198
  • Anaid
    #78
    A képi felvételek azért megcáfolni látszanak a hallucinációs elméletet...Nem? Még akkor is, ha pár felvétel "hitelességét" vitatják, kicsit sok ilyen felvétel van és más-más eszközökkel felvett képek, videók...
  • Anaid
    #77
    Hát, itt elég sok ideig elő-elő fordult. Vmi volt itt, ami ezt okozhatta....Tavaly meg az ablak előtti fába vágott be egy kissebb villm, le is tört a teteje, de nem gyulladt meg. Hogy is olvastam...hideg villám. Egy GV, utána egy utólagos kisülés földtől felele mellesleg a bokámon keresztül, több halványabb fényű nagyobb GV, majd kinn hónapokon át újra és újra előforduló kissebb fénygömb jelenségek, villám (igazi) csap az ablak előtti fába, ja nem az a legmagasabb fa a kertben, majd berosáltam akkorát dörrent, meg villant, szegény fa meg azóta jóval alacsonyabb. Szal hogy van-e azt nem tudom, de hogy volt itt vmi, ami vonzotta ezeket a jelenségeket, az tuti ennyi véletlen nincs és cirka 3 év alatt egy helyen...
  • Anaid
    #76
    Mik okozzák?
  • Anaid
    #75
    Ezt a jelenségsorozatot megelőzte egy nagyobb benn a lakásban. Utána megint jópár megjalant aszámcsigép, meg éjjeli lámpa közelében. Kinn viszont tovább volt ilyen és mindig egy helyen. A bentiek máshogy "viselkedtek". De volt egyezés a bentiek mozgásában, nagyságában...stb és a kintiekében. Voltak olyan részletek pl. mozgás sebessége, ami érzékszervekkel felfoghatóan majdnem mindig azonos volt a kintiek esetében és jóval gyorsabb és nem "tapogató volt a mozgása, mint a benti elsőnél, hogy a falat körbejárva, mozgásirányt változtatva mozog. . ahogy felemelkedtem, hogy jobban lássam visszafele mozgott a fal mentén, ja és fehér és kékvolt, nem sárga. A kintiek halvány kék, fehéres áttetsző színűek, olyasmik kékesebben, mint mikor magnéziumot "égettünk". (ha jól emlékszem) Ja és más leírásokkal ellentétben az elsőnek hangja is volt. A hangra lettem figyelmes, azért néztem oda, mert nem értettem, mi búg, inkább "zűmmög" mint egy halk elektromos gép...
  • Dj Faustus #74
    A gömbvillám ritka jelenség, és nagyon tág meghatározásokat kapunk a szubjektív beszámolóktól. Egyesek azt mondják hogy átmegy a falon, mások azt mondják, hogy tüzet okoz; egyesek gömb alakúnak, mások szivar alakúnak mondják; egyesek nyugodt időben látják, mások csak viharok idején.

    Sokan összekeverik a Szent Elmo tűzének jelzett jelenséggel, vagy a lidércfénnyel, és nem zárható ki a hallucináció lehetősége sem.

    Sőt ezek a jelenségek rövid idejűek, és teljesen változó a megjelenésük helye és ideje - nem lehet rá úgy számítani, hogy "na akkor most kimegyünk egy kicsit gömbvillámot nézni" - így objektív méréseket (a gömbvillám közelében mekkora a térerősség, hőmérséklet, páratartalom,...) végezni is eléggé nehéz.

