3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • kissssss
    #2352
    na gyorsan töröltem a gfx mappát, úgy látszik ez helyredobta a dolgokat mert mindenki vissza kapta a jól megszokott címerét... hálából a gép gyorsan be is támadott 2 oldalról.
  • kissssss
    #2351
    mi a fene válthatta ki azt hogy most jó pár grófságnak hercegségnek és királyságnak a címere teljesen megváltozott, pl tegnap létrehoztam a svéd királyságot de ma betöltve a mentést a királyság címere átváltott full pirosra, a norvégok meg megkapták a dán címert, nyugati frankok meg kaptak valamilyen muszlim macskakaparást és így tovább.

    van erre valamilyen megoldás?
  • Kacyking
    #2350
    Nem nagyon pro alatt azt értem, hogy nem érzem magam annak. Amúgy már több száz játékban töltött órám van. Kipróbáltam kb minden országot.
  • Fenrir
    #2349
    Ha nem vagy nagyon pro akkor szerintem ne erőltesd a magyarokat még. Nehézségi szintet nézve ők már bőven középnehezek, mert a királyság instabil, közel vannak a balkáni és szláv forró pontokhoz, stb.

    Az írek az igazán easy-mode, ott meg lehet tanulni a játékot.

    Ha nagyon a magyarokat akarod erőltetni akkor esetleg próbálj egy vazallussal játszani, kevesebb dologra kell figyelni és közben megtanulod a játékot, plusz külön kihívás, hogy a dinasztiád legyen az uralkodó család.
  • Kacyking
    #2348
    Nagyon tetszett az a krónika amit belinkeltetek. Kedvem is támadt egy ilyet csinálni magam is. Csak választani nem tudok. Nem vagyok annyira pro szóval a lengyel vagy a magyar királyságra gondoltam első körben. Szerintetek?
  • Rumli Bátya
    #2347
    Üdv emberek!!

    Egy kis pünkösdi milti?? A steam elérésem http://steamcommunity.com/id/rumlibatya . Nincs meg az összes DLC de attól még jót játszhatnánk.
  • ganges
    #2346
    Sziasztok!
    Megvettem az alapjátékot, és amikor indítanám a Steamről, azt írja ki, hogy a játék működése leállt. Mi lehet a baja? Mi a megoldás? Tudna valaki segíteni? Köszi.
  • Kmarha
    #2345
    Ez alapján, igen.
  • Fenrir
    #2344
    Tudja valaki, hogy 0.8e a legfrissebb verzió a honosításhoz?
  • e98ff
    #2343
    Engem is jelöljetek bátran, ffekete84 a nevem, ha minden igaz. Én inkább 2-3 emberrel játszanék max, mivel nincs sok időm, és így is nehéz összehozni egy játékot, ami mindenkinek jó :)
  • BorászBéla
    #2342
    Steamen bárki addolhat http://steamcommunity.com/id/psztpszt (privát profilosokat sajnos nem veszek fel) a fiókom multiznék ezerrel minél többen vagyunk annál jobb :P kellene ilyet szervezni esetleg akinek törten van meg azt is valahogy összehozhatnánk
  • LaTueur
    #2341
    Nyugi engem több év után is folyamatosan meg tud lepni. Az örökösítéssel nekem is sokszor volt bajom. Játszottam egy görög hercességgel, folyamatosan a második fiam jelezte ki örökösnek, de az első kapta meg a császártól a hercegséget, ilyenkor újra betöltöttem, de azért zavar, hogy a pénz és a családtagok a második gyerek kapta. Azt sem értem, hogy miért nincs frakció a viceroyalty megváltoztatásáért.Szerimtem ellenőrizd, hogy tényleg seniority az örökösítés, és nézd meg kik a trónkövetelők, azok is fiatalok, vagy azok öregek. Ha meg ezt csak a bug okozza azt javaslom, hogy add valainek a királyságot, mert egy Görög- Anatóliai király eléggé veszélyes hűbéresként. Elméletileg nem lehet az a baj, hogy joga van rá.
  • e98ff
    #2340
    Sziasztok!

    Egy olyan problémám lenne, hogy nem értem ezt a hülye örökösödést :D Van már 300 órám lassan a játékban, és még indig meg tud lepni valamivel. Most a bizánci birodalmat terelgetem a hódítás útján. A problémám, hogy valamiért megalkottam a Görög és az Anatólia királyi címeket. Anatóliát kiadtam egy családtagnak, akinek nincs claimje a császári trónra, a görögöt viszont megtartottam magamnak. Agnatic-cognatic seniority az öröklés a görög királyságban és a bizánci császárságban is, mégis más a két örökös. A görög címet egy 19 éves ifjonc vinné, a bizáncit pedig a legidősebb férfi a dinasztiámból. Pár évig nem volt ezzel gond, mind a két címet ugyanaz az ember vitte volna halálom után, majd egyszer csak kiírta, hogy új örökösöm lett a császárságban, és nem értem, miért. A fiatal örökösnek van strong claimje a görög, bizánci, és anatóliai trónra is (aki a császárságot örökli), a görög királyság örököse (az idős) pedig csak egy weak claimmel rendelkezik a császárságra. Lehet ez a baj?
  • Vater 23
    #2339
    Sziasztok! A Steamen szeretnénk kialakítani egy csoportot akik játszanának szívesen egy közös szerveren. Eddig 2 en vagyunk de bárki akit érdekel, írja meg. Nem baj ha kezdő vagy én is csak kb 2 hónapja játszom. De ez a játék neten lehet a legnagyobb buli az előzetes tapasztalataim szerint.
    Steam fiók: hentagramm

