198
  • Anaid
    #118
    Ja, kb. én is azt ismételgettem akkoriban magamba, hogy ilyen nincs, én azt tanultam a suiba, hogy ilyen dolgok nem történhetnek meg, ilyen nem létzik. Megértem a véleményed. Asszem alapvetően nem miattad írtam le, mint közöltem.
  • Kara kán
    #117
    Hát, ha le is törölted, akkor váljék egészségedre.
    Szerintem, küldd be a történeted valamelyik sci-fi magazinba, ők leközlik. A fórumok is leközlik. :-)
  • Anaid
    #116
    Azt m, hogy más emberek ne adj Isten miért akarnak olyan szándékot belemagyarázni a dolgokba, amilyen szándék nincs is, azt talán tőlük kérdezd meg. Én őszintén mondom, nem titeket akarlak meggyőzni, szimplán csak szereem volna leírni, hátha válaszokat találok, meg hátha megfejthetőbb lesz egy olyan jelenség, amely életveszéjes is lehet. Én megszívtam, pont úgy talált el a GV, vagy a hatása, hogy ha jól emlékszem (szerintem igen) az idegrendszeremre olyan hatással volt, vagy pont ott, hogy leállt a szívem, majd újraindult. Ha megfejtenék, hol és hogyan keletzik talán a megelőzésre is lenne mód és talán más nem fogja így megszívni. Ennyi. Nem muszáj elhinni, de tényleg csak ennyi. Hogy mások szerint milyen cél vezérel az nekem kevésbé fontos.
    Régebben sem bizonyítani akartam, megoldást, választ kerestem. Akkor is félreértették, pedig írtam. Sajnálom.
  • Anaid
    #115
    De lefotóztam jópár érdekes dolgot, de le is töröltem. Kicsit sok volt az attrocitás, azt hittem, ha hallgatok róla, meg letörlöm vége lesz. Más emberek azért használták a szájukat és nem lett vége...Naiv voltam. Mindenesetre azt hiszem a témával komolyabban foglalkozó embereknek nem annyira kétséges a dolog. Ahhoz képest, hogy akkor semmilyen infóm nem volt a GV-ről, legfeljebb annyi, hogy van ilyen, de előtte nem olvastam róla semmit, azért elég sok az egyezés més megfigyelések meg az én tapasztalataim között. Ha egy jelenségről semmit m tud az ember kicsit gyanús, hogy egyezően tapasztalja meg az átlaggal. Tudom, 1 százaléka az embereknek tapasztalt, látott...stb. ilyet. Nézd, én nem szégyellem, hogy előte nem tudtam az ilyen jelenségekről, meg hogy milyen veszélyes lehet szinte semmit. Asszem általában az emberek nem szokták tudni...Én is csak miután történtek a dolgok kezdtem utánaolvasni és akkor tűntek fel az egyezések. Szégyen, nem szégyen előtte dunsztom sem volt ilyesmikről. Azt meg álmomban sem gondoltam, hogy miközben igyekeztem rájönni mi a fene történik körülöttünk mások ilyen bizonyítgatós játékot igyekeznek majd csinálni az egészből. Jelenleg azért írogattam le ezeket a dolgokat, hátha hozzáértő emberek találnak benne olyan infót, ami közelebb vihet a megfejtéshez, hogyan, mitől keletkezik, milyen a "természete". Ennyi. Ha nem is ti lesztek azok, hátha lesz olyan ember....
  • Kara kán
    #114
    Úgy néz ki, hogy nálad dögivel jelentek meg a gv-ok, de természetesen egyet sem fényképeztél vagy filmeztél le, még az udvaron láthatókat sem.
  • Anaid
    #113
    Ja, a lakásban a következő helyeken volt látható: az első a hálóban jelent meg, ott később is volt pár, nincs elektromos cucc, csak egy éjjeli lámpa világított éjszakánként, hogy ne legyen sötét, mi meg mindnyájan ott aludtunk akkoriban. A konyhában egyszer fordult elő, ott a hűtő van, meg egy rádió. Az előtérben sőrőn a számcsigép környékén, a nappaliban pár alkalommal, ott TV, meg videó volt. A ház más részein nem vettünk észre semmi ilyet. Kint meg már leírtam, hogy csak egy helyen. A lakásban máshol asszem nem is igen voltak elektromos berendezések.
  • Anaid
    #112
    Amíg tartott, az nagyon hosszú időnek tűnt, tudom, hogy ott egy évet írtam, végiggondolva, fél-egy év közötti idő volt, először gyakoribb, majd teljesen megszűnt, de fokozatosan, azért van bizonytalanság, hogy meddig is volt tapasztalható. A legutolsó ilyen eset itt kb. valóban egy évvel az első után lehetett, de előtte hosszabb szünet volt, lassan ritkultak a GV jelenségek, nem egycsapásra szűntek meg...Mindig ritkábbak, ritkábbak lettek. Ja és a házon belül is voltak helységek, ahol egyáltalán nem bukkantak fel. A fürdőszobában pl. sosem.
  • Dj Faustus #111
    "Ja engem sokszor ráznak fém cuccok, ill. elektrosztatikus kisülést tapasztalok, sőt volt, hogy a csapból folyó víz is "megrázott"...
    Hát, legalább nem vagyok lemerült zsebtelep.:):)"

