Vezető és holdudvara 3 céggel és 2 bányával lett gazdagabb. Igaz még többen utálják ez miatt de ki merné megkockáztatni, hogy ne tejeljen? Akkoriban meg felnégyelték és senki nem szólhatott egy szót sem ha a királyé lett a birtokuk. Itt meg mindenki huhog ha egy templommal többem van.
  • Pluskast
    #1636
    Ja igen, bár magyarok tekintetében kicsit vissza esett a játék az 1066-os kezdéskor. Az első részben eleve negatív trait-je volt Salamonnak a gyerek csinálás terén:) Itt meg ez érthetetlen módon eltűnt.
  • Elar
    #1635
    Ja a polgárháború a Salamon ellen tört ki, mint a valóságban :)
  • Pluskast
    #1634
    Valószínűleg azért nem tudsz háborúzni vele mert a crown authority túl erős. Azt kell elérned, hogy lejjebb menjen. Ezt vagy úgy tudod elérni, hogy indítasz egy ilyen plotot vagy lehet, hogy már van is és tudsz csatlakozni hozzá. Lehet, hogy épp azért folyik a polgárháború.
  • Elar
    #1633
    Hmm. Egyszerű, egymegyés emberként hogy tudok területet növelni?
    Ugyebár elkezdtem Pécs megyével újra. Elvileg most jó oldalt választottam (Lászlóék) még folyik a polgárháború. Az egyik elfoglalt tartoányra (Fehér) sikerült rátenni egy strong claimet 50 presztízsért cserébe. De ezt csak háborúval tudom érvényesíteni. Azt viszont nem tudok, csak ha független lenne.
    Na akkor hogyan tovább? :)
  • Malarki
    #1632
    "megszavaznak valamit amit nem tartanak be. Akkor minek szavazzák meg, hogy visszavehessek egy címet ha utánna zúgolódnak?" Azért erre több példa is volt a magyar történelemben

    Még egy kérdés: ugye Erdéllyel kezdtem, megszereztem a Felvidéket is. Salamon kifeküdt, jött helyette a lánya a skandináv pasijával. Na mondom ilyen nem lesz, magyar trónra magyar királyt. Beütöttem őket, persze senki sem állt mellém csak a fiam, de így is levertem őket, jól jöttek a zsoldosok, bár a pénz rohadtul viszik. Szóval a kérdés az, hogy ha elfoglalom az egész országot akkor tudok magamból magyar királyt csinálni? Vagy annektálni kell és akkor az egész ország Erdély néven megy tovább?
  • pmg
    #1631
    Még annyit, hogy béna megoldás ez a szimpátia dolog. Mert pl annyi földet osztogatok szét, hogy emberenként +300 a szimpátia. Ha azt akarom, hogy reggelire mindenki egyen szart, akkor megszavazzák egy pillanat alatt. Leváltok egy vazallust? Nagy dolog, annyira plusszban vannak, hogy az a -20 semmiség.

    Ez a rendszer ebben a formában úgy néz ki, hogy megszavaznak valamit amit nem tartanak be. Akkor minek szavazzák meg, hogy visszavehessek egy címet ha utánna zúgolódnak? A játék ezen a vonalon történő elindulása oda vezet, hogy ezen szabályok alapján nem alakulhatott volna ki soha sehol semmilyen diktatúra vagy abszolút hatalom. Mi az, hogy számosítva van mennyi területet vagy címet birtokolhatok? Wiki, Mátyás címei: Magyarország, Csehország, Dalmácia, Horvátország, Ráma, Szerbia, Galícia, Lodoméria, Kunország és Bulgária királya.

    Ergo, ez el van baszva. A játék persze ettől még lyóóó, csak vicces :D Főleg az, hogy látszatra tényleg mindenkivel kezdhetsz. Ha akarsz királyként, ha akarsz vmi senkiházi bárócskaként. A baj csak az, hogy kb esélyed sincs. Ja, lehetsz vele, csak úgy indulsz, hogy mindenki utál, kb 100an pályáznak a helyedre, a saját kölkeid traitjei meg csupa ill, wounded, meg ilyen jövőbe mutató tulajdonságok. Aztán 1-2 évi regnálás után egyszerre ott terem egy náladnál 10x erősebb sereg és kész.

    Amitől végképp hányni tudnék az a kezdéskor felajánlott érdekes személyek. Csupa angol pöcs. Rosszul vagyok Hastingstől, meg Richárd és társaitól. Nem lehetett volna helyettük pl szláv majmokat betenni? Azokat sem szeressük de legalább nem ennyire propaganda ízű.
  • pmg
    #1630
    Van x tartományom. Van benne egy templom meg egy város. A város vezetője vmi okoska, úgy gondolja, hogy ez a király nem szimpi akkor majd kurtítok az adón. Tényleg elég életszerű. Bár lehet, hogy akkoriban nem a 10.ről ugrott ki az öngyilkos, hanem saját szakállára alakítgatta az adót. Baromság.

    Az ok, hogy xy főnemes aszongya, köcsög király nem szimpi, adót sem fizetek; volt ilyenre példa nem is egy. De nehogymá egy városi vezető akinek még a nevét sem tudom, saját szakállára gazdálkodjon az én adómból mert teli a pincém kifaragott karókkal.