3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • kissssss
    #2312
    ja hogy ez a gond akkor ezzel kezd, ebben az esetben át kell váltanod szabad invesztitúrára mert a pápai invesztitúra akadályoz meg téged ebben, jól gondold meg.
  • Arsenalll
    #2311
    Csak ha átadom a területet bárkinek rögtön püspök lesz belőle onnantól meg a pápa jelöli ki az utódját:/ Ezt szeretném valahogy elkerülni :S
  • kissssss
    #2310
    kiosztod a területet valami noname lowbornak vagy kisnemesnek, a hűbéresek ezért harapni szoktak hogyha a területükön várost várat vagy templomot megtartasz.
  • Arsenalll
    #2309
    Ha elfoglalok egy püspökség által irányított területet, akkor ki írja, hogy "Wrong of type Holding in Demense". Ezzel lehet valamit kezdeni?
  • Pluskast
    #2308
    Dehogynem. Ha laws (kalapács) menübe bemész ott mutatja, sorrendben, hogy ki az első három aki örököli a trónt illetve a címeket és mindig azok között osztják fel a földjeidet. Bár erre a primogenitura a megoldás. Akkor nem aprózódnak szét a birtokaid.
    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2015.02.11. 15:30:27
  • Arsenalll
    #2307
    Lenne még egy kérdésem. Szeretném Angliát egyesíteni, de azért jó lenne pár területet diplomácia útján megszerezni. Na már mos van akinél van lehetőség küldeni egy üzenetet, hogy legyen a hűbéresem. A véleménye rólam 100-as és nem hűbérese senkinek, még se akarja ezt a lehetőséget elfogadni. (Ha ott hagyom a kurzort, hogy a feltételeket felsorolja mindegyik zöld, csak az piros, hogy a csávó válasza nem...)
  • kissssss
    #2306
    sajnos a ck2-nek ez egy megmarad problémája hogy nem sorolja fel az öröklési sorrendet csak egy személyt jelöl/mutat meg de azt már nem lehet látni hogy utána ki következik... bezzeg ck1-ben ezt simán megoldották pedig az meg a kettőhöz képest majdnem faék egyszerűségű. :)

    "Titulus elveszhet erre kattintva látok egy ablakot ahol ott van a titulust de semmit nem tudok kezdeni vele."

    ez velem is előfordult, a megoldás egyszerű tartsd rajta a kurzort a fent levő kerek ikonra és pár pillanat múlva kiírja hogy kik között fogja szétosztani a területeket és ez kb minden másra is érvényes tartsd rajta bármin az egeret pár pillanatig és kapni fogsz hasznos infókat.
  • Arsenalll
    #2305
    Letöltöttem az összes létező DLC-t és 2,32-es verziót ha jól tudom ez a legfrissebb. Így már értem csak az zavart hogy ugye ott felül felugrott az ablak és hát nem tudtam vele semmit kezdeni :D jól van így nem fog zavarni. Így elsőként Nagy-Brittanniába választottam magamnak országot, hiszen egy nagy birodalomban túl sok emberrel kéne foglalkozni, itt meg aztán tényleg minden hűbéresnek van kínja és baja: D
  • hollófernyiges
    #2304
    A válasz eléggé attól függ, hogy milyen változattal és dlckkel játszol. Ha jól sejtem, a titulusvesztés a gavelkind öröklési rendszer miatt van (a birtokaidat és címeidet szétosztod a fiaid között) , ezzel kezd a legtöbb állam. Nem gáz, attól még országon belül maradnak csak nem közvetlenül a te kezedben. Nem tudsz vele mit csinálni, amíg meg nem változtatod az öröklési rendszert, hacsak valahogy ki nem nyírod az extra fiaidat, de ez kétélű dolog, mert az örökösöd is bármikor megbetegedhet és meghalhat. Ha ez zavar, próbáld ki Bizáncot vagy valamelyik muzulmán országot ha megvan a sword of islam dlc.
    Utoljára szerkesztette: hollófernyiges, 2015.02.10. 22:28:36
  • Arsenalll
    #2303
    Sziasztok Vic 2 után gondoltam neki vágok ennek a játéknak. Itt azért keményebb diplomácia van amivel még csak ismerkedek. Tutorialt végig csináltam de hát nem ad mindenre választ. Első kérdésem az lenne, hogy pár országgal fel ugrik rögtön az elején, hogy a Titulus elveszhet erre kattintva látok egy ablakot ahol ott van a titulust de semmit nem tudok kezdeni vele. (látom kinek a birtokában van illetve meg lehet nézni a Történetét, míg a többi opció szürke (mint például a Követelők)) Ezt a problémát valahogy nem tudtam áthidalni :D
  • hollófernyiges
    #2302
    Ha jól sejtem a Kingdom of Magyars petty kingdom, vagyis névleges, területhez nem kötött királyság, Hungary meg területi alapú. Nem a honfoglalás eventtel csináltad meg Magyarországot? Ott elvben átalakulnál és nem maradna meg mindkettő, mert így lehet hogy összeakadnak. Esetleg próbáld meg a Kingdom of Magyarst megszüntetni, ott talán nem lázadnak fel emiatt a vazallusok a területi kötöttség hiánya miatt. Mondjuk a Charlemagne kijötte óta nem próbálkoztam honfoglaló magyarokkal.