    Mivel kevés mérési eredmény áll rendelkezésünkre így nehéz (többismeretlenes) matematikai modellt felállítani. Így maradnak a kísérletezések - leginkább a nagyfeszültségű kisülések és a plazmaállapot témakörében (hisz a villám is ebbe a témakörbe tartozik):
    * Vízben sütnek ki feltöltött kondenzátorokat
    * Mikrohullámú sütőbe raknak bele kicsi tárgyakat, gyufát, gyertyát
    * Szilíciumlapkákat csapkodnak magasfeszültséggel
  • Kara kán
    #73
    ezek a talaj közelében keletkező gáz-plazma csodák nem gömbvillámok.
    A földből kipárolgó miazmák okozzák.
  • Anaid
    #72
    Ja, még egy tényező, nemtom fontos-e kénes szag. (Ha jól emlékszem tanulmányaimból a kénnek van olyan szaga, mint akkoriban éreztem)
    A GV szerintem sokismeretlenes egyenlet, nem egyismeretlenes.:)
  • Anaid
    #71
    Nálunk azom a helyen, ahol többször előfordult ilyen jelenség állt egy cseresznyefa, sóderkupac kb. 10 cm-re vasbetonra felhalmozva,ja és még egy dolog, ami nem tudom, hogy lényeges-e: azon a részen kb. egy négyzetméteres részen nagyon lassan de észrevehetően süppedt a talaj. Fa is, szilícium is, vasbeton is, meg talajsüppedés. Eddig nemigen jutott eszembe, hogy a talaj süllyedése fontos lehet, de lehet, hogy mégis, hiszen a beszámolók alapján általában föld közelében keletkeznek és lebegnek. Arról a területről gyorsan "pattogzódtak" általában egyenes vonalban kb. 20 fokos szögben felfelé. Nem a földben, hanem fölötte keletkeztek. De mindig talaj közeléből indultak. Elég sok időn át (hónapok, talán fél év)ismétlődő jelenség volt azon a helyen.
  • Anaid
    #70
    Nem értem miért egy-egy anyaggal próbálkoznak. Inkább tűnik logikusnak, hogy több tényező egyezésekor keletkezhet. Talán azért ritka, mert több tényező is szerepet játszik a kialakulásában. Ha külön-külön próbálkoznak egy-egy anyaggal, levgő elektrosztatikus töltöttségével..stb. nem valószínű, hogy eredményes lesz. Túl ritka jelenség ahhoz, hogy ilyen "egyszerű" lenne a keletkezése.
  • Kara kán
    #69
    Nekem erre is van egy példabeszédem:

    Vizsgáljuk meg az 1980-as évek végéig létező diktatúrákat. (Utána ugye jött ez a fene nagy demokrácia.)

    Nos, ahol jobboldali diktatúra volt (Spanyolország, Chile, Dél-Afrika...) ott rendezett gazdaság, jó közbiztonság, kielégítő életszínvonal maradt a következő kormányokra.

    Ahol baloldali diktatúra volt, ott a rendszerváltás után minden összeomlott (nyomor, válságok, munkanélküliség, züllöttség stb.)

    Érdemes ezeken elgondolkodni...
  • Loverman
    #68
    ja, remélem megvalósítják magyarországon. csak az összes többi ország fog egyszerre lebombázni minket :) illetve titeket...
  • Rotcsa
    #67
    Erre ezt mondom:

    A nacionalista diktatúra a legjobb rendszer. Csak meg kell tisztítani a kommunista-ateista csökevényektől, erősíteni kell a technokrata, futurista jellegét. A kommunista, ateista szavakat még a szótárakból is száműzni, egy tudományosan tervezett, szigorúan nacionalista,hungarista társadalmat kell építeni.
  • Rotcsa
    #66
    Azzal, hogy azt mondod a kuruc nem pártatlan nem mondasz semmi újat! :D
    Magukat is egy "politikailag nem korrekt" oldalként definiálják, szóval döglött vadra lőttél ezzel. :) Mondod persze mindezt úgy, hogy saját bevallásod szerint sem olvasod az oldalt....

    Nem hiteles? Én inkább úgy fogalmaznék, hogy sajátos politikai nézettel párosulva ironikusan, gúnyosan és kissé kissé gerilla módon hiánypótlóak. Más kérdés az, hogy a politikai nézetükhöz a Jobbik áll a legközelebb. Ha már nem egyeznek ezek a nézetek velük, ugyan úgy fogják ütni őket, mint a többi pártot, abban biztos vagyok... a múltkor pl Balczót szúrkálták, mert nem tudta, hogy a Jobbiknak megállapodása van a HVIM-el és egyéb más jobbos szervezetekkel...

