3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • dalmar
    #2472
    Sziasztok,melyik kiegészítőket ajánlanátok az alap játékhoz?Mivel nincs pénzem megvenni mindet.
  • Although
    #2471
    Itt van rég nem látott topic társunk webParadox fan oldala.
  • Vater 23
    #2470
    Az nekem is meg van de nem tudom hogy aszt fordította-e.
  • Malarki
    #2469
    Link

    Nem tudom hogy ere gondolsz-e, nekem ez van meg régről bár nem használom. Nem 100%-os, közel sem, de a legfontosabb dolgok le vannak fordítva.
  • Vater 23
    #2468
    Sziasztok, valakinek esetleg meg volna Kopiati nevezetű fórumozó által a C.R. 2-höz készített fordítása?
  • MaRee
    #2467
    En is innen rendeltem. :)
  • stoppos
    #2466
    A kinguin.net-ről szoktam rendelni, olcsóbb.
  • hollófernyiges
    #2465
    Meg kell reformálni a pogány vallást és átállni vmi normális örökösödési rendszerre, a pogányságnak úgyis az a lényege, hogy ágyasoddá tegyed a foglyul ejtett csajokat :) ami viszont sok gyerekkel jár. Pogány uralkodóknak van életükben egyszer egy más pogány állam ellen alávetési casus belli, azzal behúzod Norvégiát vagy Dániát, aztán ha elég hajód van a kezdeti sereg átszállítására, nekimész a keresztény karoling államoknak a másik két pogány szent helyért. Mondjuk 70 évesen már nem biztos, hogy meglesz, de talán majd az utód. Utolsó jorviki játékomban szerencsém volt, a dán viking Kígyószemű Sigurd megkeresztelkedett, szinte maga kérte, hogy vegyem el tőle Koppenhágát.
  • MaRee
    #2464
    Koszi! Nincs meg ez a DLC sajnos meg, majd ranezek.Idokozben megvettem kemeny 9 euroert az alapjatekot es az old godst, steamen ez majdnem 50 euro, lol. Probaltam a kemkedessel eltetetni labalol, kiraktam bizancba, de csak nem akarjak elvinni. Aztan elkuldtem 100 - 200 fos seregekkel raidelni meg hadakozni hogy hatha meghal, de mindig tuleli valahogy, hiaba semmisul meg a teljes sereg, nem ertem. Jo lenne gavelkindrol atvalatani, de pogany szeretnek maradni ameddig csak tudok. Mar England teljes egeszeben az enyem, most jon majd irorszag..Csak a kiralyom mar kozel 70 eves, es ugye a valamiert illegitim orokosom meg mindig el..
  • Szerzetes89
    #2463
    Teljesen megbízható.
  • Vater 23
    #2462
    https://www.humblebundle.com/

    ez megbízható oldal egy játékot rendelnék
  • stoppos
    #2461
    Ha megvan a way of life, akkor választhatsz intrika fókuszt. Elkezdesz kémkedni a fiad után és egy idő után feldobja lehetőségként hogy kinyírd. Elküldheted csapatokat vezetni, valami eleve vesztett ügyért, hátha ott hagyja a fogát, vagy leparkoltathatod a sereget egy olyan helyen, ahol épp kitört a tifusz, hátha elviszi. Ha kémkedéshez gyökér, kinevezheted kémmesternek és elküldheted valami kemény helyre kémkedni, vagy techonlógiát lopni. Pl Bizáncba. El szokták tenni láb alól.

    De egyébként éremesebb valami nem gravelkind-ra váltani inkább és meg van oldva. Nem tudom a pogányoknál mik vannak, de én spec szeretem a választásos rendszert. Nem nehéz őket max közelében tartani és akkor veled szavaznak.
    Utoljára szerkesztette: stoppos, 2015.11.16. 12:51:28
  • MaRee
    #2460
    Valaki próbálta már OS X-en a játékot? Macbook Pro-mra meg akarom venni, de elég sok helyen írják, hogy vagy nem megy, vagy szarul fut..
  • LaTueur
    #2459
    A Tributarykat mindenképpen elveszted halálodkor, akárkivel vagy. A másik idegesítő a pogányoknál (tudtommal csak nekik van ilyen), hogy pl. megcsinálod az Ír királyságot, de tiéd teljes Anglia, igaz azt még meg sem csináltad, a második fiad azt örökli. Pogányoknál mese nincs vigyázni kell mennyit terjeszkedsz.
  • Malarki
    #2458
    Hát ezt nem tudom, ezeket a törzsi dolgokat most hozták be és még nem nagyon játszottam velük.

    A fiadat rendkívül egyszerű megölni, bebörtönzöd és kivégzed. Csakhát ezért mindenki megutál elég rendesen :D
  • MaRee
    #2457
    A második lesz a nekem tetsző megoldás Köszi! Egyébként a karakteremnél azt írja, hogy King XY is the suzerain of King A of Scotland and King B of Mercia. Ez a suzerain nem tudom mit jelent, de úgy látom elveszítem, amikor meghal, tehát Skócia és Mercia már nem a tributary state-jeim. Ezt meg lehet valahogy hosszabbítani, vagy ki lehet védeni?