    Neked szóló tudományos-fantasztikus novella: Mihail Gresnov: ELTD-73 (A Galaktika című antológia 1980-as 39. számának 49. oldalán jelent meg magyarul Kucsera Judit fordításában).

    "vajon miért fordul elő, hogy GV-jelenség elektromos cuccok közelébe vonzódik, követ kocsikat, sétáló embereket."
    Az elektromos töltések a legrövidebb utat keresik a földelés irányába. Az ember (az emberi test 70% víz!), az állatok és a fémből készült járművek meg jól vezetik az elektromosságot.

    "De most komolyan, nem lehet, hogy azért tűnik annyira rejtélyesnek, mert bizonyos egyezéseket, lehetőségeket nem vettek észre?"
    Nem. Annyi az oka, hogy ritka jelenség, az emberek csak 1%-a találkozik életében gömbvillámmal. Amivel ritkán találkozunk, azt nehéz megfigyelni, mérni, matematikai modelleket kialakítani rá.
  • Anaid
    #110
    Csak, hogy egy helyen legyenek a dolgok egy régebbi leírásom:

    Na szal, röviden összefoglalva: az első 12-13 cm-es gömbvillám lakásbeli felbukkanása után több fnygömb is látható volt a lakásban is és az udvaron is. Érdekes módon különbség volt a benti és a kinti fénygömbök között. Pár nappal az első GV után egy földből felfele haladó "hideg" villámjelenség is volt, amely pont az ágyon fekve a bokámat trafálta el (mai napig is megvan az a "ciszta"a bal bokámon, ami akkor keletkezett). Mázlim volt, hogy ágyon feküdtem, meg a bokám volt ott. Mindegy. A lakáson belül később 6-7 cm-es sokkal halványabb fénygömbök is láthatóak voltak. Zömében a lámpák körül, ill. határozottan csípték a számítógépet, volt, hogy több is egy helyben lebegetta számcsigép körül, vagy igen lassan mozogtak. Halványan fénylettek, a bőrömhöz érve pusztán enyhe bizsergést okoztak. Hangsúlyozom, lassan mozogtak lebegve, vagy egyáltalán nem. Az udvaron látott máshogyan mozogtak: Kissebbek, kb. 2-3 cm-esek viszont erősebb fényűek és gyorsabban mozogtak. Volt pár tényező ami jellemző volt a kissebbek mozgásra: vagy enes vonalban mozogtak, miután (mint írtam mindig a sóder környékén voltak láthatóak) a levegőben láthatóvá váltak vagy kör, esetleg spirál mozgás végeztek. Másfajta mozgás a kissebbeknél nem volt tapasztalható. A körmozgásra pedig volt egy dolog, ami mindig jellemző volt:akár a ta fele irányult a körkörös mozgás, akár felfele mindig megegyezett a forgómozgás iránya az óramutató járásának irányával. Az is különbség volt, hogy a kissebbek "élettartama" rövidebb volt, míg a bent látott nagyobbak bár alig, vagy lassan mozogtak tovább volta láthatóak. A benti fénygömbök az első megjelenéséhez képest hamarabb "eltűntek", hamarabb megszűnt bent ez a jelenség, míg kint tovább voltak hasonló jelenségek, de nem állandóan. Néha akkor is, amikor napokkal előtte, meg utána sem volt vihar, vagy eső. Nem sokkal az első felbukkanása után kint majdnem mindig ugyanolyan volt a kissebbek mozgása: a sóder táján a levegőben kb. 20-30 cm-re a föld ill. a sóder halom felett keletkeztek, elég gyorsan mozogtak kb. 45 fokos szögben egyenes vonalban