2091
Bioshock: Infinite

10804749371363831955.jpg
  • Evoluti0N
    #1651
    Az Industrial Revolution flash játékban a különböző feladatok teljesítéséért kapok bónusz cuccokat, amiket fel tudok oldani a játékban. Azonban hogyan tudom feloldani? Honnan a fenéből tudná a játék, hogy miket oldottam fel ott, amikor semmi köze sincs a Steam profilomhoz az oldalon levő profilomnak?
  • Pukkka
    #1650
    Érdemes a "Will The Circle Be Unbroken" című szám ( ugye ez az amit Liz énekel ) dalszövegére is odafigyelni, főleg az utolsó mondatokra =)
  • TDC Geronimo
    #1649
    Vannak neten direkt ezzel foglalkozó topikok, elolvasás után meg ajánlom újrakezdeni a játékot és rengeteg olyan apró részlet egyből értelmet nyer, aminek eddig semmi jelentőséget nem tulajdonítottál
  • Pares
    #1648
    Kijátszottam végre, és hát khm. Első Bioshock játék, amivel játszottam, és kicsit nagyon fura az egész. Nem valami könnyen emészthető történet, az biztos. Bár a nagyja dolgot értem, a részletek teljesen homályosak így rögtön a befejezés után...
  • Dark Energy
    #1647
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, én ezt a véleményt osztom, csak eljátszadoztam a gondolattal, hogy megmagyarázzam magamnak a Credits utáni létet.
    Mindenesetre vannak ellentmondások de épp emiatt szép az egész és jár rajta az agyunk.
  • Zegi Norbi HUN
    #1646
    A képességek szerintem a gear-ekkel jobbak lettek. Pl van olyan,ami egy csapatnyi ellenségre hat egyszerre és nem csak 1 vagy 2re. Én például azzal szoktam a legtöbbjüket megölni,h felemeltem őket a levegőbe és közbe szórtam rájuk áramot vagy madarakat küldtem rájuk :D Tök durva volt :) Csak végigküldtem a szobán a lökéshullámot mind1 merre és az összeset felemelte a szobában, onnantól meg nem volt nehéz :D Ezt el lehetett játszani árammal, madarakkal is, a nevére nem emlékszem már.
  • Evoluti0N
    #1645
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jah, a fiatal Booker-t kellett megölniük. Ha az idősebbet teszik el láb alól, annak semmi értelme. Szóval vagy átvettük a fiatalabbik helyét, vagy hasonló. Vagy nem gondolták át rendesen a fejlesztők, illetve Levine bácsi :)
  • Avenger
    #1644
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor maradjunk annyiban, hogy valahogy azt a Bookert sikerült eltenni láb alól a végén, aki később Comstock lett volna. Időutazással, vagy valahogy. :) És mivel a tear közel volt hozzá, így lehet, hogy nem is ugyan az a Booker halt meg a végén, mint akivel mászkáltunk, csak ahogy a katonák is közvetlenül a tear közelében, úgy az a Booker is megkapta a másik emlékeit, akivel átéltük a storyt. Ezért jött rá, hogy mekkora szörnyeteggé fog válni. Talán még ez a legnormálisabb magyarázat.
  • Hoz_Hun
    #1643
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Értem, amit írsz és igazad van. Ha időben visszamentek a fiatal akkori Bookert kéne kinyírni. Vagy Elisabetnek van egy olyan "Super Power"-ja is, amit itt használ először és főhős Booker egyben a fiatal Bokker is (megszállja, átveszi a helyét) így kinyírva megszünik létezni. VAGY ez is valami... szimbólika... és tulajdon képpen a fiatal Booker szemével látjuk, hogy kinyírják a csajok, a főhős pedig hip-hop átkerül az utolsó képkockákhoz, hisz az ő alteregója a "züllöt Booker" megmaradt.