    Ui: Ezt a fórumot is rendszeresen olvasom.
  • Maarius
    #2338
    Úgy tűnik megvan a megoldás. Legalábbis nekem az utóbbi 1-2 óra játékidőmben nem jelentkezett mentési hiba.
    Szóval amennyiben Windows 7-ed van, úgy menj a Start-ra és írd be a keresőbe, hogy cmd. Mikor megjelennek a találatok, a cmd-t ctrl+shift+enterrel nyisd meg (admin mód) és ezt másold be, vagy írd be:
    bcdedit /set increaseuserva 3072

    Ha esetleg később vissza akarnád vonni, akkor ezt:
    bcdedit /deletevalue increaseuserva

    Ez elvileg csak akkor működik, ha van legalább 2 Gb memóriád a gépen. Nem akarom elkiabálni, de eddig működik nálam,

  • Although
    #2337
    CK2 mods
  • jocika
    #2336
    A steam-en böngészd a műhelyt, az a legbiztosabb, hogy működik.
  • Vater 23
    #2335
    Sziasztok. Érdekelne hogy honnan tudnék letölteni módokat a játékhoz. Esetleg valami ismertető féle magyarul modokhoz van valahol.
  • Maarius
    #2334
    Ez nekem is előfordul sokszor. Főleg mikor eltelt pár évtized (nekem is az eredeti van meg) Nem tudom mi okozza, utánanéztem már a neten, de semmi érdemlegeset nem találtam, vagy ha mégis, akkor valami olyan agyonbonyolított módszert, amit még magyarul sem értenék :)
    Annyit tehetsz, hogy mikor mentesz, mindig megnézed, hogy tényleg elmentette-e, és ha látod, hogy nem, akkor újraindítod a játékot (automentésnél meg úgyis kidob hibával).
  • 1Tauri1
    #2333
    Üdv. Nemrég megvettem a játékot. De így is gondjaim akadtak vele. Először az volt, hogy automentésnél kidobott a játék, így kikapcsoltam az auto mentést. Ez után ment is minden rendesen, de most meg, olyan kétszáz játékbeli év után új probléma van. Hiába mentem el én magam a játék állását, nem ment. Nekem azt írja minden ok, de aztán mikor másnap betölteném se híre se hamva a mentésemnek. Így meg ugye ezt játékot nincs értelme játszani. :D
    Próbáltam törölni a régi mentéseket, mert bár egyáltalán nincs tele a lemez, de ki tudja mi a kínja. Nem segített.
    Tudna valaki segíteni? Mi lehet a probléma?
  • jocika
    #2332
    Van egy olyan dlc, hogy Legacy of Rome, ezzel Bizánccal játszva, vissza tudod állítani a Római Birodalmat. A Sons of Abraham dlc pedig a muszlim és zsidó valláshoz tesz hozzá. Így létre tudod hozni a Izraeli Királyságot, van egy ilyen achi is. Rómára is van, azt hiszem kettő is.
    Ezen az oldalon néz körbe: CK2 Wiki
    Itt meg a többi Paradox-hoz : Paradox Wiki
  • Pluskast
    #2331
    Dlc között nincs se római sem zsidó. Van viszont egy rakás másik. Ha steamen van fent a játékod akkor nézd meg ott, ha meg nem akkor menj fel a paradox oldalára, bár ha jól emlékszem a játék már csak steamen keresztül játszható.
    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2015.02.26. 11:45:20
  • Pluskast
    #2330
    Azt nem fogod tudni, viszont a karaktered infójában oda van leírva, hogy mire van claimed.
  • Vater 23
    #2329
    Engem esetleg letölthető dlc-k érdekelnének ha valaki tud mondani olyat. zsidó, római vagy valamelyik hasonló.
  • Vater 23
    #2328
    Szia még kezdő vagyok de ha jól értem akkor amíg meg van rá a cp-d addig időszakonként feladja legalábbis nekem úgy szokta. Nekem is volt hogy valamit kiikszeltem.
  • winterpeti
    #2327
    Sziasztok, lenne egy olyan gondom hogy véletlenül kikapcsoltam az üzeneteknél azt a fel ugró ablakot, hogy mire van jogom támadni. ( 4 Weak claim press) és ezt szeretném vissza állítani, tud valaki segíteni?
  • jocika
    #2326
    Ha megvetted és belépsz a steam-be,akkor jobb oldalt a játékra kattintva, ott lesz egy DLC link. Ha arra rámész akkor megmutatja, hogy mely dlc-k vannak meg neked, illetve milyen dlc-k vannak még a játékhoz. Játék indítása után szintén láthatod, hogy milyen dlc-id vannak és aktív-e.
    Ha új játékot indítasz, akkor lehet választani, hogy milyen korban kezdj. Válaszd a viking kor utánit(harmadik), ha megvan a kiegészítő, akkor megjelenik. Bár lehet, hogy az eredeti játék 1066-ban kezdődik, és akkor így is úgy is megjelenik. Amik elötte vannak (viking kor,korai középkor), azokhoz dlc-k kellennek.
  • Vater 23
    #2325
    Sziasztok volna egy kérdésem megvásároltam a Crusader Kings 2-t de a youtube-on nézett videón szereplő kampányt nem tudom elindítani.
    Link
    https://www.youtube.com/watch?v=56XdpYl35-M