felfele, de kb. 3 4 méter után eltűntek, olyan volt, mintha a levegőből lőtték volna fel őket,gyakran előfordult, hogy ez a mozgás nem ért véget egyenes vonalban, hanem körmozgásba kezdtek volna, de közben elenyésztek a levegőben. Ezen kicis fénygömb jelenségek az említett sóderhalom 3-4 méteres körzetére korlátozódtak (már amennyit láttam, láttunk).Szal. minthogyha a bent keletkezett nagyobbak "stabilabbak" lettek volna, bár halványabbak. És tényleg főleg elektromos cuccok környékén "szerettek" lenni. Nálunk a számcsigép környéke volt a "kedvenc helyük". Szal, ha bárki ilyen jelenséget tapaszta a saját otthonában jobban teszi, ha biztos ami biztos pár hónapra máshova megy lakni (ha megteheti).
    Hogy milyen tényező okozta viszonylag kis területen ezeket a különbségeket nem tudom, de hogy a levegőben bukkantak fel ripsz-ropsz és tűntek el az tuti. A legérdekesebb az volt, ahogy több is a számítógép körül ott lebegett mozdulatlanul a levegőben általában 10-20 cm-re a géptől és nem lebegtek hozzá közelebb egy sem azok közül amiket láttam, láttunk. Hozzám viszont nem egy közeljött a halvány tenyérnyiek közül is, de csak enyhe bizsergést éreztem a bőrömön, semmilyen más hatásuk nem volt. Jó lett volna előre tudni, hogy ah egyszer ilyen előfordul lőfordulhat többször is, akkor valszeg pár hónara máshova mentünk volna lakni, bár fogalmam sincs hova...A legerősebb fényű 12-13 cm-es első mozgása meg csak annyiban egyezett más ilyen leírásokkal, hogy 3 cm-re a föld felett lebegett a szoba ill. a szekrénysor vonalát követve, csak éppen hangja is volt. Olyasmi, amilyen sztatikus elektromosságot fejlesztő gépnek volt egy általam látott tvműsorban. Miután felemeltem a fejem, hogy megnézzem, mi "búg" a hálóban megállt és ugyanazon a vonalom amelyen előtte mozgott elindult "visszafele", jobb oldalról közeledett az ágy fele. Ugyanúgy a föld felett lebegve és épp annyira lassan, mint a később látott halványak is lassan mozogtak.
    Hogy miért volt a forgó mogás iránya a kissebbeknél és miért mozogtak gyorsabban, míg a nagyobbak mozgása lasabb is volt, "rendszertelenebb" is, nem tudom. Ha tömeggel rendelkező dolgokról lenne szó fizikailag érthető lenne, de állítólag a GV-knek nincs tömegük, hanem fényjelenségek. Sok sikert a fizikához mindenkinek. És hogy miért volt az összes hangtalan, kivéve az elsőt, az is jó kérdés. Ja, a sóder halom, melynek a közelében voltak a porta más szein nem kb. 10 méterre van az épülettől. A hálószoba meg még plusz cirka 10 méter, szal elég kis területről van szó. Hát röviden ennyi érdekességet sikerüt most egy szuszra összefoglalva leírnom. Elég jól emlékszem rá most is, hiszen, hónapokon, sőt több mint egy éven át tartó dologról volt szó, mely mára hál Istennek megszűnt...
    Később megnéztem pár You Tube-os felvételt, ahol állítólagos GV-t készítettek.Hát így tűnt, mintha "anyagból" pattantak volna ki, míg az általunk megfigyelt fénygömbök mind a föld felett keletkeztek a levegőben, ill. ott váltak láthatóvá. Ami egyezett, az az, hogy a kinti kissebbek szintén viszonylag gyors "elpattanó" mozgást produkáltak, mely mozgásra a fent leírak voltak jellemzőek.