    Amúgy meg valóban, más egyébkén, a csajok csak szorgalomból végeznek a főhőssel... vagy biztos ami biztos alapon, mert ez így semmit sem számít.
  • ratgab
    #1642
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én az egy személy verzióra szavazok. Ez már csak azért is valószínű, mert ugye a női Lutece felvételeit folyamatosan találjuk, többet is, de a bátyjától semmi, vagy szinte semmi. Úgyhogy valószínű, hogy a bátyusnak nem az a világa, hanem egy személyről van szó, akik két külön világból származnak. És igen a hangfelvételekből derül ki igazából a sztori, legalábbis anélkül összerakhatatlan!

    Comstock a kísérletek miatt lett steril és Elizabeth onnan nyerte az erejét, hogy a kisujja az egyik világban maradt, tehát két világban van jelen egyszerre. Ehhez jöttek még a kísérletek és voilá megszületett ez a különleges lény!

    Comstocknak nem az volt a célja, hogy egy szuperlényt létrehozzon az már csak egy véletlen esemény eredménye volt. Csak ugye Elizabeth így szabadon utazgathatott volna a világok között (mesélte is hogy fiatalabb korábban nem csak ajtókat tudott nyitni, de sajátokat tudott teremteni és be is tudott lépni azokba, ezért kellett a Torony, ami megcsapolta Liz erejét és ezért kellett Songbird, aki nem engedte ki onnan és ellátta mindennel.

    Habár most hogy így felhoztam Songbird hűsége eléggé fehér folt még mindig számomra. Ő egy mechanikus lény nem?
  • Evoluti0N
    #1641
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jah, igen. Vannak hangfelvételek, ahol arról van szó, hogy a kísérletek miatt lett steril.
  • Evoluti0N
    #1640
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Logikus. Amit te írtál, meg amit vrtg is. Nem is gondoltam rendesen bele. Hülye kérdés volt tényleg, hogy mikor született, elvégre Comstock világaiban nincs ott.
  • Evoluti0N
    #1639
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Akkor szerinted azért lett képessége, mert az egyik ujja Booker világában maradt? Érdekes elmélet. :) Én úgy gondoltam, hogy a Lutece testvérek (már ha testvérek. Olyan elmélet is van, hogy nem testvérek, hanem ugyanaz a személy két különböző világból, különböző nemmel) kísérleteztek rajta és onnan kapta.
    Más: Ez egy olyan játék, amit minimum 2x érdemes végigjátszani. Tegnap vettem észre, hogy az elején, ha belenézek egy messzelátóba, akkor látom amint a Robert Lutece zsonglőrködik a hugának(?). Aztán miután már nem a messzelátóba nézek, hirtelen eltűnnek :D
  • ratgab
    #1638
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha Bookernek lett volna lánya a választás előtt, akkor választás után lett volna Comstocknak is nem, mivel ugye miután megkeresztelkedett vette fel a nevet.

    Az egész dolognak az a lényege, hogy Booker megtért, Comstock lett belőle. Később a dimenziókapukkal kapcsolatos kísérletek miatt lett steril és ezért nem lehetett gyereke. Ezután ugye látta, hogy utód nélkül Columbiának vége, ezért kellett neki egy poronty és ki mást választhatott volna, mint a saját lányát (persze egy másik Bookertől születettet, de attól még valahol akkor is tekinthető az övének is.

    Ergó, nem lehetett Bookernek gyereke a választás előtt, mert akkor Comstocknak nem kellett volna máshonnan szerezni gyereket, lett volna saját utódja!