    Hogy ne lennének hitelesek, azt semmiképp se mondanám. Én pl az MTI-t sem tartom hitelesnek... ott is láttam már olyan csúsztatásokat, hogy ihaj....
  • polarka
    #65
    kép/videó linket tudnál erről adni?
  • philcsy
    #64
    Az egy példa volt sp stílusban semmi más.

    Egyébként soha nem a rendszerben van a hiba hanem az emberekben. Így a mostani rendszer is lehet(ne) tökéletes.

    Más oldalról megközelítve a problémát: Az ember elvileg a legalkalmazkodóképesebb állat. A jelenlegi környezet nem kellene hogy problémát okozzon neki. Ha mégis éppen ideje egy kis darwini evolúciónak. :)
  • Kara kán
    #63
    Értem.
    Nos, elmondásod alapján ez egy nulladik típusú találkozás volt. :-D
    Máskor fel kell venni a telefont, már csak illemből is.
  • ati271
    #62
    Hm.. A kérdésekre a válasz:

    1. Mert be voltam gyulladva :) Mint irtam akkor volt az a periódusom, amikor érdekeltek a para jelenségek. Elvileg van olyan, hogy spontán égés, amit többen a gömbvillámokkal kapcsolnak össze. (Ha létezik, elvileg ez jó magyarázat lenne.)
    2. Mert nem vettem fel... :) Viszont el felejtettem leirni, hogy az eset után kérdezősködtem az utcában/faluban és többeknél volt "furcsa" telefoncsörgés az adott időben. A mássik, a szomszéd utcából is volt szemtanú, aki a házunknál fényeket látott (ő sem látta a közvetlenül a gömbvillámot, csak a fényét) és azt hitte valami felgyulladt. Magyarul közvetlen észlelés nem volt, tehát senki nem látta, hogy ez gömbvillám volt e, vagy sem. De a tapasztaltakból nem tudok másra következtetni. Míg az első esetre 99%-ban rá merem mondani, hogy gömbvillám volt.
  • Kara kán
    #61
    Nagyon élveztem a leírásod.

    Annyit fűznék hozzá, hogy a villámtevékenység helyett nyugodtan próbálkozz azzal, hogy villámlás.

    Van két villámkérdésem is:
    1. Miért nem néztél ki az ablakon?
    2. Miért nem vetted fel a telefont?
  • Julius Caesar
    #60
    "Néhány hippi leírja milyen tökéletes közösséget álmodtak meg, de amikor elmondják a gyerekeknek rájönnek hogy az olyan mint a jelenlegi rendszer."

    A tökéletes rendszer olyan, mint a mostani? Utópiában élnénk? Bár igen, 200-300 éve ez még utópia lett volna, de akkor is.
  • ati271
    #59
    Visszatérve a gömbvillámokhoz. Alapjában szkeptikus érzelmű ember vgyok. "fiatalabb" koromban persze volt egy időszak amikor ufok-telepátia és egyéb "parajelenségek" érdekeltek. Nemere, ufo magazin, 0-dik tipusú találkozások. No azóta benőtt a fejem lágya. Egyedül a gömbvillám maradt fent a rostán, mégpedig 2 személyes észlelés alapján. Ki tudom zárni az optikai csalódást, és a hallucinácót is.

    1. eset: Egy barátommal éppen bringáztunk. Majd arra lettünk figyelmesek, hogy egy nyári vihar van érkezőben. Még megfelelően messze járt, ezért elhatároztuk, hogy egy dombról szemláljük az érkezését. A vihar még kb 8-10 kilométer távolságban volt, igen intenzív villámtevékenységgel. Ezt néztük, amikor jobbkéz felöl hirtelen egy fényes pontszerű alakzat tűnt fel (kb 70-80 fokra a vihar közepétől) A távolsága szitén több mint 4-5 kilóméter lehetett. Az időtartama viszonylag rövid, max kb 2 másodperc lehetett. Összegzésképp: mind a ketten ugyanazt, és ugyanúgy láttuk, ugyanabban az irányban. Tehát érzéki csalódás kizárva. Lehet igazság az Egely György féle teóriában, mert térben 10-15 km távolság lehetett a jelenség helye és a vihar helyzete között.