  • Anaid
    #109
    Amikor a halványabbak közül pár megközelített és bizsergést, szűrást éreztem nem jött közelebb. Több helyen feljegyezték, hogy sétáló embert követett, ha lassított a GV is lassított, ha megállt az is megállt tőle viszonylag standard távolságra. Kocsi követéséről néztem videót, ott is standard volt a távolság. Elektromos gépek, lámpa közelében lebegnek, de sok esetben nem mennek se távolabb, se közelebb, nálunk is ilyesmi volt a "viselkedésük". Mi vonzza őket oda, de távol is tartja. Vannak kivételek, tud ölni is, de viszonylag sok esetben ilyen a GV. Az elektromosság sztem nem kiindulópont. Azért a gépek, lámpák...stb és az emberi, állati test között elektromos szempontból zongorázni lehet a különbséget...
  • Anaid
    #108
    Tudom, tudom, "elvetemült" ötleteim vannak...:):)
    De most komolyan, nem lehet, hogy azért tűnik annyira rejtélyesnek, mert bizonyos egyezéseket, lehetőségeket nem vettek észre? Nem azon a területen kerestek egyezéseket, összefüggéseket, ahol kellett volna?
    Csak kérdem...
  • Anaid
    #107
    Szal pozitív koronakisülés ugyanojan színű és hangja is van. Változtatja a mozgásirányát és gömb alakú? Ahogy felemeltem a fejem, hogy megnézzem, mi búg megváltoztatta a mozgásirányát és a fal mentén amerről addig haladt visszafele felém lebegett a föld felett kb. 2-4 cm-re. Ez is igaz rá? Ja, a későbbi halványabbaknak nem volt hangja.
    Ja, ma eszembe jutott, vajon miért fordul elő, hogy GV-jelenség elektromos cuccok közelébe vonzódik, követ kocsikat, sétáló embereket. Látszólag semmi összefüggés...
    Egy ötlet: mi van, ha nem az elektromosság vonzza, hanem más dolog, ami ugyanúgy megvan a gépeknél, embernél, állatnál... egy példa: infravörös kisugárzás. Csak példa, nem "igazság kinyilatkoztatás":)
  • Anaid
    #106
    Szóval kedves hölgyeim, látják erre is jó a fizika... ;)
    Pasik elijesztésére? Ahhoz nem kell még fizika sem...:):)
  • Anaid
    #105
    Ja engem sokszor ráznak fém cuccok, ill. elektrosztatikus kisülést tapasztalok, sőt volt, hogy a csapból folyó víz is "megrázott"...
    Hát, legalább nem vagyok lemerült zsebtelep.:):)
  • Anaid
    #104
    Ja, nagyfeszkójú vezeték nincs a közelünkben...:)
  • Anaid
    #103
    A koronakisülésről szóló cikk tetszik. Pont ilyen kékes fényűek, csak halványabbak voltak a GV-ink, ill az első fehér gömb kék vilanásokkal magában. Ugyanilyen gyönyörű kék.:)
    Klasszul összeszedted, mikről olvashat az ember (én is régebben) a témához kapcsolódóan...
  • Dj Faustus #102
    Még egy érdekes jelenség az elektrosztatikus töltés, és az azt követő koronakisülés (már utaltam rá Szent Elmo tüze néven) jelensége - mely otthon is megfigyelhető fésülködéskor, műszálas ruha levételekor (fésülködni/öltözködni nem akaró gyerekeknek össze lehet fogni ezen tevékenységeket a tudományos ismeretterjesztéssel ;) ).