  • jocika
    #2301
    Én pihenőre raktam, majd később onnan kezdek, mert cseszi a csőrömet, hogy ennyire nem akar sikerülni. Így elkezdtem MO-t a viking korban.
    Azt meg tudnád mondani, vagy valaki, hogy miért van kingdom of Hungary és kingdom of Magyar? Mert ezt írja ki Árpádomnál. Ráadásul két külön örökössel, a terület meg egy. Ezek valami címek, vagy mik?
    Az öröklési rendszer itt is bekavar, ez nekem újdonság, mert eddig százalékosan osztoztak, most meg választás van elsőre. Az örökösöket elküldtem gyenge csapattal fosztogatni, vagy csata és hősi halottak lettek, vagy hagytam, hogy morcik legyenek és lázadjanak. Aztán börtön és száműzetés. Csak kár, hogy ezt mindig nem lehet, mert a többiekre is hatással van.
  • hollófernyiges
    #2300
    A szívás csak ezután jön :) Nekem sikerült elég nagy birodalmat összehozni Szmolenszktől az Al-Dunáig, még a Kárpát-medencéből is kikanyarítottam valamennyit. De a hülye öröklési rendszer miatt az uralkodóváltás után elvesztem a saját birtokok 70%-át, legtöbbször a fővárost is, kezdhetem újra kiépíteni. Sikerült eljutni odáig, hogy bevezethettem a feudalizmust, akkor jött a második pofon: ezt minden egyes provinciában külön kell bevezetni, amíg kiépíted hozzá a kővárat, elszórsz vagy 600 aranyat (fenti birodalomban is a havi bevételem kb 3 pénz) és közben az összes törzsi vazallus utál, ergo a haderőm leesett a tizedére. Úgyhogy vagy béna kacsaként ücsörgök vagy 100 évet amíg összespórolom a pénzt és a vazallusok is felépítik a kővárukat vagy kilépek a francba és megesküszöm hogy soha többé nem játszom törzsi néppel amíg ez a hülye rendszer megmarad.
  • jocika
    #2299
    Kipróbáltam a károlyos kieg idejében kezdeni a magyarokkal. Eddig nagy szívás. Az északon lévő hármas állandóan nekem esik az első egy-két évben. Fosztogatni nem enged, mert mindenki barát, állítólag. De azért nekem esnek, persze. Hiába küldök diplomatát, vagy fizetem le őket, akkor is háborúznak. Eddig a legtöbb idő 3 uralkodói év volt.
    Másnak is ilyen nehezen megy? Vagy csak én vagyok béna?
  • kissssss
    #2298
    ezeknek a technológiai terjesztéseknek semmi kézzelfogható hasznát nem vettem, én inkább elküldtem pl a papomat a jó viszony kiépítése miatt a pápához hogy némi hitet váltsak be aranyért :))) tényleg kinek mi a tapasztalata a kereskedő köztársaságokkal? területet szerezni velük kész kínszenvedés, diplomatát küldeni hogy fabrikáljon valamit csak akkor éri meg a a diplo értéke legalább 15 felett van, szóval ez az út elégé nehézkes a muszlimokat betámadni csak akkor tudom ha keresztes hadjárat indul a böszme nagy kalifátus ellen, mindenki más ellen már CB kell.

  • jocika
    #2297
    Tudom volt régebben szó róla, de még mindig valami nem tiszta. A birodalom területeinek menedzseléséről lenne szó. Az rendben van, hogy az általam uralt grófságokban a kastélyt, ami az enyém fejlesztem. Ami nem az én birtokomban van, azt majd fejleszti a gazdája. De. A gazdasági tanácsadó képes a technológia fejlesztéseket gyorsítani, ahhoz, hogy a fejlettebb épületek elterjedjenek, most akkor az én birtokomra, vagy a hűbéresem birtokára kell tennem a tanácsadót? Mert nem igazán vettem észre, hogy a tevékenységének hála, gyorsult volna a fejlődés és a terjedés. A másik, hogy az jó sorrend, hogy kastély fejlesztés-építés, majd adózással kapcsolatos építés-fejlesztés, és legvégül katonai építés-fejlesztés? Arról nem is beszélve, hogy vannak nagyon komoly előnyt biztosító épületek pl. egyetem, de borzasztó drágán. Érdemes rágyúrni? És érdemes minden birtokolt város telepíteni egyet? Gondolom ezt csak akkor érdemes, ha már primogenitura van, mert különben másnak építettem a drága cuccokat...