    2. Észlelés: Kicsit viccesebb: Egy nyári este éppen friss szerzeménymet: Egely gömbvilámokról szóló könyvét olvastam. majd elaludtam. Éjszaka közepén arra ébredtem, hogy egy masszív vihar közeledik. Ráadásul az a fajta, amiben szinte minden villám "lecsapott" Majd lassan odaért a vihar, szintén sűrű villámtevékenység, sűrű "lecsapásokkal. Még viccesen arra gondoltam, milyen ideális idő a gömbvillámok kialakulásához. Egyszer hihetetlen nagy csattanás, kékesfehér fény, és a fényjelenség nem szűnt meg! Hanem a sötétítő függönyön keresztül is szinte nappali világosság a szobámban! Természetesen tele lett a gatyám :) Ezzel egy időben meghallotam, hogy szüleim szobájában elkezd csörögni a telefon. De nem a megszokott módon, hanem folyamatosan. Átfutottam hozzájuk, persze mondtam hogy valószínű gömbvillám. Az ő ablakukon is lehetett látni a fényjelenséget, de nem közvetlenül, sajnos nem arra nézett! A fény kb 20-30 másodpercig szinte azonos intenzitással sugárzott, közben pedig a telefon is folyamatosan csengett. Majd hirtelen, mintha "kikapcsolták" volna megszünt, és vele egy időben a telefoncsörgés is.. Mit ne mondjak, izgalmas volt! Persze már bánom, hogy nem mertem kinézni akkor a szobám ablakán..
  • philcsy
    #58
    "Anarachia nem szervezés nélküli." Ha már megszervezed a munkát akkor kell valaki aki ezt megteszi, vezető. Ha ki akarod szűrni a lustákat akkor kellenek emberek akiknek ez a feladatuk, ellenőrzők. Ha vannak emberek akiknek a feladata az hogy a többieket vezessék és/vagy ellenőrizzék akkor az már olyan mint bármelyik nem anarachista rendszer.
    Az egyik Southpark részben (Sp-ben minden van) erről is van szó. Néhány hippi leírja milyen tökéletes közösséget álmodtak meg, de amikor elmondják a gyerekeknek rájönnek hogy az olyan mint a jelenlegi rendszer.
  • Julius Caesar
    #57
    Deal with it.

    flammius:
    Tudod mit jelent a technokrata szó? Azt, hogy a döntéseket mérnökök és tudósok hozzák, a vezető hatalom ezeknek a kezében összpontosul. Szerintem te a techno-utópista szót keresed (aki a technológia révén akarja elérni a tökéletességet). A technokrácia jól hangzik, lehet vele dobálózni, de a jelentése elég snassz, ráadásul ember szerintem nem adná mérnökök kezébe a hatalmat.

    Másrészről szerintem a techno-realizmusnak van létjogosultsága. Maga a technológia a legnagyobb barátunk, maximum a felhasználási céljai a rosszak.

