3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1749
    orokosodesnel adj templomot a tobbieknek ez kizarja oket az orokosodesbol...ilyenkor viszont gaz ha az egyetlen orokos meghal...az, hogy a privat birtokok elvesznek meg zavaro de szinte tokmindegy...foglalsz uj teruletet es amugysem azon kellene hogy alapuljon az erod...a vazallokkal meg nem baszakodunk mert nem adnak katonat,adot es lazadnak is...
  • pocoksari
    #1748
    az nem az en jatekom...en egyiptommal kezdtem meg...20evet jatszottam akkor volt meg a terkep 90-95%a...de azt normalon toltam a regi verzioval igaz azota en is sokat fejlodtem
  • wednes
    #1747
    Meg kell változtatni az öröklésre vonatkozó törtvényt. Az első szülött vigyen mindent. Nyilván ez sokaknak nem fog tetszeni (pl akiket így már ki is zártál öröklésből).
  • Solyom2
    #1746
    Helló!
    Az örökösödési problémákra ti tudtok valami hasznos megoldást, a folyamatos orgyilkosságokon kívül?
    867-ben kezdtem a játékot magyar törzsfőként, mikor az uralkodóm meghalt, mér enyém volt a krími és sarkeli hercegség. De az örökösök között ezt jól szétosztotta a gép. Az én karakterem kapta a sarkeli hercegséget, a másik a krímit, a harmadik 2 megyét. Na a 3. örököst kinyirattam, a másodikat árulóként börtönbe zárattam és elvettem a birtokait. Rá egy évvel az uralkodó meghalt és a két gyerek között megint elosztották a két hercegséget.
    Ez így rohadt idegesítő mert az összes hódításomat a gép elveszi tőlem trónutódláskor.
    Van valami tippetek?
  • Kacyking
    #1745
    Pocoksary honnan volt annyi casus belid,hogy ezt megcsináld?(én most 1.091-el játszom) Mert az én hódításaimat mindig a casus beli hiánya lassítja le.
    A másik:
    Az arabok nálam néhány évtized alatt darabokra esnek a belharcok miatt. Időnként kiemelkedik egy-egy nagyobb birodalmacska de az is hamar felaprózódik és így túl könnyű szétverni őket.Ráadásul mindig nagyon nagy a dekadenciájuk. van valami mód rá,hogy kicsit komolyabb ellenfelet jelentsenek?
  • pocoksari
    #1744
    Elar mentését amikor néztük a vazallok kielégítésével a 11k katonáról 20k-ra, zsoldosok felvételével 28k katonája lett...2,5szeres haderő, ami eszméletlen különbség és rengeteg lehetőség nyílik meg...az előbbi ugyanez
  • pocoksari
    #1743
    ha építkezel, akkor költöd a pénzed, ha költöd,akkor kevesebb lesz és nem jut annyi zsoldosokra, címek elbirtoklására,claimre...tehát lassulsz, nagyon belassulsz, ha lassú vagy,akkor kevesebb területet gyűjtesz és így kevesebb szétosztható területed lesz,tehát a vazallok kevésbé szeretnek, ami kicsiben kevesebb katonát (és adót) jelent, nagyban pedig lázadást, katonai potenciál nullázást és gameover veszélyt, tehát csökken a harmadik féllel szembeni potenciálod, kicsi maradsz és a maradék erődet is a belviszály köti le...

    számokban szemléltetve...van 500 saját katona + 500 vazall sereg...építkezel én zsoldost veszek fel a pénzből...neked lesz 600 saját katonád (ez 1-2 épület) és 500 vazall (tehát 1100 össz), nekem lesz 500 saját, 500,majd földosztás után 1000, ha lemegy a málusz, akkor 1500 vazall és 1500 zsoldos (kb. ennyi jön ki az 1-2 épület árából) tehát összesen: 2500, 3000, 3500...ez a különbség az, ami lehetővé teszi, hogy nulláról elindulj az egy majd a kettő felé...pofonegyszerű és eddig még mindig működött...azt hozzá sem teszem, ha még 1-2 körig te építkezel én a megnövekedett erőmmel támadok, akkor a különbség óriásira nő...én countból kiindulva 20 év alatt császár vagyok 100k katonával te pedig 2k katonával nézed a kimaxolt épületeket ugyanennyi idő alatt, feltéve ha a szomszéd le nem igázott már addigra
  • pocoksari
    #1742
    amúgy meg nem is érdemes építkezni...
  • AnuluWork #1741
    Értem én, de nem erre gondoltam. :(
  • Pluskast
    #1740
    Elvileg építenek automatikusan. Mivel ugye a váradinak a városaidnak és a templomaidnak is van "vezetőjük". Ha ezeknek megfelelő nagyságú pénz áll a rendelkezésükre akkor elkezdenek építkezni.
  • AnuluWork #1739
    Ne haragudjatok, de nincs valami autobuild mod? Ami ha van pénzed, folyamatosan építi az épületeket a provinciában, és még jóvá se kell hagyni?
  • pocoksari
    #1738
    az ingerszegény környezetben elég kevés inger ér...ez nem is vitás :)
  • pocoksari
    #1737
    hmmm...egyiktől sem vagyok elájulva...200-300 év alatt a térkép fele jött össze a többségnek...ráadásul hercegként kezdett a többség, talán ez az egyetlen érdekes:
    kép
    1066-ban kezdett, csak az nem derült ki mivel...ha nagy országgal akkor lassú, hercegként nem rossz, de ha count,akkor érdekes igazán...meg persze a nehézség sem mindegy ahogyan a verziószám sem...ha fel van nyomva minden patch, dlc és nincs mod, de very hard és count, akkor ez a 80+ év nem rossz...de kipróbálom én is ha lesz egy kis időm
  • Csahi
    #1736
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?588410-Post-your-CK2-empire!/page85&s=3e490078e807c13a1456e01bd79199c7

