3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1709
    kérd meg a németeket, hogy verjék szét őket...
  • pocoksari
    #1708
    aleppoval az elején kiosztod a földed és átpakolod a vazallokat...elmész mekkába, hogy legyen piety elég a pár 1 tartományos kisállam ellen melletted és kultúrát váltasz, hogy az uralkodó jobban szeressen...háború van bizánc és a perzsák között, ha a perzsák nyernek, akkor féltávnál hadat üzensz te is bizáncnak a dél-török 5 tartományért és zsoldosokat is felveszel...ha a perzsák veszítenek, akkor az uralkodót semmi sem menti meg a polgárháborútól, ami leviszi majd a crown autot limitáltra és üthetsz birodalmon belül...elkezded belülről felprédálni a perzsa birodalmat miközben ha lázadás van bizáncban vagy egyiptereknél, akkor a lázadókat szépen megeszed...ha elég piety van akkor invázió...de amikor megjelenek a keresztesek, akkor aleppoval elbírsz az egyiptekkel
  • sulyid
    #1707
    A dekadenciát könnyű kiütni, én is eléggé belefutottam, mikor arab birodalmat akartam kiépíteni hispánia földjén (és meg is csináltam végül :P), és itt írták, hogy a dekadenciát termelő embereket el kell fogni és ki kell végeztetni...
    Én gyak 3 év alatt 10+ családtagommal végeztem eme megoldás folyományaként...
  • Elar
    #1706
    Lenne egy kérdésem.
    Sikerült Mo királya lenni
    Most hogyan tovább? :)
    A kunoknak nem merek menni, nagyon sok tartományuk van
    A többi keresztyén állam.
    Itt is állítsam rá a kancellárt hogy szerezzen claimet?
  • Although
    #1705
    Ismerős érzés :)
    Úgy néz ki a észak európai barátaink szeretik szopatni a népeket :)
    Persze ez még mindig nem annyira unalmas, mint amikor minden az öledbe hullik csak úgy.
  • Malarki
    #1704
    Kezdtem egy az araboknál, Aleppoval. Hát elég érdekes. Minden uralkodónak van vagy 8 gyereke. Nincs is annyi birtokom hogy jusson mindenkinek. A dekadenciát így nehéz alacsonyan tartani.
    10-20 évente polgárháború van a birodalomban. Eleinte a szultán mellé álltam, hátha csurran-csöppen valami a győzelem után. Hát a nagy f*szt. Nagyon kedves, egyedül állok mellette a birodalom 3/4 ellen, megmentem a tetves seggét hogy pöffeszkedhessen a trónon, erre le se sz*rja a fejem. Már elfoglaltuk egy rakat tartományt Kis-Ázsiában, kreált egy rakat címed, de egyet se adott volna nekem, mind megtartotta magának. Na akkor gondoltam old meg magad, kötsög. Következő háborúban én is beszálltam, jött Egyiptom is meg szokás szerint a birodalom 3/4-e. Na akkor én most sunyiban függetlenedem, gondoltam magamban. Hadüzenet a szultánnak, Independece okkal. Sok esélye nem is volt, összesen kb 40k ellenséggel kellett volna harcolnia. Le is gyalultuk, 60%-on volt a "hadállás", amikor békét kötött MINDENKIVEL. Ráadásul fehér békét. Mondom dafaq? Földbe volt döngölve, katonai ereje semmi, csak el kellett volna foglalgatni. Erre feladnak minden elért eredményt csak úgy. Én meg ott állok egy szem magamban a teljes perzsa birodalom ellen. Na itt léptem ki a játékból.
  • Elar
    #1703
    1.101
  • Elar
    #1702
    LEtöltöm az 1.01 patchet és küldöm. Az elvileg elég(?)