    Nem ateistákat kéne nevelni, hanem az egyházakkal van a gond, szerintem. A hit magánkérdés, egyaránt megértem azokat, akik hisznek az úrban (allahban vagy jahovében, hívjuk aminek akarjuk), felőlem lehet politeista is vagy amit akar. Megértem a nem-hívőket is. Amíg ezek a szemléletek nem irányulnak más ellen és nincs negatív hatással a környezetére, addig olyan mindegy.
  • Flammius
    #56
    Kommunista, internacionalista diktatúra a legjobb rendszer. Csak meg kell tisztítani a keresztény csökevényektől, erősíteni kell a technokrata, futurista jellegét. A morál szót még a szótárakból is száműzni, egy tudományosan tervezett, szigorúan ateista társadalmat kell építeni.
  • Balumann
    #55
    Elméletben mindegyik rendszer lehet tökéletesen működő képes, a gyakorlatban meg a diktatúra, illetve a demokráciának álcázott pártdiktatúra szelektálódott ki ^^ Én azért a demokrácia mellett maradnék, csak nem egészen úgy ahogy most van.
  • Kara kán
    #54
    Anarchista elveket valló, de diktátor nevét viselő fórumozó. Jól nézünk ki.
  • Julius Caesar
    #53
    Má nem azért, de itt ki helyeselte a kisemberek egyre durvább megtiprását? Mert szerintem senki.
  • halgatyó
    #52
    Talán térjünk vissza a gömbvillámokhoz. (Ez a hányingerkeltő mocskolódás egy hírportál ellen olyan emberek részéről, akik helyeslik a kisemberek egyre durvább megtiprását (nem részletezem mert offtopic), szerintem eddig csak azért nem szült nagyon durva anyázást, mert néhányan nem dőltek be egy féreg provokációjának. PONT.)

    Megjegyzem erről a 4dimenziós elméletről, hogy meglehetősen távol áll a bizonyított elméletektől.
    A gömbvillám létezése eléggé biztosnak tűnik, bár magát a gömbvillámot nem filmezték le, de:
    -- a nyomairól készültek felvételek
    -- több esetben (ha lehet hinni a híreknek) sok szemtanú írta le hasonlóan a jelenséget.

    Gömbvillámok előállításával már évtizedekkel ezelőtt is kisérleteztek, nagyfeszültségű (kaszkád és Van de Graaf) generátorok által előállított több méteres kisülésekkel. Ezekről készültek fényképek (ez kb. 30-35 évvel ezlőtt, az "Élet és Tudomány" és a "Természet Világa" újságokban volt olvasható. Sajnos, az Élet és Tudomány azóta jelentősen átalakult, hátrányára)

    Ezekből a nagy szikrakisülésekből sajnos nem sütöttek ki semmit () Annak dacára, hogy a másodperc töredékéig élő aprócska fénylő pomponokat sikerült gyártani, erről készült fénykép.

    Szerintem az sem zárható ki, hogy többféle, hasonlóan kinéző de teljesen eltérő természeti jelenségről van szó.
  • Csirke4
    #51
    "Előbb utóbb lesznek olyanok akik leszarják és lusták lesznek."
    És mivel nincs állam, hogy ossza a segíjt, szépen éhen döglenek.
  • Julius Caesar
    #50
    Anarachia nem szervezés nélküli. Látom te se olvastad el, mi is az anarchia. Az anarchia alapelve: szervezkedj! Alapeleme lenne, hogy az emberek önmagukat megszervezik. Ugyanúgy lenne pénz és kereskedelem, csak nem engednék meg ezeket a hatalmas vállalkozásokat.

    Amit mondasz, hogy lennének lusták. Igen ez így van, de az anarchia ezt úgy oldja meg, hogy nem dolgozol -> nem eszel. Ellátná a többi a betegeket, öregeket, de nem a lustákat (ugye elvileg minden rendszerben így van...).

    De teljesen jogos amit mondasz, sose lesz anarchia, mert elméletben bár lehet életet lehelni bele, gyakorlatban hamar elhalna.

    Az embereknek még mindig a totális diktatúra a legjobb, hiszen a legtöbb egyén olyan segghülye, hogy kábé ha nem mondod meg neki, hogy lélegezzen, nem lélegzik.
  • Flammius
    #49
    Anarchia akkor lesz újra, ha a körülmények megint hasonlítani fognak a paleolitikum alattiakra. Közel kimeríthetetlen erőforrások, kis csoportokban is önfenntartó szerveződések, kimeríthetetlenül nagy élettér, kölcsönös elrettentés. Ezek a feltételek szerintem csak valami nagyon távoli "űrutazó" jövőben lesznek újra adottak.
  • philcsy
    #48
    Anarchia? Szerinted szervezés nélkül hogy működnének a dolgok? Csak úgy az emberek maguktól csinálnák a dolgukat? Neemán.