    Szer.:

    Hogy tudom a saját fiaimat megölni? Plot to kill-nél az egyik feltétel, hogy ne legyen a fiam.
    Utoljára szerkesztette: MaRee, 2015.11.14. 18:17:56
  • Malarki
    #2456
    Gondolom több fiad van. A pogányoknál gavelkind örökösödés van, vagyis halálod után a címed szétoszlanak a fiú utódok közt. Szóval vagy váltasz más utódlási szokásra(de ehez meg kell keresztelkedni) vagy kinyírod az összes fiad egyet kivéve.
  • MaRee
    #2455
    Sziasztok!

    Title loss on successionnal lenne problémám. Old gods-szal játszok, Jorvikkal. Britanniában Skóciától kezdve egészen merciáig minden az enyém, viszont amikor meghal a mostani királyom, Skóciát és jó pár másik területet automatikusan elveszítek. Ezeket írja felül: Jarldom of northumberland, jarldom of lothian, county of nothumberland, county of dunbar. Ezek között nincs a skót királyság, se mercia, mégis elveszítem (tributary state nekem mindkettő). Mit lehet ezellen tenni?
  • Jaqen
    #2454
    Eredeti :D De újratelepítem hátha. Már nem tudok mit csinálni xD Nekem a 4224-es sereg helyén van az 500-as. lol.
    Utoljára szerkesztette: Jaqen, 2015.11.14. 10:25:34
  • Malarki
    #2453
    Az 500 katona nekem is megvan, csak még állt melette 4200. Itt a bizonyíték is :D

    Eredeti játék vagy "virágbolti"? Lehet hogy valami bugos verzió.
  • Jaqen
    #2452
    Nekem csak 500 emberem van meg a két törzs, fogalmam sincs mennyi harcossal. Régebben én is letaroltam azokat a tartományokat amik kellettek, közel tízezer emberem volt. Most meg semmi. M1 még próbálkozok. :)
  • Malarki
    #2451
    Na megnéztem, igazából nem értem mi a probléma, az elején kapsz majd 5000 embert, azokkal fél Európát le lehet tarolni. 8 év alatt meglett a teljes Kárpát-medence pedig nem is siettem. Nem tudom megéri-e megmaradni törzsi államnak, én egyből váltotam feudálisra. Mondjuk fura hogy a magyar törzsek meg ottmaradtak keleten, régebben szétestek ilyen random egytartományosokra.
  • Jaqen
    #2450
    Hogy hívom be őket? Ugye alapból van 500 katona, az a karakterem serege. Van ugye két törzs, rámegyek arra a területre ahol vannak, és elvileg csatlakoznak. De mi összesen voltunk 1600-1800-an, úgy nőttünk 2000-re, hogy vártunk :D WTF? Tartományokból 55 katona jött, meg 1 :D
  • Malarki
    #2449
    Franc se tudja már mennyi katonám volt. :D Holnap ráérek, majd ránézek megint, úgy is ráuntam most az EU4-re. A másik két törzset behívtad? Ők is hoznak vagy 2000 katonát. És persze lovasokat, szóval a síkvidéki támadó csatákat kell erőltetni, 2-3000-es túlerőt is le lehet nyomni velük
  • Jaqen
    #2448
    Passz, nekem a Charlemagne-tól kezdve minden fiszem f*szom kieg megvan. Neked is csak olyan 1600-1900 ember gyűlik össze? Mert most már észrevettem, hogy nő a sereg..magától :D Csak mire elérne egy normális szintet, megtámadnak a bolgik. Mozgás közben meg nem jönnek a katonák. Majd vmit kitalálok. Pingpongozok vele amíg el nem foglalja a tartományaim 90%-át aztán hátha addigra leszünk egy 4000-ren. Most 2000 körüli sereggel sikerült olyan 4600-ra levinnem az embereit, de szerintem csak azért mert gázlón át támadtak.
  • Malarki
    #2447
    Vagy egy hete próbáltam, de ugyan olyan könnyen lenyomtam a bolgárokat mint korábban. Az első seregét le kell nullázni, utána be Erdélybe, megszállni minden tartományt, ha ez megvan már elfogadja a békét.
  • Jaqen
    #2446
    867. Amúgy biztos Én vagyok béna...de basszus a 6000-res sereg az 1568-as seregemet pillanatok alatt bedarálja. Főleg ha felgyorsítom az időt :D Mármint nekik van ilyen 2-300 ember veszteségük..nekem meg annyi marad xDDDD
  • Malarki
    #2445
    769-ben kezdted a játékot? Most én is azt próbálgatom a magyarokkal, de az első pár hónapban rámugrik az összesz kis szláv államocska meg a bolgárok és szétkapnak egyből. Így elég tryhard.
  • Jaqen
    #2444
    jocika: Szerintem nincs, Én legalábbis nem találtam. Holló: Köszi a segítséget, ilyen szintű szimulációra nem számítottam. Akkor azt hiszem megyek, és szétcsapok köztük :D Egyébként a hosszútávú tervem egy pogány Magyarország létrehozása, és lehetőleg a vallásreform. Vajon fognak haragudni rám a keresztyének? Kiderül párszáz év múlva :)
  • jocika
    #2443
    Van új magyarítás a játékhoz?
  • hollófernyiges
    #2442
    A klánok szövetségesnek számítanak vagyis az AI vezérli őket. Ha hívod, akkor feláll a sereg (a saját tartománya központjában), de saját akarat szerint mozog, amit azzal lehet befolyásolni, hogy ha odamész hozzá, akkor többnyire követni kezd. Azt vedd figyelembe, hogy neked nomád lovassereged van, ami azonos létszám esetén szinte tutira győz és létszámhátrányban (mondjuk kb 5000 ) is van esélyed a bolgárok feudális seregével szemben.
  • Jaqen
    #2441
    Hali. Nemrég vettem meg a játékot, és felraktam a magyarítást. Jelenleg a Magyarokkal játszom, viszont van az enyémen kívül két "klán" vagy mi a fene. Nem írja mekkora a létszámuk de elvileg 14.000-en vagyunk összesen. Mármint a három klán. Na most a bolgárok egy 6000 fős sereggel támadtak ránk, Én csak 1200 embert tudtam összeszedni. Ott van egy gomb, hogy hadba hívhatom a klánokat, de hiába kattintok rá, nyomom hosszan a ctrl-t nem reagál semmit a játék. Mármint sereg az nem gyün... Játszottam korábban a CK2-vel tört verzióban, de ez Nekem új. Össze kéne hívnom a klánokat? Hogyan?
  • LaTueur
    #2440
    Nincs valakinek kedve a Game of Thrones moddal játszani? Most kb. mióta kijött az 1.0 nem is játszottam a simával :)
  • stoppos
    #2439
    Szép lassan megváltozik. 1200 hónap az alap, ha a szomszédos tartomány ugyanolyan kultúrájú és a tulaj és a hűbárúr is ugyanolyan kultúrájú. Ha a tulajdonos legalább 10-es stewardshippel rendelkezik, akkor 25%-kal gyorsabb.
    Utoljára szerkesztette: stoppos, 2015.11.06. 13:59:22
  • Herbalista
    #2438
    Van arra valami mód, hogy megváltoztassam egy terület kultúráját? pl Ír vagyok, és van több terület is az országban ahol pl norvég, welszi vagy skót a kultúra. Miként lehet ezt Ír-re változtatni?
  • LaTueur
    #2437
    Nyugodtan nyithattál volna újat neki, vagy megfontolhattad volna hova rakod ki. Szerintem ennek kb. annyi köze van a Crusader Kings 2-höz, hogy mindkettő stratégia játék. Nem tudtam a videóból kivenni, de szerintem kör alapú, csak bizonyos nemzetekkel lehet lenni, viszonylag rövid ideig, ráadásul más korszakban. Mellesleg érdekesnek tűnik, de engem ennyi nem ragadott meg.
    Utoljára szerkesztette: LaTueur, 2015.11.03. 15:46:04
  • Montanosz
    #2436
    Mivel nem akartam neki külön topikot nyitni, engedjétek meg hogy egy hasonló, nagyon sokrétű és beállítási lehetőséggel élő, hasonló játékot ajánljak a hétéves háború idejéből. Gazdaság-kereskedelem-diplomácia-fejlesztések-provinciális irányítás-vezetők-csaták lejátszása címszavakban.