  • pocoksari
    #1701
    na, elkaptam a rohadék ilkánokat végre:
    Bagdadi csata
    leraktam max. sereget bagdadhoz, körbe 15-20k seregeket, a gép nekiment 65k seregével én bevontam a csatába minden seregemet és KO...a baj csak annyi, hogy ő támadott így túl sok hasznom nincs belőle...kivéve persze, hogy most lemészárolhatom a szuperkatonáit és ezzel átveszem a vezető pozíciót, amivel meg kb. nyertem is :)
  • MightyKopiati
    #1700
    Sziasztok,
    akinek a legfrissebb angol verzió van fent a játékból, el tudná küldeni a játék főkönyvtárából (localisation mappa) az összes fájlt egy rar-ba csomagolva az e-mail címemre. ([email protected]) (szeretném frissíteni a magyarítást, de nincs kedvem a játékot feltenni) Köszi a helpet!
  • Csahi
    #1699
    A patrícius családoknál ami levonódik az a "Family Dues".
    A férfi családtagok akik a birtokaidon vannak kapnak a bevételből a nagykorú válásuk után folyamatosan.
  • sulyid
    #1698
    Mivel az este folyamán kemény 40 percet aludtam, így volt időm átgondolni a további lépéseket. Gyanúsan folytatom az andalúz mentést és dzsihádot hírdetek az ír szigeten lakó hitetlenek ellen, s közben megszerzem az almoravida trónt is, mivel amióta játszom, azóta van rá mindig trónigényem (eltalált házasságok). Az kasztíliai/hispán mentésnél meg gyanúsan nekimegyek a tőlem délre békésen legelésző, darabokraszakadt almoravida birodalomnak és szép kis darabkák útján elfoglalom és meg sem állok Maliig.
    Az andalúz mentésnél az a baj, hogy a franciák eléggé meggyengültek ugyan, mivel többek közt az angolok is egészen nagy szeletet metszettek le az országokból, de ha nekikmegyek, automatikusan beszállnak az angolok is, ahhoz pedig nincs sok kedvem, szóval inkább lezúzom az ír -szigetet, majd a skót és walesi kollégákat, aztán beviszem a végső csapást az angoloknak...
  • zotyesz18
    #1697
    Nem.
    Alapból levonódik.
    És egyre csak nő
  • sulyid
    #1696
    Nem az a választási/támogatási pénz vagy mi vonódik le?
  • zotyesz18
    #1695
    Amikor köztársasággal vagyok akkor miért vonódik le az adóbevételemből pénz?
    Nincs kiállítva katonám. És mégis...
  • sulyid
    #1694
    Egyébként ezt a király lefejeződsit és a bérgyilkossal való megölést gyakran szoktam használni, mivel nincs hasznosabb dolog, mint egy örökösödési/polgárháború az ellenség hátában... :D
  • sulyid
    #1693
    Nem szeretek világhatalomra törni... Jobb szeretem a békésen együttműködő személyeket, de ha egyszer valaki nekem támad, akkor kb egy véreb szintjére esek vissza, és körülbelül akkor lesz csak megállás, ha a levágott fejét látom az asztalon. :)
    Az andalúz mentésemnél volt az, hogy nekemtámadtak a franciák, hogy elfoglalják Navarrát... Nos ezt annyira díjaztam, hogy fogságba került francia és angol királyoknak fejét vettem...
  • pocoksari
    #1692
    pedig arabusokkal lehet alázni...kis pofozkodás aztán mehet az invázió a németekre...behívni pár királyságra claimes embert és már van 1k terület, aztán ki is lehet lépni :)
  • sulyid
    #1691
    Az se rossz :)

