41
  • mrlujoak
    #41
    Nagyon nem jött be a film. Nem tudom, talán azért nem, mert a sorozatot nagyon kedveltem régen - hú most gondolok bele milyen régen is volt az már - és valahogy nem találtam a fonalat.
    Persze, ez lehet csak nekem okozott csalódást, sajnos volt egy elvárásom a sorozat után, aminek nem tudott megfelelni a mozifilm. Ez elsősorban a szereplők miatt alakult így, a sztori jó volt.
  • bippo
    #40
    Szerintem is jó film. Én legalábbis jót szórakoztam.

    Amúgy Alföldit én is rühellem, (meg nem tudom, most kit szinkronizált), de szinkronhangjak jó szokott lenni. Úgy vagyok vele, mint Stohl Andrással.
  • nlght
    #39
    zsíruk = zsaruk :D
  • nlght
    #38
    Szerinted, ha az eredeti sorozat sztori vonalát alkalmazták volna ( hogy mentsünk meg egy szegény vállalkozót, akitől túl sok védelmi pénzt kérnek a maffiozók, szépfiú megdugja a vállalkozó lányát, majd elrabolják a csajt, felszereljük a furgont gépágyúval és térdrekényszerítjük a helyi maffiát, kiszabadítjuk a csajt, aztán elmenekülünk kiérkező zsíruk elől ) akkor mennyi pénzt hozott volna a film? A válasz: semennyit! A 80-as években jó sztori volt a fenti line, de manapság már magasabb a léc. 5 pontot se kapna az imdb-n, ha ilyen 80-as évekbeli sztorija lenne a filmnek.

    Rotyoka mondta, hogy a régi Mr. T-nek itt lenne a helye. Hát barátom, te el vagy tévedve, a csávó már 60 éves, hogy nézne ki a 30 évvel fiatalabbak között? Szerintem Rampage Jackson jó választás volt, ha nézel UFC fightokat ( pl. youtube-on ) akkor rájössz, hogy vadabb is mint Mr. T volt
  • nlght
    #37
    Szerintem ez egy kifejezetten szórakoztató film. Sem több, sem kevesebb. Ha valaki valami Oscar-díjas drámára vagy romantikára számított, akkor megértem hogy csalódott benne. De ebből a sorozatból jobbat nem nagyon lehet kihozni. Viszont hallottam, hogy alföldi róbert az egyik főszereplő szinkronhangja. Ha szinkronosan néztem volna tuti menekülök, azt az arcot már rég le kellett volna ápolni baseballütővel, nem szinkronhangnak betenni... És még csodálkoznak, hogy senki sem nézi meg szinkronosan...
  • Darth Sith
    #36
    mi haverokkal megnéztük moziban. tetszett, megérte, csak ajánlani tudom, abszolút pozitív csalódás volt, jól sikerült. sajnálom, h másokat nem érdekel.
  • jaspercry
    #35
    neki ment
  • jaspercry
    #34
    ez így van! még online video oldalon is szinkronosan.....
  • Ender Wiggin #33
    Azon is el lehet gondolkodni, hogy ezek a klasszikus sorozatok abból az időből maradtak fent a köztudatban, amikor volt 3 nagy Tv csatorna, és összvissz féltucat sorozat, így mindenki ezeket nézte. Magnum, MacGyver, A-Team, Dallas, Misison Impossible stb. 40-60 millió néző epizódonként. Ma, mikor van 10 csatorna, és 2 tucat főműsoridős sorozat, 8-10 millió néző már sikernek számít.
    Viszont annak a 60-80 milliónak az emlékeiben a karakterekhez csak az eredeti színészek arca, hangja apellál. Ha nem Tom Selleck Magnum, ha nem Richard Dean Anderson MacGyver, akkor az egész új hállivúdi szart lehúzhatják a WC-n. Minden bukásban ez volt a fő tényező. A Star Trek azért lehet sikeres (realtív, mi számít a rebootban sikernek), mert 40 év alatt számtalan fokozatos átalakuláson esett át, sok új rajongója van, így nem sokkoló most hirtelen új arcokkal megbarátkozni.
    Az meg, hogy Mo-n miért bukott a Szupercsapat, megint csak nem akkora talány. Itthon a délutáni időszakban mennyi nézője lehetett? 15-20 ezer? Ebből mennyi ment el a moziba, mennyinek tetszhetett új arcokkal? És volt-e olyan, aki nem hallott róla, a sorozatra utaló ismeretek hiányában pedig szimpla akció-gagyinak gondolta?
  • lamella
    #32
    Szerintem nem tévedtem komám ;)
  • Szolnokboy1
    #31
    "Légyszíves sorold már az ilyen tucatfilmeket mint a szupercsapat..."

    nekem pl. mindig az eggyel lentebb említett rossz emlékű Charlie angyalai jutott róla eszembe. vagy ott van a tavalyi műremek, a GI Joe, amiből egyes helyeken mintha még a zenét is egy az egyben átvették volna.

    máshogy is be lehet mutatni, hogy ők a legjobbak, nem kellenek hozzá a gagyi trükkök. én egy ocean's filmekhez hasonlót tudtam volna elképzelni, legyen benne akció, de csinálják érzéssel. a vágás is szar volt, alig lehetett látni valamit egyes jelenetekben.

