3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • tpalko99
    #2592
    Sziasztok.

    van 1 gondom. nem tudom csökkenteni a vassal limitnél lévő számot. Most pl 33/31 volt. Gondoltam elajándékozom az egyik grófságomat ahol 3 vazallusom volt, az ottani bárónak. Józan ésszel azt vártam volna, hogy 2vel csökkeni fog a szám erre 34/31 lett. Nincs tippetek mit csináljak?!
  • LaTueur
    #2591
    Ha valakit érdekel, most készítettem egy kis modot, amiben a pogány, zoroasztriánus és zsidó főpapok pápai örökösítést kapnak: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=644421042
  • Oltred
    #2590
    Köszönöm a segítséget! :)

    Oltred
  • Malarki
    #2589
    A játékba most nem tudok belépni, de a wikin megnéztem hogy számolódik a dolog.

    A képlet: Demesne limit = rounddown((Rank Base Demesne + Stewardship Bonus) * Gavelkind Bonus) + Law Bonuses

    A Rank Base Demesne ugye a rang szerint adódik, gróf vagy herceg 1, nagyherceg 2, király 3, császár 4.

    A Stewardship Bonus az intézői képességből jön : 0.15 * (Personal Stewardship + rounddown(0.5 * Spouse Stewardship)). Ez így kb azt jelenti hogy 8 pontonként ad +1-et.

    A Gavelkind Bonus nyilván gavalekind örökösödés alapján van, 1.3.

    A Law bonuses a Centralization law alapján jön, szintenként +1.

    Szóval nincs egy alap szám, hanem a gép ezekből az elemekből számolja ki a legfelső képlet alapján.
    Remélem érhető, wiki link, itt ugyan ez van leírva csak bővebben.
  • Oltred
    #2588
    Sziasztok!

    Ki mit tud a birtoknövelésről? Miként tudom megnövelni a kormányozható birtok számot? Ugye adott néhány alap dolog:

    1. alap birtok nagyság
    2. örökösödési törvény/gavelking
    3. saját személyed intézői képessége+állami
    4. titulusok
    - gróf/báró 1
    - herceg 2
    - király 3
    - császár 4

    Na most ugye ha ráviszed a kurzort a birtokszámra ott kiírja ezeket miért mennyi kormányozható birtokod lehet amiért nem kapsz mínuszt. Arra lennék kíváncsi, hogy a játékban az ALAPOT meg lehet növelni valahogy? Nem arra gondolok, hogy belenyúlok a fájlba azt jó napot... mert ugye minden az alapra épül. Például a királyi rang kiírás szerint Alap *3 vagyis 1*3=3 birtokot ad.

    Amúgy a játék fantasztikus. :D
    Utoljára szerkesztette: Oltred, 2016.03.06. 19:40:11
  • Malarki
    #2587
    Hát szerintem ha erre mész rá akkor mindegy, neked úgy is lesz 7-8 gyereked, az a pár meg aki nem vérfertőző fattyú nem sokat változtat a helyzeten :D
    De szépek is azok a zoroasztiánus játékok, amikor már annyira belekeveredsz hogy hirtelen te leszel a saját nagyapád az unokatestvéred meg a fiad. :D
  • HengerR
    #2586
    Hello!
    Kicsit beleuntan az EU4-be így visszatértem a CK2-höz. A feleségem és ágyasaim szeretőit mennyivl tudom intrika fókusszal (lehetőleg seduce :D) lefülelni?
    Ki akarom próbálni mire jutok perzsiában egy ízik vérig vérfertőző dinasztiával csak örülnék ha időnként nem frissítenék a génkészletet :D

    szerk: ha mondjuk az uralkodót is erre nevelem (tudom ,hogy nem a legjobb de most nem a hűbéresek kedvében járás a cél :D)
    Utoljára szerkesztette: HengerR, 2016.03.03. 18:41:32
  • Kacyking
    #2585
    Helló!
    A következő lenne a problémám. A save converter régen a crown authority alapján döntötte el mennyire marad egyben a birodalmad, de ez most ugyebár nincs. Néztem mindkét játék wikijét, de nemigen esik szó erről. Tapasztalatok? Jó lenne ha nagyjából egyben átvészelné a birodalmam.
  • stoppos
    #2584
    Ahogy eddig olvastam, HRE létrejöttére esély van, de nem sok. Nem nagyon szokta az AI a feltételeket teljesíteni. Igazából eddig egyvaalakitől olvastam, hogy létrejött nála.
  • Malarki
    #2583
    A wiki szerint a HRE létrehozására is van decision. Ami kell hozzá:
    -Adult, not prisoner or incapable.
    -Catholic or Fraticelli religion
    -HRE doesn't already exist.
    -Not the Byzantine Emperor.
    -The Roman Empire has not been restored.
    -Holds either kingdom of Italy or empire of Italia.
    -Holds empire of Francia, Germania, Brittania or Hispania, or else holds a kingdom in one of these empires.
    -None of Italia, Francia, Germania, Brittania or Hispania are held by a Christian other than the ruler.
    -Religious head must exist (missing from tooltip)
    -100 relations with religious head.
    -1000 prestige
    -220 realm size
    - Has 2 years income