  • Dark Energy
    #1637
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ha mégis esetleg Elizabeth a választás előtt született, akkor a Comstock- világban miért nincs? Ebben az esetben viszont Elizabeth egy változó. Booker-világban van, viszont Comstock-világban nincs (csak lesz, miután Comstock megszerzi magának Booker-től).
    Persze biztos tudtok mondani játékbeli tényeket, ami mindezt felülírja.
  • vrtg
    #1636
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A credits után az asztalon a naptár 1893. október 8-at mutat, ekkor már biztosan megszületett Anna.
  • vrtg
    #1635
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Azt befolyásolja, hogy a végén az egész baptista vízbemerítős rész a múlt, ahová Elizabeth visszaviszi Bookert az időben, de ha visszaolvasol ez már ki lett tárgyalva. Az volt a konstans pont, ahol Bookernek két választása volt, holott nem lett volna szabad, hogy legyen választása, mert ebből adódik a paradoxon. A paradoxonokat pedig az univerzum nem nagyon szereti, ezért igyekszik mindig kijavítani. Ezt úgy tudta megtenni, hogy Bookernek vízbe kellett fúlnia. Gondold végig, más megoldás nincsen arra az ellentmondásra amit leírtam. Teljesen mindegy, hogy a „mi” Bookerünk a saját világában Booker maradt, mert a végén Elizabeth visszavitte őt az elágazási ponthoz, ahol régen döntött. Így, mivel a múltban vágták el a Comstock szálat - ezzel lehetetlen eseménnyé téve a Próféta „megszületését” - kizárásos alapon csak azok a világok maradnak meg amelyben Booker együtt maradt Annával, mert eredetileg is ez lett volna a „normális” folyása a dolgoknak.

    #1632
    Elizabeth csak akkor születik meg ha Booker Booker marad, előtte nem. Mivel a Columbiás világok megszűnnek, ő maga is megszűnik létezni, hiszen Comstock sosem veszi el őt Bookertől. Ez azonban szükségszerű, mert ha nem szűnne meg, az további bonyodalmakat okozhatna a multiverzum téridejében. Elizabeth speciális képességeket kapott mikor az ujját elveszítette, és ezt a képességét felhasználta a párhuzamos világok közötti rend helyreállítására, tehát úgymond a feladatát elvégezte és ezzel vége. Viszont elképzelhető, hogy néhány emléke megmarad Annaként, mint ahogy Booker is emlékezhet eseményekre a történtekből. (Erre utalhat az „Anna is that you?” is a végén akár.)

  • Dark Energy
    #1634
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Wounded Knee 1890-ban volt de akkor Elizabeth még nem létezhetett. Ha jól emlékszem 1892-re tette a játék a születését. Viszont azt kaptuk tényként, hogy a Wounded Knee után jön a választás, ahol "Comstock létrejött". Persze ez történhetett Elizabeth megszületése és Booker feleségének halálát követően is igen rövid időn belül, így viszont ha így lenne, Elizabeth nem törlődhet ki az apja halálával, mert a választás előtt létezett, csupán Comstock-ot tüntetik el vagyis a Credits utáni pár pillanatnak így lenne értelme.
  • Avenger
    #1633
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, valahogy így lenne értelme. A sok Elizabeth megszűnik létezni miután Booker vízbe fulladt. Ebben az esetben viszont Booker emlékei az érdekesek, persze azok lehetnek a többi előtte próbálkozó Booker emlékei is, mivel ezeket a dolgokat eléggé összekavarta a világok közötti utazgatás több embernél is(fegyver kovács, meg vérző orrú katonák).
  • Evoluti0N
    #1632
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem Elisabeth nem csak párhuzamos világokra tudott kapukat nyitni, hanem az időben is. Tehát visszautaztak ahhoz a pillanathoz, amikor elkezdődött volna Booker Comstock-ká vállása és az ezzel kapcsolatos párhuzamos világok létrejötte. Mivel Booker megfulladt, így nem vált Comstock-ká és nem jöttek létrea világok se, Elisabeth se lett elrabolva. Azonban azt nem tudom, hogy Elisabeth létezik-e vagy se. Még a csata előtt megszületett? Vagy akkor az ő létezése is ki lett törölve? Jó kérdés, hogy a végén csak azért tűnnek el, mert megszűnnek a párhuzamos világok és így az azokból származó Elisabethek, vagy azért mert megszűnik a létezése.
  • Avenger
    #1631
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Még így sem az igazi. Értem én, hogy a wounded knee utáni döntés eshetőségei millió(végtelen) olyan alternatív valóságot szült, amiben Booker Comstock lesz és ugyan ennyit, amiben Booker Booker marad. De főhősünk egy olyan realitásból származik, amiben ez a döntés már rég megszületett. Azaz a végtelennyi "Comstock valóság" már létezik párhuzamosan. Tehát ha megöli magát, akkor az mit is befolyásol a párhuzamos világokkal kapcsolatban? :)
  • Dark Energy
    #1630
    Ó nekem többször is.
  • vrtg
    #1629
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Olyan Booker nem volt a játékban, ami a „vallásosodás” előttről van. Mindig csak az a Booker mehet el Elizabethért, aki nem válik Comstockká (Anna csak Bookernél születik meg, Comstocknál nem!), és ez csakis azért lehet így, mert Comstock „megszületett” más világokban. Mindig az utóbbi volt az, aki az előbbitől vette el a lányt, ezt a problémát kellett kiküszöbölni, tehát igen a teljes Columbia-ágat el kellett törölni.