    Történelmi érdekességként megemlíteném az "elektromos csók"-nevű mutatványt, amikor is egy csínos hölgyet felállítottak egy szigetelő tárgyra, majd elektrosztatikusan feltöltötték. Ezután megkérték a társaság egyik férfi tagját, hogy próbálja megcsókolni az előbb említett hölgyeményt. Nos a hatás nem volt éppen kellemes a gentleman számára...


    Szóval kedves hölgyeim, látják erre is jó a fizika... ;)
  • Kara kán
    #101
    nyilván
  • Dj Faustus #100
    "Ja, a lidérfény más fajtájáról is olvastam, ami magasan a légkörben keletkezik és elektromos, nemtom már hol... "
    Szerintem te a felső légkőrben található [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Sprite_%28lightning%29]"tündérekre"/"manókra"[/url] gondolsz.
    Itt egy másik cikk róla.

    Mellesleg gömbvillámok:
    új-zélandi kutatók kísérlete (a Nature magazinban jelent meg - itt olvasható) - a [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1280328092&no=74]#74[/url]-es hozzászólásomban említett szilíciummal végzett próbálkozásokról.
  • Anaid
    #99
    Ja, a fölfelé irányuló villám kb. ott keletkezett a talajból, amerre az első GV haladt, majd nálam filmszakadás volt. Pont ott, ahol az első GV-kor a fejem volt az ágyon, csak átrendeztük a fekvés rendet. Született mázlista vagyok.:)
  • Anaid
    #98
    Ja, a fölfelé irányuló villámot (kisülést) pár nappal előzte meg az első GV. Azért sorrendben elég "jól" sorban történtek a dolgok, mindegy. Csak hátha van akit komolyan érdekel...
  • Anaid
    #97
    Van olyan is, csak ritka erről is olvastam régebben:)
  • Kara kán
    #96
    olyanok is vannak, felfelé irányuló villámok.
  • Anaid
    #95
    Az a gondom ezekkel az elméletekkel, hogy nem tudok más olyan fényjelendégről, mint a GV, ami gömb alakú és elektromos hatása van...Vagy nincs összefüggés, vagy van. Pl. ez a körülmény, földben, föld alatt lévő folyamat is közrejátszott a GV-k kialakulásában...Esteleg máshol is előfordulhatott, csak észre sem vették én is csak véletlennek köszönhettem, hogy nem aludtam akkor.
    De lehet, hogy nincs közük egymáshoz. Ha jól kapisgálom nálam okosabbak sem tudják biztosan. A morajló hang utána többször is hallatszódott, de nem azonnal követte fényjelenség. Inkább "adaléknak", vagy egy tényezőnek tűnik nem közvetlen kiváltó oknak. Nem jól gondolom, hogy ha ez lett volna a kiváltó ok a morajlás szerű hangot követte volna a fényjelenség? Ha nem is azonnal rövid időn belül?
    Ja, a lidérfény más fajtájáról is olvastam, ami magasan a légkörben keletkezik és elektromos, nemtom már hol...
  • Kara kán
    #94
    tudtam->tudtál
  • Kara kán
    #93
    Ha ilyen sokat láttál, nem tudtam videót készíteni, esetleg ne adj isten, befőttesüvegbe befogni egy gömböcöt?
  • Anaid
    #92
    Az ilyen lidérfények, meg ez az anyag is okoznak elektromos hatásra emlékeztető bizsergést a bőrön?
  • Anaid
    #91
    Hát ja, az igaz, hogy a "hamisítók megnehezítik nemcsak a kutatók, de a valóban ilyesmit tapasztalt emberek életét is... De végül is, legalább ők jól szórakoznak a saját hülyeségükön, meg hogy nehezítenek vele másoknak. No komment.
  • Dj Faustus #90
    "Arról kérdeztem, mik a miazmák"
    "Miazma: (gör.) a fertőzés (l. o.) ama faja, midőn a betegítő virus nem közvetlenül más beteg embertől származik, hanem az állati szervezeten kivül főleg a talajban s pedig csak bizonyos helyeken tartózkodik, szaporodik és innen jut levegő, viz stb. közvetítésével oly emberek szervezetébe, akik megfelelő helyeken magukat az ily virus hatásának kiteszik. Ide tartozik első sorban a malária (váltóláz), a sárgaláz; azután az ízületi csúz, a szeptikus csontvelőgyuladás, a fekélyes szivbelhártyagyuladás, a rostonyás tüdőlob. Ezek az u. n. miazmatikai betegségek."
    Forrás: Pallas nagy lexikona

    Mellesleg a miazmák a klasszikus homeopátiában is mint krónikus betegségek előidézőjeként jelenik meg.

    De mint mondtam ott van a lidércfény (máshol máshogy hívják), amit a foszforhidrogén (foszfin) nevű anyag öngyulladásakor is megjelenő jelenségére vezetnek vissza a legtöbbször.