    Egyébként sikerült létrehoznom Hispániát mint a kettő oldalról. Andalúzként 1153-ra, keresztényként 1103-ra, úgy, hogy szerintem könnyebb volt az andalúz mentés...
    Igazából szerintem azért könnyebb az andalúz oldalról megcsinálni, mert a grenadai és a sevillai emirátusok bekebelezése után gyak kifogyhatatlan pénzed lesz (havi 13+ dukát) és a keresztényekhez képest 4-5x akkora hadsereget tudsz kiállítani. Keresztény oldalról ami előny, hogy még az elején gyorsan eltudsz foglalni pár 1-2 tartományos sejkséget, aztán széttudod verni a kedves kasztíliai szomszédaidat a másik 3 királyságért, s utána szépen lassan kilehet véreztetni egyesével a déli andalúz kollégákat.
    Igazából azzal, hogy mind a kettővel sikerült létrehozni, ezt a két játékot lezártnak is nyilvánítom, nem igazán áll szándékomba folytatni őket, majd talán máskor. Legújabb tervem szerint kezdek egy királyi angliás mentést, vagy egy svédet.
  • Csahi
    #1690
    Rekordok: 1: Ír király, 3 évesen lett király 12000 presztizs pontot szerzett még a rome of legacy előtt, 72 évesen halt meg
    2: Africa szultánja, 94 évesen halt meg, "strong" tulajdonsága volt
  • sulyid
    #1689
    Jó ötlet, kipróbálomn, de azért csinálok majd egy keresztény-ibériai mentést is.
  • WolfKrieger
    #1688
    Ezt én is megettem amikor először játszottam muzulmánnal. Azóta úgy oldom meg ezt a problémát, hogy saját dinasztiámból senki nem kap földet, viszont helyette rövid úton lecsukatok vagy megöletek mindenkit.
  • sulyid
    #1687
    Nos így 10 órányi folyamatos kockulás után feladom az andalúziai mentésemet. Biztosan van, akinek sikerült megcsinálnia, nem is tagadom, de én ráuntam erre. Konkrétan 1152-re elfoglaltam az ibériai félsziget 80 (!) %-át, megalapítottam az összes (számomra) megalapítható hercegi címet (emirátust), pénzem volt dögivel (1000+ dukát, 2-3 évenként 200-400 közötti összeget kaptam külön-külön a két köztársoságtól). Viszont megvolt az a hatalmas baj, hogy már sorry a kifejezésért, de egyszerűen szarták a gyerekeket, még akkor is, ha csak 1 feleségem volt, és azok a közvetlen családtagok, akiknek nincsen nagyobb birtokuk, dekadenciát termelnek, és megpróbálják elvenni tőled a trónt, viszont ha adsz nekik birtokot, akkor nem termelnek dekadenciát, csak sorozatban robbantják ki a polgárháborúkat.
    Hogy őszinte legyek, nekem itt lett belőle elegem, mivel bármilyen irányba is próbálok lépni, végül megint polgárháború lesz belőle és emiatt eléggé nehéz 1 pontnál tovább terjeszkedni (bár simán megcsináltam, hogy egyszerre foglaltam el egy portugál törpeállamot és vertem közben szét a kedves rokonaimat és vazallusaimat, viszont nem csak törpeállamokból áll az élet).
    Viszont mivel kitartó egy mocsadék vagyok, így újranekiugrok az ibériai-félsziget egyesítésének, csak most keresztény oldalról...
  • sulyid
    #1686
    Az se rossz, az én utódom 40 valahány éves volt, 3 évig uralkodott, megpróbálta a szinte teljesen széteső birodalmat egybetartani, lenyomott egy polgárháborút, ahol gyak a teljes nemesség tömlöcbe került, majd meghalt. Utódja egy 34 éves, már a hatalom megszerzésekor is jóhírű, jó tulajdonságokkal rendelkező fiatalember lett, aki szintúgy lenyomott egy polgárháborút, szintúgy börtönbevetette a teljes nemességet (és mindenkinek elvette a legnagyobb birtokját), de utána tartott egy hatalmas újraosztást, ahol a hozzá hűek kaptak földeket, tartott egy (szintúgy) hatalmas ünnepségsorozatot (ramadan, lovagi viadal + minden egyéb, nők-pia-szórakozás), aztán szent háborút hirdetett a hitetlenek ellen és folytatta nagyapja tervét: egyesíteni a spanyol félszigetet egy andalúz nemzetiségű, szunníta vallású vezetővel.
  • Ruley
    #1685
    Nekem egyszer volt egy 90 év körüli francia-kasztíliai királyom, aki után a 70 éves fia vette át a trónt és egy évre rá ő is meghalt és az 50 éves unoka következett.
  • sulyid
    #1684
    Megvan az új rekordom, az egyik uralkodómmal 51 évet uralkodtam (úgy, hogy 16 éves korában került trónra), és 6000 tiszteletet szedtem össze...
    Nektek mennyi a rekordotok?
  • hkzonda
    #1683
    http://www.mediafire.com/download/pa6nrzxqr6u5x2j/provinces.bmp