  • WolfKrieger
    #2296
    Valamelyik épület (asszem a palota) és az udvarodban élő, saját dinasztiádból származó férfiak száma is növeli a limitet. Ja és persze valamelyik tudomány is. (nem emlékszem pontosan melyik.)
    Utoljára szerkesztette: WolfKrieger, 2014.12.30. 08:00:09
  • MaRee
    #2295
    Trade post limitet hogy lehet emelni? Velencei köztársasággal vagyok.
  • wednes
    #2294
    Na az volt a lényeg, hogy ezeket a faluszerű településeken fel kellett húzni a falakat. Ha elértem a kőfal fejlettséget akkor kastéllyá változott át és így már nem volt vele semmi gond.
  • wednes
    #2293
    Köszi. Megnézem ezt én alaposabban. Nem néztem meg jobban kinek milyen titulusa van. Csak azt vettem észre, hiába osztom ki a földeket (mivel a hódítás után mind az enyém), ugyanúgy rossz lesz, annak is aki kapja.
  • WolfKrieger
    #2292
    Újra kell osztani a címeket. Ugye ha feudalizmus az államformád és pl. a város bírája egyben a gróf is akkor jön létre ilyen lord-mayor féle korcs. Ilyenkor el kell venni a grófi címet a város urától és oda kell adni a bárónak, akkor a kastély kerül felülre és helyreáll a világ rendje. Köztársaságban meg fordítva.
  • wednes
    #2291
    Sziasztok.

    Nem lehet valahogy átkonvertálni a játék keretei között a rossz bírtok típusokat? Most úgy értem játékon belül, valamit fejleszteni, rákölteni stb, nem a file-okban való turkálásra és átírásra gondolok.

    867-ben kezdtem a magyarokkal (2.3-as verzió) és elfoglaltam a bolgároktól a Kárpát-Medence nyugati részét. Erre az összes!! székhely "wrong holding type". Magyarán használhatatlan az egész.
  • aadam
    #2290
    fönti gombokból az 5.et ha megnyitod (amelyiken a tőr meg levél van) van egy olyan esemény, hogy "adpot feudalism" tudtommal azt kell. (de nem vagyok benne 100%ig biztos)
  • pocoksari
    #2289
    az
  • AdamFTC
    #2288
    Köszi a segítséget. Nem uralkodóként kezdtem, de már nincs uralkodóm, mert sikerült kiharcolnom Erdély függetlenségét. Még az a kérdésem, hogy ha meg akarom változtatni a korona fennhatóságot akkor az egyik feltétel, az hogy "Goverment is not tribal". (Meg még más helyeken is feltétel.) Ennek hogy lehet eleget tenni. Bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de először játszok a játékkal.
  • jocika
    #2287
    És akkor most mi van helyette? Csak az összeesküvés?
  • pocoksari
    #2286
    megszűnt, kivették
  • Byss Flamel
    #2285
    Hali.
    Felraktam a Charlemagne kieget. és eltűnt a bérgyilkosság opció.
    Ez mindenkinél van, vagy csak nálam. Fontos lenne mert úgy néz ki, hogy dinasztián kívülre kerül a trónom. :/
  • jocika
    #2284
    Ahhoz, hogy meg tud változtatni, az kell ,hogy a korona fennhatósága magas legyen. Ha nem uralkodóként kezdted, akkor gyanítom, nem tudod megváltoztatni, mert hűbéres vagy, csak ha az uralkodód változtat. Viszont gondolom rá lehet bírni a változásra.
  • AdamFTC
    #2283
    Üdv
    Valaki tudna nekem segíteni, hogy az öröklési rendszert, hogyan lehet megváltoztatni? Székelyföldel kezdtem játszani, az első karakteremmel sikerült megszerezni az erdélyi nagy fejedelemséget, és a függetlenséget is sikerült kiharcolni. Majd a következővel megszereztem a temesi nagy fejedelemséget. De Elective Gavelkind az öröklési rendszer és sehogy sem tudom egyben tartani a területeimet. És sehol nem találom, hogy hogyan lehetne változtatni az öröklésen.
    Remélem valaki tud segíteni mert így elég kilátástalan a játék.
  • jocika
    #2282
    Úgy néz ki megoldódik. Nem bírja, ha ékezetes betű van a telepítési útvonalban. Legalábbis ékezet nélkülibe telepítve simán elindul.