    Szürke az akorszak magyarokkal megcsak a tatárjárásnál tudok lenni. Még betanulok szóval kellemetlen hogy alig pár év és lerohhannak 96ezres sereggel. A 1050-es években játszódót hogyan lehet elérhetővé tenni. Illetve vannak Dlc-im de nem tudom hova kellene betenni őket az eredetibe hogy fussanak. Illetve érdekelnének hozzá letölthető dlc-k. Ha jól tudom steamen keresztül auto patcheli a legfrissebre igaz?
    Köszönöm a válaszokat.
  • zorrobomber
    #2324
    Köszi a válaszokat!
  • kissssss
    #2323
    ha a drágalátos hűbéresednek pl van ambiciózus jellemvonása és ráadásként még király is akar lenni akkor nincs mese előbb utóbb de lázadni fog csak a megfelelő pillanatra fog várni.

    illetve ha a kulturális csoport és ráadásként a vallás is eltérő(ez jobban számít) akkor is kitörhetnek lázadások főleg a több ilyen hűbéresed is van, erre jó példa a 2 viking törpekirályság a mai Oroszország és ukrajna területén.
  • Aljegyző
    #2322
    Szerintem is az orvgyilkosság a legkényelmesebb megoldás ilyen helyzetben, csendben eltűnik, csak az örökösére kell figyelni, ha fiatal akkor te neveld fel és így olyan irányba tudod terelgetni ami neked hasznos. ;)
  • Kmarha
    #2321
    ha sikeresen orvgyilkolód, nem nagyon fog tudni fellázadni :)

    Utoljára szerkesztette: Kmarha, 2015.02.24. 12:02:21
  • zorrobomber
    #2320
    A kérdés lényege az volt hogy ezt nem lehet akkor megelőzni semmivel(a háborút)? Egyébként próbáltam már leverni, az normális hogy 3000es ostromló sereg simán kinyiffan assault-nál úgy hogy 1000es védelem van? :) Kicsit belegondolva, igen :)
  • kissssss
    #2319
    és ha lehet akkor a földjét is vegye el, aki egyszer fellázad az többször is fog.
  • hollófernyiges
    #2318
    Hányd kardélre a seregeit, ostromold meg a várát és akkor a nagybácsi a tömlöcödbe (de szép szó) kerül.
  • zorrobomber
    #2317
    Üdv mindenkinek, pár órácskám van még csak a játékban, így lehet hogy nagyon alap kérdésem lesz:

    León királyaként az egyik szomszédos kis államka vezetője hatalomra akarta segíteni a fattyú nagybátyámat. -16 volt a relation-öm vele, amit gift-el feltornáztam ~+20-ra. Ennek ellenére fellázadt ellenem. A kérdés az lenne hogy ilyenkor mit lehet tenni a lázadás ellen(már ha lehet)?
  • Aljegyző
    #2316
    Az baj, mert az egyetlen férfi trónkövetelő aki szóba jöhet, az az király akit letaszítottam a trónról eléggé rossz véleménnyel van rólam. :D

    Akkor az lesz a megoldás, hogy egy nő trónkövetelőt az udvarba hozok, összeházasítom, és leendő fiú örökösökkel már fel tudok majd lépni trónigénylőként. ;)
  • aadam
    #2315
    nőnél szerintem csak akkor tudnád egész Horvátországot a hűbéreseddé tenni egy háborúval ha Bizánci császár vagy.keress férfi trónkövetelőt
  • Aljegyző
    #2314
    Van egy problémám, lerohantam Horvátországot, mivel volt nálam egy trónkövetelő meg is nyertem a háborút, de a végén, csak simán király lett a nőből, és nem lett a hűbéresem bármit is ajánlottam.
    Már császár a karakterem, és mivel a trónkövetelőnek nem tudtam birtokot adni, mivel nő, ezért a férjének adtam egy grófságot, hogy a hűbéresem legyen, persze még a háború előtt. Most a férje hűbéresem ő meg független Horvát királynő, hogy lehet elérni, hogy a hűbéresem legyen, mi a feltétele ennek.
    Így egyszerűbb lenne, mint grófságonként, vagy hercegségenként meghódítani az országot. :)
  • hollófernyiges
    #2313
    Én a helyi bárónak adom oda a püspökséget/várost, akkor két birtoka lesz az adott provinciában és mivel ő nemes a kastélyt veszi előre, a másikat meg kiadja vkinek vazallusságba.