    Így eléred?
  • AnuluWork #1682
    Én nem érem el. Jó a link?
  • hkzonda
    #1681
    FONTOS!!!


    Hali mindenkinek, az utóbbi időben megelégeltem a térképet, ezért összedobtam egy újat: http://www.mediafire.com/view/myfiles/#pa6nrzxqr6u5x2j

    Sajnos, még csak a provinciák érhetőek el, de ez sem a végleges változat. Amint látjátok a Magyar Királyságot dolgoztam át az eredeti határokkal, itt-ott pontatlan, ez annak tudható be, hogy ez az Európa térkép cseppet sem méretarányos. A következőkben a folyókat is, és a hegységeket is át fogom dolgozni. Helyet kapnak az új tavak - Balaton, Fertő, Velence. Új megye nevek, korhű határokkal... Ha a címert is sikerül átdolgozni, akkor azokat is lecserélem.


    Esetleg lenne itt olyasvalaki, aki ért az ilyesmikhez? 1-2 dolgot tudtam elsajátítani még csak, szóval jól jönne a segítség! :)
  • Adler
    #1680
    köszönöm
    megnézem.
  • Ruley
    #1679
    Itt egy kép. Jobb oldali gombokkal tudod felbérelni őket, középen meg a fölsőnek kell kijelölve lenni (de alapból is az van).

    Kiegészítőkkel játszol? Mert Retinues csak a Legacy of Rome óta van, ha anélkül játszasz akkor lehet hogy a legújabb patch-ek már kiírják a nevüket a menübe, anélkül hogy magát a funkciót be is építenék.
  • Ruley
    #1678
    Most így nem tudom melyik gombot nem találod, de tényleg annyi, hogy felbérled őket az egyik gombbal, és onnantól ott vannak egy kisebb állandó hadseregként, aztán az évszázadok alatt többet is bérelhetsz.

    Van egy olyan beállítás hogy milyen gyorsan pótolják a létszámaikat, talán az van lekapcsolva nullára.
  • Adler
    #1677
    A hadsereg fülnél a "Retinues" részt nem értem, gondolom ez is valami katonaság lenne, de 1138 ban is még 0/876.
    Hiába van pénzem, nem tudok ezekből toborozni, elmondanátok ennek a lényegét?
  • sulyid
    #1676
    Ki is kapcsoltam, nincsen szükségem ilyen hülyeségekre...
    Egyébként most kilehet engem röhögni, de szerintem nagyon unalmasak a keresztény Európában játszódó mentések, így most ráálltam Alah szavát terjeszteni, ás egy utolsó kis levantei szunnita emírségből megalapítottam az Arábiai Királyságot (Szultanátust), s ahogyan Mohhamed is Arábia homokos dűnéi közül indított el az arab népek egyesítését, úgy én is szépen lassan nekitervezek állni lerohanni teljes észak-afrikát + elfoglalni a közel-kelet egészét a mai perzsa határig bezárólag. A másik iszlám mentésem pedig egy andalúz mentés, ahol a mór birodalmat tervezem megalapítani.
  • Ruley
    #1675
    Annyi hogy mint ahogy keletről megérkezhetnek a játék közepén a mongolok, úgy nyugaton partra szállhat egy azték invázió.

    Történelmileg elég nevetséges, inkább csak egy ilyen poén-DLC volt, mint sok akciójátéknál a zombis DLC.
  • sulyid
    #1674
    Újabb kérdéssel bombáznám a kedves mesteremberünket, mégpedig azzal, hogy ezzel a Sunset Invasionnal mit érek el?
  • pocoksari
    #1673
    amikor a kaplanod mas vallasu akkor evenzben atterhetsz...vagy orokost mas vallasunak adod tanitani es igy jo esellyel belole lesz mas vallasu..esetleg poganykent felvehetsz mas vallast...de szvsz a vallas tikmindegy...mindegyiknek van elonye...marmint holy war szempontbol...a legjobb az ami van alapbol...
  • sulyid
    #1672
    Amúgy lenne még 1 kérdésem, hogyan lehet áttérni másik vallásra?
  • sulyid
    #1671
    Az a baj, hogy papíron nincs indokom a háborúért... :(
  • pocoksari
    #1670
    elkezdtem abesszíniával 1241...fél évig megy a sereg egyik terkáról a másikra...baromi izgi...lenyomtam a pár szomszédot ami kellett a császári címhez...behúztam jement...aztán nekimentem az ilkánoknak...vicces volt, 20k katonám ha volt, nekik meg 150k de baromi messze és szépen üresen elfoglalgattam elég terkát és megkaptam ománt...volt egy kis lázadás náluk így nekimentem az egyik lázadónak így lett perzsiában is pár területem...viszont most jön a fekete leves...jönni fognak és ilyenkor nyestek nekem...két szomszédom van, ők és egyiptom...egyiptomot még talán meg tudom izzasztani, de az ilkánoknak még van 100k az alap szuperkatonáiból...