  • Although
    #2281
    Figyelj, szed le a winfos 8.0-t és tedd fel a win7 64xet :)
  • pocoksari
    #2280
    nekem fut mindkettő
    viiiiiiszont, volt olyan ck2 verzióm (a mostaniból is és a korábbiakból is), amelyik ugyanezt produkálta...tehát többet is próbálj ki (az enyém crusader kings ii - collection néven fut)
  • jocika
    #2279
    Volt valakinek problémája win 8.1 alatt? Az EU4 simán felment, a CK2 is, de indítás után közli, hogy a program futása leáll. Megnéztem a netet, felraktam, amit javasoltak(directX9, c++ lib), de meg se mozdul. Az EU4 simán fut.
    Persze hivatalos.
  • pocoksari
    #2278
    2 dolog csak:
    aztékok megjelentek, kicsit átrendezték a nyugati részt, kaptak egy kereszteshadjáratot, amit elveszítettek, erre szétesett a birodalom, tehát a célterület elveszítették (aquitániát), a többi pedig darabokra esett, tehát olyan mint azték birodalom nem volt, csak független hercegségek és királyságok...ezt nem értettem, hogy miért

    a másik ez a riválisos dolgok, fixen 100as viszony, átvált riválisra, megkapom a viszonyra az utálat miatt és a rivális viszony miatt a (-100) - (-100) máluszt, hozzáteszem ígyis +100as marad összességéem (sőt, összeadva +1000 feletti is lehetett), aztán függetlenség cb-vel kiugrik és rámtámad, na, a pofa az örökös fiam volt...ezt meg miért? ő kapja a birodalmat, a viszony maxon és mégis kiugrik, nem bírtam megemészteni (gondolom valami öröklési dolog /ő az örökös, tehát ennél jobb pozija úgysem lesz/ vagy esetleg az iszlám miatt /más vallásúaknál ilyennel még nem találkoztam/)...mindezek mellett csak idegesít, mert esélye nincs
  • aadam
    #2277
    az új dlc-hez volt új patch is. itt fel vannak sorolva a változtatások (legalábbis egy része) angolul:Patch 2.2. én még nem próbáltam szóval többet nem tudok segíteni
  • hollófernyiges
    #2276
    Próbálta valaki az új Charlemagne dlc-t? Valami átvariált a harcrendszerrel, vagy valami titokzatos ok miatt szopok. Etelközi magyarokkal vagyok, rámtámadtak a novgorodi oroszok Csernyigovért. Nekik van 3500 emberük, nekem 4900. Vezéreim kicsivel jobbak, seregek összetétele hasonló (főleg könnyűgyalogos, pár nehéz, meg íjászok), a csata a síkságon folyik, mégis tízből tízszer simán elbukom és fogalmam sincs miért. Csata úgy kezdődik hogy a szárnyaim bedőlnek (ahol kicsit fölényben van de a vezérem egyértelműen jobbak), aztán három oldalról szétgyepálják a fősereget. Mitől lehet, van vkinek ötlete?
  • Although
    #2275
    1. Győzelmi pontok például. :)
    Aztán meg ha egy saját embered a pápa akkor nagyon megnő a lehetőségeid száma a kor jellegzetessége miatt.
    Kiátkozás és már hadüzenetet is küldhetsz.
    2. Azt nem tudom.
  • pocoksari
    #2274
    visszanéztem pár screenshotot, azért vannak elég jók is, de messze ez tetszik a legjobban:
    lengyel
    1066os kezdés, 68ban hadüzi a németeknek invázióval, 72ben győzelem (és persze abba is hagytam)
  • pocoksari
    #2273
    játszottam egyiptommal egyet, 1150ben kezdtem...
    ami feltűnt az a sereg, pontosabban a sereg hiánya, lement 35 év, lett 1200-1400 területem, mégis a behívható vazallus sereg 70-80k fő volt, namost ugye megvan a bizáncos képem az aztékok elleni csata időpontjából és ott 700 területtel 240k a vazallus sereg, oké muszlim egyiptom, ezért kevesebb (80% vs. 100%), node harmadára-negyedére csökken a sereg azért, hogy kapjak 1/4-nyi retinue capot (ami ugye fele, mert 500 katona jön 1k cap után), miközben egy vagyonba kerülnek (igaz regenerálódnak), ezt még valahagyan megemésztem, de a pénz is kevesebb, erre a birodalomra jön havonta 20-25 arany bevétel (azt tudjuk, hogy ez lósz@r), miközben az egyetlen vazallusom bevétele kb. háromszorosa az enyémnek, nem jó ez így...ha nem lennék ennyire offenzív, akkor konkrétan éhenhalnék (ostromokból sok pénz jön)