    Ez azért sikerülhetett a „mi” Bookerünknek, mert azzal, hogy vízbefulladt a végén, annak valószínűségét, hogy Comstockká váljon más világban nullára redukálta. Bookernek választania kellett, a választás egy KONSTANS (mindig bekövetkezett a wounded knee-i csata után), a választási lehetőségek pedig a VÁLTOZÓK. Az, hogy választania kellett más világok létrejöttét eredményezte, mert egy világban vallásos lett, míg egy másikban Booker maradt. De nem egy, vagy két világról van szó, hanem végtelenről, tehát ez az egyetlen választási dilemma végtelen új párhuzamos világot szült, amelyek szintén végtelen új párhuzamos világokat szültek (egyben new york elpusztul, egyben booker meghal, egyben chen-li él, egyben nincsenek meg a szerszámok stb.) és így tovább és így tovább. Mindezen világok azért jöttek létre, mert annak is volt esélye, hogy Booker Comstock lesz, meg annak is, hogy nem lesz az. Érthető miért kellett fixálni az egészet az egyik változó kiiktatásával?

    Ha nem, akkor még több fejfájás:

    A végén egy Bookernek el kell fogadnia a vízbemerítkezést, hogy legyen esélye/valószínűsége annak, hogy Comstockká váljon (legalább egy világban). Mivel Comstock létezik (legalább egy világban), annak a valószínűsége, hogy elveszi Bookertől Annat szintén létezik, így annak a valószínűsége is létezik, hogy Elizabeth a végén visszanyeri teljes képességét és vízbefojtja azt a Bookert aki elfogadja a vízbemerítkezést., ami azt jelenti, hogy annak a valószínűsége is kell hogy létezzen, hogy Booker elfogadta a vízbemerítkezést, ami azt jelenti, hogy van valószínűsége annak, hogy Comstock lesz, ami azt eredményezi, hogy annak is van valószínűsége, hogy elveszi Bookertől Annat, amiből az következik, hogy annak is van esélye hogy Elizabeth a végén megöli Bookert és így tovább és így tovább.

    Ugye látszik, hogy ez egy végtelen kör, egy paradoxon. Mégis az egész egy tőről fakad: Booker legalább egy világban meggyónta bűneit és Comstock lett. Az egyetlen megoldás ennek kiküszöbölésére, ha Comstock megszületésének valószínűsége nulla, tehát annak valószínűsége, hogy Booker Booker marad 100%. Nincs választási lehetősége, vízbe kell fúlnia a végén, különben a fenti paradoxon az eredménye.

    Remélem érthető volt valamennyire. :)

  • zooleeh
    #1628
    JA koszi
  • Evoluti0N
    #1627
    Eh, most látom, hogy facebook-on keresztül is be lehet jelentkezni. Akkor nem szenvedek az email-lel.
  • Evoluti0N
    #1626
    Srácok! Kaptam kulcsot a játékhoz, amit ezen az oldalon kell beregisztrálnom és valamilyen Industrial Revolution nevű flash játékot tudok játszani. Még tegnap megadtam az oldalon az email címemet, de még mindig nem kaptam meg a visszaigazoló mailt. Másnak is volt ilyen problémája?
  • koppim
    #1625
    Miért fagy le a játék a "press any key" után?
    Mikor telepítettem még elindult, játszottam is vele, de azóta nem jutok el még a menüig sem. A program működése leáll. Ha törlöm a mentéseket elindul, de akkor ugye újra kell kezdeni a játékot, és a következő indításnál megint lefagy menü betöltődése előtt.