    "Mellesleg bemutatta az előzményeket, hogy találkoztak"

    Az a jelenet ugye a legeleje és már ott elvette a kedvemet a filmtől. Egészen irreális helyzet már az is, pedig ott még csak nincs is akció, csak egy dialógus. RF és Hannibál találkozásra gondolok.
  • Ender Wiggin #30
    Ne haragudj, de a Star Trek egy mozifilm rebootja volt, nem pedig egy csupán sorozat formában sikeres film adaptációja. Ráadásul a moziváltozatoknak már volt hagyománya. Új szereplőkkel, klasszik TV show-t adaptálva nem tudsz sikerre vinni a moziban. Starsky & Hutch, Hazád megye lordjai, Inspector Gadget, Bilko őrmester, Charlie angyalai, Bosszúállók, Avatar, Aeon Flux, Lost In Space, Az Angyal, Popeye mind bukta. Ahhoz, hogy ezek működjenek (Mission Impossible, Get Smart, Szökevény sikeres volt), kell bizony a tehetséges író, és a karizmatikus színészek. Ami jelen állás szerint igen csak hiánycikk.
    Ne beszélj már marhaságot. Azonos című, azonos fő karakterekkel készült film, hogyne lenne feldolgozás? Minden moziváltozat sztori új, ebben az Szupercsapat sem kivétel. Ettől még feldolgozás.
  • kill3r21
    #29
    Meg hetek óta van r5, felirat miegymás, meg moziba berakták a legkisebb terembe, fene se nézi meg moziban? stereoban itthon is megleshetem :S
  • Tower Guard
    #28
    Ez tucat-kacat?
    Az egy dolog, hogy sok hihetetlen, szinte lehetetlen jelenetet beletettek, de basszus nem véletlenül ők a legjobbak mind közül, a szupercsapat.
    Légyszíves sorold már az ilyen tucatfilmeket mint a szupercsapat...
    Ugyanmár...
    Mellesleg bemutatta az előzményeket, hogy találkoztak, miért fél rosszfiú a repüléstől (xd)
    Nálam 9/10
  • Tower Guard
    #27
    Akár bukott, akár nem, ez egy atomjó film!
  • Szolnokboy1
    #26
    szerintem eltévedtél, komám, mert ez a szinkron valami gyalázat volt, egy lapon közel sem említhető a TS3 szinkronjával. én egyáltalán nem vagyok szinkronpárti, de az tény, hogy a Pixar filmek szinkronját mintha maga a Pixar csinálná, mert valóban zseniálisak egytől egyig. de ez... ez valami förmedvény volt.

    a film szerintem iszonyúan blőd és gagyi, kellemes, de elpazarolt színészekkel, hatalmas csalódás, mondjuk én már régóta nagyon vártam. pedig annyira jó filmet lehetett volna összehozni egy kis odafigyeléssel, de csak egy felejthető tucat-kacat lett. egy valamire volt jó: kedvet kaptam a sorozathoz megint, így most megnézem harmadjára is.
  • Vogel
    #25
    Nagyon szar film. Vizuális tré. A sok lehetetlen ökörség alaposan elrontotta. Túlzásba vitték. Ilyen sose volt az eredetiben. Nagyon kirívó hogy mikor van cgi.
  • Zoliz
    #24
    Pedig jó film ez csak valahogy "szuper" jelző valahogy a kínai gagyira emlékezteti a popcornzabáló jónépet. Nem így van?
    A szupercsapat-ról az ember azt gondolja, hogy egy gyerekfilm, pedig hát nem az, hanem egy jó akció-vígjáték.
  • WoodrowWilson
    #23
    Be lehet. Sőt, kell.
  • bippo
    #22
    Ha már... én inkább úgy írnám, hogy: az 'A szupercsapat' c. film. Bár ez nagyon furcsa kiolvasni.
    Vagy ilyenkor be lehet olvasztani a cím névelőjét a mondandóba?
  • corrector
    #21
    Kretén Viktor, tanuld már meg használni a névelőket! "Itthon hatalmasat bukott a Szupercsapat" helyett "Itthon hatalmasat bukott A szupercsapat" a helyes (meg persze a többi mondatban is), mivel a film címe: "A szupercsapat", nem pedig Szupercsapat. Ilyen még A sötét lovag is, azt is minden cikkben rendre elbaszod.
  • neoG
    #20
    Éli könyve.Buktak egy nézőt, mert a kis városomban olyan későn adták, hogy azt mondtam kattyátok be...már fent volt DVDRipben...
  • Rotyoka
    #19
    Csak nem tudom miért nem Mr.T játszotta el a szerepét az a nyomorult helyett.... A film meg 3/10
  • bippo
    #18
    Szerintem jó kis film. Én élveztem.
    Az őrült gyerek a sorozatban is ennyire irritáló amúgy?
  • mg1992mg
    #17
    Szerintem nem rossz film, én is tervezem, hogy megnézem még néhányszor, mert megvan a feelingje.
    A legjobb, amikor repülnek a tankkal... :D :D :D
  • dzsagon
    #16
    Megérdemili mert szar film. Az eredeti sorozat kicsúfolása.
  • lamella
    #15
    A sorozatot nem láttam, ahogy előzeteseket sem. Valahogy egyáltalán nem csigázott fel a film. Aztán hallottam, hogy Gáti Oszkár újra szinkronizál + Alföldit is megnyerték a filmhez, így elmentem, hogy meglessem moziban, s remekül szórakoztam. Eddig az év szinkronja nálam a Toy Story 3-val karöltve.
  • Narxis
    #14
    Én örülök, hogy ezt írod, mert így tisztább a lelkiismeretem... sajnos én se tudtam várni a hazai bemutatóra.