    Ok. Egyszer elér az emberiség arra a "művelt és logikus" szintre ahol minden ember tudja mit kell csinálnia és meg is teszi minden társadalmi szabályzás nélkül. Előbb utóbb lesznek olyanok akik leszarják és lusták lesznek. És mivel anarchia van ezeket az elemeket a rendszer, ami ugye nincs, nem dobja ki magából. Elszaporodik és...
    Az anarchia mint "rendszer" még elméletileg sem életképes.
  • Julius Caesar
    #47
    Nem izgat annyira, tényleg nem. Ugrojuk át a zsidózós-nácizós részt és elmondom a konklúziómat:

    Az anarchia lenne a megoldás, de az emberek hülyék hozzá (értsd, sose lesz mindenki annyira művelt és logikus, hogy az anarchia bekövetkezzen).
  • Balumann
    #46
    Az egy dolog hogy kivel szimpatizálunk (mint írtam sok mindenben már én sem értek egyet velük), de te szimplán összevissza hülyeségeket beszélsz! :D Volt Magyarországon is szerverük, de lekapcsolták őket, sőt ez már a sokadik, még Amerikában is volt ahol a magyar hatósági kérésre megszüntették (médiában kiemelt hírként szerepelt, 1 hétig nem volt elérhető akkor). Azért van ott, mert ott nem ütközik törvénybe a tartalma.

    Egyszerűen fogalmazva igen, a legbefolyásosabb embereket és a kormányt cionistáknak tartják (Izrael támogatóinak), mivel a nagyrészük tényleg zsidó származású. Sőt, ennél méginkább érdemesebb belemászni a témába, pl. meghallgatni Benjamin Freedman beszédét, meg még ilyesmi, mind1 ahogy látom úgyse izgat nagyon ^^ Csak akkor tényleg ne írj hülyeségeket, mert így én se tudom abbahagyni az offolást!
  • Julius Caesar
    #45
    Hagyjuk, ne menjünk bele. Csak viccesnek tartom, hogy egy ilyen nagy magyar oldal, miért az amerikai (akiket gyakran zsidóbarátnak meg tökömtudja kiknek kiáltanak ki) szervereken fut.

    De ne menjünk bele, tudom, hogy te komálod őket, tudod hogy én rühellem őket. Meggyőzni nem fogjuk egymást.
  • Balumann
    #44
    Miért bérelnék zsidóknál, illetve ha zsidóknál bérelnék, miért lenne baj?
  • Julius Caesar
    #43
    De legalább mekkora jó, hogy amerikában "zsidóknál" bérlik a szervereket. Facepalm...
  • Balumann
    #42
    Pontosan lehet tudni..., nem kell tippelgetni.
  • Julius Caesar
    #41
    Nem értem miért nekem mondod... A kurucinfo nem hiteles forrás. Pont. Ha neked ebből az következik, hogy én a többit annak tartom, elferdítem a valóságot, nem nézek vele szembe, az a te hibád és a te hibás gondolatmeneted eredménye.

    Annyit ragozzátok azt, hogy kijelentettem, hogy a kurucinfo nem hiteles. Végén még kihozzátok, hogy védem a tel-aviv2-őt.

    Balumann: hát valaki pénzeli azt az oldalt is. Az hogy ki és miből, jobb nem tudni.
  • Balumann
    #40
    A kurucinfon megjelenített reklámok nem fedezik a fenntartási költségeket (amerikában lévő szerverek + proxi + domain), több millió Ft -ba kerül, és le is írták hogy miket szeretnének fejleszteni, adományoktól függően. Pénzt ők az oldalból nem látnak saját elmondásuk szerint, ha látni aakrnának akkor nem ilyen oldalt tartanának fönnt, és nem csak magyar érdekeltségű reklámokat tennének ki. Lehet mentegetőzni és rágalmazni őket persze, hogy hazudnak, de nem valószínű.
  • immovable
    #39
    Ha nem látod a megjelentett tartalom és a bevétel között húzódó összefüggést egy weboldal tekintetében én sem csodálkozom semmin. :D