    The seven years war

    A videon látható milyen aprólékos és részletes beállítási lehetőségeink vannak, a gazdasági-politikai élet minden területén.



    Van már virágbolti verzio is.

    Utoljára szerkesztette: Montanosz, 2015.11.03. 07:29:53
  • LaTueur
    #2435
    A meghalásra nincs tippem, csak annyi, hogy az egészséget növelő dolgokat tüntesd el. Ugyanakkor tudtommal van olyan választható esemény (nem jut eszembe a neve, olyan mint a vadászat), hogy visszaváltasz eretnekségről, a fővárosod vallását veszed fel, vagy a szentháborút indítókét.
  • Herbalista
    #2434
    Jól megszívtam tegnap.
    Tetszik, hogy ilyen is előfordulhat, de elég bosszantó volt: Ír királyom annyira mélyen vallásos lett, hogy már túlzásba is esett, konkrétan eretnek lett 62 éves korára. Erre a környék összes hatalma szent háborút indított ellenem. Kicsit reménykedtem benne, hogy elpatkolok (direkt kiálltam egy 20 fős csapat élére többször is és belerohantam az ellenségbe, de sose kaptak el vagy haltam meg) mert akkor érvénytelenné váltak volna a CB-k.
    Pillanatok alatt szétkapták az 50 év alatt összekapart királyságom felét, majd a maradékon is lázadás tört ki (ráadásul trónkövetelő),nekem meg már nincs katonám. Azt hiszem meglesz az első load game. Mit tegyek legközelebb, ha nagyon meg akarok halni? :)
  • jocika
    #2433
    Rögtön megjött és steam-es. Ha ez volt a kérdés.