    Amit ad:
    Gain Holy Roman Empire title
    HRE gets your primary title's succession laws, crown laws, and coat of arms
    If primary title is an empire, HRE replaces that empire
    De jure kingdoms are transferred, but de jure drift progress is not
    De jure capital of HRE is always Jülich
    If you hold additional empires, they are destroyed and cannot be created again.
    All held kingdom titles join the de jure HRE
    Cedes parts of central Italy to the Pope
    Relations penalty with Byzantium
    Lose 2 years income
    Get 'the Great' nickname, if no nickname already.
    Utoljára szerkesztette: Malarki, 2016.02.23. 14:51:14
  • hollófernyiges
    #2582
    Ha az AI teljesíti a HRE feltételeit (három királyság, közte az itáliai? nem tudom fejből) akkor megalapíthatja. De tuti event nincs.
  • kissssss
    #2581
    ezek a török mongol indián(ha aktív a dlc) horda eventek elég hülyén szoktak működni, van amikor végigdarálják a fél pályát máskor meg elfoglalnak 1 területet és játék végéig azon csücsül a több tízezer+ katonájával.
    Utoljára szerkesztette: kissssss, 2016.02.23. 12:37:46
  • Herbalista
    #2580
    A 800-as kezdés esetén ügye még nincs HRE. Később van rá valami event, vagy létrejön valahogy, vagy ne várjak ilyen eseményre?