    Valaki tudna segíteni?
  • Hoz_Hun
    #1624
    Ő is a sineken jön mögötted. Nekem egyszer konrétan fennragadt a sinen. Ott szikrázott egyhelyben. A restart checkpoint megoldotta a problémát.
  • grebber
    #1623
    Ő is felcuppan a sínre!Neki is van olyan izéje a kezén legalábbis később 100% már ott sínezett mögöttem!
  • zooleeh
    #1622
    HI egy dolog amit nem ertek igy az elejen az az mikor,felkapaskodok a sinre megyek rajta vagy 100 metert atszokok egy masik sinre ott is megyek majd mikor leszallok a csaj ott van mar mellettem ... o hogy kozlekedik vagy velem jon nem ertem ,vagyis konkretan nem lattam hogy o hogy kozlekedik .
  • TDC Geronimo
    #1621
    Annyira félelmetesen zseniális volt a játék, hogy engem az utolsó fél órában többször is a hideg rázott. Generáció top 3-ba nálam ott van mindenképp. Igazi gyöngyszem. Az art/zene meg külön megér egy misét. Fél percenként álltam és nézegettem körbe.
  • Avenger
    #1620
    A végével kapcsolatban olvastam pár elemzést, de nekem nem világos:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ugye elvileg megakadályozzuk Comstock "létrejöttét" azzal, hogy a végén meghalunk. De ez nem csak akkor lenne lehetséges, ha a lehetséges valóságok közül egy olyanból jöttünk volna, ami a vallásosodás(Comstock-á válás) előttről van? Azaz az egész Columbia realitás ágat tőből töröljük el így? Ezzel szemben egy Comstock-al párhuzamos ágról hozzák át DeWitt-et, szóval a halála nem igen befolyásolhatna semmit. Persze lehet az is, hogy a prófétává válás valójában az után történne, miután Annat eladjuk csak a világok közötti utazgatás miatt hamis emlékeket kapunk, ekkor viszont más ellentmondások merülnek fel. Például az, hogy már sok DeWitt-el próbálkoztak, azaz nem lehet az általunk irányított DeWitt az egyetlen, aki a Prófétává válás felé vezetné az alternatív valóságokat. Szóval a millió dolláros kérdés: Hogy törölheti el a Comstock-os alternatív valóságok létrejöttét az általunk irányított DeWitt halála?
  • crosscut
    #1619
    Ha slate életét meghagyod a hall of heroesban akkor Fink Mfg epizóban ott lesz a börtönben ahol chen lint keresed.
    ("Looks like sparing him was no mercy")
  • LocalPatriot
    #1618
    Erről a srácról csak nekem ugrott be Szujó Zoli?:D
  • MerlinW
    #1617
    Troy Baker interjú
  • Dark Energy
    #1616
    jaja
    http://www.youtube.com/watch?v=kee_RRfyBfQ
  • Myselor
    #1615
    nincs benne de a youtubeon fent van a teljes számuk:)
  • Dark Energy
    #1614
    Na azért érdemes a stáblistát végigülni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A duett éneklés volt az igazi hab a tortán, zseniális pillanatok voltak.
    Kár, hogy pont az a felvétel nincs a soundtrack listában, mármint a közös éneklős verzió.
  • Evoluti0N
    #1613
    Fantasztikus pillanat. Annyira kellemes meglepetés volt, hogy majd leesett az állam. Ilyesmire egyáltalán nem számítottam. Az már csak egy plusz, h a stáblista alatt kiderül, hogy tényleg a főszereplő hangját adó színész gitározott. :)
  • visszalépés
    #1612
    Találtam egy gitárt.Emberünk elkezd játszani rajta Elizabeth pedig előad egy nótát.:)