    Ott van még a biolumineszcencia jelensége, amit a szentjánosbogaraknál figyelhetsz meg.

    "A képi felvételek azért megcáfolni látszanak a hallucinációs elméletet...Nem?"
    A hallucinációt igen, de az esetleges hamisítást, illetve a képet készítő berendezés hibáját/esetlegességét nem.

    "Még akkor is, ha pár felvétel "hitelességét" vitatják, kicsit sok ilyen felvétel van és más-más eszközökkel felvett képek, videók..."
    Vegyük például a repülő csészealjakat/UFO-kat (UFO-n a azonosítatlan repülő tárgyat értem, nem az "idegeneket") - azokból is sok kép készült - viszont a felkapottsága miatt sok benne a hamisítvány, a kis felbontású, kivehetetlen, "franc se tudja mi van rajta".
  • Anaid
    #89
    De semmi rengésfélére nem emlékszem...csak annyi volt, hogy mintha meleg áramlana felfele a talajból, halk robaj(morgás szerű hang) a föld alól ennyi, semmi rengés, meg ilyesmi elég rövid ideig tartott. Semmi más különösebb dolog nem történt akkor éjszaka. De tényleg messze vagyunk Pesttől.
  • Anaid
    #88
    2006. dec. 31-földrengés Pest környéke. Onnantól kezdődött a java, csakhogy mi kicsit messzebb lakunk...Az eseményt megjegyeztem, a dátumot most kerestem meg...ill. a földrengés előtti éjszaka. A földrengés délutánolt 31-én, előző éjszaka kezdődött a "ciriburi". Persze lehet véletlen is...Csak az eseményt jegyeztem meg, hogy mikortól is volt itt érdekes a helyzet...De tényleg elég messze lakunk.
  • Kara kán
    #87
    Csak vicceltem a miazmákkal.

    Régen olvastam erről, hogy a Föld bizonyos pontjain gyakoriak az ilyen jelenségek. Csak azon csodálkozom, hogy nem figyelték meg őket komoly műszerekkel stb. A pontos magyarázatra nem emlékszem, így nem akarok butaságot írni, hogy mi lehet az oka. Azt is el tudom képzelni, hogy szeizmikus törésvonalak mentén (kőzetek súrlódása létrehoz plazmagömböket), vagy olyan helyeken, ahol a Föld mélyéből gázok szivárognak ki, keletkeznek ezek a jelenségek.
  • Anaid
    #86
    És milyen pára okozta, hogy mindig kékek voltak ill. az első, meg az "utólagos kisülés" fehér színű volt? Akkor kellett volna vmilyen anyagnak lenni a "gázban" ami kékes fényű jelenséget okoz. Ja és tüzet nem. Zárt térben sem, és igaz rá, hogy vonzzák az elektromos készülékek, majdnem mindig a lakásban a közelükben lebegtek, volt, hogy egy-egy halványabb megközelítette a testem és bizsergő érzést okozott (mint egy villanypásztor, csak gyengébben), bár pár centire volt a bőrömtől, akkor is. Mégiscsak több tényezőn múlhatott nem csak egy anyagon, dolgon...
  • Kara kán
    #85
    http://i680.photobucket.com/albums/vv162/Nosetroll/lyninnhsting.jpg
  • Kara kán
    #84
  • Kara kán
    #83
    Nagyon aranyos:
  • Kara kán
    #82
    Volt korábban itt egy topik, nem pont gv-okról, hanem energiáról, és beszúrtam oda egy jópofa grafikát, amelyen két öreg befőttesüvegbe gyűjti a villámokat.
    Nézd meg, annyira jó.
    A miazmák a föld, főleg mocsár, kóros kipárolgásai. Azok okozzák a bajokat.
  • Anaid
    #81
    Arról kérdeztem, mik a miazmák, nem a helyesírásomról...Talán félreéetted. A topic nem az én helyesírásommal foglalkozik, hanem GV-kal....
  • Anaid
    #80
    A billentíűzet nem mindig azt írná, mint én....csak ennyi, de köszi a kedvességet.
  • Kara kán
    #79
    Szerintem, te úgy megijedtél a villámoktól, hogy az már a helyesírásod rovására is ment.