    960 körül a perzsa szövetségesem behívott 1 háborúba amit 1 szeldzsuk host ellen vívott. Mikor beléptem a háborúba, volt a török csókának kb 3000 embere. Nem sokáig élt. Akkor ennyi volt a szeldzsuk fenyegetés, vagy jön még valami komolyabb sereg is majd?
  • Fenomenalis17
    #2579
    Űdv !!Játszik valaki esetleg a warhammer modal?? Egy kis multi?
  • Malarki
    #2578
    Swmh, a térkép mellett csak szükségszerű változások vannak, új kultúrák, címek, karakterek.
  • Pluskast
    #2577
    Elvileg a HIP modban a játékon belül ha jól emlékszem vissza tudod állítani az alap játékot. Az intruge menüben van valami olyan, hogy Vanila CK2. Ugyan nem próbáltam mert nekem bejön a HIP (csak azzal játszom) de szerintem azzal vissza lehet állítani az alap játék mechanizmusát.
  • Fenrir
    #2576
    Olyan van amiben csak a terkep van valtoztatva, nem pedig a jatek tobbi eleme is?
  • Malarki
    #2575
    Én a HIP modot használtam régebben, abban nagyon fasza új térkép van.
  • Party Hard
    #2574
    Valaki ismer olyan módot ami a kárpát medencét realizálja? Már rég óta szeretnék játszani a játékkal de mindig elveszi a kedvemet hazánk igénytelen kidolgozása.
    Előre is köszönöm.
  • LaTueur
    #2573
    Várjunk csak, ez már a Paradoxtól is sok: beleraktak ló kultúrát, amit elvileg csak egy eventtel lehet megszerezni. Ez meg...?
  • LaTueur
    #2572
    Igen. E szerint az általad felhozott példa lehetetlen, mert nem csatlakozhat senki, aki a célszemély 90%-a vagy annál nagyobb, ezt külön ki is hangsúlyozzák. (There's also a hard block where you can't have a coalition member that's 90% or larger than their targets realm size (so the HRE could never coalition France, for example).Some people groundlessly claim that large Kings and Emperors would care about the Infamy of small Dukes. This is objectively false and would never happen.)(és bocsánat, ha félreértettelek). Egyébként most vagy cselesebb lett az MI, vagy ez csak egy bug, mert töbször volt nekem olyan, hogy eljegyeztem egy fiút egy hercességúrnővel és mikor mindketten felnőnek kapom a hírt a nőtől, hogy szeretné a házasságok, reflexből elfogadom és aztán veszem észre, hogy materiálisan lettek megházadosva (pedig a második alkalomnál direkt ellenőriztem). A másik kellemes dolog, hogy az MI mostmár eljegyzéseket is köt (eddig nem nagyon lehetett ilyet látni).
  • PetruZ
    #2571
    Infók a koalíció működéséről egyenesen a Paradoxtól.
  • LaTueur
    #2570
    Szerintem a koalíciós dolgot orvosolni fogják. A DLC-k kijövetelekor ez szokott lenni. Gondoljatok bele, én pl. a Wy of Lifera emlékszem. Minden urakodó stratéga volt, és a 4 feleségedből 5-öt hóditott meg egy random senki. Vagy a Horse Lordsnál (ezek tudtommal meglettek oldva, nem vagyok benne biztos) 50 éven belül az egész sztjeppe sunita lett és mind Khiváért és Havasalföldért küzdött, hogy letelepedjen.
  • Fenrir
    #2569
    Én a tanáccsal szívok egyelőre. Sok az erős hűbéresem, akik sírnak ha nincsenek bent a tanácsban, de amint bekerülnek amikor bármilyen törvényt szeretnék változtatni akkor mindent megvétóznak. Így aztán sok értelmük van :)
  • PetruZ
    #2568
    Vigyázat a kiegészítővel, egyelőre nagyon sokan lehúzzák egy bizonyos dolog miatt: ha valami rosszat csinálsz, a fél világ összefog ellened és simán előfordulhat, hogy ha pl. ír hercegként elfoglalsz egy szomszédot, a pápa mellett a szultán vállvetve is ellened fordul, mondjuk a franciákkal, meg a spanyolokkal együtt. Az új koalíció rendszer kicsit erősre sikeredett...
  • PetruZ
    #2567
    És már Steam-en is elérhető.
  • PetruZ
    #2566
    Conclave release trailer
  • stoppos
    #2565
    Egy ötlet volt. Legközelebb szerintem várj a váltással kb 1-1.5 évet. Addigra általában eltűnnek ezek az idegesítő hibák az op rendszerből.
  • Atisz #2564
    Az eddigi összes dlc-vel? Az egész 218,46€-s pakk?
    Az szép :)
  • bymyself
    #2563
    Próbáltam de a Windows 8 kompatibilitás a maximum amiben el lehet indítani.
  • stoppos
    #2562
    Próbáltad esetleg kompatibilis módban futtatni? Vagy a win10 azt már nem tudja?
  • bymyself
    #2561
    Köszönöm hogy utánanéztél
  • jocika
    #2560
    Kell valami egyedi dolog, hogy előálljon? Mert én nem találkoztam vele.
  • Pluskast
    #2559
    Utánanéztem a problémádnak a fórumon és azt írják, hogy ez egy bug a win 10-ből adódóan. Azt mondták a fejlesztők, hogy tudnak róla és, hogy a következő patchben javítva lesz.
    Utoljára szerkesztette: Pluskast, 2016.01.19. 10:31:07
  • bymyself
    #2558
    Sziasztok lenne egy problémám amihez szeretnék segítséget kérni. A játék 2.4.4-es verziója van meg az
    eddigi összes dlc-vel. A játékkal se automenteni se simán menteni nem tudok, mert hibaüzenet nélkül kidob,de 5-10 év után
    is ugyan ez történik.Windows 7-en még tökéletesen működött de egy pár hónapja váltottam 10-re és nemrég ismét felraktam
    a játékot.Amiket próbáltam:
    1.Újratelepítettem
    2.Nem használok modokat
    3.Frissítettem a vizuális illesztőprogikat
    Ha valaki tud valami megoldást akkor segítsen legyen szíves.
  • stoppos
    #2557
    Az ár. ;)
  • PetruZ
    #2556
    Hm, tényleg. Elég hülye dolog, hogy kinyomják ezt a rengeteg DLC-t és nem különböztetik meg valami jelöléssel, hogy melyik a tényleges tartalmi és melyik csak színesítő elem, technikai haszon nélkül.
  • Szerzetes89
    #2555
    A Way of Life, a Charlemagne és a hozzá kijött packok is hiányoznak.
  • LaTueur
    #2554
    Nekem is nagyon két értelműnek tűnt, nem voltam biztos, hogy ez szidás, vagy dicsérés. Bocsánat!
  • PetruZ
    #2553
    A Humble-n most eléggé le van árazva a CK2 komplett pakk (úgy látom, csak a legújabb Horse Lords hiányzik belőle).