    Ezen az oldalon játékosok által létrehozott birodalmak vannak.
    Van akinek az egész térképet sikerült elfoglalnia.
  • Muki100
    #1735
    Igen, Old Gods.
  • Maarius
    #1734
    Teljes térkép... jó vicc :)
    Nekem még azzal is gondom van, hogy Gemer (Gömör) uraként hogyan legyek herceg. Egyszerűen próbáltam már ki tudja hány féle módon, de nem vagyok képes feljebb lépni (pedig én birtokoltam a hercegség 2/3-át is de úgy sem ment).
  • HUmanHunter
    #1733
    jól gondolom hogy dlc kell a 867 es kezdéshez?
  • Muki100
    #1732
    867-nél nem lehet, 1066 után tudod állítgatni.
  • ravensoul
    #1731
    A játék 867. jan. 1-én kezdődik és nem is lehet állítani a dátumot, vagy csak nekem nem állítja, mikor rákattintok?
  • pocoksari
    #1730
    kíváncsi vagy 1.101-ben mi a legrövidebb idő ami alatt el tudnám foglalni a teljes térképet, meg persze mivel és milyen kezdődátummal...sajna itt truceon keresztül csak limitálva lehet ütni...szóval elég lassú lenne

    ti nem akartátok elfoglalni a teljes térképet?
  • pocoksari
    #1729
    mert rossz trónkövetelőt hívtál be...mindig férfit kell...és vazallus kell, hogy legyen (tehát tudnod kell adni neki földet, a nők nem igazán kaphatnak földet, így sohasem lesz vazallusod)
  • Elar
    #1728
    Az a csajszi akinek a trónigénye volt, nem volt közvetlen vazallom. Vagy mi. Azért nem lett az én vazallom.

    A kunoknál mákom volt, mert meghalt a kánjuk, a gyereknek meg haat tudtam üzenni. Most már csak az a baj, hogy elviszi az összes presztizsemet ha trucon keresztül nyomulok :)
  • pocoksari
    #1727
    a tekintély meg nem számít...pont annyit ér mint egy féllábú katona hátrakötött kézzel a mocsárban...éjszaka...a mongolok ellen
  • pocoksari
    #1726
    jó viszony veled és rossz viszony az urával...jellemzően akkor jön át ha úgy érzi az ura nem tudja kielégíteni a trónigényét...kis pénz javít rajt...tehát ha 1-2+ zöld hiányzik csak, akkor az ajándék megoldja a problémát
  • pocoksari
    #1725
    ??? ha van saját vazallod és neki van claimje, akkor a tiéd lesz...vagy nem adtál földet a trónkövetelőnek vagy elnéztél valamit :)

    1-1 tartományért nem ütünk, csak ha 1-2-3 tartományos a célpont vagy mi vagyunk szuperkicsik...

    A kunokat márpedig be kell ütni truceon keresztül is...kell a föld...én beütöttem...aztán ők is hadat üzentek, persze levertem, így viszont mehettem harmadik körre is...aztán így határos lettem a szeljukokkal, akik hadat üzentek, ezeket is levertem aztán visszakézből lepofoztam ismét őket...

    nem teljesen mindegy, hogy ki dán, portugál vagy ősmagyar? :D az a lényeg, hogy maxon adja a katonát...de passz, talán a nevelés során vagy ilyesmi..a hűbérurad kultúrájára át lehet térni mondjuk...

    a püspök nem térít, a püspök kutasson...átállnak a tartományok ígyis-úgyis, a tech. jobban kell...
  • Elar
    #1724
    Még egy kérdés. Én hogyan tudok átcsábítani hozzám emberkét? Mi kell hozzá? 100-as viszony vagy mi?
  • Elar
    #1723
    Igen. Köszi :)
    Sajnos a lenti 3 (Humos) tartomány -hiába gyalultam le őket- a csajé lett, aki nem lett a hűbéresem és nem tudom neki felkinálni a vazalluságot.
    Most szereztem egy claimot egy lengyel tartományra - de az csak 1.
    A Rutén királyságmál is van egy tartományra - de azért az egyért nem kockáztatok.