    Amúgy nagyon tetszett a film, jó lenne ha folytatnák.
  • barcames
    #13
    már 3x láttam nagyon jó lett (y)
  • b3nnyr4y
    #12
    Kedves Winnie, élve a te szóhasználatoddal, "gyagyástódi" vagy. Teljesen rendben van a film, de az hogy az itthoni forgalmazó késve vetíti, igenis meglátszik a jegyárakon. Én nem vagyok nagy warezoló, mint ahogy csodás jellemzésed utal rá, bár biztos jobban tudod, hisz te médium lehetsz. Légyszíves ne állítsd, hogyha moziban láthatja a "magyar" először, pont ugyanennyi jegyet adtak volna el. Szerintem azért meglátszott volna, pláne hogy szinkronban jött a moziba. Szóval igenis függ a jegyeladás a wareztől! Gondolkozz már mielőtt fikázol valakit...
  • winnie
    #11
    "Egy ikonikus sorozatot feldolgozni, előrevetíti a buktát "

    mármint a sikert, akarod mondani. az ismert névvel könnyebb eladni egy filmet és a nézőket gyakran érdeklik az ismert karakterek, és hogy mi újat hoznak a sorozathoz képest. ezért több a siker, mint a bukta, ezért volt siker tavaly a get smart, a star trek, stb.

    mert ahogy lejjebb is mondta valaki: ez nem feldolgozás. fogtak pár ismert karaktert, egy-két ismert motívumot és teljesen új sztorit írtak köréjük.

    "ez nem nagyon érdekli a tehetségben nem dúskáló forgatókönyvírókat és rendezőket."

    szóval épp hogy az ilyen feldolgozásokhoz kellenek a legtehetségesebb írók. hiszen meg kell küzdeniük a múlt emlékeivel.
  • Ender Wiggin #10
    Egy ikonikus sorozatot feldolgozni, előrevetíti a buktát (az új változat soha nem tud semmi újat mondani, plusz az eredeti stáb nőtt a rajongók szívéhez). De ma olyan időket élünk, hogy ez nem nagyon érdekli a tehetségben nem dúskáló forgatókönyvírókat és rendezőket.
  • winnie
    #9
    persze. ha világpremier, akkor meg siker, mi? (miért van mindig egy gyagyástódi, aki ezt beírja, ráadásul el is hiszi?:) (hadd ne kezdjem el, a nem vp és mégis sikeres filmeket sorolni, vagy arra célozgatni, hogy a film, ami mindenhol bukta, pont nálunk lenne siker. csak szeretnéd hinni, hogy a warez jelentősége ekkora. mondjuk tény, hogy valahol cuki nézni azt, hogy egy warezelő azt hiszi magáról, hogy ő jelent valamit, hogy filmeket buktathat meg.)
  • Wittgen
    #8
    Én megnéztem, szerintem kellemes kis film volt. Meg nem is sorozat-feldolgozás, hanem annak az előzményeként fogható fel, vagyis, hogy hogyan lett belőlük The A-Team.
  • b3nnyr4y
    #7
    Várható volt, hogy kevesen nézik meg, hisz nem világpremier volt itthon. Sokan inkább letöltötték és megnézték otthon. Az Intercom magára vessen.
  • Rolee83
    #6
    Nekem is tetszett!!
  • csuszi
    #5
    nagyon jó film. megnéztem okosba, aztán moziban is, megérte...
  • bmw
    #4
    Jo film volt ez, Nekem is tetszett.
    Azert szerintem ez nem teljessen mondhato feldolgozasnak mivel nem egy filmet dolgoztak fel hanem mondjuk "osszetettek" egy sorozatot filmnek.:)
  • kalapos01
    #3
    Pedig nagyon fasza film volt.
  • ADAMEX9
    #2
    Miért kell mindent feldolgozni, folytatni? Én is imádtam a régi sorozatot, de erre ha fizettek se mentem volna el.