    A kunokat nem akarom fegyverszünetben megütni, mert az 900 tekintélyveszteség...

    Apropó hadsereg.
    Az egységeknél mi mire való? Tehát ha olyan ellen megyek akinek sok lovasa van, érdemes pikásokat küldeni ellene?

    Van egy érdekes udvari emberkém. Apja magyar, feleség dán.
    Ez az illető meg portugál. Ez vajon hogy jött össze???

    A kulturát meg lehet változtatni? Van egy tartomány ami szerb. Havasföldről meg nem is beszélek. :) Oda most elküldtem tériteni a püspököt.

  • Elar
    #1722
  • Malarki
    #1721
    Whao, kössz, ez nekem is jól jön.
  • pocoksari
    #1720
    játszottam picit egy kicsi norse pofával...20 év alatt elfoglaltam a teljes skandináv, angol,ír,skót részt meg egy keveset innen-onnan...394 terkával léptem ki...ráadásul a nagy vazalljaim is beindultak, szóval elég unalmas lett...tengernyi katonám van, gyengék az ellenfelek és hát ugye elég skilles is vagyok a tetejében :D
  • Maarius
    #1719
    Ui.: Kopiati régebbi linkjei meg már nem működnek.
  • Maarius
    #1718
    Sziasztok!

    Valaki fel tudná rakni az alapjátékhoz is a magyarítást? Csak mert megpróbáltam az 1.091-el de ott nem voltak portrék a felnőtteknél és az országhatárokat sem jelölte.

    Előre is köszönöm.
  • kissssss
    #1717
  • MightyKopiati
    #1716
    Aktualizáltam a magyarítást a legfrissebb verzióhoz (1.101). Csak ezzel kompatibilis, szóval nem kell feleslegesen próbálkozni. Részletek az Olvass el fájlban.

    -LETÖLTÉS-
  • pocoksari
    #1715
    megoldva úgy hiszem :)
  • pocoksari
    #1714
    tanácstagoknál a 3 kutatni képes a főtartományon kutat , a kém techet tanul külföldön annál akit támadok...az 5. meg kint van olyan területen amire nem lesz claimem (mostanában már ki sem küldöm)
  • pocoksari
    #1713
    küld át a mentést... [email protected], megnézem közelebbről is
  • Elar
    #1712
    map

    Felerészben vagyok jó a hűbéreseknél.
    Most kapcsoltam át közepes korona fennhatóságra - ez picit levitte.
    Illetve van egy hherceg + 1 gróf a tömlőcben. várják a sorsukat.
    Kivégezni nem akarom őket mert az megint 2x -10 pont lenne a hűbéreseknél.

    Egyébként a tanűcs tagjait hogy érdemes - mire használni?
  • pocoksari
    #1711
    a nagyobb nem feltétlenül erősebb, az erősebb pedig nem feltétlenül nyeri meg a háborút...neked 100% warscoret kell gyűjtened nem a főseregét legyőzni...
    ments ki egy térképet...megnézném

    ha a vazallok 100%on szeretnek és van egy kis pénzed zsoldosokra, akkor 100%ot összegyűjthetsz gyors rohamozásokkal is...a kémet lerakod a fekete tenger feletti területére techet tanulni (vagy 1-1 hajót a tengeri területekre és a kémet moldvába, így tényleg mindent látsz), hogy lássd mikor jön a főserege (az sem baj ha valakivel harcol, mert akkor pláne nem ér visszahozzád) zsoldosokat felveszed előre, annyit, hogy még 1 évig bírd a minusz pénzt...odaviszed a határra, ráirányod a területére, hadat üzensz érkezés előtt 2 nappal és behívod a seregeket...lehetőleg olyan területet rohamozz, ahol kevés a védő...aztán csak figyelni kell a seregkopásra és a főseregére
  • pocoksari
    #1710
    szerintem alapvető hiba, hogy kis országgal kezdve majd egyre nagyobb területet elérve próbáljátok felfedezni a játékot

    először nagy országgal kell gyakorolni, majd egyre kissebbel kezdeni, így haladtok visszafelé és így fogjátok tudni, hogy mi a következő lépés

    pl. német császárral kezdesz, megtanulod kezelni a tengernyi vazzalt, az óriási seregek kommandírozását és rájössz, hogy országokat a legegyszerűbb egészben lenyelni
    pl. francia királyként megtanulsz az óriás árnyékában élni, nyomás lesz rajtad, hogy gyorsan területet szerezz nehogy elbukj és megtanulod a területlopkodást hasznosságát és persze, hogyan hozz létre császári címet
    pl. cseh hercegként megtanulod a birodalmon belüli életet, azt, hogy királynak kell lenned, hogy birodalmon belül egészben megehesd a hercegségeket és hogy birodalmon kívülre is lehet támadni csak figyelni kell (mindezt a császár védelme alatt)
    pl. német countként megtanulod az alázatosságot, azt, hogy semmi vagy, de ha figyelsz és veszel fel zsoldost, akkor hamar herceg lesz belőled